Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do Z8 makowej_panienki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja myślę, że ten o przepis o treści tabliczek był zawsze, ale ludzie swobodnie go traktują. Na pewno musi być chociaż numer. Ale muszę przyznać, że mnie wiele razy wkurzyła sytuacja, gdy szukałam jakiegoś adresu, a tu albo nie było numeru w ogóle, albo był numer, ale nie wiadomo jaka miejscowość (wieś znaczy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję postępów MakowaPanienko!!! Finisz coraż bliżej :)

 

Satysfakcja ogromna, jeśli coś samemu się zrobi. Ja ścian nie malowałam ale osobiście kładłam fugi na podłogach w grudniu. Tak mnie to wciągneło i spodobało mi się, że sama zafugowałam jakieś 90m2, zeszło mi 2 dni od świtu do nocy, obolała strasznie po tym wszystkim byłam:) ale jaka dumna z siebie, tym bardziej, ze pierwszy raz w życiu coś takiego robiam:)

 

Nie wiesz może ile liczą sobie w Twoim sklepie za metr bieżący położenia listwy przypodłogowej mdf?

Jeśli możesz to będe wdzięczna za namiary na nich na priv.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kuchnia jest dla mnie wyjątkowym przedsięwzięciem, bo od początku budowy (prawie 4 lata temu) wiem dokładnie jak ma wyglądać i nie zmieniłam nic przez ten czas. Patrzeć teraz i widzieć, jak pomysły są realizowane i na dodatek są trafione - to wielka przyjemność i satysfakcja.

 

Jak ja Ciebie doskonale rozumiem :)

Tam nasz domek był od 3 lat przed budowa rozplanowany, zaplanowany, niczego nie zmieniliśmy i teraz ta realizacja marzeń krok po kroku to straszna frajda.

Takie dotkniecie ręką urzeczywistnionego marzenia :)

 

W przerwach między malowaniem siadamy na słońcu celem skonsumowania jakiegoś posiłku. Jest to zazwyczaj zestaw: gorący kubek (ja lubię serową, a mąż pomidorową, aczkolwiek na co dzień ich nie jadam w ogóle) i świeżutkie bułki z jednej piekarni. Na świeżym powietrzu nawet takie coś super smakuje :)

 

20160402_145927.jpg

 

I znowu podobnie jak u nas było - królował ser w ziołach knorra i bagietki z masełkiem czosnkowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makowa Panienko, podziwiam Twój upór i wytrwałość, to wspaniale, że Twoje marzenia się urzeczywistniają a my możemy w tym uczestniczyć :D

 

Sugerowałabym jednak zmienić dietę, bo na tych chemicznych kubeczkach i bułkach z polepszaczami szybko wykończycie ale nie dom, a swoje organizmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow jaki pudrowy róż, ciekawa jestem Twojej kuchni i kibicuję niezmiennie :lol2:

 

Ten różowy jest ciemniejszy niż na zdjęciu, zwłaszca po drugiej warstwie, ale wciąz piękny, taki romantyczny. Myślę, że mało kto zniósłby ten kolor w pomieszczeniu innym niż dziecięcy, a co dopiero w kuchni. A nam się podoba!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję postępów MakowaPanienko!!! Finisz coraż bliżej :)

 

Satysfakcja ogromna, jeśli coś samemu się zrobi. Ja ścian nie malowałam ale osobiście kładłam fugi na podłogach w grudniu. Tak mnie to wciągneło i spodobało mi się, że sama zafugowałam jakieś 90m2, zeszło mi 2 dni od świtu do nocy, obolała strasznie po tym wszystkim byłam:) ale jaka dumna z siebie, tym bardziej, ze pierwszy raz w życiu coś takiego robiam:)

 

Nie wiesz może ile liczą sobie w Twoim sklepie za metr bieżący położenia listwy przypodłogowej mdf?

Jeśli możesz to będe wdzięczna za namiary na nich na priv.

Pozdrawiam:)

 

Jak ja Cię rozumiem! Mnie też to malowanie bardzo wciągnęło i w zasadzie mam uśmiech na twarzy cały czas, tylko zmęczenie mnie dopada za bardzo. I z chęcia pomalowałabym cały dom sama :D

 

Zaraz wyślę wiadomość do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makowa Panienko, podziwiam Twój upór i wytrwałość, to wspaniale, że Twoje marzenia się urzeczywistniają a my możemy w tym uczestniczyć :D

 

Sugerowałabym jednak zmienić dietę, bo na tych chemicznych kubeczkach i bułkach z polepszaczami szybko wykończycie ale nie dom, a swoje organizmy.

 

Jak to pięknie napisałaś! Ciesze się, że tak Ci sie podoba to moje budowanie i wykańczanie.

 

Co do diety budowlanej to uspokajam, że codziennie jemy normalny obiad w domu, a zupka z torebki to na zasadzie gęstej herbaty. Ale przyznaję, że ja takich wynalazków nie jadam i z ręką na sercu mogę rzec, że do teraz zjadłam może 2 takie zupki w całym moim życiu. :yes: W zasadzie mam ich już dość po tych kilku dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem szerokość podłogi w naszym salonie i przedpokoju, niecałe 9m. Nigdy nic się nie działo z podłogą, ważną sprawą jest wilgoć technologiczna w nowym domu w czasie montażu paneli. U mnie jej nie było, paczki także trochę czasu leżakowały w salonie, pod podkładem mam folię. Jakiś czas temu u kolegi zakładaliśmy ponad 70m2 paneli, jeden pokój i salon zrobiliśmy bez progu, szerokość podłogi na oko niecałe 7m. Panele układałem z min. 12mm szczeliną przy ścianach, a nawet większą. Po dwóch dniach podłoga zaczęła się podnosić w okolicach kuchni. W domu było cholernie dużo wilgoci, paczki leżakowały w domu tylko dwa dni, aż się wilgoć skraplała wewnątrz foliowych opakowań. Takie uroki szybkiego budowania i zbliżającego się terminu przeprowadzki. Po skróceniu paneli przy ścianach (odciąłem multitoolem kolejne 5-6mm), już nic więcej się nie działo, podłoga ładnie się ułożyła. Podłogówka dosuszyła podłogę, do tego intensywne wietrzenie i jest ok. 10m to sporo, jeżeli jest już sucho w domu, to może i bym u siebie zaryzykował, gdyby coś się zaczęło dziać, wystarczy przeciąć panele w progu, podłoga się odpręży. Nie namawiam do złego, bo jak podłoga zacznie wstawać (mały problem), czy wyskakiwać z zatrzasków (duuży problem), to będą nerwy i ponowna robota. Trzeba znaleźć złoty środek i nie przegiąć z tematem :). Dawno nie jadłem zupki w proszku, smacznie wygląda :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...