Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy ktoś poleci nocleg na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej?


kania

Recommended Posts

Wymyśliłam, że w tym roku latem wybierzemy się w te rejony z dziećmi w wieku 4 i 14 lat. Czy ktoś mógłby polecić jakiś nocleg? Poza miastem, z pięknym widokiem z okna. Nie znam kompletnie tamtych rejonów i nawet nie wiem w jakiej miejscowości się zatrzymać. Poza chodzeniem po szlakach i podziwianiem przyrody chcielibyśmy skorzystać z jazdy konnej, wspinaczki, basenu, gry w tenisa, restauracji itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ukochane okolice to część zawierciańska Jury:)

 

Powiem Ci o kilku miejscach o bardzo różnym standardzie - więc zapewne coś sie uda wybrać :)

Z czystym sercem polecę hotel Skalny w Rzedkowicach - cudowne kameralne miejsce , świetne jedzenie i miejsce przyjazne dzieciom.(przyznam się po cichu ,że to miejsce mojego wesela :oops: )

Ostaniec w Podlesicach - duzy (jak na warunki jurajskie) jedzenie - bardzo przeciętne i drogie, ale miejsce z licznymi atrakcjami (w sezonie), koncerty, animacje dla dzieci, ale nie jest to miejsce gdzie oderwiecie się od tłumów, te nieustannie się tam dosłownie przewalają - lokal jest przy bardzo popularnej dla "wspinaczy" Górze Zborów.

Niedaleko Ostańca - jest mała rodzinna knajpka "U babuni" polecam świetne domowe jedzenie (pieczeń z kluskami śląskimi - miodzioooooo), za naprawdę niewielkie pieniądze.

Z Podlesic drogą 792 dojedziesz do Kroczyc, tam godny uwagi jest pensjonat Magda, dwa lub trzy lata temu właśnie w Kroczycach wybudowano bardzo przyjemne kąpielisko z piaszczystą plażą i brodzikiem dla dzieci. Jest malutkie, ale fajne.

Z Kroczyc drogą 78 w kierunku Zawiercia ( a następnie 791) dojedziesz do Ogrodzieńca i Podzamcza - polecam nocne zwiedzanie ruin, no chyba,że jesteście strachliwi - to darujcie sobie :lol2: tak jak i jedzenie w knajpie tuż pod zamkiem -koszmar...

Jedzenie w tej okolicy polecam "U Stacha" - chata kryta strzechą przy drodze 78 (po lewej stronie - punkt orientacyjny -samolot ;) ) genialne gulasze w kociołkach i żurek z jajkiem :) Stamtąd można dalej do Pilicy na rowerki wodne, albo kajaki :) i pyszne lody na rynku :)

 

Atrakcje - wspomniany już Ogrodzieniec z ruinami, parkiem linowym i parkiem miniatur, Podlesice ze szkółkami wspinaczki i kortami tenisowymi przy Ostańcu, Karlin koło Zawiercia -stadnina koni Mustang .I wszędzie gdzie okiem nie sięgnąć, cudowne widoki, skałki,jaskinie - NIE WŁAZIĆ BEZ ASEKURACJI!!!!, szlaki rowerowe ....

 

Wszystko w promieniu 15 km :)

 

Życzę udanych wakacji, i kto wie,może gdzieś na szlaku sie spotkamy...bo my w każdej wolnej chwili gnamy w tamte strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kania, najlepszy z możliwych :)

Jak juz zdecydujecie,w które konkretnie miejsce sie udacie, z checia podpowiem co warto zobaczyć i gdzie uderzyć, by nie wydrenować portfela, a wakacje zaliczyć do bardzo udanych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years później...
Nie byłam przekonana do pomysłu męża i 2 tygodniowego urlopu w tym rejonie ale dziś muszę się zgodzić, że to naprawdę piękne miejsce. Pierwszy tydzień spędziliśmy w gospodarstwie agroturystycznym :spam: dawno tak nie odpoczęłam, cisza spokój, dobre miejsce wypadowe, szczególnie dla zmotoryzowanych, możliwość łatwego dojazdu w większość turystycznych punktów, dzieciaki też się nie nudziły, serdecznie polecam malownicze rejony Jury :) Edytowane przez Tomaszs131
Link reklamowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...