Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Z dobrodziejstwem inwentarza", czyli domek Ani i Piotra :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Postanowiłam zapytać wykonawcę co będzie dla niego trudniejsze do zrobienia: estetyczne wykończenie umywalek Twins przy lustrze czy też waga dwóch memento. W zależności od tego co odpowie, w poniedziałek wreszcie ZAMÓWIĘ. Obiecuję :D

 

Pytanie kolejne... Czy ktokolwiek z Was lub Waszych znajomych ma połączone panele ze schodami lub z płytkami bez listew? (fugą silikonową, korkiem.. czy jakkolwiek inaczej). Nigdy nie słyszałam, by ktoś się odważył.. Planuję ten gruby 10 mm panel, może ten się da?

 

Uwierzę w te obietnice, jak zobaczę :D

A co do łączenia korkiem, to w TTW możesz na ekspozycji zobaczyć połączenie deski trójwarstwowej z płytką (salon Kahrs). Płytka jest pięknie wkomponowana w deski i dookoła otoczona korkiem. Coś takiego planuję u siebie (łączenie, a nie jedną płytkę w podłodze ;)).

Czytałam też o korku płynnym, ale podobno się kruszy. Sama nie sprawdzałam, więc opinia nie z pierwszej ręki :no:

Miłego pobytu w Krynicy. Niech pogoda Was rozpieszcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ponownie :) Pogoda w Krynicy bynajmniej nie rozpieszczala (cos mi znaki polskie pouciekaly z klawiatury), a i wydarzenie, ktore obejrzec pojechalysmy, nie poszlo najlepiej :( Trudno.

 

W domu w tzw. miedzyczasie lazienka sie prawie wykonczyla. Brakuje koloru na scianach, mebli, umywalek (tak, ciagle brak ;)) i scianki prysznicowej.

Udalo mi sie zalatwic jeszcze lepszy rabat na drzwi, wiec niebawem zamawiam.

Przyszla ostatnia probka podlogi. Ten kolor nam pasuje, wiec jutro mierzymy i zamawiamy :)

 

Wyjasnila sie sprawa tajemniczej kreski, ktora zauwazyla Narendil --> to jest pekniecie dylatacyjne. Olytki kladziemy jednak zaczynajac od pelnej. Docinki zniwelujemy zmieniajac wykonczenie okien (da sie je przerobic na katy proste i dzieki temu przesunac calosc plytek w lewo.

Balustrady na balkon prawdopodobnie jutro beda zamowione.

 

Jutro jedziemy po thuje, a w czwartek kolejna dostawa ziemi. Bedzie co robic. Ale to dobrze :) Tyle u nas poki co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja wrzucę Ci jeszcze kilka umywalek - szukałam dla siebie, moze ci sie przyda :)

Ece Purity http://static3.skapiec.pl/2953439-1-1-0.jpg

Cifial Cadaques http://static3.skapiec.pl/1425248-1-1-0.jpg

Sanotechnik K821 http://www.svetkupelne.eu/fotky429/fotos/_vyr_259k821.jpg

Edytowane przez szocik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się serdecznie z Paniami :)

 

Szociku ta pierwsza śliczna. Na szczęście nie ma wykończonego tyłu tak, jak przodu, bo znów miałabym dylemat ;)

 

Rynko cieszę się niezmiernie, że ubranko się podoba i że przy okazji chore dzieci coś z tego będą miały :) Faktycznie szybko doszło. Spodziewałam się, że będzie dzisiaj popołudniu.

Zapraszam Cię serdecznie do siebie tak często, jak tylko będziesz miała ochotę :)

 

Kupiliśmy dzisiaj pierwsze 100 sztuk szmaragdów. Brakuje jeszcze co najmniej drugie tyle http://emotikona.pl/emotikony/pic/07icon_smile4.gif Chciałam brabanty ze względu na ich szybszy rozrost i możliwość formowania w żywopłot, ale po 1 nie było, po 2 szmaragdy miały świetną cenę. No to są :)

 

Łazienka górna podoba mi się coraz bardziej - nieskromnie przyznam :D - chociaż daleko jej do końca. Jutro będę się zastanawiać jak malować ściany. Na razie są maźnięte próbkami szarego Fluggera i Beckersa (kolor dobrany w niemal identycznym kolorze i odcieniu - niezauważalnie jaśniejsza, co moja jasna płytka) i uważam, że wyszło za ciemno. Jutro chyba pojadę po jaśniejszą. I może mi doradzicie czy na szaro malować wszystkie ściany czy może tylko jedną, a resztą zostawić w bieli... Bo nie wiem - jak zwykle ;) Jakoś tak ostatnio stwierdziłam, że doradzanie komuś świetnie mi wychodzi, tylko u siebie nigdy nie wiem co wybrać :rotfl:

 

PS. Nie nadążam z Waszymi wątkami i zastanawiam się jak to robicie, że macie czas zajrzeć do wszystkich http://emotikona.pl/emotikony/pic/niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że się udało thuje kupić. Wkopiecie i już będą rosły. Resztę ogrodu zaplanuje Ci kolezanka z Krakowa ;-)

Strasznie jestem ciekawa łazienki! I jestem absolutnie pewna, że jest CUDNA. Daj zdjęcia i pomyślimy co z tymi ścianami.

Aaaaa ktoś tu jeszcze obiecał, że w poniedziałek kupi umywalki..... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź taka drobiazgowa :rotfl: Nie kupione, ale dziś zapadła decyzja. Będą KOŁO Twins. Bezpieczniej dla konstrukcji, dla ściany i dla naszego zdrowia i życia ;) Nie chciałabym, żeby pełna szafka z dwiema 20 kg umywalkami spadła komuś na nogę...

 

Co do kolorów: mój majster mi dziś doradzał, żeby malnąć sufit razem ze ścianami. Na szaro... Strasznie się zdziwił, kiedy powiedziałam, że nie toleruję malowania sufitu na kolor jakikolwiek poz białym ;)

 

Łazienkę pokażę chyba już tylko na gotowo :D Będę się zastanawiać tymczasem nad kolorem ścian na projekcie. Ja byłam za malowaniem wszystkich, za to na kolor sporo jaśniejszy od jasnej płytki, mój mąż tylko tych, które są przy lustrze na kolor identyczny z jaśniejszą płytką...

 

Na projekcie jest tak, jak mówiłam ja, ALE trzeba wziąć poprawkę na to, że jasna płytka z wizualki jest w rzeczywistości ciemniejsza. Kontrast między dwiema szarościami jest duuużo mniejszy. To jest północna strona, nie chcę, żeby było za ciemno.

 

Albo malujemy jak w projekcie ale taką ledwie zauważalną szarością, albo... idziemy w stronę wersji Piotrka. Z tym, że ja bym w tej mężowej wersji (malowania wybiórczego ścian) dodała jeszcze ściany przy gebericie, bo tam różnica między obudową z ciemnej płytki i bielą ściany jest... ciut drażniąca chyba.

 

Na tę ścianę wrzuciłabym szarość w kolorze jasnej płytki - przypominam, że ciemniejsza jest niż na wizualizacji

L2_3_1.jpg

I przy lustrach:

L2_3_3.jpg

 

Ale na tę bym już nie dawała koloru nad prysznic...

L2_3_4.jpg

 

Biały sufit i duży biały skos jest mocnym akcentem w tej łazience, więc myślę, że pozostawiony na biało kawałek ściny przy prysznicu mógłby być uzasadniony...

 

Zatem myślimy dzisiaj nad tym czy :):

1. pomalować wszystkie ściany na szaro, ale bardzo jaśniutki szary - parę tonacji jaśniejszy niż jasna z płytek-> co najmniej dwa odcienie

2. pomalować tylko ścianę z lustrem na kolor identyczny z jaśniejszą z płytek (czyli ciemniej niż w wersji powyżej) - reszta w bieli

3. pomalować na szaro ścianę z lustrem i ścianę z geberitem kolorem jaśniejszej płytki, ściana z prysznicem na biało.

 

I jak tam Laseczki? Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź taka drobiazgowa :rotfl: Nie kupione, ale dziś zapadła decyzja. Będą KOŁO Twins.

O rety! Święto :lol2:

 

Zatem myślimy dzisiaj nad tym czy :):

1. pomalować wszystkie ściany na szaro, ale bardzo jaśniutki szary - parę tonacji jaśniejszy niż jasna z płytek-> co najmniej dwa odcienie

2. pomalować tylko ścianę z lustrem na kolor identyczny z jaśniejszą z płytek (czyli ciemniej niż w wersji powyżej) - reszta w bieli

3. pomalować na szaro ścianę z lustrem i ścianę z geberitem kolorem jaśniejszej płytki, ściana z prysznicem na biało.

 

Ja bym się chyba skłaniała do wersji nr 1.

Ale jeszcze pomyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, ja jestem zdecydowanie za jedynką. Nad prysznicem dałabym jednak kolor - wtedy skos na ścianie obok będzie się ładnie odcinał (bo jeśli dobrze widzę on ma być biały, tak?). Moim zdaniem biel w tym miejscu może spowodować kolorystyczno-geometryczny bałagan ;)

Na wizu bardzo dobrze ta szarość wygląda, tak bym to zostawiła :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu kochana - miałam wrócić dumac nad podłogą - i wcięło mnie w u mnie przy moich zawiłych wyborach ;)

Wybaczysz??? http://emoty.blox.pl/resource/zawstydzony1.gif

 

Super że umywalki wreszcie wybrane :wiggle:

Podłoga też widzę rozwiązana :)

 

A co do ścian w łazience - tez jestem za jedynką,

czyli dobrze rozumiem - skos biały a reszta leciutka szarość, tak?

 

Aniu będzie pięknie :yes:

 

Buziaki i miłego dnia życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rety! Święto :lol2:

http://emotikona.pl/emotikony/pic/07icon_smile4.gif

 

Aniu, ja jestem zdecydowanie za jedynką. Nad prysznicem dałabym jednak kolor - wtedy skos na ścianie obok będzie się ładnie odcinał (bo jeśli dobrze widzę on ma być biały, tak?). Moim zdaniem biel w tym miejscu może spowodować kolorystyczno-geometryczny bałagan ;)

Na wizu bardzo dobrze ta szarość wygląda, tak bym to zostawiła :yes:

Myślę, że masz rację :)

 

Ja jestem za wersją pierwsza.

Nie ukrywam, ze czekam niecierpliwie na Twoją łazienkę. POdobaja mi sie sprzęty jakie wybierasz, podobaja mi sie płytki.... normalnie wszystko mi sie podoba :D

Poważnie? To ja się cieszę bardzo :) Moja łazienka daleeeeka od forumowego rankingu, ale i tak już ją lubię :) Czuję, że będę w niej miło spędzać czas :D

 

Aneczko,

Znowu moje ukochane widoki łazienkowe :)

Zrób jak na wizu - czyli to chyba wersja 1 :)

Gratuluję pierwszych krzaczków, oby pięknie się rozwijały i zdobiły Wasz domek :).

Ewciu ja mam nadzieję, że realny widok łazienki Cię nie rozczaruje... A wyszło w paru miejscach inaczej niż na wizu. Dwie rzeczy gorzej, dwie na plus.

Jedną z nich będzie widać na pierwszy rzut oka - dwie właściwie.

 

Aniu kochana - miałam wrócić dumac nad podłogą - i wcięło mnie w u mnie przy moich zawiłych wyborach ;)

Wybaczysz??? http://emoty.blox.pl/resource/zawstydzony1.gif

 

Super że umywalki wreszcie wybrane :wiggle:

Podłoga też widzę rozwiązana :)

 

A co do ścian w łazience - tez jestem za jedynką,

czyli dobrze rozumiem - skos biały a reszta leciutka szarość, tak?

 

Aniu będzie pięknie :yes:

 

Buziaki i miłego dnia życzę :)

Zastanowię się czy wybaczę :rotfl:

Tak, ściany prawdopodobnie zrobię wszystkie "na szaro", sufit zostawię w bieli.

 

Miałam nie pokazywać, ale jednak pokażę Wam czego dotyczą dylematy.

 

Tu próbki kolorów. Ten wyżej to Flugger, niżej Beckers. Beckers w tym odcieniu odpada, bo się żre z jaśniejszą z płytek.

Przy ciemnej płytce ta szarość wygląda dobrze.

IMG_5064.JPG

IMG_5090.JPG

Ładnie neutralizuje tę antracytową "kostkę" na bieli. Przypuszczam, że przestanie mnie to wkurzać, gdy dojdzie szafka i blacik na zabudowę geberita. Tam ma być 2 cm blat, potem 20 cm przerwy i szafka (z wbudowaną listwą led). Dać tam dwoje czy troje drzwi? Myślałam o trzech, żeby były równie wąskie jak te po bokach wanny...

IMG_5137.JPG

 

Tu zestawienie kolorów gresu. Widać, że jaśniejsza z płytek jest dużo ciemniejsza niż na wizualizacji... więc jak dam ten kolor na ściany, to się zrobi... ciemnawo :/

IMG_5071.JPG

 

Przy flashu nawet nieźle (widać doskonale, że Beckers ma nie ten odcień, Flugger - nad beckersem - idealny):

IMG_5085.JPG

IMG_5096.JPG

 

Ale w rzeczywistości, bez flasha... z szarością w kolorze jasnej płytki jest po prostu ciemno...

IMG_5083.JPG

 

Pisałam już, że mozaika była cięta z całej płytki? :) Wiem - jestem szalona... Ale pocięto ją tak, żeby nie było docinek po bokach. Myślę, że efekt jest ok.

IMG_5109.JPG

 

Zdjęcie z cyklu: znajdź różnicę, która najbardziej drażni inwestorkę... http://emotikona.pl/emotikony/pic/07icon_smile4.gif

L2_3_4.jpg

IMG_5093.JPG

 

Mówiłam, że nie jest to tzw. "łazienkowy szał", ale po dołożeniu mebli, lustra, umywalek i oświetlenia powinno wyglądać lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana prędzej mnie się mąż pozbędzie ;) Zamieszkamy razem :D

Dziś jadę po syfon do bidetu. Sama, bo już widzę jak się wkurza, gdy się zastanawiam nad tym który wziąć i... jak oglądam masę innych, niezwiązanych z tematem rzeczy :)

 

Dziękuję za komplementy w imieniu łazienki ;) - ale napisałybyście, gdyby się nie podobało, co? ;)

 

Czy ktoś mi odpowie na pytania ukryte między zdjęciami? :D

Edytowane przez AniaS79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...