Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kotły ATAG - słyszał ktoś?


Radiowiec

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 226
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zaczynają mnie już wkurzać ludzie co głoszą wielkie tezy niczym Macierewicz nie podparte jakimikolwiek dowodami.

 

Fizyka jest brutalna. Jak gaz z np PGNIG z m3 ma naukowo wyliczoną kaloryczność to producentom kotłów będzie zależało na dążeniu do wykorzystania 100% tej energii co jest niemożliwe, aczkolwiek producenci robią wszystko by dążyć do granicy bliskiej ideału.

Jak ktoś twierdzi że z m3 gazu wyciąga 2, 3 4... razy tyle energii niż daje od siebie to najprawdopodobniej nie ma kotła gazowego tylko pompę ciepła a to już inna bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli - nie wiesz, jak to sie dzieje, ale wierzysz, że to sie dzieje.

To mi przypomina jakąś sektę ;) nieźle wam mózgi sprali :)

 

Nie, to wygląda na celowe działanie, gra idzie o duzą stawkę. po co montować 2-3 tansze kotły jak mozna zamontować tylko jeden a zysk taki sam. Problem podstawowy jak znaleść frajera na tak drogi kocioł. Przy cenie za kocioł 9000 plus koszt przyłacza i wewnetrznej instalacji gazowej i komina to lepiej zainstalować pompę p-w i miec 2-3 krotnie mniejsze rachunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to wygląda na celowe działanie, gra idzie o duzą stawkę. po co montować 2-3 tansze kotły jak mozna zamontować tylko jeden a zysk taki sam. Problem podstawowy jak znaleść frajera na tak drogi kocioł. Przy cenie za kocioł 9000 plus koszt przyłacza i wewnetrznej instalacji gazowej i komina to lepiej zainstalować pompę p-w i miec 2-3 krotnie mniejsze rachunki.

 

Nikt tu Ci nie karze montować kotła Ataga.Wybór należy do ciebie.Co do zysków to jak zamontuje 3 to mam większy zysk niż z jednego.Logiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to wygląda na celowe działanie, gra idzie o duzą stawkę. po co montować 2-3 tańsze kotły jak mozna zamontować tylko jeden a zysk taki sam. Problem podstawowy jak znaleść frajera na tak drogi kocioł. Przy cenie za kocioł 9000 plus koszt przyłacza i wewnetrznej instalacji gazowej i komina to lepiej zainstalować pompę p-w i miec 2-3 krotnie mniejsze rachunki.

Jak kolega wyliczył ,że na kotle drogim zysk jest większy niż na 3 tanich.

To bez sensu .Klient ma ograniczoną ilość pieniędzy .Skoro więcej wyda na kocioł to mniej zostanie dla montera.

Ponadto nie istnieje problem polegający na zbyt dużej ilości pracy.Jest czas na montowania większej ilości tanich kotłów które zdecydowanie łatwiej sprzedać.

Kotły o znanych markach sprzedają się same.Nie trzeba nic uzasadniać ,bo reklamy zrobiły swoje.Ponadto jak taki kocioł się zepsuje ,to nikt nie będzie wypominał ,że sprzedałem jakiś kocioł.

Ale oczywiście ,szukamy złodzieja i oszusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza wymiana poglądów coraz bardziej zaczyna mi przypominać dyskusję z TB /szkoda, że już zbanowany/.

Każda prośba o dowody zalet kotła ATAG kończy się unikiem.

Spór sprzedawcy ATAG - inni /1950, Asolt, fotohobby, yaiba83, ja/. Nie prosimy o nic innego tylko dowody rewelacyjnych i trudnych do wytłumaczenia zalet kotła.

janbach

Przedstawiłeś ostatnio szczątkowe dane. Spróbujmy policzyć.

Klient przed zamontowaniem kotła gazowego zużywał 1,5 tony ekogroszku/m-c.

Przyjmuję ostrożnie - 4 miesiące zimowe po 1,5 tony = 6 ton + 3 tony na pozostałe 8 miesięcy.

Razem 9 ton ekogroszku.

Z tej ilości można uzyskać.

Wartość opałowa

9 ton x 28 GJ = 252 GJ x 0,8 /sprawność kotła/= 201 GJ

 

1 800 m3 gazu ziemnego x 0,035 GJ = 63 GJ. Niech Ci będzie - ciągła sprawność kotła wynosi 109%. Wówczas Twój klient uzyskał 68 GJ.

Wytłumacz proszę co się stało z różnicą = 133 GJ.

Ułatwię - do wyboru.

- 133 GJ "poszły" w komin na podtrzymanie ciągłości spalania w kotle na ekogroszek,

- kocioł ATAG osiąga sprawność 400 % uzyskując z m3 gazu ziemnego nie 35 MJ, tylko 210 MJ,

- dostawcy gazu ziemnego podają nieprawdziwe dane dot. wartości opałowej gazu ziemnego /Putin?/,

- dostawcy węgla fałszują kaloryczność /ZZ w celu obrony miejsc pracy?/,

- klient mnie oszukał podając ilości zużywanego węgla,

- odczytując licznik gazowy nie miałem okularów,

- nie potrafię tego wytłumaczyć, ale tak jest,

- klient korzysta z kotła ATAG, wyprodukowanego w Holandii, w fabryce z tradycjami, który do kocioł 5-krotnie uzyskał tytuł "Best, the best and best",

- zmowa innych producentów kotłów gazowych.

 

To jeszcze zostały koszty roczne.

9 ton węgla a 900 zł = 8 100 zł

1 800 m3 gazu a 2,2 zł = 3 960 zł

 

Koniecznie należy udostępnić link do tego tematu na forach dot. ogrzewania ekogroszkiem.

 

 

zaznaczałem że to twierdzenie klienta.

Ale jeśli palił 6 ton rocznie to i tak drożej

 

6ton x 900zł=5400zł

 

1800m3 x 2,2zł=3960zł

 

Chyba prosty rachunek

 

Mój sąsiad ma 160m2 i spala 6 ton eko w sezonie a latem CWU grzeje olejem,także w wypadku tamtego gościa śmiem twierdzić że 6 ton to mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skupmy się na kotłach stałopalnych.

Każdy producent kotła zapewnia że jego wymiennik ma najlepszą konstrukcje,by jak najwięcej odcisnąć ciepła z węgla.

Chyba się orientujecie jakie różnice są w spalaniu w różnych kotłach.

Z gazowymi jest to samo

 

A kol. fotohobby dalej czeka na odpowiedź dlaczego jest bardziej opłacalny atag niz inne tansze kotły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skupmy się na kotłach stałopalnych.

 

Skupiamy się na kotłach ATAG.

Kotły na paliwa stałe to nie ten temat. Chcesz podyskutować ATAG vs. kocioł na ekogroszek załóż nowy.

Jak w pierwszym wpisie podasz, że koszt ogrzewania gazem z wykorzystaniem tego kotła jest 3x mniejszy niż węglem gwarantuję niesłabnące powodzenie, ilość wejść pobije wszelkie rekordy FM, a Tobie darmową reklamę jakiej nigdzie nie uzyskasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skupmy się na kotłach stałopalnych.

Każdy producent kotła zapewnia że jego wymiennik ma najlepszą konstrukcje,by jak najwięcej odcisnąć ciepła z węgla.

Chyba się orientujecie jakie różnice są w spalaniu w różnych kotłach.

Z gazowymi jest to samo

 

 

Ale te kotły nawet nie zblizyły sie do "sufitu", czyli do wartosci powyzej której nie da się wycisnać juz nic wiecej.

Masz rację, wszyscy producenc kotłów na paliwa stałe zapewniaja, ze jego kocioł jest naj, ale to tylko zapewnienia, nikt zasadniczo nie wyprzedza konkurencji.

 

Ja rozumiem, ze można chwalic ATAG, że jest trwały, niezawodny, zywotny, cichy, ale nie za to, ze daje "niewytłumaczalne" oszczednosci gazu.

Oszczedności, których nikt nie potrafi rzetelnie obliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaznaczałem że to twierdzenie klienta.

Ale jeśli palił 6 ton rocznie to i tak drożej

 

6ton x 900zł=5400zł

 

1800m3 x 2,2zł=3960zł

 

Chyba prosty rachunek

 

Mój sąsiad ma 160m2 i spala 6 ton eko w sezonie a latem CWU grzeje olejem,także w wypadku tamtego gościa śmiem twierdzić że 6 ton to mało.

 

Zaczynam podejrzewać, że robisz sobie z nas wszystkich jaja albo kompletnie nic nie rozumiesz o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty poza-gazowe są niższe .I nieco lepsza sprawność.

W wielu przypadkach tanie kotły atmosferyczne są bardzie uzasadnione niż kondensaty .

 

Ile kociołków serwisował kolega ASOLT?

 

Nie serwisuje tych kotłow, ale tez nie mam zastrzezen do ich trwałosci i zywotności. Za to bardzo proszę o rozwiniecie nieco enigmatycznego stwierdzenia cyt.

"i nieco lepsza sprawnośc" Czy mozna prosić o zamianę słowa "nieco" na konkretną wartośc liczbową, czyli kocioł atag sprwanosc X %, kocioł np junkers, viesman, immergas, bretje itd. sprawnośc Y %.

Do obliczen mi to w zupełności wystarczy.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie serwisuje tych kotłow, ale tez nie mam zastrzezen do ich trwałosci i zywotności. Za to bardzo proszę o rozwiniecie nieco enigmatycznego stwierdzenia cyt.

"i nieco lepsza sprawnośc" Czy mozna prosić o zamianę słowa "nieco" na konkretną wartośc liczbową, czyli kocioł atag sprwanosc X %, kocioł np junkers, viesman, immergas, bretje itd. sprawnośc Y %.

Do obliczen mi to w zupełności wystarczy.

 

Tu jest trochę http://atag.com.pl/pliki/broszura_q.pdf

 

Kocioł vitodens 200 19 kW 8000 zł

 

Atag podobno 9000 zł jak ktoś tu napisał

Edytowane przez hydraulik_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W broszurze jest 109,7%, dla innych kotłow producenci podają ok 109 % . To nieco wynosi zatem ok 1%. Tyle tylko ze jakos nie mam zaufania do takich danych. Poza tym kol. serwisant wychwalając wydajnośc tych kotłow chyba nie mówił o róznicy 1 %.

Jezeli jednak przyjąc ten 1% to opłacalnosc montażu kotłow atag stoi pod wielkim znakiem zapytania i to nie tylko w stosunku do tanszych kotłow ale do pomp ciepła p-w a szczegolnie przy uwzglednieniu braku opłat stałych w taryfie w3 w wysokosci ok 850 zł rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greengaz jaja to ty sobie robisz to ty miałeś robić wyliczenia jak serwisant cię prosił to siedziałeś cicho jak mysz pod miotłą

 

Gdzie twoje mądre wyliczenia?Może napisz że na LPG będzie najtaniej!

Rozumiem, ze mam się odnieść do tego

Wytłumacz mi kocioł A jednofunkcyjny 24kW z zasobnikiem 150 l sprawność ok. 109% i kocioł B dwufunkcyjny ATAG z takim bajerem jak ekonomizer na spalinach (Uwaga wiem bo widziałem na własne oczy co on wyprawia) sprawność ok. 109% przygotowują dla cztero osobowej rodziny i gospodarstwa domowego ciepłą wodę 250L/dziennie, oblicz ile spali gazu kocioł A i ile spali gazu kocioł B w roku, gdzie efektywność kotła B przy podgrzewie c.w.u. jest większa o 40% od kotła A.

Proszę o podanie kosztu rocznego podgrzewu dla Kotla A i Kotła B, oraz oszczędność jeśli są (według Twojego toku rozumowania te same kotły o tej samej sprawności 109% to zapewne różnicy nie będzie) tylko proszę dokładnie później porównamy nasze wyniki.

 

Cokolwiek nie napiszę /policzę/ odpowiedź będzie jedna.

NIEPRAWDA. Z moich doświadczeń wynika, że kocioł ATAG zużył na podgrzewanie o 30, 40, 50 .... 90, 100% /do wyboru/ mniej gazu co przekładając na złotówki dało ..... /wstaw dowolna liczbę/ złotych.

To nie ten poziom dyskusji.

Raz podałeś przykład porównania z ekogroszkem. Pudło.

Podobnie można podejść do podanego przez Ciebie jako przykład, domu 140 m2 ogaconego 8 cm styropianu, temp. wewnątrz 21 st i zużyciu na CO i CWU - 800 m3 gazu. Może się okazać, po pobieżnej analizie, że ten dom jest niskoenergetyczny, jeśli nie nie pasywny. Byłby to pierwszy dom niskoenergetyczny na świecie z 8 cm styropianu na kamiennej ścianie.

Asolt zapewne, mając tylko takie dane, może się wyżyć nad wynikiem. Pytanie - tylko po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...