Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Julisiowo – jak zaprojektować marzenia? – zapraszam :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odszczekuję !!!!

Po tej ilości turkusu, oznajmiam że KOCHAM RÓZ !!!

 

Moje małe człowieki, rozpoczęły akcję grafiti.

Na ścianach pojawiły się jakieś słówka w języku angielskim, obliczenia matematyczne ( jakby brudnipisu nie było :mad:) i w jednym centralnym punkcie ściany, słowo Qrwa !

Padłam jak zobaczyłam.

Padają również oglądający mieszkanie ( kupcy znaczy się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolorów, to się nie wypowiem, ale to przejście koło komina. Nie zabudowałabym za skarby świata, najwyżej zrobiłabym drzwiczki. Nie ma chyba lepszej zabawy niż możliwość alternatywnego przechodzenia z pokoju do pokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary z różowymi kropkami, albo róż z turkusem.. to mi się spodobało dla różowej Księżniczki :)

 

Ja jak Dorcia ... zostawiłabym przejście... drzwiczki.. zawsze mogą sobie postawić jakieś pudła z zabawkami., wysuwać je i ganiać wokół komina... i chować się jak mama szuka;) za to dziury się boję ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie fajny pomysł.. ale... jak po niej chodzić... choć wiem , że to szkło jest grubaśne... w jednym klubie były takie podłogi, ale mleczne szkło podświetlane.. super to wygadało... , Dzieciaki z góry będą zagladać co rodzice robią... a rodzice spoglądając z centrum dowodzenia będą widzieli nie wchodząc po schodach, co robią dzieciaki... To wszystko OK.. gdyby nie mój lęk wysokości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, widzicie ;) , a w zasadzie różnią się od siebie tylko kolorem pudła i zwierzaka. Niby duperel, a widać co się dzieje przy mieszaniu barwami.

 

Mnie jeszcze interesuje, czy zauważyłyście, że różowy i turkus są tu mocniejsze niż na renderingach Julianny :yes: Widać? I jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Witaj Doriko :welcome:

Dziękuję za odwiedziny :) i miłe słowa - zapraszam częściej (choć w poczuciu winy, że sama zaglądam rzadziej).

Dziękuję też za zrozumienie :).

Postaram się pokazać coś jeszcze (podłogi, schody) jak tylko się pojawią. Póki co terminy przesuwają się nam przynajmniej o miesiąc :(.

[...]

Pozwoliłam sobie za subskrybować wątek i będę zaglądać regularnie o ile czas pozwoli. Z niecierpliwością czekam na kolejne odsłony.

 

Co do pokoiku to bardzo ładnie i dziewczęco się zapowiada a kropki zdecydowanie turkus.

W necie jest wiele pięknych inspiracji do szarych pokoików dziecięcych ale moim zdaniem dziecko to dziecko i koloru potrzebuje. Fajnie jak uda się połączyć dorosłą estetykę i upodobania rodzica oraz tęczę dziecięcego koloru by i dziecko i rodzice byli zadowoleni. Z resztą kolor w pokoiku dziecięcym zawsze będzie choćby w postaci zabawek, no chyba że będziemy kupować tylko te w "pasującym" kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julianko, teraz to się naprawdę zawstydziłam :rolleyes:

 

TY???!!! Nie wierzę :D

 

No i to jest strzał w 10 !

Jak dla mnie to wersja z "moimi" czarnymi kropami ( wyszła wersja z pazurkiem) lub z proponowanym przez ciebie, odwróconym szarym.

 

Dokładnie te same najbardziej przypadły mi do gustu. Czarne kropki fajnie zgrały się z pufem, ale to niestety tylko dodatek z wyposażenia programu. W sumie to fajny pomysł na DIY - wyciąć z mocnej gąbki duże serca, skleić i uszyć pokrowiec.

 

 

Czys Ty osiajała ?

A gdzie się spieszysz ?

Jak siedzi spokojnie to sie tylko ciesz.

Korzystaj ze świętego spokoju i ładuj akumulatory.

 

Nie mam świętego spokoju :(. Cały czas pracuję zawodowo i ciągle ktoś czegoś ode mnie chce. Do tego Maluch jest bardzo duży i ciężko mi :(, a jak jeszcze dodam do tego moje stare kości to... marzę o porodzie - jakkolwiek kuriozalnie to brzmi :lol2:

Jest jeszcze jeden ważny powód... nie mogę się doczekać aż chwycę za wałek, pędzel, piłę, panele, szpachlę, ścierę i inne fajne gadżety :lol2:

 

Więc... byłabym za turkusem, ale ciut ciemniejszym.

Różowy na szarym – tak, ale róż intensywniejszy.

Granatowy, taki bardziej marynarski-morski. Na pewno nie w kierunku szafiru.

Czarny :( moim zdaniem odpada w przedbiegach i jako jropy na ścianie i w dodatkach.

 

A może szmaragdowy tu i ówdzie. Ja jestem troszkę odjechana :yes: – zrobiłabym różową ścianę z tukusowymi kropkai, ale 1, no, może aż 3 dałabym szmaragdowe, albo różowe mocniejsze niż ściana.

Inny zestaw - szara ściana + różowe kropy (ciut mocniejsze niż na renderze) i 1-3 prawie amarantowe

 

Ewo, już zaciskam palce :hug:Obyś szybko i pomyślnie zdrowego maluszka przywiozła do domku :D

 

Kasiu :hug: :hug: :hug:

Jak dobrze, że sama poczarowałaś te kombinacje, bo w ciąży skurczył mi się mózg (im większy brzuch tym mniejszy mózg :lol2:) i pogubiłam się w wariantach :rolleyes:

Wiem, że lubisz niestandardowo, a pytam po to by poszerzyć perspektywę, więc w to mi graj :wiggle:

Wiem co masz na myśli wyróżniając kilka grochów. Tutaj przykłady innych wzorów.

 

http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/18/06/de/1806de9c95796434b15da5a7bbe95da4.jpg

Źródło

 

http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/95/46/f4/9546f4c8c1578135029b7e9463e8aa43.jpg

 

http://www.interieurinspiratie.nl/wp-content/uploads/2012/09/DSC3638-680x1024.jpg

Źródło

 

Witaj Ewo, podglądacz się ujawnia:)

Przyznaję, że ostatnie wieczory spędziłam na poczytywaniu Twoich poczynań wnętrzarskich i jestem pod wrażeniem - masz świetny zmysł, ciekawe pomysły.. zachwycam się i zachwycam.. I tak miło się czyta Twoje posty, że aż ma się ochotę zostać tu na zawsze - pozwolisz?:)

 

Jeśli mogę wtrącić trzy grosze - szalenie podoba m się wizka z chevronem. I nie przeszkadza mi brak czerni ani granatu;) W pokojach dziecięcych i tak jest multum kolorów - nie będzie mdło.

 

Pozdrawiam,

Aneta

 

Witam ciepło Aneto :) :welcome:

Podoba mi się Twój avatar. Ma przeeeeepiękne kolory :)

Dziękuję za miłe słowa. Zostań proszę i czuj się jak u siebie :yes: Każda nowa osoba to dla mnie radość :)

Zawsze to więcej głów by sprowadzić mnie na ziemię :D

Chevron też bardzo mi się podoba - szczególnie jego nieoczywista kolejność kolorów. Na wizce przypadkiem wzór wyszedł taki duży, ale taki już zostawiłam, bo nawet ciekawie to wygląda, a i do wykonania łatwiejszy.

Przyznaję, że chciałam pójść na łatwiznę z grochami, ale przy Waszej kreatywności chyba utrudniłam sobie sprawę :rotfl:

 

Wrzucam przy okazji kilka inspiracji w grochy

http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/1b/fc/7a/1bfc7a05485f3e85d957f97c2164f7ca.jpg

Źródło

 

Tu co prawda deszczyk, ale jest w klimacie groszków ;)

http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/52/f7/f2/52f7f29483a589f679accde712ea8ac8.jpg

Źródło

 

http://media-cache-ak0.pinimg.com/236x/b5/ff/a2/b5ffa20d345774999c8dc45cf19842be.jpg

Źródło

 

http://o.aolcdn.com/smp/is/submissions/uploads/25191/52cd8313a664d$!400x.jpg

Źródło

 

http://theinteriorsaddict.com/wp-content/uploads/2013/07/empire-lane-2.jpg

Źródło

 

http://projectnursery.com/wp-content/uploads/2013/06/968812_10152914031620105_1394014951_n.jpg

Źródło

 

 

Ja też jestem za połączeniem różowego z turkusem :-) gdzieś mam inspirację w takich kolorach, jak znajdę to wkleję. Za 4 lata i tak trzeba będzie malować.

 

Za 4 lata ?

Optymistka :lol2:

 

Otóż to:lol2:

 

Dobra, mam, trochę więcej tu turkusu, bo u mnie akurat młodsza tak ma, ale widać. Z miętą też fajnie :-)

 

Dzięki Moorcia, że podzieliłaś się swoimi zasobami :D

 

A może na kropki wykorzystam kolor, który kupiłam do pokoju Braciszka?

 

Kupiłam satin blue z Beckersa i też chciałam nim zrobić jedynie akcenty na jednej ścianie (romby :D).

 

http://www.izol-bud.com.pl/media/products/a574e818314404f37bc4a040333321e3/images/thumbnail/large_satin_blue.png?updated_at=1373314025

 

Tylko... wtedy będą w pokoju 3 kolory: szary, różowy i turkusowy (lub niebieski). Nie za dużo?

 

 

Odszczekuję !!!!

Po tej ilości turkusu, oznajmiam że KOCHAM RÓZ !!!

:rotfl:

 

Moje małe człowieki, rozpoczęły akcję grafiti.

Na ścianach pojawiły się jakieś słówka w języku angielskim, obliczenia matematyczne ( jakby brudnipisu nie było :mad:) i w jednym centralnym punkcie ściany, słowo Qrwa !

Padłam jak zobaczyłam.

Padają również oglądający mieszkanie ( kupcy znaczy się).

 

Ale fajnie, że dałaś dzieciom taką swobodę :wiggle:. Ja też miałam taką ścianę w swoim pokoju w młodości. Wszystkie koleżanki z liceum mi zazdrościły, a ja byłam przeszczęśliwa, bo był to dla mnie przejaw autonomii, której w okresie adolescencji potrzebujemy najbardziej. Ściana była pomalowana plakatówkami, węglem i kolorową kredą (takie miałam zasoby :D). Każdy, kto mnie odwiedzał mógł zostawić na niej ślad. Były to głównie sentencje (takie pamiętnikowe), ale były też rysunki, szkice, abstrakcje.

Ściana zaczęła mi przeszkadzać jak zamiast koleżanek zaczęli przychodzić koledzy :cool: Zamiast na mnie gapili się na ścianę :lol2:

 

Słówka i wzory matematyczne to świetny sposób na naukę (ja nie byłam wówczas tak ambitna :D), a pisana Qrwa jest lepszym sposobem na wyładowanie naturalnych emocji niż mówiona jako przerywnik (bez znaczenia) :)

 

Co do kolorów, to się nie wypowiem, ale to przejście koło komina. Nie zabudowałabym za skarby świata, najwyżej zrobiłabym drzwiczki. Nie ma chyba lepszej zabawy niż możliwość alternatywnego przechodzenia z pokoju do pokoju.

 

:) Przejście wyszło przypadkiem. W projekcie komin jest zamurowany (czyli wyglądałby tak jak na wizkach). Pomyślałam, że szkoda to murować. Tam jest całkiem sporo miejsca. Ogrom zabawek jakie ma Julianna nie daje nam za bardzo wyjścia - muszę znaleźć im miejsce. Kontenerki będą na kółkach, więc będą mobilne - myślałam o tych z Ikei do segregacji, które można układać jeden na drugim. Półki będą wyżej. Wysokość wnęki to 2,70.

 

 

Szary z różowymi kropkami, albo róż z turkusem.. to mi się spodobało dla różowej Księżniczki :)

 

Ja jak Dorcia ... zostawiłabym przejście... drzwiczki.. zawsze mogą sobie postawić jakieś pudła z zabawkami., wysuwać je i ganiać wokół komina... i chować się jak mama szuka;) za to dziury się boję ...

 

:) Tak właśnie chcę zrobić w kominie :yes: Będę szczęśliwa jeśli rodzeństwo będzie chciało korzystać z tego przejścia by bawić się wspólnie. Cztery lata różnicy wieku to jednak sporo, więc nie wiem jak to będzie z czasem :rolleyes:

Na razie Julianna nie może się doczekać Brata :)

 

Mnie ta dziura też przeraża :)

 

w sumie fajny pomysł.. ale... jak po niej chodzić... choć wiem , że to szkło jest grubaśne... w jednym klubie były takie podłogi, ale mleczne szkło podświetlane.. super to wygadało... , Dzieciaki z góry będą zagladać co rodzice robią... a rodzice spoglądając z centrum dowodzenia będą widzieli nie wchodząc po schodach, co robią dzieciaki... To wszystko OK.. gdyby nie mój lęk wysokości...

 

:D

Kiedy projektowaliśmy dom miałam dwie fiksacje - kominek na tarasie i duuuuże okna w salonie. Niestety w naszym przypadku jedno wykluczało drugie (kominek tarasowy jest po drugiej stronie tego salonowego), więc nasz kochany architekt wymyślił szklany strop coby doświetlił salon.

Ja uwielbiam jasne, słoneczne wnętrza. Efekt jaki dają dziury w stropie jest dla nas piękny :). Szczególnie przy zamkniętych roletach, kiedy światło wpada tylko z góry.

Nie wiem jak będzie po zamontowaniu szyb, bo mamy małego zonka z wykonawcą, ale mam nadzieję, że uda się zamontować takie jakie były w planach.

Jedyna wątpliwość to jak będą czuły się dzieci - czas pokaże. Nawet nie chodzi o widoczność (o czym za chwilę), ale bardziej o ewentualne światło, które będzie wpadało do ich pokoju. Zawsze będą mogły przykryć podłogę dywanikiem i już :).

Szyby są przy oknach pod ścianą. Kąt widzenia i z góry i z dołu nie jest szeroki, bo dodatkowo ograniczają go grube podciągi w salonie. Póki co nie mogę tam stanąć i ocenić dokładnie, ale jak będzie w praktyce na pewno napiszę :yes:

 

 

Czepiam się, czy nie, ale muszę 3 grosze wrzucić :rotfl:

 

[ATTACH=CONFIG]260139[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]260140[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]260138[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]260137[/ATTACH]

 

Lubię jak się czepiasz :D

I lubię jak pokazujesz zupełnie nieoczywiste rozwiązania :)

 

No, widzicie ;) , a w zasadzie różnią się od siebie tylko kolorem pudła i zwierzaka. Niby duperel, a widać co się dzieje przy mieszaniu barwami.

 

Mnie jeszcze interesuje, czy zauważyłyście, że różowy i turkus są tu mocniejsze niż na renderingach Julianny :yes: Widać? I jak?

 

Dodatki (puf w czarne grochy, pies, pudełka) są przypadkowe i ograniczone tym co jest dostępne w programie. Niestety nie ma tam możliwości zmiany ich koloru. Nie wiem na ile jest to pracochłonne w Twoim programie, ale podobne do Twoich przeróbki kolorystyczne w gimp kosztowałyby mnie parę dobrych godzin - dlatego ślicznie dziękuję za Twoją pomoc :hug:

 

 

Pozwoliłam sobie za subskrybować wątek i będę zaglądać regularnie o ile czas pozwoli. Z niecierpliwością czekam na kolejne odsłony.

 

Co do pokoiku to bardzo ładnie i dziewczęco się zapowiada a kropki zdecydowanie turkus.

W necie jest wiele pięknych inspiracji do szarych pokoików dziecięcych ale moim zdaniem dziecko to dziecko i koloru potrzebuje. Fajnie jak uda się połączyć dorosłą estetykę i upodobania rodzica oraz tęczę dziecięcego koloru by i dziecko i rodzice byli zadowoleni. Z resztą kolor w pokoiku dziecięcym zawsze będzie choćby w postaci zabawek, no chyba że będziemy kupować tylko te w "pasującym" kolorze.

 

Doriko :)

Dziękuję za chęć towarzyszenia mojemu wątkowi :). Z góry przepraszam za moją nieregularność :rolleyes:

Inspiracje w sieci to moja siła napędowa :). Ale zdaję sobie sprawę, że w "normalnych" pokojach (w sensie nie stylizowanych do foto) rzeczywistość wygląda nieco inaczej :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kasiu :hug:

Grochy będę malowała na końcu. Zobaczę jak będzie róż wyglądał na żywo na ścianie i wtedy zdecydujemy odnośnie koloru groszków.

 

Bardzo dziękuję za wszystkie głosy :D :hug:

 

Dokulałam się dzisiaj na budowę i zrobiłam kilka zdjęć docelowego stropu ze szkła. Chyba obrazują mój opis z poprzedniego posta :).

 

Widok z góry

http://naforum.zapodaj.net/images/a889e4a661d7.jpg

 

Salon z (prawie) zamkniętymi żaluzjami - jest właściwie jasno, a pogoda dzisiaj wyjątkowo deszczowa

http://naforum.zapodaj.net/images/fcbbd4d9e2cb.jpg

 

Widok od dołu - jak widać, widać niewiele ;)

http://naforum.zapodaj.net/images/ca9bc74cfe4e.jpg

http://naforum.zapodaj.net/images/c5cdd4381e37.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy dom powinien mieć coś co go wyróżnia :wiggle: taki elemencik, który mówi co nieco o mieszkańcach. W jednych domach to są wyłącznie przedmioty, które „wprowadzają się” wraz z mieszkańcami. Inne mają to COŚ już na etapie budowy. Twój dom Ewo, taki właśnie jest :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy dom powinien mieć coś co go wyróżnia :wiggle: taki elemencik, który mówi co nieco o mieszkańcach. W jednych domach to są wyłącznie przedmioty, które „wprowadzają się” wraz z mieszkańcami. Inne mają to COŚ już na etapie budowy. Twój dom Ewo, taki właśnie jest :D

 

Nic dodać, nic ująć. Ach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...