Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szklarnia - jak zbudować


netcom

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja będę robił tunel foliowy a za konstrukcję posłużą rury stabi zgrzewane kształtkami , podobno najtrwalsza konstrukcja nie do ruszenia i rdzewienia

 

Bardzo dobry materiał na tego typu konstrukcję - tylko rurki muszą być dobrej jakości bo pod wpływem temperatury te rurki maja dużą rozszerzalność termiczną czyli wzdłużną i może całość bardzo porozciągać folię. Dlatego stosuje się tzw rękawy na rurkach z foli. Rurka po prostu wchodzi do takiego zgrzanego rękawa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Hej, i jak Wasze poliwęglanowe fruwające szkarnie? Płyty poprzykręcaliśmy wkrętami i na razie trzymają. Okienka popodwieszałam ciężarki aby nie odfrunęly. Z drzwiami porażka; wiszą tylko na kółkach w prowadnicy na dole nie ma żadnego dodatkowego profilu jak pisze City więc się telepią. Idę o zaklad że to g...o nie wytrzyma sezonu:mad:

 

Szklarniowy sezon zakończony a moja szklarnia jak przewidziałam do rozbiórki. Po ostatnich wichurach jedna połać wyrwana, drzwi również wtłoczone do środka. Rozbierzemy ją całkowicie, jest podmurówka i na niej postawię jakąś solidniejszą konstrukcję bo szklarnię jednak muszę mieć. Solidniejsze profile, wyższe boczne ścianki i czym pokryć? grubszy poliwęglan komórkowy czy jednak szkło. I następny problem nie mówiąc o finansach:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Belki podwalinowe 8x8 cm (dolna rama szklarni osadzona na prętach gwintowanych zatopinych w betonie)

Słupki i stężenia 5x5cm, słupki narożne 5x7

Krokwie i jętki 5x7

okienka 3x5 cm

Futryna drzwi 5x7

Drzwi 3x5cm, oprócz słupka do którego przykręcone są zawiasy- ten ma 5x5cm

Kantówki malowałem olejem Altax do drewna.

Wkręty do drewna 6, 10, 14 i 16 cm, 6mm grubości- otwory nawiercałem wiertłem 3 lub 4 mm.

 

Poliwęglan 4mm, (płyty 2.1m x 6m -ciąłem nożem introligatorskim) przykręcany do kantówek wkrętami 20mm z podkładkami.

Górne krawędzie zabezpieczone profilami U do paneli plastikowych (siding) 3metry -15 zł castorama [dzieki Tedii]

Dolne krawędzie- taśma paroprzepuszczalna i profile poliwęglanowe U (jeszcze nie założone, dopiero zamówiłem)

Jako gąsior kalenicy zamierzam zastosować kątownik aluminiowy.

 

Całość zajęła mi około 9 dni, i nie wyobrażam sobie żeby budować bez piły ukośnej.

Koszty około 2200zł.

 

Czasem musiałem prosić o pomoc żonę albo sąsiada, szczególnie przy płytach poliwęglanowych, trudno je przenosić bo zachowują się jak żagiel.

Jutro więcej zdjęć.

 

Powiedz czy kantówka 5x5 nie jest za słaba? Planuję zrobienie podobnej konstrukcji o wymiarach 6,5x5 i się zastanawiam czy kantówka 5x5 wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...