Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Z dobrodziejstwem inwentarza", czyli domek Ani i Piotra :)


Recommended Posts

Dobra zobaczymy co mi tam babka zaproponuje i zdecyduję ostatecznie. Dzisiaj idę wpłacić zaliczkę. Może się okazać, że samych pasów dołem tylko nie opłaca się robić, bo materiał jest szeroooki i będą straty. Wtedy sprawa się sama wyjaśni. I już :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aneczko, ja z tematów firankowo / roletowo / panelowych to noga jestem i mam problem by Cię wesprzeć, choć bardzo bym chciała.

Nawet nie wiem czy dobrze zrozumiałam z tymi pasami i kolorami. O coś takiego chodziło?

http://img221.imageshack.us/img221/5175/img5923.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkłow kuchni super! I bardzo mi się podoba, ze jest białe:yes:

Ono nie jest białe :) Podobnie jak ściana obok. To jasna szarość :)

 

Zdecydowałam Laski. Nie wiem czy Wam się będzie podobało czy nie (nie wiem nawet czy mnie się będzie podobało), ale zrobiłam tak, jak czułam, że wyjdzie najlepiej. Podobne przeczucie miałam z górną łazienką, tylko jej byłam akurat tak pewna, że wolałam nie pokazywać projektu ;)

Efekt będzie można zobaczyć dopiero za ok 3 tygodnie. Trudno. Trzeba czekać.

 

W tzw. międzyczasie zakupiłam równą setkę ozdób choinkowych na początek. Nie mogłam przecież dopuścić, żeby moje obecne ozdoby w kolorze bordo i złota zakłócały harmonię ;) Wy to rozumiecie, prawda? ;)

Moja choinka będzie w tym roku srebrnobiała. Mam nadzieję, że piękna ;) Nigdy dotąd nie kupowałam bombek w listopadzie i już wiem, że to był błąd. Jeeezu, jaki komfort! Byłam jedną jedyną wśród ogromnego wyboru bombek. Zero tłoku, jeszcze pełen asortyment, nic nie potłuczone - miodzio! Trochę na mnie dziwnie patrzyli przy kasie, ale co tam. Ważne, że mam :D Jeszcze ok 40 przezroczystych (od dziecka uwielbiałam te przezroczyste - jak bańki mydlane) i białych bombek i będzie komplet :)

 

No i upatrzyłam sobie stół, który być może zamówię w sobotę. Trzymać kciuki proszę!

 

Taki, tylko oczywiście wybarwiany pod kolor moich mebli kichennych:

http://img10.allegroimg.pl/photos/oryginal/27/72/12/67/2772126714

 

Rozkładany do 360 cm :)

http://img10.allegroimg.pl/photos/oryginal/27/72/12/67/2772126714_5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aniu:welcome:

 

Pięknie u Ciebie. W wolnej chwili muszę dokładniej przejrzeć wątek:yes:

 

Przychodzę z pytaniem...

Trafiłam tu z wątku o łączeniu paneli z gresem. Też myślałam o przyklejeniu paneli od strony gresu i zostawieniu większej dylatacji przy ścianie (tam pójdzie listwa przypodłogowa). Pisałaś, że tak zrobiłaś. Coś już zastosowałaś w te szczeliny? Sprawdza się to? Powiedz, że tak:D

Te listwy maskujące są takie paskudne:bash: Za wszelką cenę MUSZĘ ich uniknąć i przejrzałam już wiele propozycji - jednak dla mnie, to korek wygląda najbardziej estetycznie.

 

A stół świetny:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spóźniłam się na głosowanie w sprawie dekoracji okien ale na pewno Twój wybór będzie znakomity, jak zawsze zresztą :) Łazienka, schody, drzwi wszystko dobrałaś idealnie :yes: Szyba w kuchni też prezentuje się świetnie a jej jasny kolorek ładnie rozjaśnia wnętrze, ciemniejsza na pewno nie była by lepsza.

 

Też w weekend zrobiłam napad na dział z ozdobami świątecznymi :) ale u mnie było więcej oglądania niż kupowania, wyniosłam tylko dwa pudełeczka właśnie z białymi i przeźroczystymi bombkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniu nie piśniesz ani slowa co wybrałaś( firany):p

 

a z bombkami ale wczesnie.... mi się nie chce jeszcze o świętach myśleć i choince:D znow będę tachać z gieldy olbrzyma:D bo ja kupuję taką 2, 30 co rok:D

 

stol fajny, jakie krzesła do niego planujesz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulka - przychodzę po kilku dniach i widzę że dylemat firankowy rozstrzygniety. Niestety nie umiałam doradzić bo ja nie mam firanek (i chyba mieć nie będę ) i się jeszcze gubie co to ekrany a co to panele :sick: :confused:

 

Stół GIGANT :jawdrop: Rewelacyjny . Zamawiaj :yes:

 

Bombki tez juz zakupiłam - w Ikea w tym roku bo tam "plastiki" więc pójdą na zewnątrz coby nie popękały opd mrozów. Zawsze marzyłam o tym żeby przed wejsciem do domu stała choinka i nawet w tym celu zostały załozone gniazda zew. po obu stronach drzwi bo nie umiałam się zdecydować :rotfl:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajniutki ten stoł;)

Ciekawa jestem na co w końcu się zdecydowałaś:)Poczekamy te 3 tygodnie...

Stół bardzo fajny:)

Fajny stół, a rozkłada się :jawdrop:

No właśnie to rozwiązanie z rozkładaniem do ogromnych rozmiarów nas urzekło. Stół po rozłożeniu pomieści... 16 osób swobodnie i więcej "na ścisk" :)

Zamówiony, zapłacony. Spodziewany się go ok 15 grudnia. Jeśli przyjdzie taki, jakim go widziałam u pana we wzorcowni, to z przyjemnością polecę dalej, bo cena jest zaskakująco przyjemna :)

 

Witaj Aniu:welcome:

 

Pięknie u Ciebie. W wolnej chwili muszę dokładniej przejrzeć wątek:yes:

 

Przychodzę z pytaniem...

Trafiłam tu z wątku o łączeniu paneli z gresem. Też myślałam o przyklejeniu paneli od strony gresu i zostawieniu większej dylatacji przy ścianie (tam pójdzie listwa przypodłogowa). Pisałaś, że tak zrobiłaś. Coś już zastosowałaś w te szczeliny? Sprawdza się to? Powiedz, że tak:D

Te listwy maskujące są takie paskudne:bash: Za wszelką cenę MUSZĘ ich uniknąć i przejrzałam już wiele propozycji - jednak dla mnie, to korek wygląda najbardziej estetycznie.

 

A stół świetny:yes:

Witam serdecznie, dziękuję i odpowiadam, że do tej pory wciąż nie mamy nic w łączeniach między gresem a panelami i co ciekawe - nie widać tego póki się człowiek nie przyjrzy ;) Ale ciągle nie wiem czy tam wcisnąć sylikon (czy tam silikon), korek czy jeszcze co innego. Listew nie planujemy z całą pewnością.

 

 

Spóźniłam się na głosowanie w sprawie dekoracji okien ale na pewno Twój wybór będzie znakomity, jak zawsze zresztą :) Łazienka, schody, drzwi wszystko dobrałaś idealnie :yes: Szyba w kuchni też prezentuje się świetnie a jej jasny kolorek ładnie rozjaśnia wnętrze, ciemniejsza na pewno nie była by lepsza.

 

Też w weekend zrobiłam napad na dział z ozdobami świątecznymi :) ale u mnie było więcej oglądania niż kupowania, wyniosłam tylko dwa pudełeczka właśnie z białymi i przeźroczystymi bombkami :)

Nie wiem czy wybór dobry, ale musiałam brać pod uwagę zdanie męża również, a Tenże zażyczył sobie, żeby materiał był nieprzejrzysty. A to pociągnęło za sobą moje decyzje. I tyle zdradzę na chwilę obecną ;)

 

aniu nie piśniesz ani slowa co wybrałaś( firany):p

 

a z bombkami ale wczesnie.... mi się nie chce jeszcze o świętach myśleć i choince:D znow będę tachać z gieldy olbrzyma:D bo ja kupuję taką 2, 30 co rok:D

 

stol fajny, jakie krzesła do niego planujesz???

Nie pisnę ;) Z bombkami wcześnie, bo nie chcę potem się przeciskać między ludźmi i walczyć o każdą ozdobę, która wpadnie mi w oko ;)

Krzesła planuję... no właśnie... Nie do końca wiem jakie planuję poza tym, że raczej nie drewniane. Stół jest mocno masywny, więc jeśli jeszcze dołożę ciężkie optycznie, drewniane krzesła, to nie będzie to dobrze wyglądało. W chwili obecnej pewna jestem, że będą to białe krzesła. Zarzekałam się, że nie popularne dość Eamesy (a raczej ich namiastki ;)), ale w sumie popularne są głównie u nas na forum, a wyglądają, lekko, nowocześnie i wdzięcznie, zatem one są na liście numerem pierwszym.

Nie wiem tylko czy w wersji z drewnianymi nogami (raczej nie, bo 1. kolor nie ten, 2. stół mocno kanciasty) czy z metalowymi (tu z kolei ryzyko, że zrobię z jadalni "bar mleczny"; jakoś zawsze metalowe krzesła i stoły mi się z barami kojarzyły i nic na to poradzić nie mogę ;)):

 

W ślad za nimi mam jeszcze następujące pozycje:

http://img03.allegroimg.pl/photos/oryginal/27/60/33/07/2760330759 (tu też ryzyko "baru"...)

http://img08.allegroimg.pl/photos/oryginal/27/79/70/83/2779708305 <-- to jest biel w połysku, mogłoby fajnie grać z kuchnią

Te, białe mi się podobają straszliwie, ale ich cena absolutnie nie pozwala na zakup 6 sztuk :(

http://img14.allegroimg.pl/photos/oryginal/27/29/27/89/2729278948

Ewentualnie, ale na samym końcu są te:

http://img05.allegroimg.pl/photos/oryginal/27/71/49/11/2771491111

 

Bombki tez juz zakupiłam - w Ikea w tym roku bo tam "plastiki" więc pójdą na zewnątrz coby nie popękały opd mrozów. Zawsze marzyłam o tym żeby przed wejsciem do domu stała choinka i nawet w tym celu zostały załozone gniazda zew. po obu stronach drzwi bo nie umiałam się zdecydować :rotfl:

 

Pozdrawiam

Właśnie też muszę pomyśleć co na zewnątrz, a nie mam ani jednej choinki :/ Chyba kupię w doniczce...

 

 

Stól bardzo ładny, ale czy na pewno chcesz mieć stół z przecięciem w środku, ja takich nie lubię wolę stół z dostawkami z boku, no ale może Tobie to nie przeszkadza :)

 

Pozdrawiam :)

No ja właśnie nie lubię z dostawkami po boku, a to dlatego, że takie stoły po rozłożeniu są mniej wygodne (komuś zawsze wypadnie stołowa noga między nogami). Drugi powód niechęci do rozsuwanych stołów bez dzielonych blatów to fakt, że jeszcze nigdzie nie widziałam tego typu stołów w kształcie, jaki mnie interesuje - czyli prosty, z blatem kończącym się równo z nogami, a nie wystającym poza nie.

 

Aniu ważne żeby się Tobie podobało :yes: :hug:

no to czekamy na efekt , Aniu najważniejsze żeby Wam się podobało;)

Ja sama nie wiem czy mi się będzie podobało :) Jak już będzie to Wam wyjaśnię dlaczego wybrałam to, a nie inne ;)

 

A tymczasem mam inny problem... Problem polega na tym, że w naszym kominku nie ma ciągu :( Nie wiem dlaczego i mnie to niepokoi mocno. Jakby ktoś pytał czemu nie sprawdziliśmy tego od razu zamiast dopiero po roku odpowiem, że nie mam pojęcia... Byliśmy przekonani, że ci, którzy go montowali wiedzą, co robią i sami to sprawdzili.

No nic... Zadzwoniliśmy do pana kominkowego. Obiecał, że przyjedzie osobiście i sprawdzi. Trzymajcie mocno kciuki, żeby to była błahostka i żeby nie trzeba było rozbierać całej zabudowy i ryć podłogi...

 

PS. Strasznie mi się chce kupić już kołyskę na kółkach na dół, dla malucha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venus podobno dziewczyna mnie kopie, ale pewność mogę mieć dopiero 29 listopada :)

 

Reni, ale ja też miałam takie wrażenie patrząc na ostatnie. Wstawiłam, bo byłam ciekawa czy tylko ja w ten sposób je odbieram :D

Wybór właściwie głównie między Eames'ami a tymi prostymi białymi w połysku.

 

Yokasta ja widząc te maluśkie rzeczy, łóżeczka etc. bardziej namacalnie odczuwam, że mam w brzuchu Kogoś :) To chyba to mnie ciągnie do zakupu.

I w zasadzie chodzi mi nie tyle o kołyskę (jestem z tych, co są anty noszeniu, kołysaniu i huśtaniu ;) -> nie mylić z przytulaniem :D) co o niewielkie łóżeczko na kółkach, z możliwością łatwego wniesienia na górę w razie potrzeby.

Edytowane przez AniaS79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...