Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do Z8 makowej_panienki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak więc zasadniczo będziemy ogrzewać 200mkw. No i jeszcze ciepła woda do tego.

A w ogóle to ja muszę mieć ciepło w domu cały czas, bo zmarzluch jestem :D

Cokolwiek bedzie można powiedzieć o tym zielonym reaktorze po sezonie grzewczym. Piecyki na paliwa stałe, nie lubią pracować na pół gwizdka lub niżej. Lepiej mieć piec z mocą lekko in plus, niż ze sporym zapasem. Piec dobrany na styk, nie kopci, dopala większość węgla czy ekogroszku, nie koroduje tak szybko jak przewymiarowany. 200m2 to sporo, ale ja swoje 100m2 ogrzewałem elektrycznie mocą 2,8kW i mieliśmy ciepło :). Co prawda zimą wystarcza nam 21-22'C, ale nie odczuwa się jakiegokolwiek dyskomfortu z tego powodu. Wszystko wyjdzie w praniu jak zwykle. Czytałem ostatnio, że po roku 2030, możliwe bedzie duże ochłodzenie klimatu, zwiazane z niską aktywnością słońca. Można to przewidzieć z 95% dokładnością, czyli bardzo dokładnie. Być może czeka nas mała epoka lodowcowa, podobna do tej z 16 wieku, kiedy to można było przejść po lodzie do Szwecji. Ciekawa sprawa, warto już teraz myśleć o dobrym ociepleniu i skutecznym ogrzewaniu, bo może być kłopot w przyszłości :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sliczne drzwi i szafki wybrałaś ! Strasznie mi się podobają i sama bym takie zamówiła ale jedyne co mnie będzie powstrzymywac przed tym wyborem to kurcze to ze boje sie ze na bialym bedzie widac kazda ryske , brud lub palce . A ja nie z tych co maja fiola na punkcie sprzątania. hehe

Widziałam też fajne takie ecru, beż szafki kuchenne, ala rustykalne- prowanasalskie. Ciekawe jak one by sie sprawdzily.

Czekam na zdjecia z postepów. Super Wam idzie robota!

Ps. Szambo juz macie czy jeszcze Was czeka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Inwestorko droga i gratuluję przede wszystkim :) Dołączam do grona nowych podczytywaczy i z przyjemnością będę śledzić Wasze poczynania. Ja jestem na etapie załatwiania kredytu na domek, który de facto wykonawca buduje "pod nas", więc 3mam kciuki też sama za siebie obecnie. Trafiłam na Twój dziennik poprzez zdjęcie projektu kuchni na google, w grafice. Kuchnię planuję w tym samym kształcie i kolorystyce. Mało tego wiele zdjęć w inspiracjach mam tych samych, co Ty :) Mamy bardzo podobny gust i preferencje, więc tym bardziej będę z ciekawością nawiedzać Twój dziennik. Pozrdawiam serdecznie i czekam na dalsze wpisy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoje 100m2 ogrzewałem elektrycznie mocą 2,8kW i mieliśmy ciepło :). Co prawda zimą wystarcza nam 21-22'C, ale nie odczuwa się jakiegokolwiek dyskomfortu z tego powodu.

Odczuwanie ciepła jest bardzo subiektywne. W obecnym mieszkaniu muszę mieć 23-24 stopnie i dopiero wtedy jestem szczęśliwa.

 

Nasz piec nie jest idealny i to wiemy, ale trzeba było coś wybrać. Może i jest mocny, ale tak jak piszesz, nigdy nie wiadomo jaka będzie zima w następnym roku. Do 2030 roku to raczej mój piec nie doczeka, bo nie wierze w tak długą jego żywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szambo juz macie czy jeszcze Was czeka?

 

Szambo jest od 2 lat bodajże, ale mają kanalizować naszą wieś, więc za kilka lat podłączą nas do sieci.

 

Doskonale rozumiem Twoje wątpliwości odnośnie koloru szafek, ale wyznam szczerze nie obawiam się białych frontów, a też nie mam obsesji na punkcie czystości. Mnie spędza sen z powiek kolor płytek na podłogę do wc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi sie, że dwa tygodnie po nagłej przeprowadzce, musiałam myć naczynia w wannie (nie było jeszcze kuchni):lol2:

 

Ja już się nastawiam psychicznie na sytuacje typu spanie na podłodze lub mycie się w zlewie w kotłowni. Ale za to takie rzeczy pamięta się potem latami. Ja na przykład do dziś z rozrzewnieniem wspominam moją pierwszą wigilię z mężem na desce od prasowania, bo kilka dni wcześniej się przeprowadziliśmy i nie mieliśmy stołu :D To była najlepsza wigilia w moim życiu :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Inwestorko droga i gratuluję przede wszystkim :) Dołączam do grona nowych podczytywaczy i z przyjemnością będę śledzić Wasze poczynania. Ja jestem na etapie załatwiania kredytu na domek, który de facto wykonawca buduje "pod nas", więc 3mam kciuki też sama za siebie obecnie. Trafiłam na Twój dziennik poprzez zdjęcie projektu kuchni na google, w grafice. Kuchnię planuję w tym samym kształcie i kolorystyce. Mało tego wiele zdjęć w inspiracjach mam tych samych, co Ty :) Mamy bardzo podobny gust i preferencje, więc tym bardziej będę z ciekawością nawiedzać Twój dziennik. Pozrdawiam serdecznie i czekam na dalsze wpisy :D

 

Witam serdecznie nowego podczytywacza! I miło mi, że Twój pierwszy jest w mych progach.

Zakładaj swój dziennik szybciutko, bo skoro mamy taki podobny gust, to chętnie popatrzę na Twoje inspiracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko przeczytałam Twój wpis, że Ikea wycofała fronty Kroktorpa (czy jak to się pisało), zajrzałam, czy został mój wypatrzony kremowy Bobdyn ;) Z nowości podoba mi się Savedal, ale niestety jest biały, a ja marzę o kremowej kuchni.

 

Mebli kuchennych z Castoramy nie polecam Ci - jakiś czas temu byłam je "pomacać", bo w katalogu ładnie się prezentowały. Niestety na żywo szału nie ma, wyglądają plastikowo :no:

 

Ooooo tak, Barcelona Palazzo jest zaplanowana również do mojej łazienki na ścianę i cieszy mnie, że płytki nie są bielusieńkie, tylko śmietankowe :lol2: Na podłogę będę szukać gresu szkliwionego w szarościach, najlepiej wzór kamienia.

 

Drzwi... Porta Royal albo Wiedeń - te najchętniej, zobaczymy jak będzie z dostępnością, gdyż już będę na tym etapie ;)

 

W holu i wiatrołapie marzy mi się na ścianach boazeria angielska. Na prawdziwą pewnie nie będzie mnie stać, więc skorzystam z któregoś projektu DIY :D4bbbbf939737c9af9f1eaee845ed5736.jpgdc764e6e3a9531580fd02eece59cc04d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]328984[/ATTACH]

 

robię próbę wrzucania inspiracji, tylko nie wiem, czy potrafię dodawać tu zdjęcia :no:

przepraszam, ale stawiam tu pierwsze kroki, co do mojego dziennika, czekam do dnia, kiedy otrzymam kredyt, wtedy nawrzucam swoich zdjęć i opisów ;)

pozdrawiam serdecznie

 

Tak, tak, tak - zdecydowanie mamy ten sam gust i to samo nam się podoba! Prześliczne inspiracje! A już ta angielska z kredensem to sam miodzio!

Trzymam kciuki za szybki kredyt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko przeczytałam Twój wpis, że Ikea wycofała fronty Kroktorpa (czy jak to się pisało), zajrzałam, czy został mój wypatrzony kremowy Bobdyn ;) Z nowości podoba mi się Savedal, ale niestety jest biały, a ja marzę o kremowej kuchni.

 

Mebli kuchennych z Castoramy nie polecam Ci - jakiś czas temu byłam je "pomacać", bo w katalogu ładnie się prezentowały. Niestety na żywo szału nie ma, wyglądają plastikowo :no:

 

Ooooo tak, Barcelona Palazzo jest zaplanowana również do mojej łazienki na ścianę i cieszy mnie, że płytki nie są bielusieńkie, tylko śmietankowe :lol2: Na podłogę będę szukać gresu szkliwionego w szarościach, najlepiej wzór kamienia.

 

Drzwi... Porta Royal albo Wiedeń - te najchętniej, zobaczymy jak będzie z dostępnością, gdyż już będę na tym etapie ;)

 

W holu i wiatrołapie marzy mi się na ścianach boazeria angielska. Na prawdziwą pewnie nie będzie mnie stać, więc skorzystam z któregoś projektu DIY :D[ATTACH=CONFIG]329105[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]329106[/ATTACH]

 

Ty to chyba siedzisz w moje głowie - te same płytki do łazienki, podobne kuchnie, a juz ta angielską boazerią mnie kompletnie rozłożyłaś - to moje marzenie, które na pewno któregoś dnia zrealizuję, jak juz wszystko sobie urządzę i będzie można sobie udziwniać ;) Ale chętnie popatrzę jak Ty będziesz je robić, zawsze coś się człowiek nauczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...