Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Julisiowo – jak zaprojektować marzenia? – zapraszam :)


Recommended Posts

Juliano, witam się i ja u Ciebie i melduję, że zaglądam nieustająco licząc na nowe wieści, pomysły i zdjęcia

np. poTwojej opinii na temat okapu w kuchni .... kupiłam taki sam, zawiśnie nie wcześniej niż za rok, ale zobaczyłam, że już takich nie produkują, a był z ekspozycji, więc szybka decyzja i ... kuchnia ma już jeden element, resztę się dopasuje :lol2:

Pozwolę sobie też skorzystać ze zdjęć barierki, bo zależało mi na takiej, która będzie mocowana do boku stopnia, a nie na nim, więc dokładnie tak jak u Ciebie

choinka Pestki rewelacyjna, Twoja też piękna, ale ZA MAŁA NA TĄ ILOŚĆ PREZENTÓW :lol2:

 

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :-)

 

ha, ha - faktycznie za mała :lol2: Za rok trzeba będzie zdemontować szklany strop i wtedy będzie miała więcej przestrzeni :D.

Witaj Mamik w moich progach :) :wiggle: Zaskoczyłaś mnie, że aż tak mocno wpłynęłam na Twoje wybory, ale cieszę się bardzo. Ja też wszystko kupowałam dużo szybciej niż to montowaliśmy. Z okapu będziesz zadowolona, choć miałam nadzieję, że będzie cichszy (nazwa Zen powinna zobowiązywać :D). Widziałam ten Twój na OLX - ja zresztą też tak kupowałam.

 

Kiedyś napisałam, że raczej nie będę pokazywała wnętrz na FM. Teraz tak się nimi cieszę, że chcę się tą radością podzielić :) - przynajmniej niektóre miejsca postaram się pokazać jak je w ukończymy. Mąż też był na początku przeciwny, ale ludzie z FM tak dużo nam pomogli, że zrozumiał, że na tym (też) polega korzystanie z FM - dzielimy się tym, co powstało z burzy mózgów :).

 

 

mam taką silikonową (bodajże ...) uszczelkę od spodu w listwach, ale to głównie dlatego, że zastane parkiety krzywe niemiłosiernie i ta uszczelka troszeczkę to niweluje :p

nie pamiętam, jaką masz podłogę, ale jeśli drewnianą, to będzie pracować, więc nie wiem jak się silikon między listwami a podłogą zachowa ... niby sprężysty jest, ale chyba się może rozklejać czy coś:-?

 

Podłogi mam gresowe + deska trójwarstwowa. Z deską jest ok, ale gresy tańczą. Pytałam montażystów listew i mówili, że to normalne, bo sam gres nie jest równy, a im tańszy, tym bardziej to widać, tyle, że nasz... tani nie był :(. Ta uszczelka, o której piszesz ma chyba funkcję zabezpieczenia listwy od dołu przed wilgocią. My będziemy musieli spróbować z silikonem, bo pod spód będą wchodziły paprochy, a przy okazji nieco optycznie wyrównamy te łączenia z gresem.

Na razie zrobimy gdzieś na kawałku i poczekamy jak będzie pracować.

 

Cieszę się, ze kominek kojarzy Ci się ze mną i... że działa sprawnie dając Wam troszkę radości. ...

 

Działa aż miło :wiggle: , choć to co przeżyliśmy przy montażu to nasze :(. Aaa... i kiedy jest wygaszony, to ewidentnie wieje od dołu - z tej wnęki na drewno. Jak pewnie pamiętasz mamy kominek dwustronny na ścianie zewnętrznej. Ta wnęka nie ma w pełni zabudowanej góry by był dopływ powietrza od dołu. I stamtąd idzie zimno. Musimy coś wymyślić, bo w wysokie mrozy czuć to bardzo w pobliżu kominka.

http://naforum.zapodaj.net/images/ba6bcacb1973.jpg

 

 

Wygląda na to, ze powinniście zainstalować kominek w sypialni. Są teraz takie fajne nieduże piecyki-kózki. Może macie tam jakiś wolny przewód dymowy, żeby coś niedużego podłączyć. Ja mogłabym mieć kominek nawet w łazience.

 

O to, to :). Pomyślimy w przyszłości przy okazji jakiegoś remontu :).

 

Wreszcie zobaczyłam dokładnie korytarz na piętrze u Ciebie. Jest piękny. Mój dom z ciemnym drewnem ma dość wiejski klimat, a u Ciebie tyle światła i wszystko idealnie pasuje :) Czy dobrze widzę kinkieciki to te od Zorki?

 

Dziękuję :hug: Światło mamy dzięki świetlikom - uwielbiam je. Baliśmy się, że będzie z nich ciekła para i uciekało dużo ciepła, ale póki co nic takiego nie zaobserwowaliśmy.

Kinkiety Zorki mam w dolnej łazience.

 

Na ścianie ceglanej

20160101_130004.jpg

 

Nad lustrem

20160101_125925.jpg

 

Te w korytarzu to fishermany. Fajne jest to, że można je dodatkowo wyłączyć ze sznurka, jeśli z trzech potrzebuję tylko jedną lub dwie.

20160109_130226.jpg

 

Witrynki są ostatnio popularne. Mnie udało się kupić starą bieliźniarkę z szybami w drzwiach i szufladą na dole. Jest zamalowana na prawie czarno i myślę, czy nie fajnie byłoby zmienić jej kolor na granatowy, a w środku jasny szary i zrobić oświetlenie. Ma to być miejsce na moją porcelanę i szkło.

Twoja witrynka ma ładny kolor. Może tylko rozjaśnij ją w środku i daj oświetlenie wnętrza. Ta zieleń wprowadza miły i nienachalny akcent koloru. Nie maluj na czarno. Jeśli nie lubisz zielonego, wybierz inny kolor, byle nie czarny :)

 

Moją witrynke przytargałam z galerii dworcowej jakieś trzy lata temu (galeria staroci zrobiona w budynku opuszczonego dworca - nawet nie pamiętam już miejscowości, bo prowadził mnie gps i była to straszna dziura). Nie miałam jej jak ukryć i oczywiście dostałam burę. Bałam się, że będę musiała z nią wracać, ale udało się ;).

Trzeba ją naprawić (uszkodzone zawiasy, półki i nogi) i koniecznie odmalować. Ma kilka warstw farby, bo od tyłu widać morelową i białą - ta zieleń z nich najładniejsza :D. Ja tymczasem wsadziłam tam cokolwiek by tak nie straszyła ;).

20160109_130503.jpg

 

Masz bardzo fajny pomyśl na Twoją witrynkę. Nie pomyślałam o oświetleniu, a to będzie świetną ozdobą. Spróbuję najpierw pokolorować ją w gimp na granat. Tylko muszę przywieźć mój komputer stacjonarny, bo na tym starym laptopie nie potrafię odpalić żadnego programu.

Czarnym chciałam nawiązać do grzejnika po drugiej stronie korytarza, ale może faktycznie jakiś kolor się przyda :).

 

Ewa, powtórzę nie wiem który raz: ależ u Ciebie jest pięknie!! :yes:

 

Cynamonowiec wyszedł perfekcyjnie, on tak ma właśnie wyrosnąć, więc nie zmieniaj mu foremki :) Urywam kawał(ek)!! :D

 

Aniu dziękuję :hug: Cynamownowiec miał jednak niestety za ciasno. Dołem ciasto za mocno się zbiło :(.

 

ale slicznie...swiezo przestrzennie. az mnie korci zeby zobaczyc wiecej!

 

gdzies przegapilam cynamonowca..ktos podrzuci? zaintrygowal mnie:)

 

Dziękuję Kamilo :). Cynamonowca robiłam z przepisu podrzuconego przez Tomkową, a kolejny spróbuję z przepisu Doriko :).

 

Julianno, dziękuję za komplement w wątku Wani :hug:

często do ciebie zaglądam, bo jest pięknie i zawsze wyglądam nowym zdjęć :)

masz cudowny dom!

eleganckie i nieprzekombinowane wnętrza....

gratuluję zamieszkania na całego i życzę w tym Nowym Roku jeszcze więcej radości, szczęścia i miłości :)

 

cynamonowiec wyszedł perfekt.... aż mi ślinka cieknie :D

 

Catti :hug:

Jak się cieszę, że do mnie zajrzałaś i napisałaś :). Uwielbiam Twoje inspiracje - są takie wyszukane i akuratne. Kiedyś mijałyśmy się często u Channel8. Byłam nieraz u Ciebie, ale nic mądrego napisać nie mogłam, bo nie byłam na bieżąco. Czasem więc zaglądam cicho i się nie odzywam, by ktoś nie musiał mi tłumaczyć czegoś co było kilka stron wcześniej ;).

Dziękuję za miłe słowa :hug:

 

Ewo pięknie wygląda korytarz a choinka pastelowa jak już napisano wszystko pasuje idealnie jest nie wiem delikatnie mimo czarnych dodatków, nie jest mdło i wnętrze nie krzyczy,co do witrynki to dla mnie też nie czarna widzę tam coś w delikatnym srebrze nie błyszczącym takiej perłowej szarości...

 

Listwy mam zlicowane i ...

... Doskonale wiem że zamontowanie listew to nie jest prosta sprawa,silikon będziemy dawać nie chcę aby mi tam coś wpadało jakieś paprochy.

 

O jejku to się namęczyliście! Efekt jednak pewnie zwala z nóg :). Szklane listwy - to musi wyglądać rewelacyjnie :). Masz zdjęcia?

A tak w ogóle to mieszkacie już Bejaro?

Dziękuję za info w sprawie silikonu. Jakoś nie byłam pewna czy dawać, ale masz rację z tymi paprochami.

 

Ja robiłam z tego przepisu CYNAMONOWIEC ale nie wiem czy to ten sam co u Tomkowej.

 

Dzisiaj tez zrobiłam bo szliśmy do sąsiadów więc na szybko zkleciłam tylko męż kupił mi mąkę pełnoziarnista i niestety to nie to samo. Dałam tez nieco oddechu i lepiej się wtedy odrywa ale to może też dlatego że jednak mniej urósł.

 

Ewo, cóż mam powiedzieć, cudnie u Ciebie. Za każdym razem zachwycam się tak samo jakbym widziała po raz pierwszy choć pewnie w tym stadium ukończenia jeszcze nie pokazywałaś.

 

Dorotko, spróbuję Twojego przepisu. Ja bardzo lubię cynamon :). Dziękuję za słów miłych pęczek :).

 

============================

Tymczasem mam kolejną, nieplanowaną, a konieczną zmianę i zakup.

Okazało się, że bateria umywalkowa, którą kupiłam do górnej łazienki jest za wysoka i nie mieści się pod lustrem. Mam tam 24 cm, a bateria ma ponad 27 cm :(.

 

20160109_123141.jpg

 

Muszę kupić inną i trudno mi znaleźć z ruchomą wylewką taką niską. Może Wy coś możecie polecić?

Umywalka będzie tylko jedna, ale za to duża.

 

Mam więc na zbyciu nową, niemontowaną baterię Tres - z ruchomą wylewką (symbol 203.703.01). To najniższa jaka jest, ale i tak jest za wysoka u nas :(. Cena w sklepach około 500 zł. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to sprzedam oczywiście taniej.

 

http://www.lazienkiabc.pl/photo/product/f600x600/Bateria-umywalkowa-Tres-ALPLUS-203-703-01-56277.jpg

Źródło

 

Z tej samej serii mam bidetową, więc wolałabym coś w podobnym kształcie, ale trudno mi cokolwiek znaleźć. Nie upieram się już też przy ruchomej.

 

Edit: aaa... nie wchodzi w grę podniesienie lustra, bo teraz jest idealnie z gniazdkiem (!), lampami i moim wzrostem :D :D :D

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Catti :hug:

Jak się cieszę, że do mnie zajrzałaś i napisałaś :). Kiedyś mijałyśmy się często u Channel8.

Dziękuję za miłe słowa :hug:

 

to ja dziękuję!!

ciebie to można drukować, wieszać na lodówce, czytać bez końca i się uśmiechać :wiggle:

w każdym zdaniu coś miłego.... :hug:

 

dobrze, że mi o Chanelce przypomniałaś.... zaraz idę ją wyciągnąć z archiwum :lol2: (pół roku to dość :rolleyes: na odpoczynek od foruma :rolleyes: )

 

i cieszę się niezmiennie, że choć trochę domku pokazujesz i że przekonałaś małża, żeby się zgodził....

takie wnętrza zasługują na to, żeby się nimi dzielić....

PIĘKNIE JEST!! (to można wydrukować i powiesić na lodówce :rotfl:)

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewciu, jak to mam normalnie szczęście. Dawno mnie nie było. Zaglądam do Ciebie, atu takie cuda!

Schody są obłędne! Nie mogę się napatrzeć! Dzięki tak dokładnym zdjęciom mogę też mniej więcej wyobrazić sobie, jak to będzie u mnie, bo jak wiesz, też mamy jeden bieg. I właśnie teraz ostro myślę, jakie zrobić barierki, jak to będzie mocowane i tak dalej. Twoje zdjęcia pomogą mi je zaplanować,a przynajmniej poplanować :D

I jeszcze teraz takie śliczne fotki z łazienki. Mamy kupione to samo lustro! O ile pochodzi ono z ikea, nie pamiętam nazwy serii, ale kojarzy się coś z M.....???

Kupiliśmy je już bardzo dawno, na wyprzedaży, mamy do niego coś jeszcze, ale już nawet nie pamiętam co. Szafkę stojącą, albo ławeczkę? Kurczę, wszystko w kartonach u teściów. Pewnie bardzo będę się dziwić, co to ja nazbierałam przez te trzy lata, kiedy przyjdzie pora przeprowadzki :)

 

No i powiem szczerze, że ja bym jednak podniosła lustro o te trzy centymetry, aniżeli miałabym pozbyć się tak pięknej baterii, ale rozumiem Cię, serio :D

 

Ooo, chyba pisałyśmy u siebie w tym samym czasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętałam, ktore lampy masz z Zorki :) ale w końcu wszystkie trzymają styl. Upatrzyłam u Zorki lampy do kuchni nad blat. Mam tam zwisy, małe, ale jednak okazuje się, że przeszkadzają przy otwieraniu okna, a takie oczka montowane w suficie nie podobają mi się.

 

Moja witrynka na szczęście jest tylko raz malowana, ale i tak pozbycie się tego koloru będzie oznaczało masę szlifowania i pylenia, więc czeka do lata. Poza tym jest nie uszkodzona. Trafił mi się taki fuks za 400 zł razem z przywiezieniem.

Mam za to problem z kredensem. Wciąż nie znalazłam snycerza, który dorobiłby parę drobiazgów za ludzkie pieniądze :( rzeźbienie samodzielne nie wchodzi w rachubę.

 

KOMINEK – powinniście wyprowadzić na zewnątrz rurę od dolotu powietrza. U mnie właśnie tak jest.

Można też w tej rurze zainstalować szyber (https://kratki.pl/pl/szukaj/przepustnica%20z%20ci%C4%99g%C5%82em), który zamyka się, by zmniejszyć dopływ powietrza, gdy już drewno ładnie płonie. Wtedy na dłużej starcza, a temperatura w palenisku nadal wysoka.

Są sterowniki elektroniczne, które reagują na informacje o temperaturze wewnątrz obudowy kominka i ten szyber na doprowadzeniu powietrza przymykają lub otwierają optymalizując i wydłużając proces spalania. Wtedy w ogóle nie trzeba posługiwać się szybrem (jeśli się go ma) na rurze dymowej.

Ma coś takiego Tatarek (http://tatarek.com.pl/automatyka/sterowniki-do-kominkow-tradycyjnych-lub-z-akumulacja-ciepla-i-nasada-wodna), ale mają też Kratki (https://kratki.pl/pl/szukaj/mikroprocesorowy%20sterownik%20kominka), chyba prostszy w obsłudze i może tańszy.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, siedzę i się zachwycam każdą fotką :o :D I jest kawałeczek dużej łazienki!! :wiggle: Pięknie, cudnie, nic tylko wzdycham :yes:

 

Rzeczywiście ciężko znaleźć umywalkową baterię z obrotową wylewką, ale może kuchenna nie byłaby zła? ;) Kludi Scope ma bardzo podobny uchwyt, a wylewka, oprócz tego, że jest obrotowa, jest także wyciągana :) Spokojnie więc można by nalać wody do czegoś postawionego obok na blacie :) Gdybym miała fundusze, pewnie bym ją bez namysłu kupiła do małej łazienki (pasowałaby do prysznicowej), bo ubolewam nad tym, że u mnie bateria nie jest obrotowa. Zerknij TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julianko...

pamiętam, jak wiele, wiele miesięcy temu oglądałam pierwsze zdjęcia wiedziałam, że będzie zachwycająco....ale teraz nie mogę się napatrzeć! Jest pięknie i absolutnie przepięknie:jawdrop::) Chylę czoła przed rombami - osobiście w połowie tej pracy poddałabym się, wpadła w depresję i pomalowała ścianę z rozpaczy na czarno:lol: Coś pięknego!!

Bardzo podoba mi się tajemne przejście między pokojami dzieci - już widzę moich chłopaków, jakby byli dumni z takiego rozwiązania i chwalili się kolegom:yes::cool:

Cudnie, cudnie, cudnie!!

 

Witrynka w każdym kolorze będzie wyglądać pięknie - i stonowana i zielona, niebieska, żółta - każda się wpisze w korytarz, zatem szalej do woli:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julianno przepraszam ze z opoznieniem ale mojego szkraba dopadla trzydniowka i nie mialam okazji podziekowac za zdjecia barierki :-) Zdjecia sa super :-) Utwierdzily mnie w przekonaniu ze to jest to czego szukam (po malych zmianach ;-)) Prosto, lekko i elegancko. Bede zagladac czesciej bo jest u Ciebie przepieknie i klimatycznie, po prostu w moim ulubionym stylu :-)

P.S. Juz niestety nie taka mloda jakbym chciala :-) ale dziekuje za mily komplement.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewo nie wiem co napisać, jest tak ślicznie u Ciebie ze brak mi słów :cool: Jest tak po Twojemu, tak dla Was i pod Was :yes: Spójność całości, dopracowane szczegóły chociaż pewnie powiesz ze są jakieś niedociągniecia lub błedy fachowcow, ale odbiór całości jest taki mega pozytywny :yes:

Do tego chyba Wam sie mieszka cudownie, bo taki spokoj jest w tym co piszesz mimo jeszcze ogromu pracy i niedokończonych spraw :yes:

 

Pisz proszę, jesli zdecydujesz sie dzielić z nami fotkami to będzie cudownie, jak sie pojawiasz i piszesz to mi jakoś lepiej, tak się uspokajam i wracam do tych opisów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa mogę się tylko przyłączyć do zachwytów :) jest tak elegancko, uroczo i klimatycznie, że nic tylko usiąść u Ciebie z dobrą kawą i ciachem :) nawet w kuchni :) nie muszę w salonie ;)

 

tak dopracowałaś wszystko, że nie ma co się dziwić, że osiągnęłaś taki efekt :)

cieszę się, że zmieniłaś zdanie odnośnie zdjęć :) jest czym oko cieszyć :)

bardzo, bardzo mi się podoba :) ale to pewnie wiesz :)

 

super, że święta spędzone w domu były te wymarzone i szczęśliwie minęły w gronie najbliższych :)

 

meble łazienkowe z T., o których piszesz, że czekają są świetne, widziałam je ......... tylko zawsze omijały mnie dobre ceny

w Twoich łazienkach na pewno będą super wyglądały :)

 

korytarz na górze super :) fajnie doświetlony i ta przestrzeń - widać, że dom jest duży :)

 

jeśli chodzi o witrynkę - jako, że nie jestem miłośniczką zieleni (tylko w roślinach lubię :), to podrzucę pomysł na przemalowanie w innym kolorze :)

np niebieski

http://bamboofurnitureblog.com/wp-content/uploads/2011/06/Blue-Bamboo-Cabinet.jpg

 

lub mint

50ec51e18ccef6428cfe6f5854a0fb41.jpg

 

lub żółty ;)

b23d121e7f7630012f061d735ae1e759.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej - dziękuję Wam za tyle dobrych słów.

Ivy :hug: tak przepięknie napisała i trafiła jota w jotę. Dom nie jest idealny i ciągle walczymy by zatuszować fuszerki, ale tak naprawdę pokochałam go miłością bezwarunkową. Nawet z tymi zonkami. Jest tak jak chciałam :yes: Są stare meble, które dziwią fachowców - myślą, że to tymczasowe i często tak je traktują :mad:. Budzę się tu szczęśliwa i choć mam swoje demony, to wewnętrznie łatwiej mi stawiać im czoła.

 

Jesteście bardzo uprzejme :lol2: pisząc o ładnej łazience, bo górna jeszcze szczerbata, a dolna taka zwykła, bez wodotrysków. Dopiero na zdjęciu zobaczyłam jaki w niej chaos, bo tak na żywo to jest ok :D. Trudno zrobić w niej zdjęcia, więc ciężko będzie mi pokazać jak wygląda. W każdym bądź razie czuję się w niej świetnie.

 

Catti :hug: Czasem jest tak, że po prostu od razu czujesz, że masz do czynienia z fajną osobą :).

 

Nelli :hug:

Mam nadzieję, że przyjedziesz i osobiście zobaczysz nie tylko barierki :).

Tak - mamy dokładnie to samo lustro. Nazywa się Molger i też kupiłam na mega wyprzedaży - może nawet stałyśmy obok siebie przy kasie ;). W dolnej łazience jest mniejsze, a w górnej większe. Cieszę się, że mają półeczkę. To duże tak długo leżało, że folia odbiła się na powierzchni lustra i zaszło jakby mgłą. Przeraziłam się, ale wystarczyło porządnie wyczyścić, więc się nie matrw jesli tak samo będzie z Twoim. Tylko trzeba mieć dobry środek do szyb. Ten z karchera był za słaby.

Kupiłam też tę ławeczkę i inne, ale niedawno oddałam, bo zakochałam się w zestawie z Tchibo (tak na marginesie właśnie ponownie pojawił się w ich ofercie). Ja swój kupowałam latem na akcji wyprzedażowej.

 

Doriko :hug:

Powiadasz, żeby zostawić zielony? Wygląda na to, że przynajmniej do lata taka będzie, bo wcześniej nie dam rady.

 

Pestko, lampy od Zorki mają swój styl, ale mam wrażenie, że na zdjęciach w sklepie lepiej wyglądają niż na moich :D. W rzeczywistości są mniejsze niż wydają się na zdjęciach w sieci.

Nasz kominek ma oczywiście dolot z zewnątrz. Ten chłód, o którym pisałam ma związek z wentylacją. Kiedy się nie pali w kominku, to zaciąga nam niestety kominem zimno do środka domu. Będziemy musieli pomyśleć o nawiewnikach w oknach, co mam nadzieję rozwiąże ten problem. Masz nawiewniki? Teraz standardem jest rekuperacja, ale my za późno się zorientowaliśmy. Były już kominy wentylacyjne i szkoda nam było na to kasy. Teraz trochę żałujemy.

 

Tomkowa :hug:

Wiedziałam, że podrzucisz jakieś fajne rozwiązanie :). Dziękuję, bo dzięki Tobie trafiłam na baterię i czekam na dostawę :). Nie znam zupełnie tej marki, ale wyciągana wylewka jest super przy utrzymaniu porządku w dużej umywalce, z której będą korzystać 4 osoby. Nie mamy osobnej łazienki dla dzieci, co było podyktowane... moim lenistwem, bo wolę sprzątać jedną niż dwie :D (a w zasadzie trzy).

Bateria, którą pokazałaś miała za długą wylewkę, ale dzięki niej trafiłam na tę powyżej. Niemal identyczną, ale odrobinkę mniejszą :).

Dam znać jak się sprawuje :yes:

 

Waniliano :hug:

We wnętrzu witrynki korci mnie jakiś wzorek :yes:

Ana 289 :hug:

Cieszę się, że jesteś, bo to oznacza, że będzie powstawał dom idealny :). I dziękuję za tyle miłych słów :hug:

 

 

Agfarelka :) - cała przyjemność po mojej stronie. Z tego co piszesz, podobnie Ci w duszy gra. Może zdecydujesz się pokazać jak wnętrza powstaną :). Zapraszam serdecznie i z góry przepraszam za przerwy ;).

 

Ivy :hug:

Bardzo wzruszyły mnie Twoje słowa. Dziękuję :hug:

 

Slonko :hug:

Śliczne te witrynki. Mięta nie przyszła mi zupełnie do głowy, a byłaby fajnym nawiązaniem do tego, co dzieje się u Juniora. Żółta też świetna, i niebieskiej nic nie brakuje :).

Przekonałyście mnie - będzie coś w kolorze :D

 

----

Zajrzałam dzisiaj, bo mam ciężki tydzień w pracy i chciałam poczytać co u Was, by nie myśleć już o tych sprawach. Tymczasem spotkało mnie tu tyle głasków, że "zagadałam się" i nie zdążę zajrzeć do innych. Postaram się nadrobić w weekend :).

Aaa... udało nam się z trudem zamontować karnisze w salonie i coś w nich zawiesić. Jeszcze jedno okno nam zostało. Niestety mamy ciągle pecha wiercić w betonowych belkach :(. Postaram się wygrzebać aparat i zrobić jakieś zdjęcie, bo te z komórki jakieś dziwne :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julianno ja ostatnio wpadłam do Ciebie jak po ogień i prawie nic nie zdążyłam napisać. A miałam napisać że kiedyś Pestka stwierdziła że " w całym Twoim domu czuć Ciebie" i te słowa mi utkwiły w pamięci bo to naprawdę widać. Dla mnie jest to fenomenalne :yes:

Mam nadzieję że w pracy się uspokoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julianno, czegoś z tym kominkiem nie rozumiem :( Jeśli komora wokół wkładu jest obudowana z każdej strony, to nie powinno wiać, gdy się w kominku nie pali. Czy wkład pod spodem, tam w tej dziurze na dole, też jest zabudowany?

Napisałam i przeczytałam czując bezsens tego co napisałam :(

Przecież komora wokół wkładu w żaden sposób nie łączy się z kominem. Rura dymowa prowadzi od wkładu do przewodu kominowego i musi być tam dobrze uszczelnione. Skąd więc wieje? Twój wkład kominkowy, o ile dobrze pamiętam, jest tzw. wkładem szczelnym. Nic nie rozumiem :( Czyżby panowie „spece” jeszcze coś źle zrobili, czego nie wyłapaliśmy?

 

U mnie nie wieje, chyba, że otworzę drzwiczki zimnego kominka.

Nie mamy nawiewników w oknach. Nasze okna są drewniane i mają jedynie na górnej części ramy cienką szczelinę wypełnioną taśmą z gęstą szczoteczką. Ale tamtędy tak mało powietrza wlatuje, że daje się wyczuć ruch tylko przy dużych różnicach temperatury w środku domu i na zewnątrz, i tylko wtedy, gdy przysunie się do tej szczeliny rękę. Jednak naszemu domowi daleko do super szczelności, jest dość tradycyjnie wybudowany. Na dodatek bardzo duża kubatura salonu powoduje, że cyrkulacja powietrza jest dość naturalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ewo, Pesteczko dawno mnie nie było,od paru dni podczytujęi po malutku coraz częściej zaglądam

Ewo jesteś w moich myślach prawie codziennie jadąc obok , niedaleko Twojego domu w drodze do dzieci szkoły.

 

Jak nie palisz w kominku to wychładza Ci wkład powietrze z zewnątrz,dobrze sobie zamontować przepustnicę.Ona Ci szczelnie zamknie dopływ powietrza z zewnątrz.Jeżeli natomiast wieje Ci nie z wkładu tylko z dołu,to zapewne wynik nieszczelnego połączenia rury doprowadzającej powietrze z zewnątrz z wkładem.Nasi wspólni kominkowi pseudofachowcy nie dopilnowali tego u mnie.Ostatnio sama to uszczelniałam.

 

Ewo zielona szafka piękna , no i ten zielony kolor wymiata.A dzieciaki takie duże,jak ten czas leci.

Jak będziesz w pobliżu to wpadnij,albo jak na narty przyjedziesz to możemy się spotkać na stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od czasu przedświątecznego aż do teraz kominek to jedyne żródło ogrzewania i daje rade !!!Wkład nie ma wbudowanego szybru, który reguluje siłę ciągu w kominie i drewno dość szybko się spala,chyba będę musiałą go zamontować,ale to wiążę się z częściowym rozebraniem zabudowy :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wani :hug:

Pestko, trudno mi zdiagnozować skąd dokładnie dostaje się zimne powietrze i noga jestem zupełna w budowie kominka, ale to ma prawdopodobnie związek z wentylacją. TUTAJ coś na ten temat znalazłam. Pewnie montaż też ma znaczenie, a tutaj mam same czarne myśli :(. Najbardziej dokucza gdy są wysokie mrozy. Zdarza się, że z kratek wentylacyjnych ciągnie nam powietrze do środka domu. Wystarczy jednak otworzyć okno i wtedy wszystko wraca do normy, więc mam nadzieję, że nawiewniki nas uratują.

 

Basieńka :hug: Ale niespodzianka :wiggle: Ja też często o Tobie myślę. Pisałam świątecznie na WhatsApp, ale nie wiem czy tam zaglądasz :).

Musimy się zobaczyć :yes: Ze mnie narciarka marna, ale Julianna dałaby się pokroić za śnieg :D.

Chciałabym Cię wycałować za drzwi, które mamy dzięki Tobie :). Uwielbiam je - to jaki dają klimat, to jak wyglądają, jak są solidnie wykonane. To najładniejsze "elementy wystroju" naszego domu.

Musisz więc zajrzeć po drodze ze szkoły i dać się wycałować :D. To kiedy będziesz? :D Góra jeszcze nie jest urządzona, ale liczę na Twoją wyobraźnię :D

I podpowiesz mi z kominkiem - gdzie mam zalepić po naszych "super-fachowcach" (brrr...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewo jak będziesz miała rano wolne to wpadnę, u nas był czas trudny,wiele zmian,ale już ok.

 

Co do kratek wentylacyjnych, to podejdż do nich zapal zapalniczkę, płomień powinno ciągnąć do kratki ( łązienka,kuchnia)Nawiew do domu też musi być. Montaż nawiewników jest szybki,ja w poprzednim domu montowałam aereco nawiewniki

Jestem z wentylacji mechanicznej i rekuperacji bardzo zadowolona,zdecydowaliśmy się też dosyć późno,ale wykorzystałam jeden komin wentylacyjny na doprowadzenie ciepłego powietrza z kominka do sypialni,

Edytowane przez Barbara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...