Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Z dobrodziejstwem inwentarza", czyli domek Ani i Piotra :)


Recommended Posts

Aniu napisałaś u mnie że jesteśmy na podobnym etapie –Ty troszkę dalej – ale widzę że szybko nas przegonicie :lol2: - i oby Wam się udało skoro goni Was czas i termin :)

Jak przebiegła rozmowa w sprawie „katedry” :) ?

Jeśli zostaje też myśłę że nie wygląda tak źle :no: - ja nie jestem specem od oświetlenia (sama póki co miotam się i walcze z tematem :lol2:) ) ale Twój pomysł jest chyba dobry – powiedz tylko jeśli zaczniesz ten pas z oświetleniem od skosu – to na jakiej wysokości będzie on nad drzwiami na jego drugim końcu? (jeśli dobrze to wykminiłam ze zdjęć :lol2:)

 

 

Ciemna podłoga jeśli Ci się podoba – będzie super :yes: - ja też mam do takich sentyment :)

Ciemne drzwi – chcesz żeby pasowały do okien na dole - tak? – jeśli tak to daj je na dole – a u góry daj pasujące do okien u góry – ja będę miała na dole i u góry drzwi w innych kolorach i w zupełnie innych stylach – jeszcze nie wiem jak to będzie wyglądać – ale mam przeczucie że nie makabrycznie :lol2:.

Chyba że źle zrozumiałam te rozkminki dotyczące wyboru koloru drzwi ;)

 

Proszę się nie dziwić że piszę w świąteczną niedzielę :lol2: - ja co było do przewidzenia – wstałam dziś z moim małym budzikiem o 5 rano – reszta chłopaków smacznie śpi – a ja postanowiłam Cie odwiedzić i w ciszy i spokoju poczytać :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

GORĄCE PODZIĘKOWANIA ZA PIĘKNE ŻYCZENIA! :)

 

Witam Cię admete serdecznie :) Bardzo mi miło, że zajrzałaś. 5 rano... toż to środek nocy jest! Zawsze mi koleżanki mówiły "jak się dziecko urodzi, to się przestawisz ze spaniem"... Taaa... nigdy się nie przestawiłam :) Wstawałam oczywiście, bo musiałam, ale był to bardzo dla mnie trudny okres. Ja nad ranem jak zombie. Typowa ze mnie "sowa" :)

 

Rozmowa w sprawie katedry nie przebiegła, bo nie zdążyłam zapytać. Nie chciałam sobie psuć nastroju przed świętami :rotfl:

 

jeśli zaczniesz ten pas z oświetleniem od skosu – to na jakiej wysokości będzie on nad drzwiami na jego drugim końcu? (jeśli dobrze to wykminiłam ze zdjęć :lol2:)

Dobrze, dobrze :) Wysokość jest warunkowana tym, na jakiej wysokości będzie opaska drzwi w górnej części przedpokoju.

Już wyjaśniam. Z dołu wiedzie jeden ciąg schodów. Na wprost nich jest wejście do garderoby (pomieszczenie nad garażem) i spocznik. Nad spocznikiem jest właśnie "katedra". Potem są jeszcze trzy schodki i dopiero na tym poziomie sypialnie i łazienka. Tam sufit jest już "normalny". Linka musi być zawieszona minimum 20 cm nad drzwiami od strony "normalnego sufitu". Wyjdzie to sporo nad drzwiami do garderoby. Chciałabym, żeby przebiegała równolegle z linią tej krótszej zabudowy krokwi po lewej stronie "katedry". Wydaje mi się, że ten zabieg powinien zniwelować wrażenie przypadkowości na tym suficie.

 

Co do drzwi: ja mam i u góry i na dole te same okna :) U góry jednak dodatkowo dochodzi inny kolor okien dachowych (dachowe w każdym pomieszczeniu są razem z tymi ściennymi). Różny kolor drzwi na parterze i piętrze nie wchodzi w grę z jednej prostej przyczyny: mam tę garderobę na "półpiętrze" te drzwi widać zarówno z dołu (na wprost schodów) jak i z góry. Musiałyby być dwukolorowe, żeby pasowały ;) U znajomych widziałam ciemne drzwi na dole, jasne u góry, ale tam górna i dolna kondygnacja były zupełnie osobno. Na dole widać było tylko ciemne drzwi, u góry tylko jasne i to grało. U mnie niewykonalne.

 

PS. Obżarłam się nieprzyzwoicie...

 

Co myślicie na temat ciemnych schodów, a jasnej podłogi na piętrze? Podłoga byłaby "cieniowana" - czyli zawierałaby zarówno jasne jak i ciemne klepki, drzwi ciemne, ciemna wysoka listwa przypodłogowa (?) Do tej pory zawsze uważałam, że schody powinny "przechodzić" w kolor podłogi w przedpokoju na górze, ale zaczynam się przełamywać :)

Edytowane przez AniaS79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt do mnie nie zagląda, ale i tak się pochwalę ;) Do jutra mają zniknąć z sufitu kabelki. Będzie linka :D

 

Może taka:

http://www.imagic.pl/files//24409/94063.jpg

Oczywiście punkty oddalone od siebie znacznie bardziej ;) Myślę, że w sam raz. Nie rzucają się w oczy, można będzie podkreślić światłęm co należy, a ukryć co innego.

 

Jedna z nielicznych, która ma rozpiętość 6 metrów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt do mnie nie zagląda, ale i tak się pochwalę ;)

 

O Ty :p

Powiem Ci, że lampa genialna w swojej prostocie :)

To do tej katedry?

Której tak na marginesie bym nie zauważyła, gdybyś nie opisała tego tak obrazowo :lol2:

 

Dwukolorowa podłoga?

OK, ale nie rób ostatniego stopnia ciemnego :)

Pokaż może jakieś przykłady! Czy były a ja znowu coś przegapiłam :rolleyes:

 

Dwukolorowe drzwi? Nieee :no:

Ja bym dała ciemne. Tym bardziej, że schody też będą takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie moje Dobre Duchy :D

To do tej katedry?

Której tak na marginesie bym nie zauważyła, gdybyś nie opisała tego tak obrazowo :lol2:

Tak, do katedry :) I wierz mi - piękna ta yhm... konstrukcja nie jest.

 

Dwukolorowa podłoga?

OK, ale nie rób ostatniego stopnia ciemnego :)

Nie mam ostatniego stopnia. Właściwie. Tzn. nie z drewna. Wokół tego... "stropu" będzie gruba dość belka. Chciałam tylko pod balustradą, ale majster zasugerował, że dobrze byłoby tym "przejść" na podłogę i nie robić ostatniego stopnia.

Postaram się znaleźć przykłady ciemnych schodów i jasnej podłogi. Nie pokazywałam jeszcze :D

 

 

Ja bym dała ciemne. Tym bardziej, że schody też będą takie.

Mówisz i masz :D Dwukolorowych bym nie zrobiła, chociaż ostatnio widziałam :)

 

A na dole przy schodami co będzie?

Przy pierwszym stopniu jasnoszary gres. Z boku ciemna deska.

 

Światełka na lince extra :D

A byłaś u Oli.U? Ma domek chyba w Twoich kolorach :).

Nie byłam, chętnie zajrzę :)

 

Hej Słońce, przywitowywuję się w Twoim wątku ;)

a teraz napisz mi co to za lampa ta na linkach? Bardzo fajna :)

JAk z umywalkami- nabyłaś Twinsy? Buziaki

Witaj :D Lampa to TELE COMET II firmy PAULMANN. Cena przyzwoita. Mają też śliczne szare lampeczki, ale niestety tylko w wersji 10 metrowej (na max 5 metrów rozpiętości), a ja mam na tym korytarzu prawie 6 metrów.

Umywalek nie nabyłam jeszcze, bo ciągle mam koszmary o schlapanym lustrze, ale... wciąż biorę pod uwagę. Ładne, w dobrej cenie.

 

Idę szukać tych paneli, co mi wpadły w oko i ciemnych schodów zestawionych z jasną podłogą :) I jeszcze tej belki/listwy, żebyście wiedziały o jakim wykńczeniu stropu mówię. Podrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są moje schody. Próbne 2 stopnie zrobione specjalnie dla mnie, żebym widziała jak będą wyglądały :D Kolor będzie znacznie ciemniejszy, ale kształt dokłądnie ten:

IMG_4832.JPG

Dłuuugo szukałam stolarza, który mi takie zrobi. Nie było chętnych, bo takie schody to majstersztyk (a jak byli, to schody miały koszmarną cenę). Tam nie ma żadnej listwy (nawet przy ścianie nie będzie). Muszą być docięte idealnie, żeby nie było szpar. Stolarzom się nie chce, bo to wymaga dwa razy więcej pracy niż schody z noskami.

Myślę, że dość ładne.

 

O takie coś mi chodziło - tej samej szerokości listwa będzie u mnie przy ostatnim stopniu, przy czym u mnie nie będzie murku, tylko balustrada (szkło albo metal+drewno) i ta listwa będzie dookoła stropu, więc powinno to naprawdę nieźle "grać".

Dokładnie tak będzie to wyglądać. Przy okazji tu właśnie przykład ciemnych schodów (nie ten kolor, co u mnie, ale chodziło o różnicę w kolorach) i podłogi w zupełnie innym kolorze (też "cieniowanej").

DSC03607.JPG

Wolę ogólnie raczej podłogę w kolorze schodów, ale takie rozwiązanie chyba nie wygląda skrajnie źle, co? Sama nie wiem...

 

Kolejny przykład ciemnych schodów i jasnej podłogi na górze. I też takie samo wykończenie (listwa), jakie planuję u siebie:

http://foto3.m.onet.pl/_m/6b9b882174bfde8eedab60bc92a34d67,10,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/9bf79ef21b507e92a9988dc345a596ee,10,19,0.jpg

Ciemne schody, ciemne drzwi, jasna podłoga :) U mnie byłyby jeszcze ciemne listwy przypodłogowe.

 

I jak? :)

 

A to podłoga, którą biorę pod uwagę. Zawiera ciemne "klepki" w odcieniu schodów, całkiem jasne (jak brzoza) i pomiędzy nimi jeszcze dość ciepły odcień, który ratowałby mi pokój Madzi (córcia) z jej bukowymi meblami...

http://ddd.com.pl/img/panele/aranze/ZD10-SUB-8521.jpg

http://ddd.com.pl/img/panele/SUB-8521.jpg

 

Taka podłoga miałąby sporo zalet:

1. mniej widać kurz

2. można na tym postawić jaki tylko mi się zamarzy kolor mebli (może poza mahoniem i palisandrem, których i tak nie planuję ;)).

 

Waham się tylko nad tym czy nie warto jednak przeciągnąć koloru schodów na cały korytarz... czyli zrobić ciemną podłogę. Ale wtedy albo robię listwy pod drzwiami i w pokojach jasną podłogę, albo zostaję przy ciemnej wszędzie = więcej sprzątania :(

Edytowane przez AniaS79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu mi się podoba to zestawienie- tzn ciemne schody i drzwi a do tego ta jasna podłoga. Szczególnie, że przedpokój sam z siebie jest pomieszczeniem ciemnym więc jasna podłoga go fajnie rozjaśni i doda "lekkości".

A na Twoich schodach to będę chyba spać bo są taaaaak piękne!! :-)

Kurcze już się nie mogę doczekać efektu- będzie domek jak spod igły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu,

Błagam o namiary na tego stolarza :D. To wygląda FANTASTYCZNIE. Jak wiesz, ja też mam teraz beton, który chcę okryć podobnie drewnem :).

A co do kolorów podłogi, to masz Kochana wszystko przemyślane na tip top. Zastanów się z tym zaproszeniem, bo szybko się mnie nie pozbędziesz ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolarza sprawdzę u siebie, Ciebie zaproszę do obejrzenia efektów i jeśli spasuje, dam oczywiście namiar :D Przypadkiem cały dom wykańcza jedna ekipa (od tynków - poprawiamy poprzednie... po meble). Zapraszam serdecznie :D

 

Dzisiaj będę się rozwodzić i prosić o radę na temat drzwi :D

PS. Tak poza budową. Kupiłam wczoraj bilety na krakowską PAKĘ i jestem szczęśliwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili nie zrozumiałam o co chodzi :jawdrop:

A potem doczytałam dalszą część zdania :lol2:

No TAK rozwodzić, to nieee... jeszcze ;)

Teraz i tak jestem "słomianą wdową" cały miesiąc. I co poradzić? -> "widziały gały co brały" :rotfl:

 

Drzwi zapodam jak tylko odprawię córcię do przedszkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim drzwi, to tylko napomknę, że jutro jestem umówiona z panem od balustrad. Chcę wycenić wewnętrzne i zewnętrzne na balkony.

 

Schody już wiecie jak będą wykończone, pomyślałam o takiej balustradzie (obawiam się tylko o jej cenę..) Bez pochwytu na ścianie.

http://www.inox-stal.com/pictures/Abu9Y5y2.jpg

 

Na zewnątrz spodobała mi się ta, montowana właśnie w taki sposób "do czoła" balkonu:

http://www.inox-stal.com/pictures/EjYhYzAq.jpg

Możliwe, że z drewnianym pochwytem.

Albo ta (całkiem kanciasta):

http://www.inox-stal.com/pictures/ege4Adav.jpg

 

Zobaczymy na ile zostaną wycenione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się i ja :)

 

Przede wszystkim dom prezentuje się baardzo ładnie! Wiem, ze marzyło Wam się co innego, ale efekt koncowy jest bardzo udany :)

 

Ostatnio pisalaś w moim dzienniku ze będziesz miala w lazience rocę gap i kolo twins. Na jaką wannę się zdecydujesz do tego zestawu?

 

A schody zapowiadają się PRZEPIĘKNIE!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię serdecznie Rutinowa Żono :) Wannę dobierałam do brodzika z nietypowym odpływem (który jest w centralnym punkcie łazienki) jeszcze zanim kupiłam serię GAP, więc ona nie nawiązuje kształtem do misek. Mam Sanplast Space Line. Kształtem wanny się w zasadzie mniej przejmowałam niż np, kształtem umywalek (których dotąd nie kupiłam..).

http://nokautimg2.pl/p-93-f3-93f3b15fca969c28d1ccad9b26fde142500x500/sanplast-space-line-wanna-prostokatna-wp-space-190-x-80-cm-610-100-0350-01-000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu,

Ja też myślałam o takich balustradach jak te, które pokazałaś, albo o takich:

schodz_uj_1.jpg

 

http://kraszewska.com.pl/images/stories/portfolio/portfolio/warszawa_340/warszawa_340_02.jpg

Źródło (choć Kraszewską z pewnością znasz :))

 

Tylko, że te wpuszczane w stopnie balustrady będą raczej jeszcze droższe :(, więc... zastanawiam się nad takimi linkami jak ma Karolina i Artur - widziałaś? Schody masz inne, ale zajrzyj chociaż, bo jest pięknie :yes:.

 

Ok - poczekam na efekty pracy u Ciebie :). Przydałby się nam teraz jakiś fachowiec, bo nie wiem czy schody mamy prawidłowo wylane. Teraz można to jeszcze jakoś skorygować, gdyby była taka potrzeba.

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...