Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Julisiowo – jak zaprojektować marzenia? – zapraszam :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może sprawdź te http://www.osmo.com.pl/pl/wosk_twardy_olejny_kolor.php

 

Ja bejcowałam na orzech moją sosnę, a potem kładłam olej. Ale wyszło trochę inaczej niż myślałam. Na szczęście nie jestem aż taką perfekcjonistką i drobne różnice mi nie przeszkadzają :

ja tez nie jestem perfekcjonistką w tym bo będzie tego tylko kawałek widać :cool:

To może lepiej będzie kupić deskę dębową i ją użyć? ;)

Bo jak tak będziesz próbowała tych olejów przeróżnych to koszt przewyższy koszt deski ;)

 

tak by było najłatwiej hihih ale deska już jest. Może pomyśle o tym osmo od pestki bo w razie czego mam kilka deseczek do zabezpieczenie wiec bedę róznokolorowe hihih

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, to jak u Basi. Deska położona w poprzek salonu, może i by go wizualnie skróciła, ale czy to byłoby ładne :sick: Nie wiem. Tak jak jest wyszło super. Na dodatek oszczędniej, bo nie trzeba było tylu desek ciąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.stairking.com.au/

 

Może tu znajdziesz Julianno przykłady zestawienia wzdłuż i w poprzek desek i stopni :)

 

Szukałam u siebie w archiwum i...

[ATTACH=CONFIG]270086[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]270087[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]270089[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]270090[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]270091[/ATTACH]

 

Mnie się podoba takie ustawienie :)

 

O, super - podoba mi się to:) Zaczynam się przymierzać do tematu - kradnę inspiracje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale super - tyyyyyle ważnych informacji :D. Zanim się odniosę to...

 

Byłam dzisiaj w tym sklepie z olejami i niestety jestem jeszcze głupsza :(. Nic nie kupiłam, bo nie było tych, które chciałam w małej pojemności. W tym sklepie można kupić piękne deski podłogowe, robią też schody, więc wypytałam o te kwestie, które poruszamy.

1. Lakier czy olej? - tak jak większość fachowców wykonujących schody (to samo zauważyłam na wątku schodowym) Pan polecał bardziej lakier niż olej

2. Bielenie? - jest kłopotliwe i wymaga pracy stylem "prób i błędów" by dobrać kolor. Odnawianie jest trudniejsze, bo przy szlifowaniu ściera się kolor i nie wystarczy tylko olej nawierzchniowy - trzeba więc dawać i biały podkład i olej nawierzchniowy, a efekt może być niezadowalający (plama w innym kolorze bieli)

3. Woski? - są super (z wszystkich produktów jakie miał najbardziej polecał właśnie OSMO), ale bardziej się rysują niż sam olej

4. Łączenie paneli ze schodami? - ten fachowiec nie daje wyższej opaski, czyli łączenie na tym samym poziomie, ale dylatacja minimum 5 mm musi być :( (wypełnia ją korkiem)

5. Deski na korytarzu prostopadle do stopni schodów? - żaden problem, spotykał w swojej praktyce, ale to bardziej problem tych co robią podłogę a nie schody, bo panele trzeba ładnie i prosto dociąć.

 

To opinie fachowca, z którym rozmawiałam - czyli kolejny głos w sprawie. Trochę mi namieszał tym punktem 2 i 3 :(, a już byłam zdecydowana na olej/wosk.

 

 

Ewo takie rozwiązanie jest super ;)

U mnie jest tak - nie jest tak idealnie jak u Venuski bo schody to drewno a panel to panale :-) do tego mam widoczną v-fugę i u mnie wyszło tak:

http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/ba/c0/17/bac017d9154a51f6599c07d73c3727e0.jpg

http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/ba/c0/17/bac017d9154a51f6599c07d73c3727e0.jpg

http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/eb/52/33/eb523311099d9c963f8c7e7bcf109a29.jpg

Jednak wiem ze jak by tak jak u Ven dopasować kolory idealnie to będzie super :-) czyli tak jak u Ciebie jak jedno i drugie to drewno dopasowane idealnie to będzie bardzo fajnie :rolleyes:

Pięknie to spasowane :yes: Super sobie poradziliście! Wielka pochwała dla Pana Laska, bo rewelacyjnie to przygotował.

U nas trudno będzie tak idealnie dobrać kolory, bo nasze deski panelowe są:

1. szczotkowane

2. mają dość wyraźne słoje (takie bardziej rustykalny charakter)

Dlatego musimy zadowolić się tym, że choć kolorystyka będzie zbliżona.

 

Witaj,

podglądam od jakiegoś czasu - bardzo podobają mi się Twoje wnętrza :)

Co do podbitki - olejowaliśmy, żeby chronić drewno a przy okazji rozjaśnić i powiększyć optycznie przestrzeń. Podbitka jest również widoczna na zewnątrz domu i tu też musiała być dobrze chroniona.

[ATTACH=CONFIG]269991[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]269992[/ATTACH]

 

Jutro postaram się odszukać puszkę po oleju na budowie to dam znać.

 

Nie widzę niestety załączników :(. Inni widzą? Mam ostatnio problem, bo na kuchennym też nie widzę zdjęć :(

 

 

I pytanie - JAK Wam się udało tak pięknie wyrównać i zgrać poziomy, i uniknąć dylatacji???

U nas pan od podłóg mówi: proszę pani, ale dylatacja min. 0.5 cm MUSI być, NIE DA się inaczej, bo podłoga musi pracować....

I co ja mam mu powiedzieć..... - że ja poproszę jak na tych zdjęciach????:)

 

Ten dzisiejszy fachowiec też tak mówił :(

 

Julianno, dziś się w końcu zebrałam i zrobiłam próbę wosku Osmo na parkiecie.

(...)

O SUPER :). To czekamy na wiadomości :)

 

Zobacz na wątek schodowy, Yarkwood ciekawy wpis zzrobił w temacie olejów, wosku i lakieru.

 

Byłam... i wygląda na to, że przy wariancie bielonym jednak lepiej lakier :(

 

 

Julianna, barierka przepiękna z tymi delikatnymi prętami w poprzek. Pamiętam tę fotkę z montażem do boku. To b. ładne rozwiązanie, a dodatkowo nie zabiera przestrzeni z szerokości schodów.:)

 

Mam dzisiejsze zdjęcia z przymiarki barierki.

http://naforum.zapodaj.net/images/784b1a6a84eb.jpg

http://naforum.zapodaj.net/images/1bed6e05b5e2.jpg

http://naforum.zapodaj.net/images/404a667167a4.jpg

http://naforum.zapodaj.net/images/aae82e1b729a.jpg

http://naforum.zapodaj.net/images/1c77865c407a.jpg

 

Teraz pójdzie do szlifowania i malowania :) Koniec poręczy będzie krótszy (4 cm) i ścięty na końcach pod kątem 45 stopni by się nie nadziać

 

Koniecznie uprzyj się przy takim montażu desek z panelami jak mają Venuska i Ivy.

 

Musiałabym chyba zmienić fachowca :(. Boję się, że jak się uprę, to może i zrobi mi tak, ale efekty mogą być marne...

Ivy i Venus nie mają tak dużego otworu schodowego jak my (mają schody zabiegowe, a ja jednobiegowe). U nich tego łączenia jest więc niewiele. U mnie to ponad 9 metrów.

 

Nawiasem mówiąc nie wiem czemu położenie deski wzdłuż korytarza miałoby być jakoś szczególnie trudne :confused:

 

O samo położenie się nie martwię bo nie ma różnicy, tylko o to łączenie ze schodami mi chodzi, bo jeśli trzeba przykleić panel (a cała podłoga jest pływająca, kładziona na korku, czyli bez kleju), to łatwiej jest przykleić jeden panel niż kilka w takim układzie jak nasz - wtedy klei się samą końcówkę przy schodach, czy cały panel? A jeśli nie kleić jej wcale to wtedy na pewno musi być dylatacja lub taka opaska zachodząca na panel.

 

EWo czytam Wasze posty i sobie przypominam przeboje zarówno z kominkowym jak i schodowym.Obie ich prace czekają na dokończenie.

 

Mamy Basiu tego samego "agenta" od kominka - ehhh... kiedyś będziemy się z tego gromko śmiały, ale póki co jeszcze mam dreszcze, a jak pomyślę o tym, że mam jeszcze do zrobienia kominek zewnętrzny to już się jeżę, ale na szczęście jest Pesteczka :D

 

U mnie nie było problemu z połączeniem z podłogą na piętrze

 

A zdobiłabyś zdjęcie jak masz? :rolleyes: Wiem, że widziałam na własne gały, ale wówczas nie byłam w temacie :D

 

A jak kuchnia?Pamiętaj aby zaznaczyć ,że nie chcesz mieć podcięcia w cokole pod zmywarką.

 

Dziękuję Basiu, że o tym piszesz. Twój kuchenny będzie u nas pod koniec tygodnia na pomiarach to mu o tym powiem. Nie szukałam już kogoś innego. Ten jest sprawdzony i solidny.

 

 

Jeśli chodzi o kolor schodów to ja dałam kawałek mojego Kahrsa i miał dopasować kolor schodów.Z tymże schody to olej a deska to lakier mat.

 

Ja też mojemu dałam kawałek naszego tarketta. TUTAJ są jego próbki. Ten jaśniejszy kolor jest ok, tylko ja chcę wykończenie matowe, a to jest półmat. Nasze deski trójwarstwowe są w matowym lakierze.

 

Ale na mój podest to i tak lepiej barierki nie dawać każda będzie wyglądała źle z salonu :(

 

Ewuś działąj bo nie mogę się doczekać Twojego przedpokoju...

 

To znaczy Basiu, że nic nie chcesz tam dawać?

Działamy, działamy, ale ciężko idzie, a czas leci :(

 

U mnie sa prostopadle do schodow a na schodach beda wzdluz. Misiek planuje polaczyc je prosto - docinajac deske w pionowym oblozeniu pod katem 45 stopni. Nie wiem czy to Ci w czymkolwiek pomoze ale pozdrawiam ;)

 

Super - bo bałam się, że coś wydziwiam ;)

 

Pestko z perspektywy salonu wszystko wygląda dziwnie.Nie umiem tego określić ,ale tak podnosi jeszcze ten podest.

 

To może szkło?

 

(...)

Przejrzałam też filmy z nakładania olejowosków. Nakładają wałkiem w przeważającej większości. Bez wcierania - tak też zaleca Osmo.

 

Tutaj widać jak postepować

 

Najpierw maszynowo olej barwiący (np. rozbielający) http://www.osmo.com.pl/pl/wosk_olejny_lazurowy.php (można też wcierać szmatką lub nanieść pędzlem/wałkiem i wetrzeć, zgodnie z kartą aplikacji file:///C:/Users/ADMIN/Downloads/wosk_olejny_lazurowy_3111.pdf )

 

A na to wałkiem olejowosk, i pozostawiamy do wchłonięcia.

Producent pisze w karcie aplikacji "Zalecamy stosowanie wałka

Osmo z mikrowłókna, po którego aplikacji nie ma konieczności pedowania powierzchni"

 

 

 

 

 

Ja mam ten półmat 3065 http://www.osmo.com.pl/pl/wosk_twardy_olejny.php

Zobaczę jeszcze jak Julianna użyje matu.

 

 

Jeszcze jedno.

Do mycia trzeba używać srodków do wosku, nie do oleju.

Najlepiej Osmo http://www.sklep.nobless.pl/wischfix-koncentrat-do-czyszczenia-pielegnacji-8016-p-17.html

A do pielęgnacji raz na 6-12 miesiące http://www.sklep.nobless.pl/srodek-do-czyszczenia-pielegnacji-wosku-bezbarwny-3029-p-18.html

Do podłóg bielonych jest specjalny http://www.sklep.nobless.pl/srodek-do-czyszczenia-pielegnacji-wosku-bialy-3087-p-19.html

 

Jej Agata, ależ Ty super wykłady robisz :wiggle:. Strasznie jestem Ci wdzięczna.

Z tym moim zakupem OSMO na Allegro jest zonk, bo sprzedawca chce mi sprzedać TYLKO poza Allegro wmawiając, że od sprzedaży płaci 10% prowizji (???). Dziwna była z nim rozmowa... Na tej Twojej stronie nie mają białego, a w sklepie, w którym byłam dzisiaj trzeba zamawiać takie małe pojemności.

 

Jak wspomniałam na wstępie - jestem coraz głupsza, ale wygląda na to, że wrócę do opcji z lakierem, skoro olej bielony jest bardziej kłopotliwy w odnawianiu, tylko uprę się przy lakierze w macie.

 

A przy okazji - z innej beczki. Pokazywałaś na kuchennym kuchnię koleżanki po zmianach. Ja widzę tylko zdjęcia przed, a tych PO już nie. Usunęłaś je, czy mam problem z przeglądarką?

 

Ewo jesli moge to zapytam u Ciebie :-)

Moje drogie jak wy tak sie znacie na tych olejach i woskach to może mi doradzicie - mam sosnową deskę na blat w łazience i chciała bym zeby "udawała" dębową :cool: wiem ze to nie to samo ale moze macie sprawdzony którys olej/wosk/bejcę ?? Kupiłam juz dwa rózne i efekt jest niezadowalający :cool:

 

Ivy - pewnie, że możesz - zawsze :D

 

http://www.stairking.com.au/

 

Może tu znajdziesz Julianno przykłady zestawienia wzdłuż i w poprzek desek i stopni :)

 

Szukałam u siebie w archiwum i...

[ATTACH=CONFIG]270086[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]270087[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]270089[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]270090[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]270091[/ATTACH]

 

Mnie się podoba takie ustawienie :)

 

SUPER! Dziękuję :)

Najśmieszniejsze jest to, że już w tych inspiracjach, które pokazałam Wam wczoraj było ułożenie w poprzek :D - przyćmienie mnie dopadło :)

A co myślicie o takim wykończeniu jak powyżej? - czarny narożnik wokół otworu schodowego (z wyjątkiem łączenia ze stopniami)

http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/6d/49/f9/6d49f92481c0920838ed37626b9c7651.jpg

 

 

Świetna lampa ta nad lustrem. Gdzie taką można kupić??

 

Lampa jest ręcznej roboty

kupiona TUTAJ :)

Można przejrzeć ARCHIWUM sprzedanych i zapytać o możliwość zrobienia podobnej

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to spasowane :yes: Super sobie poradziliście! Wielka pochwała dla Pana Laska, bo rewelacyjnie to przygotował.

U nas trudno będzie tak idealnie dobrać kolory, bo nasze deski panelowe są:

1. szczotkowane

2. mają dość wyraźne słoje (takie bardziej rustykalny charakter)

Dlatego musimy zadowolić się tym, że choć kolorystyka będzie zbliżona.

 

Ewo u nas tez kolor nie jest idealny, jesli tak bym chciala to albo musiała bym położyc też podłogę drewnianą bo to jednak inna struktura panel niż drewno albo męczyć Pana Darka zeby wybarwiac schody pod kolor panela. Jednak zakochałam sie w kolorze naturalnym moich schodów i szukałam podłogi pasującej do niego a nie odwrotnie . Jak piszę nie jest idealnie kolorystycznie na 100% ale w moim odczuciu jest to akceptowalne podobieństwo :cool: Chociaz jak przyjechała podłoga to dwa dni rozpaczałam i juz chciałam tą paletę odesłać :bash: P. mnie przekonał i zostało :cool:

Najwardziej jednak jestem zadowolona ze nie ma listwy , mam nadzieję ze będzie się to dobrze spisywało :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewo tak wygląda z daleka

DSC02382.JPG

tak w miarę blisko,nie mam w moim archiwum nic bliżej

DSC02376.JPG

Natomiast pomiędzy pokojami ,mam dylatacje z korka i są bardzo łądnie zrobione,ale to robił forumowy Duch od podłogi.Natomiast pan od schodów nie popisał się łączeniem na dole stopnia z kafelkiem, ma to poprawić,ale teraz wpadłam na pomysł ,że jak forumowy duch będzie mi taras robił to on to zrobi.

Ewo wszystko ustalaj,dopytuj.

 

U mnie właśnie stykają się prostopadle i najpierw była podłoga,ale wiedzieli ,że to ma być docięte perfekcyjnie,chyba tam były oryginalnie docięte deski tzn. nie docinane :)

mogę ci zrobić zdjęcia blisko tylko daj znać

 

Barierki będziesz mieć śliczne.:)

Edytowane przez Barbara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wykończenie wygląda super, bo ma kontynuację w kolorze schodów. Obawiam się, że u Ciebie czarna krecha wetnie się pomiędzy jasne schody i jasną podłogę.

 

Myślałam by zrobić tylko pod barierkami wokół otworu, a łączenie ze schodami już normalnie drewno i deska trójwarstwowa na jednym poziomie.

 

Ewo u nas tez kolor nie jest idealny, jesli tak bym chciala to albo musiała bym położyc też podłogę drewnianą bo to jednak inna struktura panel niż drewno albo męczyć Pana Darka zeby wybarwiac schody pod kolor panela. Jednak zakochałam sie w kolorze naturalnym moich schodów i szukałam podłogi pasującej do niego a nie odwrotnie . Jak piszę nie jest idealnie kolorystycznie na 100% ale w moim odczuciu jest to akceptowalne podobieństwo :cool: Chociaz jak przyjechała podłoga to dwa dni rozpaczałam i juz chciałam tą paletę odesłać :bash: P. mnie przekonał i zostało :cool:

Najwardziej jednak jestem zadowolona ze nie ma listwy , mam nadzieję ze będzie się to dobrze spisywało :cool:

 

Będzie dobrze, bo robił Wam to dobry fachowiec i Wy sami, a wiadomo, że nikt nie zrobi staranniej :).

Ja cieszę się z mojej podłogi na górze (nie mogę się jej doczekać). Podoba mi się szczotkowanie i rysunek słoi, a nade wszystko cieszy mnie, że udało nam się udźwignąć koszt trójwarstwówki, bo przy poddaszu w drewnie panele wyglądałyby źle :(. Nie mam problemu z tym, że schody będą się różniły :no: i przyznam szczerze, że wyższa opaska wokół otworu też nie stanowiła dla mnie problemu. Myślałam, że tak się robi. Dopiero przy naszej dyskusji zobaczyłam jakie są opcje. Napisałam do mojego schodowego pytanie odnośnie takiego łączenia, ale jeśli się nie da to dla mnie tragedii nie będzie :no:

Najbardziej zależy mi na matowym wykończeniu. Cieszę się jednak, że podjęłam temat, bo dowiedziałam się dużo ważnych informacji i jestem przekonana, że nie tylko ja na tym skorzystam.

Ze względu na problemy w odnawianiu olejowanej bielonej deski stanie prawdopodobnie na lakierze, ale olejować chcę blaty w kuchni i łazienkach, więc OSMO i tak kupię :). Być może maznę nim też parapety :). Dlatego bardzo, BARDZO dziękuję za wszystkie wskazówki, rady i opinie :). Szczególnie Agacieh i Pestce :hug:

 

A nie mogłabyś tego na wizualizacji wrzucić?

Mi się wydaje że przy czarnej barierce i tylko pod nią to będzie ok.

 

Na tym ujęciu wizualizacji od Pestki nie da się tego zobaczyć, a robienie nowej od góry jest pracochłonne i nie chcę zawracać Kasi głowy :no:

Mnie się też zdaje, że to mogłoby wyglądać ok, tylko boję się znowu o kwestię mocowania.

Tak jak tutaj nie wygląda to dobrze :(

http://cdn28.muratordom.smcloud.net/t/photos/t/35758/balustrada-antresoli_1054615.jpg

 

Tutaj w ogóle nie widać wkrętów i wygląda super, ale nie wiem jak jest zamontowane :confused:

http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/6d/49/f9/6d49f92481c0920838ed37626b9c7651.jpg

 

Ewo tak wygląda z daleka

DSC02382.JPG

tak w miarę blisko,nie mam w moim archiwum nic bliżej

DSC02376.JPG

Natomiast pomiędzy pokojami ,mam dylatacje z korka i są bardzo łądnie zrobione,ale to robił forumowy Duch od podłogi.Natomiast pan od schodów nie popisał się łączeniem na dole stopnia z kafelkiem, ma to poprawić,ale teraz wpadłam na pomysł ,że jak forumowy duch będzie mi taras robił to on to zrobi.

Ewo wszystko ustalaj,dopytuj.

 

U mnie właśnie stykają się prostopadle i najpierw była podłoga,ale wiedzieli ,że to ma być docięte perfekcyjnie,chyba tam były oryginalnie docięte deski tzn. nie docinane :)

mogę ci zrobić zdjęcia blisko tylko daj znać

 

Barierki będziesz mieć śliczne.:)

 

Basiu bardzo dziękuję :). Nie zwróciłam uwagi, że też masz prostopadle :). Skoro najpierw była podłoga, to musi być jakiś patent by tak ładnie połączyć z nią schody. Twoja podłoga to też przecież warstwówka. Masz tam jakąś maleńką dylatację czy jest na styk?

 

Z tym dopytywaniem to jest tak, że nie znając tematu nie bardzo wie się o co pytać, dlatego jestem wdzięczna, że piszecie i zwracacie uwagę na różne sprawy. Jeśli da się coś zrobić lepiej (i fachowiec się tego podejmie) to trzeba z tego korzystać :)

 

Ewo, nie wiem czy widziałaś, tutaj podawałam gdzie mają dostepne próbki http://forum.muratordom.pl/showthread.php?200729-Julisiowo-%E2%80%93-jak-zaprojektowa%C4%87-marzenia-%E2%80%93-zapraszam-)&p=6551114&viewfull=1#post6551114

 

Tak, tak widziałam i dziękuję :). Myślałam, że nie mają tego białego w małej pojemności, ale poszukałam dokładniej i mają :). Kupię u nich :yes:

A pokażesz tę kuchnię koleżanki po zmianach? :rolleyes: Nie widzę jej na kuchennym :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewo podaj mi na priv swojego maila. Wyślę ci bo linki faktycznie są nieaktywne.

A z tym bieleniem u ciebie może nie być tak źle bo w razie potrzeby trzeba przecież przeszlifować i odnowić tylko jeden schodek :) na całej podłodze na pewno ciężej, ale na schodku... ;) Ja bym oleju nie skre§lała.

Edytowane przez agatah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, zrób zdjęcia góry pod takimi kątami jak chciałabyś zobaczyć podłogę schody i barierkę. Wyślij mi na maila. I fotkę deski podłogowej.

 

Przyszło mi do głowy, że ten czarny paseczek wcale, na fotce z tą prześliczną barirką, nie jest metalowy. To może być listwa drewniana malowana na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewo podaj mi na priv swojego maila. Wyślę ci bo linki faktycznie są nieaktywne.

A z tym bieleniem u ciebie może nie być tak źle bo w razie potrzeby trzeba przecież przeszlifować i odnowić tylko jeden schodek :) na całej podłodze na pewno ciężej, ale na schodku... ;) Ja bym oleju nie skre§lała.

 

Wysłałam :)

Schody mają być dywanowe, więc troszkę trudniej to odnawiać bez ryzyka zmiany koloru na sąsiedniej płaszczyźnie. Na schodowym fachowcy raczej bardziej polecają lakier (na tyle na ile udało mi się przejrzeć opinie), a ja póki co... czekam na odpowiedź mojego schodowego, bo na razie milczy.

 

Ewa, zrób zdjęcia góry pod takimi kątami jak chciałabyś zobaczyć podłogę schody i barierkę. Wyślij mi na maila. I fotkę deski podłogowej.

 

Przyszło mi do głowy, że ten czarny paseczek wcale, na fotce z tą prześliczną barirką, nie jest metalowy. To może być listwa drewniana malowana na czarno.

 

Kasiu bardzo dziękuję za Twoją chęć pomocy. Zrobię zdjęcia w poniedziałek, ale nie ma teraz barierki, bo była zamontowana tylko na próbę (czy pasuje) i poszła do "dopieszczania". Czy to kłopot? Jeśli tak, to odpuścimy, bo nie chcę kraść Ci czasu. Teraz tym bardziej wiem jaki jest cenny.

 

Ewo ja mam na styk,wiadomo czoło desek musiało być prostopadle do schodów,a pan schodowy znając grubość podłogi ,zrobił tę deseczkę bardzo podobnie.Zrobię jutro zdjęcie

 

To super :). Jak rozumiem deski trójwarstwowe masz tam w całości przyklejone i nie ma żadnego podkładu?

 

Ewo mam pytanie czy Twoi fachowcy kladli fugę w cegle na sucho czy wyciskaczem do fug ??

 

Ivy, fugi mamy kładzione dwiema metodami - w domu wszystkie były robione wyciskaczem, trzeba tak dobrać proporcje by spoina była elastyczna (ani za rzadka, ani za gęsta). Pisałam chyba gdzieś u Ciebie proporcje. Szło im to bardzo szybko. W garażu są położone metodą "ręczną" - praco i czaso-chłonną, ale fachowiec (inny) tak chciał, więc się nie wtrącaliśmy :).

Tutaj fragment garażu i część położonej fugi. To lica wymieszane ze środkami cegieł.

http://naforum.zapodaj.net/images/a25961b00f2c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...