Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperatory Pro-Vent - opinie


Recommended Posts

  • 3 months później...

Szanowni Państwo,

 

Z pewnym zaniepokojeniem przeczytaliśmy niektóre Państwa opinie na temat produktów firmy Pro-Vent. Jednym z fundamentów naszej firmy jest zasada ciągłego usprawniania naszych wyrobów, dlatego każda uwaga jest dla nas bardzo cenna. Do kilku kwestii postanowiliśmy się jednak ustosunkować:

 

+ zużycie prądu: istotną rolę odgrywają tutaj dwa czynniki - opory wewnętrzne centrali oraz rodzaj zastosowanego wentylatora. Centrale MISTRAL zawsze charakteryzowały się najmniejszymi oporami wewnętrznymi (poniżej 140 Pa dla większości central domowych). Co do wentylatorów - obecnie do większości produkowanych przez nas central oferujemy najnowsze, bardzo ciche i energooszczędne wentylatory firmy EBM z linii "EC Radical", które uznaliśmy za najlepszy wybór na rynku. Dodajmy, że parametrem charakteryzującym zużycie energii elektrycznej przez daną centralę nie jest zużycie prądu przy maksymalnym wydatku, a tzw. współczynnik SFP (Specific Fan Power). Firma Pro-Vent jako jedna z pierwszych sporządziła dla większości swoich wyrobów pełne charakterystyki do wyznaczania SFP. Potwierdzeniem znakomitych parametrów funkcjonalnych central Pro-Vent jest fakt, że np. centrale MISTRAL PRO spełniają wszystkie wymagania programu NF15 dla budynków pasywnych i to z dużą "nawiązką", o czym świadczą uzyskane certyfikaty Państwowego Laboratorium Badawczego w Radomiu.

 

+ zdejmowanie pokrywy inspekcyjnej: 8 lat temu rzeczywiście zdejmowanie pokrywy mogło być uciążliwe. Jednak przy aktualnie stosowanym rozwiązaniu trwa to dosłownie 3-4 sekundy. W razie konieczności istnieje możliwość przerobienia poprzedniego rozwiązania na obecne w już pracujących urządzeniach.

 

+ rodzaje manipulatorów: modele polecane 8 lat temu oczywiście są już teraz przestarzałe, choć wciąż dajemy Klientom możliwość wyboru także bardzo prostych, nieco innych manipulatorów. Obecnie polecamy już głównie manipulatory dotykowe, a także sterowanie zdalne z urządzeń mobilnych.

 

+ problemy ze "skrzypieniem/drżeniem": trudno się do tego odnieść, gdyż jest to zapewne problem samej instalacji. Zachęcamy do kontaktu z naszym działem technicznym, który dzięki wieloletniej ścisłej współpracy z firmami instalacyjnymi zgromadził szeroką wiedzę, którą chętnie się dzieli. W całej Polsce z powodzeniem i bezawaryjnie pracuje wiele tysięcy instalacji z centralami MISTRAL, a wszelkie tego typu pojedyncze przypadki trzeba po prostu rozwiązywać.

 

+ szeregowe łączenie wymienników (MISTRAL DUO): zdajemy sobie sprawę, że nie każdy musi być zwolennikiem takiego rozwiązania, dlatego jest to tylko jedna z wielu oferowanych przez nas możliwości. Warto jednak podkreślić, że połączenie szeregowe jest jak najbardziej dopuszczalne i ma za zadanie zwiększenie sprawności temperaturowej odzysku ciepła, matematycznie według wzoru: n = 1 - [(1-n1)*(1-n2)]. Podobne centrale są produkowane od wielu lat choćby przez kanadyjską firmę Lifebreath. Do tej pory przychodzi do nas sporo zamówień na centrale z serii DUO i Klienci są z nich naprawdę zadowoleni.

 

Szanujemy uczciwą konkurencję i proszę nam wierzyć, że wszelkie naciąganie danych w ulotkach traktujemy jako niedopuszczalne. Zależy nam na tym, aby nasi Klienci cieszyli się urządzeniami Pro-Vent przez długie lata, dlatego w razie pytań, problemów technicznych lub sugestii dotyczących aktualnych rozwiązań, gorąco zachęcamy do kontaktu.

 

Pozdrawiamy serdecznie,

Pro-Vent Systemy Wentylacyjne

logo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Szanowni Państwo,

 

Z pewnym zaniepokojeniem przeczytaliśmy niektóre Państwa opinie na temat produktów firmy Pro-Vent.

 

Fajny temat i nagle się urwał- pozostaje więc dalsze błądzenie i analizowanie tego co kupić. Obecnie na tapecie mam Rekuperator Mistral Pro 400 EC. Trzeba trochę poczytać co o nim piszą ludzie, co opowiadają instalatorzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...

schemat.jpg

 

 

a ja mam pytanie do użytkowników mistrali

 

ramki z filtrami mają na sobie strzałki :p

powiedzcie mi jak te strzałki obrazujące przepływ powietrza są pozakładane

 

na rysunku pokazuję jak u mnie filtry są - strzałki na ramkach filtrów wskazują do "rekuperatora" - na kanałach ze ściany zewnętrznej wskazuje do rekuperatora, na kanałach od instalacji z domu tez wskazują na rekuperator

 

byłem niedawno u innych użytkowników smarta - pokazali mi rekuperatorek - strzałki mieli dokładnie odwrotnie - czyli przepływ powietrza skierowany akurat na zewnątrz rekuperatora

 

i u mnie i u nich zakładali autoryzowani przedstawiciele... jak wy macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...