Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Normalnie wszystko jest OK i WM z wysterowanym lekkim nadciśnieniem działa jak należy. Kominek z wkładem niby szczelnym z doprowadzeniem powietrza bezpośrednio do paleniska z niezbyt szczelną przepustnicą na dolocie i takim samy szybrem kominowym z tzw podcięciem. Czy istnieje ryzyko w razie awarii wentylatora nawiewowego, że przy sprzyjających warunkach wentylator wywiewny spowoduje zassie tlenek węgla z wkładu? Gdy zabraknie zasilania to oba wentyle czy to w centrali reku czy zwykłego zestawu wentyli jak u mnie nie wywołają zagrożenia. Jednak już zatrzymanie nawiewowego chyba tak. Czy centrale reku mają zabezpieczenia powodujące zatrzymanie całego systemu w razie awarii któregoś elementu?

dobre centrale mają takie zabezpieczenie z poziomu automatyki - zatrzymanie się wentylatora nawiewnego powoduje wyrzucenie błędu i zatrzymanie pracy.

Nowoczesne wentylatory mają wyjście sygnału "tacho" które informuje automatykę czy wentylator się kręci i z jaką prędkością.

trzeba zadbać o szczelność całego systemu kominka i co jakiś czas go sprawdzać, bo zabezpieczenie elektroniczne nie wykryje gdy dojdzie do większych oporów na filtrach i nadciśnienie przestanie nim być a dojdzie do podciśnienia

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...