Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Woda i kanalizacja


Robi25

Recommended Posts

Witam.

 

Proszę o poradę jak prawidłowo wykonać kanalizację sanitarną i z jakich materiałów. Obecnie jestem na etapie kopania fundamentów i chciałbym wyprowadzić rury kanalizacyjne i wodne.

 

W projekcie mam przez całą szerokość domu główną rurę ściekową fi 160 a dopływy fi 50. Byłem w sklepie z materiałami hydraulicznymi i sprzedawca powiedział, że poco robić rurą 160 skoro do pierwszej studzienki można zrobić 100 a od studzienki 160 i wtedy wyjdzie taniej.

 

Jaką rurą poprowadzić wodę do domu.

 

W jaki sposób profesjonalnie i nie za drogo zrobić przejścia w fundamencie?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nigdy nie jest jak w projekcie :) ale warto słuchać projektantów, bo potem cyrk wychodzi.

Pytanie do czego podłączysz te rurę (jest kanalizacja?) jak tak, to na jakiej głębokości ?

Z której strony jest woda i kanalizacja?

Rura w ziemie pomarańczowa 160, a podłączenia 110. fi 50 używaj mało, no chyba że wiesz na 100% gdzie co będzie.

U nas łazienka podczas montowania wody zmieniała się 3 razy :) rozkuwanie wylewki i fundamentów to masakra,

wiem co mówię, właśnie kończymy wodę.

 

Przejścia w fundamentach i stropach majstry robiły styropianem, niektóre rury poszły w fundamencie z bloczka fundamentowego inne bezpośrednio w beton zależy jak wyjdzie.

- obok rur kanalizacyjnych warto położyć rury którymi wprowadzasz przyłącze wodociągowe, prąd (za jednym kopaniem.

Warto zrobić przejścia do ogrodu (też czasami trzeba go podlać). My wrzuciliśmy pod fundamentem kolanka 90 i rury fi 160 pod pompę ciepła.

Kawałki styropianu w stropie ułatwiają życie podczas montażu rozprowadzania ciepła i montażu pionów kanalizacyjnych.

Zostaje do przecięcia tylko zbrojenie.

Koszt plastikowej złączki w fundamencie to parę złotych, przebijanie się przez fundament jak zapomni się o otworze- bezcenne.

Edytowane przez kasia_bv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
W warunkach przyłączenia kanalizacji sanitarnej może być podana średnica kanału- przyłącza, i należy się do tego dostosować. I należy wykonać na przyłącze projekt, który powinien być uzgodniony w "wodociągach". Z doświadczenia wiem, że wyjście z budynku powinno być wykonane średnicą 160.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...