Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Z dobrodziejstwem inwentarza", czyli domek Ani i Piotra :)


Recommended Posts

Hmmm... Zobaczymy co szanowny małżonek odpowie. Sercem chyba jestem za moją trójką. Propozycja Aantenki też super, ale nie ma tego wzoru wśród tych, z których wybieram. Zależy mi na drzwiach bezprzylgowych, a dostałam dobrą cenę na Portę Natura.

 

A ja właśnie byłam na budowie i ponownie zaczynam mieć wątpliwości odnośnie górnej łazienki. Kilka rzeczy nie wyszło jak chciałam i strasznie mnie to wkurza.

Płytki te drewniane raz mnie zachwycają -> wczoraj, innym razem drażnią -> dzisiaj (jak nic PMS albo ciąża :rotfl:)

 

Teraz mi się chwilę znowu podobają ;)

IMG_4974.JPG

Tu w zestawieniu z płytką podłogową, z którą się będą stykać. Dobrze? Źle? Do jutra mogę jeszcze zerwać z podłogi to drewno, które się właśnie kładzie ;)

 

Wyszła kolejna sprawa tym razem na dole.

Mam do położenia gres 60x60 w wiatrołapie, hallu na dole, kuchni, jadalni i części salonu. W salonie tylko w części "komunikacyjnej" po 1 po to, by nie dzielić już optycznie podłogi, po 2 dlatego, że przy tarasie jednak wolę coś, czego mi dziatwa i mąż http://emotikona.pl/emotikony/pic/07icon_smile4.gif nie zniszczą łażąc w tę i z powrotem bez zdejmowania bucików http://emotikona.pl/emotikony/pic/25icon_smile3.gif

 

Po prawej od okna (i wyrysowanych płytek) ma być już drewno.

IMG_4958.JPG

I teraz: jeśli zacznę układanie płytek pełną przy drewnie (jak było w planie), to mi wychodzi paskudna docinka przy słupach (jakieś 2,5 cm - listwa nie zakryje) i przy ścianie.

IMG_4964.JPG

IMG_4963.JPG

W dodatku jest krzywo i przy słupach (oraz w wiatrołapie) będzie docinka, ale przy ścianie do gabinetu już nie... http://emotikona.pl/emotikony/pic/19icon_sad2.gif

Trochę nieostro, ale widać IMG_4962.JPG

 

Pomysł jest taki, by zacząć połówką (lub jakkolwiek inaczej, byle nie pełną) przy drewnie. Wtedy unikniemy malutkiej i upierdliwej docinki. Co Wy na to? Ma to sens? Jeśli dam niepełną przy tym drewnie to położyć tak, żeby fuga szła symetrycznie względem drzwi tarasowych

IMG_4961.JPG

czy też raczej tak, żeby pełna płytka była idealnie równiutko względem drzwi wewnętrznych w wiatrołapie i jednocześnie zgodnie z traktem komunikacyjnym -> stawiałabym na to rozwiązanie.

Nie zrobiłam niestety ujęcia od drzwi w wiatrołapie, ale widać na tym zdjęciu, że w obecnie rozrysowanym układzie fuga przechodzi idealnie środkiem.

IMG_4971.JPG

 

Ktoś ma jakiś inny pomysł? Zaznaczam tylko, że układanie w karo nie wchodzi w grę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ręce z daleka od płytek drewnianych proszę. Są naprawdę efektowne :)

 

Co do symetrii - chyba wybieram werjsję nr 2 czyli zaczynamy od połówki,symetra wzgledem drzwi balkonowych. Chyba po prostu bardziej widać ułożenie płytek w pełnym świetle balkonu. A 2,5 cm docinki to kichowo. Innych rozwiązań kreatywnych u mnie brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu,

Normalnie zabiłaś mnie tą siatką na posadzce :jawdrop:. Proszę o patent na wyrysowanie idealnie równych, prostych linii :). Będę miała podobne dylematy i kwiatki :(.

Nie do końca rozumiem tę drugą wersję (do której Ty sama się skłaniasz). Czym się różni od tej połówkowej? Czy to po prostu ta wyrysowana na podłodze, gdzie zostaje przy słupie 2,5 cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu,

Normalnie zabiłaś mnie tą siatką na posadzce :jawdrop:. Proszę o patent na wyrysowanie idealnie równych, prostych linii :). Będę miała podobne dylematy i kwiatki :(.

Nie do końca rozumiem tę drugą wersję (do której Ty sama się skłaniasz). Czym się różni od tej połówkowej? Czy to po prostu ta wyrysowana na podłodze, gdzie zostaje przy słupie 2,5 cm?

Różni się od tej z fugą "w drzwiach" tarasowych przesunięciem całości lekko w lewo. Wtedy fuga już nie będzie "w drzwiach", za to płytka pełna będzie symetrycznie wzgl. drzwi w wiatrołapie (i względem kawałka drewno vs słupy wg dwóch linii teraz wyrysowanych na tym odcinku). Czyli byłby idealnie równy "chodnik" prowadzący "na salony" ;)

Siatkę rysowali moi chłopcy od wykończeniówki. Podobnie miałam rozrysowaną calutką łazienkę górną. Co do jednej sztuki :D

 

I wiem, że nic nie wiem... O wskazówce od Nihiru pomyślałam i ja. Dla mnie ta pełna od drewna to był priorytet. Problem w tym, że z tak małą docinką będzie widać jak krzywo przebiega ściana przy pokoju na dole...

 

Idę zerknąć na listwy przypodłogowe. Gdyby wyszła na fudze, to pół biedy... Pomyślałam też o fudze ciut szerszej niż 2,5 (dwójka krzyżyk). Wtedy docinka będzie jeszcze mniejsza. Najwyżej pojadę po raz kolejny dociąć te płytki pod Kraków....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 do 1 :) Ja się waham ciut bardziej w stronę pełnej przy drewnie. To jednak tam będzie "centrum aktywności". Nie będą zadowolone te moje chłopaki ;)

Docinki mniej niż 3 cm.

 

Znalazłam w tej serii Porty jeszcze takie drzwi jak Aantenka wkleiła, ale i tak chyba (przy tym mocnym poziomym akcencie w wiatrołapie) wolałabym nie wprowadzać pionów.

 

No to jeszcze raz umywalki ;) Przepraszam, że tyle rzeczy naraz, ale czas mnie piekielnie nagli. Wyborów cała masa teraz.

Przypominam brodzik i wanna kanciaste (z czego brodzik to mocny akcent na wejście), miski Roca GAP.

 

Brać to:

http://www.mojapieknalazienka.pl/upload/images/849e857dcaae86.jpg

Zalety:

- odsunięte od lustra, odpada problem chlapania ciągłego

- mają optymalną wysokość (to ważne, bo generuje wysokość i pojemność szafki)

 

Wady:

- cena

- materiał, z jakiego są wykonane (to kompozyt)

- skrajna "kanciastość"

- mąż twierdzi, że z baterią z boku korzystanie z umywalki jest mniej wygodne

- płytsza

 

 

czy to?

http://www.kaczucha.pl/_var/gfx/1d21965e7878a9b1e101fafcb493cc7e.jpg

Zalety:

- ceramiczne

- nawiązuje kształtem zarówno do brodzika jak i do misek wc (wewnątrz umywalki)

- cena :) -> ponad trzykrotnie tańsza niż ta pierwsza

- głęboka

 

Wady:

- trochę za wysoka

- montowana do ściany = będzie tuż przy lustrze = mam przechlapane (dosłownie http://emotikona.pl/emotikony/pic/07icon_smile4.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Madziu za opinię :)

Tu znalazłam łazienki, której właściciele jest równie głupi, jak ja ;) (albo lubią sprzątać ;))

http://m.onet.pl/_m/e1d06914a5a5ddc2786260af4d5f7830,14,1.jpg

 

http://www.stalmach.pl/uploads/714/lazienka_Ani_3_lustro_umywalka_geberit332x500.jpg

 

Clipboard01.jpg

Tak będzie u mnie, tylko pod umywalką jeszcze szafka. Pod i nad szafką lustro aż do sufitu i na 170 cm szerokie.

Edytowane przez AniaS79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania- ja lecę od końca- nie ułatwię Ci wyboru od razu uprzedzam ;>

Umywalka zdecydowanie druga: ładniejsza, tańsza a lustro i tak będziesz myć bez przerwy ;)

Ułożenie płytek w pierwszej chwili pomyślałam o wersji drugiej- czyli od połowy płytki żeby nie było docinki przy słupie. Chyba, ze uda się jakoś uniknąć tej docinki- może tak jak pisałaś szersza fuga? Ja bym się bała że przy takim układzie będzie widać krzywiznę ściany- ja bym to przeżyła- Ciebie będzie szlag jasny trafiał ;)

Co do drzwi to mi się właśnie podobają 1 i 2 a 3 najmniej ;>

Nie pomogłam co? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogłaś :)

Małżonek się o dziwo wypowiedział w dwóch kwestiach. 1. twierdzi, że płytki w salonie tylko i wyłącznie pełną od drewna. 2. drzwi pierwsze, które wskazał to nr 1.., ale na 3 też się godzi :D

 

Właśnie zadzwoniłam do Krzysia-płytkarza i kazałam tak ciąć podłogową ciemnoszarą u góry, żeby nie trzeba było dawać listew przypodłogowych na ścianie z lustrem. Nie wiem jak to zrobi. Ma być idealnie. Łatwo ze mną nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu resztką sił zajrzałam do Ciebie :)

 

Drzwi - wybrałabym z opcji 3 - albo zupełnie bez szyby albo całkiem przeszklone, mnie osobiście z szybą na połowę drzwi nie bardzo podchodzą - możesz też je wymieszać :yes: - tak gdzie byś chciała żeby swiatło dzienne przebijłao na hol - dać z szybą :yes: - a na resztę te całe :) - to moja mała opinia :rolleyes:

 

Tak jak z drzwiami dałam radę tak z podłoga i docinkami mój umysł już nie kuma - przyjdę jutro chyba i doczytam na spokojnie z yspaną głową :lol2:

 

Płytki w łazience - super- nie ruszać :no: zostawić :yes:

 

 

Umywalka ta druga - ładna - co to?

ja podobną albo taką samą planuję do mojej górnej łazienki

 

 

Dobrej nocki życzę :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, ja bym chyba wolała zacząć do połówki niż mieć taką docinkę.

Sama też w weekend rozrysowywałam płytki, tylko, że ja na papierze, nie na podłodze ;) Zaczęłam od środka i dzięki temu brzegi z każdej strony wyszły równe.

Różnica jest taka, że u mnie będzie karo, no i powierzchnia nie aż tak rozległa i "skomplikowana" jak Twoja ;) Mam nadzieję, że jakoś sobie mimo wszystko z tym poradzicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli glazurnik i tak mówi, że nie jest w stanie dociąć takich małych kawałeczków, to w zasadzie nie macie innego wyjścia tylko ta fuga na środku drzwi. Tylko czy wtedy ta minimalna docinka nie wypada przy schodach? bo jakoś tak mi wychodzi ze zdjęcia....

 

Jeszcze inne rozwiązanie, to kłaść płytki na cegiełkę, czyli z przesunięciem, ale u Ciebie na to jest za duża powierzchnia - będzie chaos ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Twoich drzwiach w wiatrołapie widzę zarówno poziome jak i pionowe linie. Tak więc te drzwi od Aantenki, moim zdaniem, chaosu nie wprowadzą.

 

Z umywalek wybrałabym drugą :)

Przy pierwszej i tak się będzie chlapać.

 

A z docinką to niezła zagwozdka :rolleyes: Ładniej by wyglądała pełna płytka. Zresztą już to pisałam, i nie tylko ja :)

A nie da się tych słupków trochę pogrubić? Tam już są tynki? Bo z tego co widzę, to przez nie ta docinka wychodzi?

Ewentualnie ciutkę przycinać przycinać płytkę dookoła słupków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu resztką sił zajrzałam do Ciebie :)

Doceniam podwójnie :D

Drzwi - wybrałabym z opcji 3 - albo zupełnie bez szyby albo całkiem przeszklone, mnie osobiście z szybą na połowę drzwi nie bardzo podchodzą - możesz też je wymieszać :yes: - tak gdzie byś chciała żeby swiatło dzienne przebijłao na hol - dać z szybą :yes: - a na resztę te całe :) - to moja mała opinia :rolleyes:

Mnie się właśnie też te łazienkowe średnio widziały, aleeee... muszę spróbować znaleźć ten model gdzieś "żywcem". Podejrzę bezczelnie te drzwi u kogoś, kto ma niemal te same. Ciekawa jestem jak tam rozwiązano sprawę łazienek :)

 

Umywalka ta druga - ładna - co to?

A zdziwisz się :) To nasza polska Twins z KOŁA. Jakość naprawdę ok i można kupić w tej lepszej wersji (z powłoką "reflex") za ok 310 zł -> jak się dobrze poszuka :D

Wypocznij do jutra, bo moja podłoga czeka :rotfl:

 

Aniu, ja bym chyba wolała zacząć do połówki niż mieć taką docinkę.

Sama też w weekend rozrysowywałam płytki, tylko, że ja na papierze, nie na podłodze ;) Zaczęłam od środka i dzięki temu brzegi z każdej strony wyszły równe.

Różnica jest taka, że u mnie będzie karo, no i powierzchnia nie aż tak rozległa i "skomplikowana" jak Twoja ;) Mam nadzieję, że jakoś sobie mimo wszystko z tym poradzicie :)

Opinii niemal po równo, widzę :) Ale faktycznie z płytkami w karo można z docinkami szaleć, tutaj każde docięcie widać jakby podwójnie :( Do mojego planowanego wnętrza karo nie pasuje kompletnie niestety. Myślę dalej.

 

Jeżeli glazurnik i tak mówi, że nie jest w stanie dociąć takich małych kawałeczków, to w zasadzie nie macie innego wyjścia tylko ta fuga na środku drzwi. Tylko czy wtedy ta minimalna docinka nie wypada przy schodach? bo jakoś tak mi wychodzi ze zdjęcia....

 

Jeszcze inne rozwiązanie, to kłaść płytki na cegiełkę, czyli z przesunięciem, ale u Ciebie na to jest za duża powierzchnia - będzie chaos ;)

Przy schodach nawet jeśli wyjdzie w obecnej chwili, to jeszcze może, bo nie ma tam uwzględnionej grubości podstopnicy. Ale zwrócę na to szczególną uwagę.

Na cegiełkę nie chciałabym kłaść, bo mi się nie podoba... Tzn. wolałabym prosto.

 

A z docinką to niezła zagwozdka :rolleyes: Ładniej by wyglądała pełna płytka. Zresztą już to pisałam, i nie tylko ja :)

A nie da się tych słupków trochę pogrubić? Tam już są tynki? Bo z tego co widzę, to przez nie ta docinka wychodzi?

Ewentualnie ciutkę przycinać przycinać płytkę dookoła słupków?

Pogrubić się Kochana nie da, są już "obrobione". No i nie tylko one sprawiają kłopot. Docinka wychodzi też w przy dwóch ściankach: jednej na wprost schodów i drugiej przy "gabinecie" oraz w wiatrołapie (równa na szczęście).

Jutro sobie ułożę trzy płytki z różnymi krzyżykami. Jeśli grubsza fuga załatwi sprawę, to może się zdecyduję... Wystarczyłoby, żeby docinka wyszła pod listwą - wtedy po prostu zaleje się fugą elastyczną pod listwą i z głowy problem. Listwa ma, zdaje się 1-1,5 cm grubości (?)

 

Dziękuję Wam wszystkim za odzew. To dla mnie bardzo ważne móc się poradzić, albo podzielić problemami z kimś, kto doskonale wie o co chodzi.

 

A jutro chyba zrobię sobie wycieczkę do Krynicy. Aż do niedzieli :) O ile nie będzie lało i o ile dziecię zdrowe będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, spytałam o pogrubienie słupów, bo mnie zastanowiło to:

 

ania.jpg

 

Na zdjęciu wygląda to tak, jakbyś miała płytkę, wąski pasek, płytkę.

 

Ale masz rację, połóż płytki z krzyżykami i wtedy się zobaczy.

A listwy mogą być nawet do 2 cm. Pierwszy z brzegu link: http://www.listwypodlogowe.pl/oferta.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narendil a wiesz, że nie zauważyłam tego? Faktycznie intrygujące. W poniedziałek się wybiorę, to wszystko zbadam z lupą http://emotikona.pl/emotikony/pic/07icon_smile4.gif

 

Dziś z rana zaliczyłam małą sprzeczkę z wykonawcą... Walczyłam o swoje jak lwica ;) Ogólnie spoko chłop, więc na noże nie poszło. Będzie jak prosiłam :D

 

Znalazłam na swoje własne nieszczęście (jestem guru wśród niezdecydowanych :rotfl:) znalazłam trzecią możliwą umywalkę, czyli Memento. Ponownie, ale tym razem w wersji typowo nablatowej (glazurowany tył), a to oznacza, że mogłabym ją odsunąć od lustra ;) Rozwiązałby się problem z chlapaniem i wykończeniem umywalki wiszącej przy lustrze, za to dojdzie inny problem - waga... Jedna waży 20 kg. Dwie to już 40, a do tego jeszcze ciężar samej szafki i jej zawartości. Ściana działowa, dość cienka.

Postanowiłam zapytać wykonawcę co będzie dla niego trudniejsze do zrobienia: estetyczne wykończenie umywalek Twins przy lustrze czy też waga dwóch memento. W zależności od tego co odpowie, w poniedziałek wreszcie ZAMÓWIĘ. Obiecuję :D

 

Pytanie kolejne... Czy ktokolwiek z Was lub Waszych znajomych ma połączone panele ze schodami lub z płytkami bez listew? (fugą silikonową, korkiem.. czy jakkolwiek inaczej). Nigdy nie słyszałam, by ktoś się odważył.. Planuję ten gruby 10 mm panel, może ten się da?

 

Miłego dnia drogie Panie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...