Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szklarnia - jak zbudować


netcom

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Załóż doświetlanie - to wyrośnie...

Ale żeby zwykły, no solidny, tunel foliowy nazywać szklarnią?...

Adam M.

Z tym wyrastaniem w zimie to miał być taki żarcik- żona się zajmuje uprawami, ja nie mam o tym pojęcia.

Nazwa szklarnia funkcjonuje z przyzwyczajenia, szkło stosowano od wieków, a poliwęglan od niedawna.

Mógłbym zamiast "szklarnia" użyć nazwy "poliwęglarnia", ale brzmi to co najmniej dziwacznie. :)

 

Drewutnia szklarnia to co będzie następne?

Następny będzie dom, który buduję od kilku lat i mam zamiar w tym roku skończyć, później się zaczną remonty i naprawa tego co spartoliłem, a na samym końcu się umiera. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 months później...
  • 5 months później...

Witam

 

mam pytanie, sorki może niezbyt ogarnięte - a dlaczego budowaliście sami szklarnię ? Nie lepiej kupić taką szklarnię gotową? Są szklarnie ogrodowe do samodzielnego montażu - jak w IKEA , dostępne w necie i marketach ? Chodzi o to, że budowa samemu to większa satysfakcja czy taniej ?

 

 

Bo te co właśnie oglądam i się przymierzam to akurat są relatywnie tanie - zobacz: http://www.zadbanydom24.pl/szklarnie-ogrodowe

 

Prośba o info bo też w tym roku muszę kupić lub zbudować - u mnie akurat córka gniecie o ten temat , nie żona :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście te gotowe szklarnie nie przekonały a też ich sporo oglądałem na żywo jak i w sieci.

Dotykając ich miałem wrażenie, że zaraz się rozpadną, natomiast za dobrze wykonaną oczywiście trzeba sporo zapłacić, więc zacząłem pytać i szperać w necie aż trafiłem na ten post i postanowiłem spróbować.

Na całość wydałem 4tyś, ale mam w tej cenie:

Fundament na 60cm

Podmurówkę (cegłę na nią akurat miałem)

Drewniany szkielet + impregnat + łączniki do drewna

Płyty poliwęglanowe

5 ton ziemi

Satysfakcja, która jest niepoliczalna :)

Do wydatków doliczyć muszę beczkę na deszczówkę 360litrów (200 zł), z której rozprowadzę węże do podlewania kropelkowego plus jeszcze kilka dodatków, które dokupię już niedługo.

Jedno jest pewne, jeśli zdecydujesz się sam budować potrzebne Ci będzie trochę czasu i kilka narzędzi.

dzisiaj moja budowla wygląda takIMAG0015.jpgIMAG0016.jpgIMAG0017-1.jpg

IMAG0017.jpg

Edytowane przez jarektt1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też w tym roku mam zamiar zaopatrzyć się w szklarnie ale do końca nie wiem, czy to ma być moja konstrukcja. czy lekka aluminiowa.

Może i fajna jest taka szklarnia trwała mocna i dość duża. Jednak prócz zalet ma dużą wadę - ziemia - po 2-3 sezonach trzeba ją wywieźć i zastąpić nową. Konstrukcję lekką można przenieść w inne miejsce i dalej korzystać. Ponadto, można w różny zmienny sposób zaaranżować warzywnik - u Ciebie jest on stały.

Są oczywiście za i przeciw jak zawsze.

Kwestia zastanowienie i przeliczenia wad i zalet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszego dnia sprawdziłem w najbliższym markecie - cała szklarnia, estetyczna chociaż elementy poliwęglanu cienkie 4mm ale konstrukcja skręcona w markecie dosyć solidna, sztywna zapewne wytrzymała by niejedno - można się zastanowić :)

Nie mogłem się cofnąć aby zrobić zdjęcie całości :(

Pozdrawiam

20150302_115711.jpg

20150302_115717.jpg

20150302_115714.jpg

20150302_115725.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też marzy się szklarnia. Chociaż samodzielnej budowy raczej się nie podejmiemy.

Chodzi mi po głowie raczej coś gotowego w tym stylu: http://ogrodosfera.pl/przydomowa-szklarnia-poliweglanowa-1900x3700 . Tylko szczerze mówiąc nie bardzo się orientuję, na co zwracać uwagę przy wyborze konkretnego modelu. Podpowiecie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...