Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do Z8 makowej_panienki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj RD2011! Miło mi, że zaglądasz do mnie i sledzisz nasze poczynania.

 

Odnośnie pieca nr 3 to chyba mówimy o innych jednak, bo z Twojego opisu wynika, że użytkujesz zwykły piec bez podajnika, a nasz będzie z podajnikiem własnie. Ale dziękuję za chęć niesienia pomocy! :yes:

 

Zapraszam ponownie! :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W międzyczasie zakupiłam do domu wieszak na kółkach, bo już miałam dość ciuchów walających się kątach.

 

http://3.bp.blogspot.com/-n2zDIJyYzAI/Vb88qohA1gI/AAAAAAAABvM/xRYHVYbuAG8/s400/5246.jpg

 

 

Teraz jest kulturalnie. Wieszak przyda się dość długo, bo nie sądzę, abym w tym roku ogarnęła sień. Potem powędruje na poddasze

 

Też takie nabyłam. Dwa.

Tak jak piszesz - teraz żeby się ciuchy nie walały zanim nadejdzie epoka szaf, a potem będą wykorzystane w suszarni pod wiatą.

 

 

Pozazdrościłam pokojówkom z Downton Abbey i zakupiłam cudowną miotełkę do kurzu z prawdziwych piór. Uwielbiam ją!

 

http://4.bp.blogspot.com/-reSzH0KE5oE/Vb88wdyca7I/AAAAAAAABvY/rj3FOshkXjY/s640/P6251563.JPG

 

Strasznie lubię ten serial :lol2:

A miotełka faktycznie boska, gdzie takie cudo można nabyć??

Już widzę zachwyt u moich kotów :rotfl::rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusia, miotełka została kupiona w moim zakupowym raju, czyli TK MAXX. Zawsze jak tam jestem przyklei mi sie coś do rączki ;) Ja tez myślałam, że moja panna oszaleje na punkcie tych piór, ale ona się boi tego urządzenia. Ot, taki bojący dudek z niej. Zdziwiłam się jednak, bo uwielbia piórka ogólnie i kradnie mi z szafki kolczyki z piór marabuta. A potem je memla. :D

 

"Downton Abbey" to również mój ukochany serial. Normalnie odpływam jak go oglądam, chłonąc każdy szczegół scenografii. I ta angielszczyzna - poezja! Ech, urodziłam się nie w tej epoce i nie w tym kraju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Downton Abbey" to również mój ukochany serial. Normalnie odpływam jak go oglądam, chłonąc każdy szczegół scenografii. I ta angielszczyzna - poezja! Ech, urodziłam się nie w tej epoce i nie w tym kraju ;)

 

Cały serial obejrzałam hurtem - wszystkie sezony, w listopadzie 2014, zaraz po przeprowadzce do nowego domu - córka mi zaleciła jako lekarstwo na odreagowanie stresu przed-w trakcie-i po budowlanego.

Zwykle relaksuje się przy "Teorii wielkiego podrywu", kocham Sheldona Coopera, ale wtedy miałam już wszystko obejrzane, niejako dla kontrastu córka kazała mi obejrzeć "Dowtona" i się wciągnęłam :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miotełka super - gdzie ją kupiłaś (edit - okej, już się odwiedzałem: TK Maxx - ale przyznam się szczerze, że te które odwiedzam - Zabrze, Katowice, Opole - mają totalnie rożny asortyment).. Przyznam, ze takiej szukam, bo przy żyrandolach i obrazach czasem mam ochotę wyć - a ta syntetyczna to niekoniecznie jest dobra.

Odkryłem też, że do sprzątania moich drobnoustrojów (kamienice Lego;)) świetnie się nadają duże pędzle do... makijażu;).

Wieszak - rzecz wielce praktyczna. Nawet na tym stryszku - coby futra/kożuchy/płaszcze/kurtki podwieszać latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, kolejny punkt dla sypialni angielskiej :)

 

eM&eM o tych pędzelkach do sprzątania do już mi się kiedyś obiło o uszy. Cóż, skoro szczoteczka do zębów jest często niezastąpiona przy sprzątaniu na mokro, to taki pędzelek z pewnością sprawdzi się w tych wszystkich esach floresach różnych durnostojek. Moją miotełkę darzę wielką miłością i naprawdę świetnie zbiera kurz, lepiej niż te syntetyczne.

 

Ja zaopatruję się w radomskim TK Maxie i muszę przyznać, że miotełka leżała sobie kilka tygodni, bo ja nie od razu się na nią zdecydowałam. W końcu ją wzięłam, bo co będzie sama tak leżała na półce. Były wtedy też cudowne szufelki i wiadra na mop firmy Bentley (tak, tak jak te auta), ale cena była moim zdaniem przesadzona, gdyż szufelka była zdekompletowana - nie było szczotki. O taki zestaw: http://www.tesco.com/direct/bentley-retro-dustpan-brush/572-7420.prd

 

W tym angielskim tesco jest także ta moja miotełka, więc jak ktoś ma wtyki, to może poprosić o kupno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor pieca wg mnie jest mało istotny - i tak będzie zakurzony, bo przy ekogroszku pyli się w całej kotłowni. Mamy podobny piec do tego Defro, też z podajnikiem i z rusztem na spalanie innych paliw. Piec wnoszony był po schodach przy pomocy wybudowanego rusztowania z podnośnikiem, część podłogi w korytarzu została zdjęta, gdyż kotłownia jest na poziomie -1 i trzeba było do niej opuścić piec (w drewnianym domu i wtedy jeszcze była taka możliwość, teraz już nie byłoby szans), pod piec była podłożona płyta a wszystko przesuwało się na obracających się krótkich rurach. Operacja była bardzo ciężka, męczył się z tym piecem mąż, teść i wujek. Może gdyby mieć jakiś wózek towarowy, byłoby prościej, my nie dysponowaliśmy niczym takim, więc trzeba było sobie jakoś radzić ;)

 

Często zaglądam do Ciebie, Makowa Panienko, ponieważ Twoje inspiracje są bliskie moim - styl retro czy angielski to jest to, co lubię :) No i budować będę Z7, domek bardzo podobny do Twojego :D

Sypialnię wybrałabym w stylu angielskim, z kwiecistymi tkaninami i jasnymi meblami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj mother nature :bye: Cieszę się, że mnie podczytujesz. Zapraszam jak najczęściej!

 

Oczywiście, że kolor pieca nie a znaczenia, ale wiadomo, miło, gdy coś jest ładne, nawet kotłownia i jej wyposażenie. Opisana przez Ciebie metoda wnoszenia pieca jest dość zbliżona do sposobu o jakim myśli mój mąż. Mam na myśli system przesuwny na blachach. U nas jest o tyle trudno, że kotłownia jest zaraz za wejściem do domu, więc trzeba niemal z miejsca skręcać pod kątem prostym. Szczęście, że ten nasz model jest krótki, bo ma raptem 120 cm, więc łatwiej będzie manewrować. I nie dziwię się już, dlaczego sklepy nie oferują usługi wniesienia pieca.

 

Hi, hi - sypialnia kwietno-angielska bezapelacyjnie wysunęła się na prowadzenie :p

Edytowane przez makowa_panienka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Bardzo ładny domek, sam mam w planach budowę parterówki, tylko trochę mniejszej, ok 80m2. Przebijam się przez tą masę postów, ale nie mogę nigdzie poszukać informacji o tym ile faktycznie wyniósł was ten domek? W jakim budżecie planowaliście go wykonać i ile ostatecznie wydaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...