Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperatory Pro-Vent - opinie


Recommended Posts

Witam wszystkich na forum,

czy macie jakieś doświadczenia z rekuperatorami (Mistral) firmy Pro-Vent? Wg jednej z firm, która złożyła mi ofertę na instalację wentylacji WM z rekuperatorem to dobry stosunek ceny do jakości. Są pojedyncze wypowiedzi nt. tych rekuperatorów, chciałbym jednak to wszystko zebrać do kupy... :p

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
Witam wszystkich na forum,

czy macie jakieś doświadczenia z rekuperatorami (Mistral) firmy Pro-Vent? Wg jednej z firm, która złożyła mi ofertę na instalację wentylacji WM z rekuperatorem to dobry stosunek ceny do jakości. Są pojedyncze wypowiedzi nt. tych rekuperatorów, chciałbym jednak to wszystko zebrać do kupy... :p

Pozdrawiam

Marcin

 

A podniosę wątek.

Musze wybrać i jestem prawie zdecydowany na taki, bo są produkowane niedaleko.

Ale ... no własnie ... czy to będzie dobry wybór?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam,

 

Bralem kiedys pod uwagę te rekuperatory ale wyczytałem że troszke oszukują z danymi przy zuzyciu pradu. Z tego co udało mi się wyczytać to ta 800 i tak duzo bierze pradu 390 W to według mnie bardzo dużo. radze sobie sprawdzic przed zakupem pobór energii. Ja dokonałem wyboru i kupiłem Selenke II 500 ale jest tez 800. Moja pobiera nie wiecej jak 200 Watt przy max.(sprawdziłem to) a to jest jeden z czynników ważnych przy wyborze. Ma super sterownik w cenie i nagrzewnice wstepną. Jak narazie jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bralem kiedys pod uwagę te rekuperatory ale wyczytałem że troszke oszukują z danymi przy zuzyciu pradu. Z tego co udało mi się wyczytać to ta 800 i tak duzo bierze pradu 390 W to według mnie bardzo dużo. radze sobie sprawdzic przed zakupem pobór energii. Ja dokonałem wyboru i kupiłem Selenke II 500 ale jest tez 800. Moja pobiera nie wiecej jak 200 Watt przy max.(sprawdziłem to) a to jest jeden z czynników ważnych przy wyborze. Ma super sterownik w cenie i nagrzewnice wstepną. Jak narazie jestem bardzo zadowolony.

Reku chodzi 99% czasu na 100-130m3/h - ważne jest więc, nie to co jest na maxsa a na I biegu. Tu najlepsze instalacje schodzą poniżej 15W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witajcie

 

Mam w domu od 8lat rekuperator Mistral DUO 400 ze zwiększonymi średnicami we/wy

Powiedzmy ze sie sprawdzał....

 

jednak ostatnio słyszę że silnik/silniki zaczynają "ćwierczeć/skrzypieć"

nie mam pojęcia czy są tam np:szczotki do wymiany? może łożyska?

Pro-vent odpisuje ze trzeba kupić cały silnik za jedyne 750zł/1szt.....czyli 1500zł

 

Wobec jednak nie do końca dobrej konstrukcji zastanawiam się czy nie kupić lepszej jednostki nowej?

 

Wady Rekuperatora który mam - Mistral DUO

 

- drży/ musiałem go podwiesić na strychu na sprężynach do sufitu mimo to jest odczuwalne w domu że "pracuje"

 

- upierdliwe odkręcanie klapy by zrobić by-pass lub zmienić filtr

 

- bardzo tandetny sterownik, klawisze straciły styki po 3latach i zmiana prędkości to cud = pół godziny naciskania RC3

http://www.pro-vent.info/wp-content/uploads/2006/11/Rc3_bok-400x300.jpg

tandeta maksymalna - nie kupujcie

 

- pobiera 200W na 2gim biegu

 

może ktoś się orientuje gdzie regenerują taki silnik czy się da?

Edytowane przez SNCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok bo dyskusja jest jak kobiet przy kawce

 

czy silniki z Mistral DUO 400 naprawia się bo u mnie zaczęły ćwiergolić?

 

wygląda on coś jak ten: http://www.wentylacja.biz/img/wentylacja_produkty/big/p_28344_foto1.jpg

 

one są na napięcie stałe?

mają szczotki, łożyska etc?

Edytowane przez SNCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Silniki uzyte to EBM

sprawdzalem, mają fabrycznie w specyfikacji 40.000MTBF godzin pracy

pracowały prawie 2x tyle !!

 

dokładnie takie: d2e146-hs97-01

http://html.alldatasheet.com/html-pdf/405231/EBMPAPST/D2E146-HT97-01/391/1/D2E146-HT97-01.html

 

http://img-europe.electrocomponents.com/largeimages/R6963550-01.jpg

 

wiec pieprzenie ze ta firma czy inna zrobiła reku to dziecinada, najczystszy amatorstwo.

W tamtych latach wszyscy takie stosowali, całe USA z centralami wentylacyjnymi jest na tych silnikach

 

 

Silniki naprawiłem w tym zakładzie:

http://www.ze.com9.pl/?kontakt,20

 

140zł/1szt

 

sterownik naprawiłem sam, był zimny lut, 2dni dochodzenia 10sekund pracy

 

ot "fachofcy" forumowicze, pierdzenie w stołek zero konkretow, mozecie sobie kolory doradzac z kobitami i tyle

Edytowane przez SNCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...