Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do Z8 makowej_panienki


Recommended Posts

Podzielam zdanie gorbaga co do merytorycznej zawartości dzienników. Też nie przepadam za zbaczaniem z budowlanych tematów - w końcu to dziennik budowy, a nie kronika rodzinna, nie? Ale filiżanki i widok z okna zaliczają się do tematów domowych, więc jest na nie miejsce również :)

 

Kot oczywiście jest cudny, bo wszystkie koty są piękne (no może oprócz tych bezwłosych szczurów vel sfinksów :p), ale ja jestem nieobiektywna. Dwa burasy latają mi po domu, to na koci temat mogę mieć tylko takie poglądy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Podzielam zdanie gorbaga co do merytorycznej zawartości dzienników. Też nie przepadam za zbaczaniem z budowlanych tematów - w końcu to dziennik budowy, a nie kronika rodzinna, nie? Ale filiżanki i widok z okna zaliczają się do tematów domowych, więc jest na nie miejsce również :)

 

Kot oczywiście jest cudny, bo wszystkie koty są piękne (no może oprócz tych bezwłosych szczurów vel sfinksów :p), ale ja jestem nieobiektywna. Dwa burasy latają mi po domu, to na koci temat mogę mieć tylko takie poglądy ;)

 

Dzięki Kocuro :yes: Jeśli chodzi o koty to pałam do nich wielką miłością odkąd pamiętam. Jako dziecko latałam po oborach i stodołach w poszukiwaniu nowo narodzonych kociaków i dokarmiałam koty co wieczór świeżo udojonym mlekiem :D Oczywistą oczywistością było więc, więc że kota będę też mieć w dorosłym życiu. Naczekałam się, ale mam!

 

P.S. Ja też nie lubię czytać i oglądać rodzinnych historii w dziennikach budowy.:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej makowa_panienko, pięknie się Wam to zapowiada, dla mnie widoki z okna cudo, będę mieć podobne. Polska to piękny kraj, tylko rządzący do d..y. Daj znać później na jakie okna się decydujecie. Ja powoli robię wstępny kosztorys i też zastanawialiśmy się nad oknami oknoplastu, tylko 2 kolory. Domek cieszy ze ścianami wewnątrz , ja puki co chodzę po moim palcem po projekcie :) W sierpniu, pod koniec pewnie będziemy składać wniosek o pozwolenie na budowę, mam nadzieję, że pójdzie wszystko dobrze, bo i tak dla mnie wszystko to abstrakcja i nie wierzę, że się dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać później na jakie okna się decydujecie. Ja powoli robię wstępny kosztorys i też zastanawialiśmy się nad oknami oknoplastu, tylko 2 kolory. Domek cieszy ze ścianami wewnątrz , ja puki co chodzę po moim palcem po projekcie :) W sierpniu, pod koniec pewnie będziemy składać wniosek o pozwolenie na budowę, mam nadzieję, że pójdzie wszystko dobrze, bo i tak dla mnie wszystko to abstrakcja i nie wierzę, że się dzieje.

 

Czekamy jeszcze na wycenę okien Drutex. Na pewno jednak weźmiemy dwukolorowe.

 

ja też nie wierzyłam, że to wszystko się dzieje naprawdę i szczerze mówiąc do dziś tak mam. Rok temu dostaliśmy pozwolenie na budowę i byłąm w siódmym niebie, a tu już SSO.

Warto cieszyć się tymi chwilami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję SSO :)

 

Makowa_panienko, nie chcę się wtrącać, ale czemu w wyborze okien ograniczyłaś się tylko do dwóch firm? Ja na szybko przez internet znalazłam 11 firm w Radomiu. Jedna z nich sprzedaje chwalone tu na forum MS okna, kolejna na ponoć dobrym profilu bluevolution.

 

Moja KB wspominała, że czasem znikają tablice budowy, czasem ona trzyma jakieś u siebie i dowozi w czasie kontroli, bo gdy teren nie ogrodzony to wszystko jest możliwe.

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki water!

 

Co do okien, to mam niemiłe doświadczenia z przeszłości. Postanowiliśmy więc, że zdecydujemy się tylko i wyłącznie na dużą, ogólnopolską firmę, żeby w razie reklamacji nie mieć problemów typu firma już nie istnieje, albo gwarancja tego nie uznaje bo coś tam. No i bardzo podobają nam się właśnie okna z tych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makowa Panienko;)

Chwilę mnie u Ciebie nie było , a tu takie postępy....:lol2:

Super sprawa jak się ma SSO .

Powiem szczerze, że chciałabym mieć takie sumy za SSO jak Ty - normalnie zazdroszczę;) Może mogłabym już planować kolory w pokojach ;)

Właściwie te etapy nam tak szybko przelecą , że będziemy wspominać te nasze zachcianki ;)

Gratuluję postępów i życzę udanego urlopu :)

Pozdro

Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renata, dziękuję za miłe słowa :)

 

Niech nam lecą te chwile teraz, bo myślę, że dla każdej kobietki najprzyjemniej będzie, gdy wreszcie będzie można wybierać te kolory, tkaniny.....

 

Fajnie urlopować, ale ja i tak nie mogę się doczekać mojej najukochańszej pory roku, czyli jesieni. A wrzesień wprost uwielbiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Makowa Panienko!

Nie wiem, czy się u Ciebie witałam, BO PODGLADAĆ, TO PODGLĄDAM CZĘSTO.:p

Mam pytanie o wejście z kuchni do pom. gosp.

http://img833.imageshack.us/img833/2457/0rbm.jpg

W wiatrołapie - z drugiej strony są schody. Jakiej wielkości wyszło to pomieszczenie?

Mogę prosić o zdjęcia?

I jeszcze - czy schody (ten skos) nachodzą na wc?

Jak jest szerokość wiatrołapu? czyli ile zajmują schody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Nie ma się co chować kątach, tylko śmiało walić w tym oto dzienniku :)

 

Odnośnie Twoich zapytań. Niestety jeszcze nie zainstalowaliśmy schodów, nie ma więc poglądowych zdjęć. Mogę za to napisać jakie będą tam wymiary. Dla przypomnienia wrzucam rzut na planie (schody są tu proste bo nie miałam takich skręcających):

 

http://4.bp.blogspot.com/-H9EZ9CnhSUc/Ufadi3HmoBI/AAAAAAAAAZc/XGtKdnFp-LY/s640/dom+na+planie.png

 

Schody będą mieć szer. 80cm i skos będzie leciał tylko nad drzwiami do pom. gospodarczego - nad wc już nie.

 

Wiatrołap wyszedł mniej więcej:

- wchodząc do domu: od drzwi na strych do ściany kotłowni jest 1,3m

- ściana z drzwiami "na pokoje" ma ok. 2,5m

- ściana z drzwiami od kotłowni ma 1,7m

- schody to 0,8m

 

Trochę ciasno, no ale już pisałam dlaczego tak wyszło.

 

Pozdrawiam i zapraszam ponownie! :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...