Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do Z8 makowej_panienki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piękne te Wasze schody. Fajnie, że przestrzeń pod nimi będzie wykorzystana. Makowa Panienko, gdzie zamawiałaś próbki tkanin? Masz jakąś stronę z tkaninami, gdzie rzecz jasna, nie zabiją ceną. Też mi się bardzo podobają kwiaciaste wzory, chciałam nawet taka sofę do salonu, ale doszłam do wniosku, ze lepiej zadziałać dodatkami, bo zasłony zawsze mogę zmienić, a z sofą już nieco gorzej :-) Udało mi się przekonać Męża i również położymy panele. Będzie przynajmniej szybko, bo z montażem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schody bardzo elegancko się prezentują:D

Sypialnia już jest romantyczna, a jak dojdą różane dodatki ...ach rozmarzyłam się :cool:

Nie mogę przestać się zachwycać Waszym domem :D:D

 

Dana, ta sypialnia to moje marzenie będzie. Trochę się dziwię, że mąż się zgadza na te wszystkie kwiatki, ale widac szczęśliwie gust nam się zbiega czasami. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schody idealne, w ogóle u Was już tak przytulnie :)

tez jestem na etapie dobierania tkanin, całkiem przyjemny etap, muszę przyznać :D

 

A wiesz, że dla mnie słowa "przytulny dom" to chyba największy komplement i zawsze dążyłam do tej przytulności we wnętrzu.

Schody, jak je zobaczyłam z tą poręczą, wywołały u mnie dreszcz na plecach, bo od razu wyobraziłam je sobie w okresie bożonarodzeniowym, udekorowane jakąs girlandą albo lampkami :)

Wybieranie tkanin jest mega przyjemne. Mam całą reklamówkę próbek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne te Wasze schody. Fajnie, że przestrzeń pod nimi będzie wykorzystana. Makowa Panienko, gdzie zamawiałaś próbki tkanin? Masz jakąś stronę z tkaninami, gdzie rzecz jasna, nie zabiją ceną. Też mi się bardzo podobają kwiaciaste wzory, chciałam nawet taka sofę do salonu, ale doszłam do wniosku, ze lepiej zadziałać dodatkami, bo zasłony zawsze mogę zmienić, a z sofą już nieco gorzej :-) Udało mi się przekonać Męża i również położymy panele. Będzie przynajmniej szybko, bo z montażem.

 

Ja zasadniczo korzystam z dwóch sklepów z tkaninami, gdzie wysyłają próbki: TUTAJ - 10 szt próbek za darmo wysyłają oraz TUTAJ, ale tu można wybrać do 5 szt i trzeba za nie zapłacić 15 zł. W tym drugim sklepie próbki są mniejsze o połowe od pierwszego i czasem trudno stwierdzić jak wygląda wzór. Jeśli masz możliwośc to zajrzyj do sklepu Eurofirany, bo tam też widziałam piękne tkaniny w kwiaty i nie tylko.

 

Masz rację z tą sofą w kwiaty. Ja tez taką chciałam, ale bardzo narzuca wystrój, stąd szaleję z zasłonami :)

 

I super, że wybraliście panele z montażem, bo ekipa złoży je Wam w jeden dzień, a samemu, wiadomo, i tydzien może wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne schody :)

A jak tam z wrażeniami?? Minął pierwszy szok??

 

Ciesze się, że podobają Ci się moje schody :)

 

Pierwszy szok minął i czuję sie już jak u siebie w domu. Oswoiłam się już z grubsza z nowymi zapachami i dźwiękami i jest dobrze. Zabawne jest to, że najbardziej martwiłam sie o kotę, jako ona zniesie przeprowadzkę, a okazało się, że najlepiej zniosła to z naszej trójki. W niecały tydzien uporała się ze stresem i teraz dosłownie galopuje po domu i robi kilometry podczas codziennych obchodów wszystkich kątów. Je teraz dwa razy więcej niż w mieszkaniu, ale i ma dwa razy więcej ruchu. Wygląda na bardzo szczęśliwą kotkę :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że podobają Ci się moje schody :)

 

Pierwszy szok minął i czuję sie już jak u siebie w domu. Oswoiłam się już z grubsza z nowymi zapachami i dźwiękami i jest dobrze. Zabawne jest to, że najbardziej martwiłam sie o kotę, jako ona zniesie przeprowadzkę, a okazało się, że najlepiej zniosła to z naszej trójki. W niecały tydzien uporała się ze stresem i teraz dosłownie galopuje po domu i robi kilometry podczas codziennych obchodów wszystkich kątów. Je teraz dwa razy więcej niż w mieszkaniu, ale i ma dwa razy więcej ruchu. Wygląda na bardzo szczęśliwą kotkę :wiggle:

 

Jedyna rzecz, której było nam szkoda ze starego domu a w nowym nie mamy to schody, właśnie ze względu na koty.

Koty uwielbiały schody, latały góra - dół całym stadem jak mustangi :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makowa Panienko, gdy wyprowadziliśmy się na wieś, ciągle miałam problem z zakupami, ciągle czegoś zapomniałam, a do sklepu już nie wyskoczyło jak w mieście, z czasem nauczyłam się robić listę zakupów i z nią jeździć, no i 3 lata temu wybudowali nam dino, tak więc problem zakupów się rozwiązał.

Z samochodem też podobnie - po wyprowadzce na wieś pracowaliśmy z mężem w tym samym mieście, dziecko z nami razem rano jechało do szkoły, potem wszyscy razem wracaliśmy. Po kilku latach mąż zmienił pracę, jeździłyśmy więc busem a potem autobusem, a gdy te zlikwidowali zostałam zmuszona przez los i zrobiłam prawko. Tak jak piszesz, na wsi własne auto to wygoda.

Maszynę do chleba polecam z całego serca, od kilku lat w ogóle nie kupuję chleba, jemy wyłącznie pieczony w domku, a nie ma szybszego sposobu niż maszyna do wypieku chleba (która dodatkowo wyrobi inne ciasta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makowa Panienko, gdy wyprowadziliśmy się na wieś, ciągle miałam problem z zakupami, ciągle czegoś zapomniałam, a do sklepu już nie wyskoczyło jak w mieście, z czasem nauczyłam się robić listę zakupów i z nią jeździć, no i 3 lata temu wybudowali nam dino, tak więc problem zakupów się rozwiązał.

Z samochodem też podobnie - po wyprowadzce na wieś pracowaliśmy z mężem w tym samym mieście, dziecko z nami razem rano jechało do szkoły, potem wszyscy razem wracaliśmy. Po kilku latach mąż zmienił pracę, jeździłyśmy więc busem a potem autobusem, a gdy te zlikwidowali zostałam zmuszona przez los i zrobiłam prawko. Tak jak piszesz, na wsi własne auto to wygoda.

Maszynę do chleba polecam z całego serca, od kilku lat w ogóle nie kupuję chleba, jemy wyłącznie pieczony w domku, a nie ma szybszego sposobu niż maszyna do wypieku chleba (która dodatkowo wyrobi inne ciasta).

 

Pusia, ja zawsze robię listę zakupów, ale tu na wsi problemem dla mnie jest planowanie na przód obiadów na 4-5 dni. Ja niekoniecznie jestem zapaloną kucharką, więc wymyslanie posiłków mnie męczy, a teraz musze planowac sporo wcześniej. Poza tym ja nie lubię kupować produktów do mrożenia, np. mięsa czy chleba, bo mi to potem nie smakuje. Nic to, za kilka tygodni ogarnę wszystko. A jak kupie maszynę do chleba to zgłosze sie do Ciebie po przepisy :rolleyes: W sprawie chleba jestem dość wybredna i byle zwykły mnie nie zadowala. Ja lubię razowe, z ziarnami, najlepiej na zakwasie, a w promieniu 5 km od domu takiego nie dostanę, dopiero w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kupie maszynę do chleba to zgłosze sie do Ciebie po przepisy :rolleyes: W sprawie chleba jestem dość wybredna i byle zwykły mnie nie zadowala. Ja lubię razowe, z ziarnami, najlepiej na zakwasie, a w promieniu 5 km od domu takiego nie dostanę, dopiero w mieście.

 

Też jestem wybredna, wypiekamy wyłącznie chleb orkiszowy, z ziarnami i jeszcze czarnuszkę dosypuję.

Ponieważ chleb piekę codziennie, a z pracy wracam o różnych godzinach i najczęściej zajechana fizycznie, więc nie ma mowy o wyrabianiu chleba, wyrastaniu, foremkach, piekarnikach itp.

Kupuję mieszanki w poleconym przed laty i sprawdzonym młynie i też mogę je polecić. Chlebki są pyszne, cudownie pachną, nie mają chemii, pleśni i innych świństw.

Oprócz chleba kupuję tam też spody orkiszowe do pizzy, ale również inne produkty zdrowej żywności (sól himalajska i Kala Namak, cukier z kwiatu kokosa, nasiona Chia, zarodniki itp.).

Będziesz zainteresowana to oczywiście podam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mamuńciu! Pusia, aż mi ślinka pociekła :o

A czy ten opiekacz używasz tak, że po prostu wszystko wsypujesz i zostawiasz, a potem wyciagasz upieczony chleb? Czy może wsypujesz, robisz jakieś triki,nie wiem, wyjmujesz, ponownie wkładasz, pilnujesz czasu pieczenia?

 

Mieszanki przychodzą gotowe i do każdej dołączone są drożdże i instrukcja.

Wlewasz wodę, wsypujesz mieszankę, wsypujesz drożdże, włączasz wypiekacz i po ok. 3 godz. wyciągasz chlebek.

Pachnie na cały dom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty to zamawiasz przez internet? :o Jeśli tak to proszę o namiary :)

 

Tak, przez internet, u nich od kilku lat.

 

Właśnie odebrałam przesyłkę i robię budyń z nasionami chia :wiggle:

 

http://www.bogutynmlyn.pl/

 

Załóż sobie konto, będziesz otrzymywała informacje o rabatach. Zamawiam tylko wtedy gdy jest rabat - przesyłka wychodzi za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta tego sklepu zwaliła mnie z nóg :eek: Rozumiem, że kupujesz gotowe mieszanki chlebowe? A czy chleb nie jest za suchy? Nie rozpada się przy krojeniu? I czy ten wypiekacz do chleba, co kupiłaś, sprawdza się?

 

Mnie też oferta sklepu zwala z nóg :)

Mam konto, 10% zniżki dla stałego klienta, ale i tak zamawiam gdy są rabaty 18% - oni zawsze przysyłają informację.

Nigdy nie miałam nieterminowej przesyłki i nigdy nie było problemów z zawartością.

Nas jest dwoje, więc chlebki kupujemy 0,5 kg, ale są inne opcje.

Chlebek nie jest suchy i nie rozpada się przy krojeniu. Ma chrupką skórkę, jest puszysty i pachnący, bez ulepszaczy i innych świństw.

Cenowo też wychodzi fajnie, bo w mieszance masz wszystko, łącznie z ziarnami i drożdżami.

My zamawiamy te zestawy: https://www.bogutynmlyn.pl/go/_info/?id=1107&idc=15&page=

Obecnie mam trzeci wypiekacz, dwa poprzednie były z mango, a teraz mam czarny Zelmer.

One wszystkie tak samo działają, mają wyrobić ciasto, pozwolić mu wyrosnąć a potem upiec.

Różnią się pionową lub poziomą formą do wypieku i zawartością mieszadeł (1 lub 2).

W granicach 200-300 zł kupisz dobry wypiekacz z gwarancją na dwa lata.

 

To mój chlebek:

http://images75.fotosik.pl/72/267a7ded0a7b2145med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pyszności, ja piekę chleb w piekarniku.ĺ

Mam fajny przepis, nic nie wyrabiam ...samo się robi;)

 

Pokażesz kominek:cool:

Jak mam doła... a ostatnio nam ciągle ...przychodzę do Ciebie i marzę, masz rak pięknie, że słów mi brakuje!

 

Ps. Zapomniałam napisać, że zegary masz piękne, też lubię mieć je wszędzie a mam dopiero 3;)

Edytowane przez dana1s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...