Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Z dobrodziejstwem inwentarza", czyli domek Ani i Piotra :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aniu, bardzo ładnie drzwi się u Was prezentują :yes:

Chwalę, mimo że w kolorze drewnianym :p i z ramiakiem. Doceń :)

 

Seria IKEA ładna. Szkoda, że wycofali (mnie też tak kilka razy urządził ten szwedzki sklep :p)

Ale wierzę, że znajdziesz coś ładniejszego.

 

Lampka ładna :)

 

Pogłaskaj brzucholek ode mnie :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu,

Jeśli zależy Ci bardzo, to pierwsza myśl jest taka jak piszą Dziewczyny - szukaj w innych sklepach Ikea w Polsce. Kraków masz też blisko ;). Lepiej zadzwoń zanim się wybierzesz, bo informacje na stronie nie zawsze są kompletne (na stronie jest info, że w Katowicach też są prawdopodobnie dostępne :(, a wróciłaś z kwitkiem ).

Te szafki są też na Allegro - np TUTAJ

Możesz też poszukać w sklepach internetowych sprzedających produkty Ikea - jest ich w sieci sporo.

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja już szukałam. Szafkę mam, ale zależało mi najbardziej na ławeczce i wieszaku. To jedyna seria, która nam - jak dotąd - pasuje, a całość jest tańsza niż gdybyśmy robili meble na zamówienie, więc...

Już sprawdzałam dostępność. W żadnej Ikei nie ma ławeczek ani wieszaków w tym kolorze :( I prawdopodobnie nie będzie. Uznali widocznie, że niemodne i tyle.

Pozostaje mi albo wybrać inny kolor (biel, ale biel w Ikea to często krem niestety... lub brzoza), albo szukać dalej, albo zamówić na wymiar.

Znalazłam np. "dizajnerski" wieszak, ale taki z haczykami tylko, a biorąc pod uwagę fakt, że nie mam na dole szafy i długo mieć nie będę - ten ikeowski wieszak (z opcją wieszania na wieszakach) byłby świetny. No i nasz ogrom butów,,, miałby szansę się zmieścić w szafce i pod ławeczką. Kurczę no... Tak mi to pasowało :(

 

Bardzo się cieszę, że moje drzwi podobają się nawet przeciwnikom tego typu konstrukcji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, a gdyby wziąć brzozę i dać stolarzowi do zmiany koloru?

Bo raczej Ty się za to nie zabieraj :hug:

Z tego co wyczytałam, to lite drewno i lakier.

Właśnie to główna zaleta tego zestawu, że nie byle sklejka, tylko lite drewno. Chyba nie będę miała innego wyjścia jak wziąć biel albo brzozę. Poczekam tylko na listwy. Wezmę ze sobą kawałek i porównam z bielą tych szafek. Jeśli nie spasuje, to wezmę brzozę i albo zostawię jak jest albo dam do przemalowania.

 

dodatkowa zaleta przeszklenia jest taka, że nie będziesz musiała zaglądać do pokoju, żeby sprawdzić czy dziewczyny śpią, jak powinny :lol2:

Aż tak to przez nie nie widać (całe szczęście, bo to dotyczy również naszej sypialni ;))

 

Aniu jaką masz szybę, biały mat ale tylko z jednej strony gładka a z drugiej nie, jeśli tak to uważaj na nie, odbicia palców nie do usunięcia a najgorzej tłuste plamy, chyba ze masz gładkie obie strony to ok.

Niestety z jednej strony mat, ale nie mam z nią problemu. Myję tak jak stronę z połyskiem i nie zostają mi ślady. Ale i tak niestety, bo nie dopilnowałam, żeby wszystkie szyby z jednej strony były w połysku lub macie (od strony korytarza na górze tylko łazienkowa błyszczy, reszta mat, bo błyszcząca strona jest od strony zawiasów :(). Tylko ja to widzę, ale mnie to drażni. Żal, że nie zwróciłam na to uwagi umniejsza tylko fakt, że Invado jest tak nieelastyczne, iż na 100% nie odwróciliby tych szyb specjalnie dla mnie...

 

Aniu pytałaś TUTAJ?

Na All były jeszcze niedawno - może zapytaj sprzedawcy?

KLIK

Dzięki Ewcia. Wszędzie pytałam. Czarnobrązowych nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( szkoda. Ja poluję też na wieszak Leksvik już wycofany z Ikea. Co jakiś czas pojawia się na Allegro, ale jest dość popularny i przebijają moje oferty ;).

Nic to Aniu. Jest spory wybór. Na pewno coś dopasujesz :D. Jak Cię znam, to już masz coś na oku? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć podczytuję regularnie - dopiero teraz wyłażę z ukrycia i się witam :)

Aniu, gratuluję pięknego domu. Chylę czoła :) Łazienki zachwycają mnie, ilekroć na nie spojrzę :)

Przy okazji proszę o informację, jakie fugi zastosowałaś w łazienkach, jakiej szerokości masz spoiny między płytkami w łazienkach, i jak oceniasz ich użytkowanie.

Czy możesz polecić swojego wykonawcę schodów? Jeśli tak , to proszę o kontakt do niego.

 

P.S. Życzę spokoju w stanie błogosławionym i dobrego rozwiązania :)

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś się wymyśli, innego wyjścia nie ma :)

 

Witaj Merenwen :) Już piszę co i jak: fugi w górnej łazience mają 1,5 mm, w dolnej te na ścianie - właściwie trudno powiedzieć. Były kładzione niemal na styk, w rzeczywistości fuga między nimi ma ok 0,5-1 mm, podłogowa o 1,5 mm szersza (konieczność pogodzenia płytek ściennych i podłogowych o różnych szerokościach).

Fugi przez to, że są tak minimalne, to bezobsługowe. Myję razem z podłogą/ścianą i nie ma problemu. Jedyny problem widać w dolnej łazience na narożnikach obudowy k-g, bo tam mi fuga bezczelnie wyłazi zapewne w wyniku pracy materiału i zamierzam ją zastąpić jakąś bardziej elastyczną. Ale to drobiazg.

 

Niestety ekipy od schodów Ci nie mogę polecić, bo jestem skrajnie niezadowolona z ich pracy. Ostatecznie całość jakoś wygląda, ale tyle nerwów straciłam na walkę o poprawki, że nie ma co sobie zawracać głowy. Sąsiadka moja za to zadowolona ze swoich, a też ma dywanowe, więc jeśli jesteś ze Śląska, to zapytam i podeślę Ci namiar.

 

Jakaś niemoc twórcza mnie ogarnęła i spać się chce jak jasny pieron... Wam też?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś niemoc twórcza mnie ogarnęła i spać się chce jak jasny pieron... Wam też?:)

 

 

Lena zrobiła dzis pobudkę o 5 :jawdrop: Godzine temu zasnęła a ja zamiast tez się położyć i odespać to......przewaliłam około 3 kubiki drewna kominkowego :sick: Mój kręgosłup mnie dziś nie lubi i odwdzięczy się wieczorkiem - cos tak czuję :( :( :(

P jak wróci z pracy i zobaczy to też mi sie oberwie :sick:

A ja jestem z siebie dumna :p

 

A Ty spij - Tobie wolno a nawet trzeba :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochane serdecznie :) Mam słońce za oknem, to i energii ciut więcej. U Pinacolady to aż nadto energicznie widzę. Ty z tych, co nie usiedzą 5 minut? :)

 

Aniu witam się :) czemu mnie tu wcześniej nie było?

No właśnie nie wiem ;) WITAM gorąco :)

 

U nas bardzo drobne zmiany: zawisła część obrazówek, kupiliśmy ramki do galeryjki, dwa z 5 planowanych karniszy wiszą, a na nich zasłony. Nic specjalnego, ale maleńki kroczek naprzód.

 

Planuję wymienić karnisze do pokoi dziecięcych (które z rozpędu zakupiłam srebrne) na białe. I nie mogę nigdzie znaleźć fajnych białych karniszy. Ktoś widział gdzie można kupić? (byle nie zakończone kulką - tylko takie znalazłam na allegro :().

 

Magdalena wybrała nam imię dla dziecka i jest wyjątkowo dumna :D Więc jeśli u maleństwa nagle się siusiak nie pojawi ;), to w kwietniu przywitamy Zuzię.

Słodka jest ta moja córcia bardzo. Troszczy się o mnie, przynosi mi witaminy wieczorem i pilnuje, żebym połknęła. Smaruje mi brzuch kremem, owoce przynosi i przytula się bez przerwy :) Jak się zdenerwuję, to przybiega i przeprasza mówiąc, że nie chciała zdenerwować siostrzyczki :) Bardzo mnie to wzrusza i... cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...