Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile macie w domu kominków?


Heliodor

Recommended Posts

A ja się wcale nie śmieję, bo...ja mam w tej chwili dwa kominki i to w mieszkaniu. Stało się tak z konieczności, mieszkanie jest stare, bez centralnego, bardzo duże i rozłożyste i takie rozwiązanie było najtańsze, Kominki mamy w salonie i w naszej sypialni. Początkowo myśleliśmy sobie, że zasypianie przy refleksach ognia i trzask palonego drewna jest tak cudowny, że w nowym domu też sobie machniemy kominek w sypialni. Po zimie nie mamy wątpliwości: jeden kominek i koniec! Po pierwsze tak jak pisali "przedpiszcy" - trzeba to obsłużyć, po drugie trzeba zużyć dwa, lub u Ciebie cztery razy więcej drewna :o po trzecie czasem trzeba było dorzucić w środku nocy i jednak robi się przy tym hałas a po czwarte kurz, kurz i jeszcze raz kurz w sypialni na pościeli, na szafkach, na półkach...wszędzie! Osobiście bym odradzała. Ale cóż, wiem co to znaczy "mąż z fantazją" i wiem co to znaczy przekonać go do czegokolwiek. Pozdrawiam i życzę cierpliwości :D

Jaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie .Ile macie w domu kominków ,ile innych urządzeń grzewczych?

 

Mój Mąż zażyczył sobie trzy kominki :salon, jego pokój i nasza sypialnia oraz na zapas czwarty w piwnicy.Do tego piec dwufunkcyjny na gaz i drugi na drewno.

 

Jak jest u Was?Nasz dom ma mieć w sumie ponad 400m2.H

Cześć ! A ja tak mogę Ci podpowiedzieć. Dla uspokojenia swoich wątpliwości skorzystaj z usług agencji detektywistycznej.Może mąż coś kombinuje na przyszłość .400 m2? Dalej nie bedę pisał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym pyleniem produktami spalania na sypialnie to jest tak : wiekszość wkladów ma fajna szybe i plaskie dno.. jak dokładacie drewna to popiół wypada na podłode... Sa wkłady jak np. Spartherm z oposzczonym paleniskiem i popielnikiem wyjmowanym do góry , przy czyszczeniu jak cos spadnie to tylko w srodek kominka . Wkłady maja nprawde bardzo ciekawe "patenty" .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawde z kazdego tematu nawet przesympatycznego trzeba robić zaraz kłótnie.Miły temat robi sie ponury.Budowanie powinno byc radosne.Na luzie mniej popełniamy błedów,nie dostajemy wrzodów żoładka.A tutaj widzę znerwicowanych inwestorów.Jak dla mnie cos nie wychodzi to chociaż dokopię innemu.Nic tak nie cieszy jak nieszczęscie bliżniego nas Polaków.Temat jest sympatyzny-kominki,to zachowujmy sie sympatycznie.Jeżeli ktos chce pośmiać się i nie robi tego na zasadzie wyśmiać gogoś to uważam to za pozytywny objaw,bo jesteśmy postrzegani w swiecie za naród ponuraków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przeca się śmieję.Nie obrażam i w ogóle ;)Natomiast chciałąm się dowiedzieć "na wiekszej liczbie badanych" czy zjawisko posiadania więcej niż jednego kominka jest jakoś rozpowszechnione i na jaką skalę;)

Kiedy przyjeżdżamy do znajomych z kominkami niekt oprócz mojego Męża "nie śmie " się zbliżyć do kominka.Na ogół gospodarz potulnie wręćz mu zapałki .Cała akcja bez słów wyjaśnienia.Dodam ,że Maż nie jest strażakiem (chyba ,że ukrytym) a nawet piromanem amatorem;)H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce centralne ogrzewanie tak naprawdę zaczęło rozwijac sie w latach 70 ubiegłego wieku.Mówie tutaj o budownictwie jednorodzinnym.Przedtem królowały piece kaflowe.Było ich kilka w każdym domu.Dowodem są kominy -dwa trzy na starszych budynkach.Jeżeli Twój mąż ma radoche z palenia w kominku,albo nawet tylko z tego,że je ma i może w każdej chwili w dowolnym napalic to dlaczego mu tego bronić.Jestem wedkarzem,mam masę wedzisk.Zimą nie łowie,ale konserwuje je rozkładam,składam,a nawet tylko gapie sie na nie czasami.Daje mi to radość.Twój małżonek lubi kominki i niech tak zostanie.To moje oczywiście prywatne zdanie .Chyba mam do tego prawo.Pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dorzucę swój kamyczek. Facet na bzeludnej wyspie wybudował trzy domu, kiedy się go poźniej spytali dlaczego tyle, to powiedział, że jeden to dom w którym mieszka, drugi to klub w którym bywa, a trzeci to klub do którego nie zachodzi. Tylko jak Heliodor jest z waszymi czterema? W jednym będziecie palić, w drugim nie będsziwecie palić. A trzeci i czwarty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z tą uciążliwością palenia, to tylko kwestia odpowiednich rozwiązań. Ostatnio dostałem ulotkę o tzw. biokominkach - kładzie się piękne polana "ceramiczne", polewa specjalnym płynem i jest git - pali, a nie brudzi, nie trzeba wyrzucać popiołu. Nie żebym był entuzjastą ersatzy, ale z kronikarskiego obowiązku ... :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z tą uciążliwością palenia, to tylko kwestia odpowiednich rozwiązań. Ostatnio dostałem ulotkę o tzw. biokominkach - kładzie się piękne polana "ceramiczne", polewa specjalnym płynem i jest git - pali, a nie brudzi, nie trzeba wyrzucać popiołu. Nie żebym był entuzjastą ersatzy, ale z kronikarskiego obowiązku ... :lol:

 

No jasne, ale ja widziałem w EMPiK u obraz kominka, duży, tak gdzieś 70 cm na metr. Do dopiero bezobsługowy sprzęt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dom stoi.Wybieramy do niego kominki.Będą faktycznie trzy salon ,piwnica,gabinet Męża i koza w naszej sypialni.Ponadto mozliwość podłączenia jeszcze jednej kozy i trzy inne wolne przewody spalinowe -tylko 14x27 -tylko ,bo trzy są 27x28.Dla statystyki podaję ,ze pomysł jest realizowany,architekt projektuje kominki-śmiejąc się ,ale ma frajde jak sądzę-szaleństwo nas ogarnęło,ale to jest dobre wszak budowa ma być przyjemnością ;)

Pozdrawiam.K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...