Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Julisiowo – jak zaprojektować marzenia? – zapraszam :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nooo, "ROMBnieta" jest jak nic :D

Oj "ROMBnieta" i to ostro :p

:D

[...]

Doriko :hug:

Taśmę zaczęłam odzyskiwać w połowie pracy, bo zorientowałam się, że nie wystarczy. Byłam w ferworze rombowania, więc nie miałam czasu na sklepy. Niektórych kawałków użyłam nawet 4- 5 razy.

Dziękuję za miłe słowa :hug:

Taśmę też odzyskiwałam jak szlifowałam fugę w kuchni ale tam nie musiała dobrze przylegać. Nie sądziąłam ze dało by się tak zrobić przy malowaniu. Co rusz sobie wymyślam jakieś wzorki w pokoju Kuby ale szybko mi z głowy parują, chyba za leniwa jestem.

 

Synuś cudny :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie zachwyty :). Teraz rozumiecie matkę, która jakby mało roboty miała rombnęła se więcej :D

 

Sheila witam pięknie :welcome: i zachęcam do działania, tym bardziej, że piszesz o małym fragmencie ściany :).

 

Julianno od godziny wertuję Twój wątek i próbuję bez skutku odnaleźć Twój kominek...Sporo zdjęć nieaktywnych już więc nie wiem czy przegapiłam, czy zdjęć nie ma? MAsz piękną ścianę z cegłą w salonie, czy kominek do niej nawiązuje?

 

Kominek nie nawiązuje do cegły. Mam jej bardzo dużo w domu, ale kominek jest prosty, choć pierwotnie miał być obłożony gresem imitującym beton.

Tak wygląda

http://naforum.zapodaj.net/images/5b570642ad91.jpg

 

 

 

Moja Ania za 3 dni kończy 3 miesiące, czas za szybko leci :(

 

Agata :hug:

Myślałam niedawno o Tobie. Niemożliwe, że Córcia ma już 3 mies. Pochwalisz się zdjęciem? :rolleyes:

 

Ewo, pięknie, coraz piękniej... Podziwiam pracowitość, te romby pokonałyby mnie na pewno...

 

Monster jest przesłodki, w pełni rozumiem szaleństwo :)

 

Mi :hug:

Jej jak się cieszę, że jesteś. Co u Ciebie?

 

Oj "ROMBnieta" i to ostro :p

 

Taśmę też odzyskiwałam jak szlifowałam fugę w kuchni ale tam nie musiała dobrze przylegać. Nie sądziąłam ze dało by się tak zrobić przy malowaniu. Co rusz sobie wymyślam jakieś wzorki w pokoju Kuby ale szybko mi z głowy parują, chyba za leniwa jestem.

 

Synuś cudny :*

 

Zainwestowałam w dobre taśmy. Tę niebieską kupowałam w salonie Fluggera. Trzymała bardzo dobrze i nie podciekała.

Muszę się przyznać, że zabierałam się do tej ściany jak do jeża. Nawet nie dlatego, że mi się nie chciało (nie miałam świadomości tak naprawdę ile to pracy), ale byłam przekonana, że to spapram i będę musiała malować ścianę od nowa, a zamalować to byłoby bardzo trudno. Pamiętasz moje romby na cegle? Zamalowałam je dopiero 5-tą warstwą białej farby.

Ty leniwa??? Moje romby to pikuś przy Twoim gresie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, a jak planujesz, jeżeli planujesz, zabezpieczyć swą cudną drewnianą podłogę przy kominku? Ja planowałam szkło, ale w związku z tym, że wycięcie do narożnego kominka tafli w jednym kawałku było naonczas dla mnie za drogie, położyłam blachę. Niestety odnowiona sosna na podłodze zdążyła przez rok ściemnieć i jak teraz zrobiłabym szkło, widać będzie różnicę :( Ale cały czas o nim myślę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ewuś :)

 

śliczny ten Twój maluszek :) Można zatulić na amen :D:hug:

 

Dawno mnie nie było na forum i weszłam sobie zobaczyć co tu słychać, a Ty akurat pokazujesz takie wnętrzności piękne, że aż się zalogowałam. Naprawdę, stworzyłaś piękne, niesztampowe wnętrza. Te romby robią wrażenie. Jestem pełna podziwu dla Twojej cierpliwości, ja bym chyba oszalała. Bardzo podobają mi się te krzesła przy stole. Co to jest?

Poza tym czytałam, że miałaś problem z sąsiadami. Mam nadzieję, że wszystko się ułożyło :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kasiu,

u mnie wszystko dobrze. :wiggle:Duże zmiany tylko trochę się ciągną ;) Fakt, ograniczyłam z pewnych względów mój pobyt na muratorze, ale jestem na FB cały czas i może uda mi się wrzucić kilka realizacji do końca roku. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzę na fb. Popatrzę.

U nas wreszcie naprawia się dach. Mieliśmy, okazuje się, za wąskie blachy w koszach i brak uszczelek pod gąsiorami. Nawet wodospady w kuchni i górnej łazience bywały. Co przeżyliśmy, odchodzi w krainę anegdoty :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolinko :hug:

Dziękuję :hug:

Przyznam, że gdy rysowałam linie miałam kilka momentów zwątpienia, bo poprawiałam je 2 razy (ciągle góra wychodziła mi za wysoko). Wyklejanki też były żmudne. Najmniej było malowania i cieszę się, że mam to już za sobą.

 

Jestem strasznie ciekawa co u Ciebie. Na czym stanęło u Dziewczynek. Zaraz Cię odszukam :).

 

Wiesz, że ile razy jestem w TK to myślę o Tobie? Szukam tych pojemników z Emsy :). Raz już wybierałam do Ciebie numer, ale okazało się, że to był komplet pojemników z klipsami. Ja mam też te z klipsami i lubię je. Najczęściej wykorzystuję je w lodówce.

 

A dzisiaj widziałam na limango, rzecz która skojarzyła mi się z Tobą :D

...

takich z klipsami nie lubię, bo pazury sobie o nie zaczepiam i łamię ;) ale dzięki że o mnie pamiętasz :hug:

 

u nas wiele się nie dzieje, bo mąż ma tylko 2 ręce i mało czasu... ale tata teraz pomaga trochę i robimy szafę - będę mogła wypakować część pudeł ze strychu, bo od pół roku na to czekają

 

fajny ten wieszak - do garderoby na jakieś apaszki :) idę lukać co tam jeszcze mają ciekawego

 

:*

 

...

Zwariowałam na punkcie mojego bąbelka, ale jak można nie zwariować, same zobaczcie :)

...

TFU TFU!! jakie kędziorki :) :) no słodziak do potęgi!!

 

oj co ja bym dała by mieć synka :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, a jak planujesz, jeżeli planujesz, zabezpieczyć swą cudną drewnianą podłogę przy kominku? Ja planowałam szkło, ale w związku z tym, że wycięcie do narożnego kominka tafli w jednym kawałku było naonczas dla mnie za drogie, położyłam blachę. Niestety odnowiona sosna na podłodze zdążyła przez rok ściemnieć i jak teraz zrobiłabym szkło, widać będzie różnicę :( Ale cały czas o nim myślę ;)

 

Planuję, planuję :yes: Będzie szyba.

Może połóż pod szybę stylowy, winylowy chodniczek i będzie dodatkową ozdobą :), a ukryje różnice w tonacji. Co jakiś czas pojawiają się takie w naszych ulubionych sklepach internetowych :D. Można też kupić szybę barwioną, albo... jak znam Ciebie sama możesz ją od spodu pomalować we wzorek :D

 

Cześć Ewuś :)

 

śliczny ten Twój maluszek :) Można zatulić na amen :D:hug:

 

Dawno mnie nie było na forum i weszłam sobie zobaczyć co tu słychać, a Ty akurat pokazujesz takie wnętrzności piękne, że aż się zalogowałam. Naprawdę, stworzyłaś piękne, niesztampowe wnętrza. Te romby robią wrażenie. Jestem pełna podziwu dla Twojej cierpliwości, ja bym chyba oszalała. Bardzo podobają mi się te krzesła przy stole. Co to jest?

Poza tym czytałam, że miałaś problem z sąsiadami. Mam nadzieję, że wszystko się ułożyło :rolleyes:

 

Maaaaaaadziaaaaa :hug: :hug: :hug:

 

Bardzo mnie cieszą Twoje słowa :). Dziękuję :hug:

 

Krzesła kupiłam na olx ( 6 szt.) + 4 szt. na innych portalach aukcyjnych (pojedynczo). Zatem różnią się nieco między sobą. Są też niestety zniszczone i wymagają odmalowania. Nie widać tego na zdjęciach na szczęście ;).

Kształtem nawiązują do modelu Fanett Ilmari Tapiovaary

 

Sąsiedzi naskarżyli na nas po całej wsi (w sklepie, piekarni, aptece i wsiowym ciucholandzie :D). Mówimy sobie grzecznościowe "dzień dobry", ale raczej obustronnie unikamy sposobności ku temu. Nie wiem czy to cisza przed burzą, ale póki co nie ma dalszego ciągu. Drzewka żyją, choć susza pewnie trochę je osłabiła.

 

u mnie wszystko dobrze. :wiggle:Duże zmiany tylko trochę się ciągną ;) Fakt, ograniczyłam z pewnych względów mój pobyt na muratorze, ale jestem na FB cały czas i może uda mi się wrzucić kilka realizacji do końca roku. :yes:

 

Cieszę się ogromnie z pozytywnych zmian i doczekać się nie mogę realizacji :wiggle:

 

takich z klipsami nie lubię, bo pazury sobie o nie zaczepiam i łamię ;) ale dzięki że o mnie pamiętasz :hug:

 

u nas wiele się nie dzieje, bo mąż ma tylko 2 ręce i mało czasu... ale tata teraz pomaga trochę i robimy szafę - będę mogła wypakować część pudeł ze strychu, bo od pół roku na to czekają

 

fajny ten wieszak - do garderoby na jakieś apaszki :) idę lukać co tam jeszcze mają ciekawego

 

:*

 

 

TFU TFU!! jakie kędziorki :) :) no słodziak do potęgi!!

 

oj co ja bym dała by mieć synka :rolleyes:

 

Karolcia, młoda jesteś, więc synusia jeszcze możecie sobie sprawić :). Dodatkowy pokój też pewnie wygospodarujecie :D.

 

Ja mam też te pojemniki z klipsami i świetnie sprawdzają się w lodówce. Trzymam też w nich kapsułki do kawiarki. Klipsy chodzą lekko i przyjemnie, tylko są głośne.

 

Nieważne tempo - ważne, że się dzieje :). Każdy mały kroczek zbliża nas do ukończenia dzieła :D

 

Kochany maluszek :)

Mój w podobnym wieku taki łysolek ;)

dzieci rosną strasznie szybko :(

 

Aniko my chyba w ogóle mamy dzieci w podobnym wieku? Ile ma Twoja córeczka?

 

Śliczny synuś :)

Zoja przesyła całuski :)

 

Musimy poznać ze sobą nasze bobasy :D :hug: Wiesz, że między moim mężem a mną też są tylko 2 miesiące różnicy :D.

Aaa... i muszę to napisać. Masz pięęęęękne nogi :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę :)

Cieszę się, że ostatecznie został prosty, bo w salonie sporo się dzieje - cegła i jodełka robią swoje zamieszanie :).

Inspiracji kominkowych jest bardzo dużo - na pewno znajdziesz coś dla siebie. Pestka jest skarbnicą w tym zakresie. Widziałam, że już była w tej sprawie u Ciebie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę :)

Cieszę się, że ostatecznie został prosty, bo w salonie sporo się dzieje - cegła i jodełka robią swoje zamieszanie :).

Inspiracji kominkowych jest bardzo dużo - na pewno znajdziesz coś dla siebie. Pestka jest skarbnicą w tym zakresie. Widziałam, że już była w tej sprawie u Ciebie :).

 

Taaaak, Pestka jest nieoceniona :)

Ja nie chcę nic skomplikowanego ale chyba chciałabym jednak dodać coś z drewna. Z cegły się wyleczyłam bo mimo że podoba mi się baaardzo to mój salon wydaje mi się zbyt maly na takie rozwiązanie.

A jodełka....Nigdy nie byłam fanką a po zobaczeniu Twojej podłogi zmieniłam zdanie o 180 stopni - wygląda fantastycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję, planuję :yes: Będzie szyba.

Może połóż pod szybę stylowy, winylowy chodniczek i będzie dodatkową ozdobą :), a ukryje różnice w tonacji. Co jakiś czas pojawiają się takie w naszych ulubionych sklepach internetowych :D. Można też kupić szybę barwioną, albo... jak znam Ciebie sama możesz ją od spodu pomalować we wzorek :D

 

To jest myśl!! Malowana szyba :D Od szablonu! Jesteś genialna :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

A jodełka....Nigdy nie byłam fanką a po zobaczeniu Twojej podłogi zmieniłam zdanie o 180 stopni - wygląda fantastycznie

 

Ja przenigdy nie wybrałabym jodełki, gdyby nie okazja cenowa na te deseczki :). Dopiero wówczas zaczęłam zauważać takie podłogi na inspiracjach. Tu "moja podłoga" w katalogu Ikei :D

5083358b0f7f529b3de12ac026c34078.jpg

Źródło

 

To jest myśl!! Malowana szyba :D Od szablonu! Jesteś genialna :hug:

:D :D :D

To czekamy na dywanik ze szkła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się Was poradzić :)

Czy do takiego zestawu we wiatrołapie:

 

http://naforum.zapodaj.net/images/e5d8f6a53425.jpg

 

taki wieszak to już za dużo szczęścia?

6c832dabb2-1000x1000.jpeg

 

Sorki za jakość zdjęcia, ale aparat w tel. mi szwankuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Karolcia, młoda jesteś, więc synusia jeszcze możecie sobie sprawić :). Dodatkowy pokój też pewnie wygospodarujecie :D.

...

pokoi to jeszcze z 5 bym mogła machnąć pewnie :D ale nie mogę tyle razy w ciąży być bo bym się z tym światem pożegnała...

ale zawsze są adopcje :) może kiedyś... kto to wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...