Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaka klimatyzacje do domu jednorodzinnego


Recommended Posts

Najważniejszą sprawą to wybór instalatora. Dobry instalator posiada autoryzację od producenta na monataż. Czyli wie co robi i z jakim sprzętem ma do czynienia. Nie ma się co oszukiwać , że montaż w cenie 800 PLN za jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną powyżej 3 mb instalacji to profesjonalny instalator. Dobrzy fachowcy cenią się w granicach 1200 PLN. Tyle zapłaciłem za autoryzowanego instalatora z certyfikatem , moim zdaniem najlepszej marki na rynku Mitsubishi Electric. Ciche Energooszczędne i z 5 letnią gwarancją producenta a nie dystrybutora.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Ja właśnie się zastanawiam nad klimatyzacją w domku jednorodzinnym... opcja multi-split niestety odpada ze względów finansowych - a przydałaby się w 3 pokojach na poddaszu, zostaje więc tylko pojedyńcza jednostka chłodząca salon+kuchnia ok 37m, w tym duże okno od południa. zastanawiam się tylko jak taka klimatyzacja ma wpływ na wentylację mechaniczną (czy powinno się ten czynnik brać pod uwagę). Jaka jednostka? Jaka cena jest warta uwagi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie się zastanawiam nad klimatyzacją w domku jednorodzinnym... opcja multi-split niestety odpada ze względów finansowych - a przydałaby się w 3 pokojach na poddaszu, zostaje więc tylko pojedyńcza jednostka chłodząca salon+kuchnia ok 37m, w tym duże okno od południa. zastanawiam się tylko jak taka klimatyzacja ma wpływ na wentylację mechaniczną (czy powinno się ten czynnik brać pod uwagę). Jaka jednostka? Jaka cena jest warta uwagi?

 

Jutro montują mi klimę do nowego domu, do schłodzenia salon, kuchnia i jadalnia w jednym kawałku, razem 45 m2. Wrzucę zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym domu to raczej mało trafna decyzja. Chyba wolalbym wprowadzić się miesiąc, dwa, trzy później a zainstalować kanałowke. Szczerze nie rozgladalem się jeszcze za "tym", dlatego nie jestem pewien czy dobrego splita który ogarnie 45m2 dostanie się w rozsądnej cenie. No chyba że salon i kuchnia są pomieszczeniami zamkniętymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym domu to raczej mało trafna decyzja. Chyba wolalbym wprowadzić się miesiąc, dwa, trzy później a zainstalować kanałowke. Szczerze nie rozgladalem się jeszcze za "tym", dlatego nie jestem pewien czy dobrego splita który ogarnie 45m2 dostanie się w rozsądnej cenie. No

chyba że salon i kuchnia są pomieszczeniami zamkniętymi.

 

No to co mam montować klimę do starego domu? Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem dobra cena. Ja zapłaciłem niecałe 5k. Opłaty dokonałem na początku roku, dlatego nie dotknęła mnie podwyżka klimatyzatorów w lutym. A takowa była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko o kanałowych trzeba pomyśleć już na etapie budowy żeby gdzieś kanały schować. Więc wstępnie szukam tylko typu split... tym bardziej że mi "obsłuży" właściwe cały dół (kuchnia otwarta na salon i na przedpokój, "gabinet" zajmuje najmniejszy członek rodziny, więc przy otwartych drzwiach się i tak trochę schłodzi)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko o kanałowych trzeba pomyśleć już na etapie budowy żeby gdzieś kanały schować. Więc wstępnie szukam tylko typu split... tym bardziej że mi "obsłuży" właściwe cały d

ół (kuchnia otwarta na salon i na przedpokój, "gabinet" zajmuje najmniejszy członek rodziny, więc przy otwartych drzwiach się i tak trochę schłodzi)

 

Dziś miałem montaż i uruchomienie splita. REWELACJA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się przymierzam ale do klimy w bloku na oku mam LG Basic 09 lub 12 lub Gree Change 09 lub 12 09-25,kw 12 -3,5 kw to te 3,5 kw można kupić poniżej 2k to nie wiem co ma w sobie cudownego ten twój, że kosztuje 5k. Wolałbym LG bo z parametrów Cichszy a na tym bardzo mi zależy. Ale też trochę poniżej postraszyli, że LG często się psuje a i sam mam do LG jakieś ograniczone zaufanie znów Gree w ogóle nie znam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się przymierzam ale do klimy w bloku na oku mam LG Basic 09 lub 12 lub Gree Change 09 lub 12 09-25,kw 12 -3,5 kw to te 3,5 kw można kupić poniżej 2k to nie wiem co ma w sobie cudownego ten twój, że kosztuje 5k. Wolałbym LG bo z parametrów Cichszy a na tym bardzo mi zależy. Ale też trochę poniżej postraszyli, że LG często się psuje a i sam mam do LG jakieś ograniczone zaufanie znów Gree w ogóle nie znam

 

Kup co uważasz. Dla mnie ta cena jest ok. Można na necie kupić to samo taniej, ale gwarancja nie jest honorowana przez LG Polska. Każdy robi jak uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co ma do tego gwarancja, jak zakłada serwis z autoryzacją to jest gwarancja niezależnie od ceny itd. Tylko Ciekawe gdzie ja bym taki serwis znalazł i ile by sobie krzyknęli, a nie oszukujmy się założenie klimy to prosta sprawa i mógłbym to zrobić sam, ale mam dwóch znajomych którzy pracują jako monterzy/serwisanci klim chłodni również przemysłowych więc któryś mi pomoże więc gwarancja i tak gwarancja pójdzie się walić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co ma do tego gwarancja, jak zakłada serwis z autoryzacją to jest gwarancja niezależnie od ceny itd. Tylko Ciekawe gdzie ja bym taki serwis znalazł i ile by sobie

krzyknęli, a nie oszukujmy się założenie klimy to prosta sprawa i mógłbym to zrobić sam, ale mam dwóch znajomych którzy pracują jako monterzy/serwisanci klim chłodni również przemysłowych więc któryś mi pomoże więc gwarancja i tak gwarancja pójdzie się walić.

 

To montuj sam i nie zawracaj głowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
Powiedzcie mi jaką najlepiej klimatyzację do jednorodzinnego domu, aby była w naszej sypialni i w sypialni dziecka i w salonie. Na poddaszu nie da się wytrzymać latem jest tak gorąco. Zastanawiam się tylko czy trzeba zakładać 3 osobne klimatyzatory czy można ten system jakoś połączyć?

 

Multi split. Jedna sprężarka i trzy parowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...