Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do Z8 makowej_panienki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam makowa panienko, piękny domek. Oglądam, zachwycam się i nie mogę się doczekać kiedy i ja będę na etapie wykończenia naszego z8. Mam pytanie odnośnie poddasza, chciałabym zrobić tam mały pokoik dla gości, WC i gabinecik, jak sądzisz, da się bez zmian czy konieczne będzie podniesienie ścianki kolankowej? Z góry dziękuje za odpowiedź

 

Witaj anetatomek!

Nasze poddasze to takie nietypowe jest, bo na dzień przed pracami ze stropem podjęliśmy decyzję o kładzeniu Terivy, a więc i przystosowaniu poddasza do jako takiego użytkowania - wszystko w szaleńczym tempie. Na poniższym zdjęciu zobaczysz, że nasza ścianka kolankowa jest wysoka na 2 bloczki i to jest za mało, jeśli chcesz użytkować codziennie pomieszczenia. Znaczy się, można używać, ale skos jest duży i dużo jest przez to niewykorzastanej przestrzeni. No i sufit jest za nisko nad szczytem schodów. Nam to nie przeszkadza, bo szanse na przekształcenie poddasza są znikome, ale na używanie go w charakterze wartsztatu, suszarni, siłowni jest ok. Moja rada dla Ciebie jest więc taka: minimum 4 bloczki ściany kolankowej.

 

http://4.bp.blogspot.com/-lGNSHMbr4E8/UfEmCemiWDI/AAAAAAAAAV8/eVJbvJM--Go/s640/Obraz+057.jpg

 

Pozdrawiam :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwy dodały elegancji ,dom wygląda już tak domowo :D

Strych jest ogromny ja cały czas się zastanawiam ,czy zostawić sobie możliwość ewentualnego wykończenia góry ,czy pozostawić poddasze jako strych ...nie mam pojęcia .Tylko strop betonowy jest sporo droższy ,muszę to przemyśleć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwy dodały elegancji ,dom wygląda już tak domowo :D

Strych jest ogromny ja cały czas się zastanawiam ,czy zostawić sobie możliwość ewentualnego wykończenia góry ,czy pozostawić poddasze jako strych ...nie mam pojęcia .Tylko strop betonowy jest sporo droższy ,muszę to przemyśleć :)

 

Ja myślę tak: każda dodatkowa przestrzeń zawsze się przyda. Jesli masz możliwości na zrobienie poddasza to zrób. Tak czy tak na pewno szybko zapełnisz tę przestrzeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gratuluję wspaniałego domu.

Bywałem tu już wielokrotnie czytając z przyjemnością Twój dziennik, ale przez wrodzoną nieśmiałość dotychczas się nie ujawniałem. Teraz jednak postanowiłem to zmienić. Oczywiście, jak się można domyśleć, spowodowane jest to etapem mojej budowy (w okolicach Radomia) i przede wszystkim tym co zobaczyłem i wyczytałem w tym dzienniku. Aktualnie poszukuję dobrych fachowców od tynków wewnętrznych i wylewek więc prośba, jeżeli to nie kłopot, o namiary na Twoich specjalistów.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

PS: Jeżeli to miasto na S wywołane wcześniej jest jakieś kilkanaście kilometrów na południe od Radomia to chyba buduję prawie po sąsiedzku

Edytowane przez wp03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makowa Panienko gratuluję postępów na poddaszu. Jak mąż nie ma czasu chwytaj za wałek i maluj sama, to relaksujące zajęcie, czas na chwilę zadumy :)

Zdążycie ze wszystkim, dotąd świetnie dawaliście sobie radę, to i teraz dacie, bo jak nie Wy, to kto :)

Jesteście już właściwie na finiszu i bezdomność Wam nie grozi.

Ja i Mały Domek pod Łodzią jesteśmy daleeeeeko w polu za Wami, a też planujemy w czerwcu zamieszkać, ciśnienie mamy dużo większe niż Ty, więc weź głęboki oddech, uśmiechnij się i działaj, kibicuję Ci :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makowa Panienko gratuluję postępów na poddaszu. Jak mąż nie ma czasu chwytaj za wałek i maluj sama, to relaksujące zajęcie, czas na chwilę zadumy :)

Zdążycie ze wszystkim, dotąd świetnie dawaliście sobie radę, to i teraz dacie, bo jak nie Wy, to kto :)

Jesteście już właściwie na finiszu i bezdomność Wam nie grozi.

Ja i Mały Domek pod Łodzią jesteśmy daleeeeeko w polu za Wami, a też planujemy w czerwcu zamieszkać, ciśnienie mamy dużo większe niż Ty, więc weź głęboki oddech, uśmiechnij się i działaj, kibicuję Ci :hug:

 

Kochany domku! :hug:

Bardzo Ci dziękuję za słowa otuchy i uznania - bardzo mi tego brakuje. Bardzo bym chciała malować osobiście, ale najpierw trzeba zakleić akrylem szpary przy listwach sufitowych, a ja do takich prac precyzyjnych się nie nadaję. Ale po świętach mąż spróbuje wyszarpać kilka dni wolnego i podgonimy wtedy. Pozdrawiam cieplutko :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...