Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Julisiowo – jak zaprojektować marzenia? – zapraszam :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

We wszystkich szafkach górnego rzędu trzymać mogłabym tylko rzeczy, z których rzadziej będziemy korzystać. Nie są więc jakoś szczególnie dedykowane - mają "wyglądać" i dopełniać całości :). W tych konkretnie szafkach nad półką mogłabym trzymać np. świąteczną zastawę, kieliszki, lampki do wina, kawę (bo my nie pijamy i byłaby tylko dla gości), itp. Szafki nad wysoką zabudową wykorzystam raczej w charakterze pawlacza - przydadzą się np. na ozdoby choinkowe :), a potem na nietrafione prezenty :lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolina, a czemu bez blendy? Chodzi Ci o wypełnienie do sufitu? Jeśli tak, to moim zdaniem musi być.

tak, chodzi mi o to wypełnienie - wydaje mi się że jak mają być same półki to ta blenda nie jest konieczna tylko nad wysoką zabudową - mam wrażenie że bez niej będzie lepiej - zawsze można dołożyć ją potem przecież :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dziękuję za info o maszynejros do cięcia, bo właśnie zastanawiałam się czym to robić - spadłaś mi z nieba :wiggle:. Mamy nóż do wymiany z naszej wyrzynarce i dla mnie jakoś mało poręczna jest, a to cudeńko wygląda na wygodne. Kupowałaś w Jula? :)

Dobry klej podpatrzę u Ciebie, bo chyba pokazywałaś co stosowaliście :)

 

 

My tez mamy wyrzynarkę i rozne rzeczy do tej pory robiliśmy nią, ale wydaje mi sie ze ta pilka jest dużo fajniejsza. Duzo ładniej tnie i dokładniej niż wyrzynarka, szybciej tez tnie bo robisz nią bziuuuu i gotowe :cool:

do nie idealnym zestawem jest :

takie sciski zeby przytrzymac dobrze deskę min 2 szt

http://www.jula.pl/mediaarchive/6159740/main/153034-jpg.jpg

 

i jakiś stolik - u nas Ikeowski Lack :-)

Trochę dobrych chęci i idzie bardzo fajnie. Tylko nie wiem jaką masz grupa tą deske ??

 

Klej polecał mi Pan Darek wiec powinien być najlepszy hiiihhii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak już jest o deskach to ja też zapytam:

czy ktoś z Was ma deski położone na pływająco jak panele?

takie ułożenie wychodzi dużo taniej, podobno nie powinno się cyklinować potem bo to trudniejsze do wykonania niż jak jest deska przyklejona...

ale za 20lat może zamiast cyklinowania się po prostu da nową podłogę :-P kto to wie co to będzie wtedy...

ale jak się układa na pływająco to chyba nie można wypełnić szczeliny deska-gres korkiem, tylko trzeba dać listwę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez mamy wyrzynarkę i rozne rzeczy do tej pory robiliśmy nią, ale wydaje mi sie ze ta pilka jest dużo fajniejsza. Duzo ładniej tnie i dokładniej niż wyrzynarka, szybciej tez tnie bo robisz nią bziuuuu i gotowe :cool:

do nie idealnym zestawem jest :

takie sciski zeby przytrzymac dobrze deskę min 2 szt

http://www.jula.pl/mediaarchive/6159740/main/153034-jpg.jpg

 

i jakiś stolik - u nas Ikeowski Lack :-)

Trochę dobrych chęci i idzie bardzo fajnie. Tylko nie wiem jaką masz grupa tą deske ??

 

Klej polecał mi Pan Darek wiec powinien być najlepszy hiiihhii

 

O dziękuję za kolejną pomoc :hug:

Nasze deski panelowe mają 13 mm. To ma znaczenie dla tej pilarki?

 

Skoro znów o deskach mowa :) to ja zapytam, co Pan Schodowy powiedział na olej? I jaka finalna decyzja co do niego?

 

Mój schodowy nadal milczy... Niby pochwalił olej, ale mi samej kazał go szukać :(. Potem wczytałam się w wypowiedzi fachowców na schodowym i wyraźnie odradzają olej na schodach bielonych - chodzi o trudności w poprawkach, bo trzeba oprócz warstwy wierzchniej kłaść też bejcę (jeśli dobrze rozumiem). Nie wystarczy więc szlifować miejscowo co miałoby być atutem stopnia olejowanego. Musiałabym szlifować cały stopień i bejcować całość na nowo, a przy konstrukcji dywanowej może być widać różnicę pomiędzy schodem naprawianym a resztą.

Wreszcie drugi fachowiec stwierdził, że z czasem schody stałyby się całkiem białe. Rozumiem, że miał z kolei na myśli olejowanie olejem w wariancie bielonym (a nie biała bejca + olej naturalny nawierzchniowy). Bardziej poleca lakier.

 

Drugi fachowiec też coś długo wybarwia próbkę. Miała być wczoraj, a tymczasem cisza. Nie będzie jej nawet dzisiaj :(.

I tak to jest - mnie już przestało to dziwić i irytować. Czekam więc na wieści.

 

a jak już jest o deskach to ja też zapytam:

czy ktoś z Was ma deski położone na pływająco jak panele?

takie ułożenie wychodzi dużo taniej, podobno nie powinno się cyklinować potem bo to trudniejsze do wykonania niż jak jest deska przyklejona...

ale za 20lat może zamiast cyklinowania się po prostu da nową podłogę :-P kto to wie co to będzie wtedy...

ale jak się układa na pływająco to chyba nie można wypełnić szczeliny deska-gres korkiem, tylko trzeba dać listwę??

 

Pytasz o lite deski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o siut - nie sprecyzowałam :bash:

 

raczej trójwarstwowe :)

 

W takim razie ja będę miała położone pływająco :yes:

Tam gdzie nie mamy ogrzewania dajemy pod spód korek 2 mm, a tam gdzie ogrzewanie jakiś dedykowany podkład kupiłam (taki perforowany).

Cyklinowanie raczej odpada. Szczeliny wypełnia się listwą, ale czytałam też, że niektórzy przyklejają ostatnią deskę sąsiadującą z gresem i kładą korek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam już dość dawno (jeszcze w tamtym roku) i to było chyba u TEGO sprzedawcy.

A i jeszcze odnośnie szczeliny - można to też wypełnić akrylem - przeczytałam o sikaflex, ale zasada ta sama (trzeba przykleić deskę sąsiadującą z gresem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sie I ja ,czesto zagladaalam do Ciebie ,ale jakos nic madrego nie mialam do napisania.Teraz widze ze masz dtlemat odnosnie raczek ,ja po miesiacu uzywania nie polecam,ciagle drze czy mi dzieciaki nie walna w rozek I nie odpadnie ,bo jest bardzo delikatny ,dodam ze nie bylo opcji grubszej ,przynajmniej tak moj stolaz mowil.Chetnie bym zamienila na metalowe nakladki Screenshot_2014-07-31-23-21-54.jpgScreenshot_2014-07-31-23-18-23.jpgScreenshot_2014-07-31-23-16-38.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja głosuję - jak dla mnie wersja 2.

Pamiętam, jak kiedyś strasznie spodobały mi się takie wysokie szafki, które miała Anula w swoim dzienniku:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?163255-Dziennik-Anuli/page17

 

Dziękuję Basiu, że zajrzałaś. Pamiętam dom Anuli. Zachwycałam się nim niezmiennie :yes: Moja kuchnia jednak nie jest taka okazała. Ma zaledwie 9,5 m i jest prawie zamknięta :(.

Głos oczywiście doliczam :hug:

1 - 9 głosów

2 - 4 głosy

3 - 0 głosów

4 - 5 głosów

5 - 10 głosów

6 - 2 głosy

 

Witam sie I ja ,czesto zagladaalam do Ciebie ,ale jakos nic madrego nie mialam do napisania.Teraz widze ze masz dtlemat odnosnie raczek ,ja po miesiacu uzywania nie polecam,ciagle drze czy mi dzieciaki nie walna w rozek I nie odpadnie ,bo jest bardzo delikatny ,dodam ze nie bylo opcji grubszej ,przynajmniej tak moj stolaz mowil.Chetnie bym zamienila na metalowe nakladki [ATTACH=CONFIG]272797[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]272798[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]272799[/ATTACH]

 

Belgijska Pralinko witam pięknie :welcome: i dziękuję, że napisałaś :). Byłam w kilku salonach kuchennych i mam mieszane uczucia odnośnie tych uchwytów. Nie ma jednego rozwiązania - niektóre były faktycznie delikatne, a nawet wytarte :eek: Ta nakładka aluminiowa z kolei nie podoba mi się :(. W moim odczuciu psuje efekt dyskretnych uchwytów. Gdyby była opcja wyboru takich pomalowanych na kolor frontów to ok :). Coś za coś - jak to zwykle bywa :(.

 

Ewo jak dla mnie same półki bez szafek nad nimi

 

Ok :)

Miotam się między wariantem "pasującym do reszty" (półki), a praktycznym (szafki).

 

Grubośc ma znaczenie bo ona ma chyba zakres do cos ponad 20 mm wiec wasze deski będa ok dla niej a raczej ona dla nich :-)

 

To super. Kupiłam :yes: - właśnie przyszła przesyłka :)

 

My cięliśmy panele zwykła piła tarczową zamocowaną na stoliku. Tez szło dobrze. tylko wymagało ostrożnego docinania na końcu, bo potrafiło szarpnąć.

 

Odcinaliśmy dwa kawałki dla fachowców od schodów i oba nam poszarpało (wyrzynarką) :(. To z pewnością wina noża, ale mam nadzieję, że ta pilarka od Ivy będzie też poręczniejsza.

 

hej,

czytam, czytam, oglądam Two domek i w końcu zebrałam się na odwagę i napiszę :) ostatnia wersja rzeczywiście godzi poprzednie faworytki. Co nie znaczy że ja i tak będę za pierwszą, mniej sprzątania i wolę pochowane jednak wszystko mieć :wiggle:

 

Dzień dobry Juskra :welcome:

Cieszę się, że napisałaś :yes: Zapraszam częściej :)

Doliczam Twój głos, ale nie gwarantuję posłuszeństwa względem głosowania :D.

O tym jak różnią się nasze preferencje najlepiej świadczy galeria wnętrz - wszystkie są ładne choć inne. Grunt by cieszyły właścicieli :).

 

 

1 - 10 głosów

2 - 4 głosy

3 - 0 głosów

4 - 5 głosów

5 - 10 głosów

6 - 2 głosy

 

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

 

Chyba muszę się Wam w końcu przyznać, że... najbardziej pasuje mi wersja, która... uzyskała ZERO głosów :D. Czyli ta:

 

http://naforum.zapodaj.net/images/6251b1a11c61.jpg

 

Naprawdę zaczynam się o siebie martwić http://emoty.blox.pl/resource/zhm.gif :D

 

Mam jednak proste uzasadnienie dla tej preferencji :) - mam pod ręką kubki schowane w szafce (nie kurzą się), a powyżej miejsce by ocieplić ścianę jakąś dekoracją i pozostać w klimacie jaki chcę mieć w domu. Niekoniecznie muszą to być obrazki - to była tylko propozycja. Może to być cokolwiek, co będzie tam pasowało i wypełni wrażenie pustki nad szafkami. Kurz owszem będzie się tam zbierał, ale w domu jest tyle rzeczy do odkurzania, że ta jedna półka nie zrobi chyba różnicy :).

 

Zrobiłam na tym obrazku blendę u góry. Z boku widać ten kawałek podciągu, który i tak będzie wystawał z blendy, bo jest do niej prostopadły :(.

 

Póki co temat kuchni utknął, bo ... nie mam siły na razie o tym pisać :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...