Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Z dobrodziejstwem inwentarza", czyli domek Ani i Piotra :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Aneczko :hug:

Miło było Cię usłyszeć. Zuzia pięknie się rozwija, ani się obejrzysz, a będzie taka duża jak Madzia :wiggle:.

A Madzia coraz śliczniejsza :). Jej radosna buzia czyni wiosnę mimo środka zimy :) Uściskaj proszę obie :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 months później...
Witaj Aniu. Jestem zachwycona Twoimi wnętrzami i nie ukrywam, że wiele pomysłów zamierzam skopiować. Oczarowała mnie mała biała łazienka ( duża zresztą też, ale co do niej nie mam na razie pytań), już objeździłam okoliczne sklepy z kafelkami i powiem szczerze, że nie łatwo te kafelki zobaczyć w realu. Jak na razie miałam okazję obejrzeć mozaikę dune gamma i jest naprawdę śliczna. Oczywiście mieli jedną na sklepie i nie chcieli wypożyczyć, a i dobrać białej kafelki do niej nie byli w stanie. Chciałam Cię zapytać o fugę, czy masz białą, a może jasnoszarą? Czy po pewnym czasie użytkowania widzisz że mocno się brudzi i czy ciężko ją domyć? Czy na białych matowych kafelkach mocno widać smugi po np. palcach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, dziękuję za odwiedziny i miłe słowa. Przy białych płytkach mam białą fugę i nie dzieje się z nią nic poza miejscami pod prysznicem. Tam nie wiedzieć czemu po roku miejscami pożółkła, ale po potraktowaniu Cifem znów zrobiła się biała. Może trzeba dobrać jakąś konkretną (?)

Na białych płytkach nie widzę śladów (ta łazienka wbrew pozorom jest łatwa do utrzymania czystości), ale też nie macamy ich palcami, więc nie jestem w stanie powiedzieć czy zostają smugi czy nie :) Ślady po każdej kropli są natomiast widoczne na płytkach podłogowych i te trzeba przecierać dość często, jeśli kogoś to drażni (a mnie drażni).

 

W sobotę mieliśmy włamanie do domu :/ Nic nie zginęło, bo złodziei wystraszył alarm, ale świadomość tego jak łatwo się złodziejowi dostać do naszego domu jest mocno niepokojąca... Po raz kolejny dochodzę do wniosku, że warto jest płacić za ochronę. Byli szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalapl35 potwierdzam biała łazienka śliczna, sama skopiowałam dokładnie taką u siebie. Może nieładnie tak małpować :p, ale też mówią, że to największy komplement do kogoś. Ja do Dune Gamma dobrałam białe Aparici Angel Bianco. Wygląda to bardzo dobrze, płytki są matowe i bardzo dobrze wykonane. Na podłogę dałam Keraben, któreś szare z lekkimi drobinkami. Efekt bardzo mi się podoba, jest to mała łazienka na dole i jest moją ulubioną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu ja też nie zamierzam jej "macać palcami", jakkolwiek to brzmi :lol2:. Dzieciaki na pewno będą się o nią podpierać przy rozbieraniu itp., że już nie wspomnę o męskim sposobie korzystania z wc i przykrych tego konsekwencjach w jej okolicach :mad:. Co do fugi, rozważam również epoksydową ( w okolicy prysznica).

Generalnie dużo rozwiązań w domu mi się podoba, ale się na nie zdecyduje z czystego lenistwa z jednoczesnym zamiłowaniem do porządku. Mam na myśli np. bardzo nowocześnie wyglądające i nadające lekkości schodom szklane balustrady. Wykończyło by mnie ich ciągłe pucowanie, a znam na tyle siebie że obłapanych bym nie zniosła.

Aniu, Twoje wnętrza podobają mi się najbardziej ze wszystkich jakie do tej pory widziałam na forum ( na drugim miejscu jest dom w mirabelkach, Venus_m). Chodzi mi głównie o kuchnie, salon i łazienki bo jak wiadomo pokoje dzieci rządzą się swoimi prawami i czasami nie zdołamy na ich przestrzeni przeforsować swoich pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, Twoje wnętrza podobają mi się najbardziej ze wszystkich jakie do tej pory widziałam na forum ( na drugim miejscu jest dom w mirabelkach, Venus_m). Chodzi mi głównie o kuchnie, salon i łazienki bo jak wiadomo pokoje dzieci rządzą się swoimi prawami i czasami nie zdołamy na ich przestrzeni przeforsować swoich pomysłów.

Jest mi niezmiernie miło, ale mocno mnie zaskoczyłaś. Salon akurat uważam, za jeden ze słabszych punktów w domu, który nawet wstyd pokazać. Nie jest wykończony, meble do wymiany, dywan również, brak czegokolwiek na ścianach :/

Muszę się naprawdę porządnie zabrać za wykańczanie, bo zaczynam zauważać, że przestaje mi to przeszkadzać... A to bardzo niepokojący symptom :)

Pokoje dzieci pozostawię bez komentarza ;) Chociaż o dziwo pokój młodszej zyskał aprobatę, gdy pytałam o jakiś inny dywan w wątku "pokoikowym".

 

Akurat w małej łazience mam okno szczęśliwie umiejscowione po przekątnej od drzwi, więc nawet gdyby były jakieś smugi na płytkach, nie byłabym w stanie ich dostrzec. Poza tym płytki są na naprawdę niewielkiej powierzchni, bo mimo, że tego teraz nie widać, ta łazienka ma mikroskopijny metraż. Zdjęcie przed wykańczaniem...:

IMG_1948.JPG

 

Jedyne, co mnie drażni przy tych konkretnych płytkach to to, że mi się rysują od ściągaczki do kabin. Część, która trzyma gumkę jest z aluminium, więc jak się któreś z nas "zamachnie", to zostaje piękna szara krecha, której z kolei na pewno nie byłoby przy płytkach w połysku. Da się ją zmyć, ale wyłącznie mleczkiem i szorstką stroną gąbki. Jak zawsze - wszystko ma swoje wady i zalety.

 

Na skutki męskiego korzystania z toalety chyba nic nie poradzisz choćbyś nie wiem jakie płytki kładła :) U mnie jest zasada: "albo korzystasz na siedząco, albo myjesz po sobie". Czasem nawet działa ;)

 

Słusznie robisz, że się nie zdecydujesz na część rozwiązań, bo faktycznie wymagają trochę pracy, albo systematyczności. Ja lubię mieć czysto, ale nie znoszę sprzątać, więc pilnuję tego, żeby jak najmniej brudzić. Po każdej kąpieli ściągam wodę z szyb w kabinach, dzięki czemu jeszcze nigdy ich nie musiałam myć. Po każdym użyciu umywalki, przecieram baterie do sucha, albo zakręcam wodę.... nadgarstkiem ;) Ogromne lustro wymaga czyszczenia w całości tylko raz na kilka miesięcy, pod warunkiem, że po chlapnięciu w okolicy umywalki, ślad w tym miejscu zetrze się od razu.

Balustrada przy tylko naszym używaniu nie jest wymagająca, ale po wizycie gości, zwłaszcza z dziećmi, konieczne jest jej przetarcie :/

 

Jest jednak coś, co mnie naprawdę wkurza (chociaż i tak nie zamieniłabym na żadne inne ;))... Są to meble kuchenne. Ja potrafię z nich korzystać w taki sposób, żeby nie zostawały ślady po palcach. Niestety tylko ja... Efekt jest taki, że przecieram je codziennie! Czasem nawet kilkakrotnie w ciągu dnia, bo odbite paluchy doprowadzają mnie do pasji... Vis a vis zabudowy mam okno, które demaskuje każdy ślad.

 

Wracając do tematu wykańczania:

 

Poszukuję grafik lub fotografii w czerni i bieli w podobnym stylu:

http://listydom.tvn.pl/images/foto/5/3.jpg

Kadr z filmu "Listy do M". Ten dom cały był obłędny i miał więcej tego typu dekoracji. Część grafik część zdjęć.

 

Nigdzie nie mogę tego znaleźć :( Jeśli już znajdę coś podobnego, to jest za małe. Do górnego korytarza potrzebuję minimum 120 na szerokość....

 

Drop_Inn jak miło Cię widzieć :) Bywam ostatnio trochę na forum. Głównie w wątkach ogólnych. W prywatnych się pogubiłam i nie jestem na bieżąco. Czasem staram się podejrzeć co u kogo słychać i zostawić ślad po sobie, ale czasu zdecydowanie za mało, a doba jakoś nie chce się rozciągnąć ;) Wróciłam do pracy na dobre, a roboty przy dwójeczce mam aż nadto. Może nadejdzie taki czas, kiedy będzie więcej wolnych chwil. Oby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ho Aniu :-) Jak tam dziewczynki, pewnie mała to już duża pannica co ?

Co do białaych płytek to planuje swoje fugi zaimpregnować zeby nie walczyć potem z nimi, niestety nie mam tak dobrych nawyków jak ty - sciągaczka, łokiec itp.

Włamanie jest bardzo niemiłym wspomnieniem, dobrze ze nic nie zgineło ale te zawsze złe wspomnienia ze ktoś wogóle próbował :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała skończyła w lutym roczek - nie wiem kiedy zleciało :) Ten rok minął mi szybciej niż wszystkie dotąd.

 

Nikt nie widział takich grafik/foto jak to powyżej? :(

 

I pytanie mam jeszcze o jakiś nieskomplikowany program do zaaranżowania wnętrza. Czas się wziąć za wiatrołap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...