Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kotły ATAG - słyszał ktoś?


Radiowiec

Recommended Posts

hydraulik napisał

 

Biorąc pod uwagę częstotliwość przeglądów trzeba ich mieć setki zainstalowanych 5 lat temu, aby obecnie mieć chociaż jednego klienta na serwis dziennie. Naprawdę było kogo pytać w ostatnim tygodniu, czy napisałeś, aby coś napisać.?

 

Podaj proszę ile w końcu klient zużył ekogroszku, bo wychodzi na to, że 1,5 tony na rok, a nie na miesiąc.

 

Greengaz czytaj wpisy ze zrozumieniem i nie manipuluj faktami. Znowu chcesz ustrzelić słonia w powietrzu i znowu się nie udało. Co to ma być te 5 lat setki. 5 lat temu podejrzewam, że były ich tysiące. marka funkcjonuje w Polsce od końca lat 90, jak innym producentom nie śnił się jeszcze kondensat, to ATAG sprzedawal swoje kotły w Polsce z 7 letnią gwarancją. To jest fakt. wiec nie rozumiem twoich insynuacji.

 

Dodatkowo doczytaj mój wcześniejszy wpis umieszczam poniżej:

 

"Znasz lepszy kocioł dwufunkcyjny? Bo ja nie, ale może mnie oświecisz. ATAG w Polsce nie jest szczególnie znany, ale obserwuje ich od prawie 10 lat i to oni zawsze coś nowego wprowadzają na rynek a inni producenci to kopiują. w 2001 roku już mieli kocioł z silnikiem stirlinga. Widziałem ich na ISH, a inni Viessmann Vaillant pokazali to dopiero w 2011 i twierdzili, że to nowość. HAhAhA 10 letnia nowość. Czyli są jakieś 10lat za ATAGIEM. "

 

Naprawdę nie rób z ludzi idiotów. Bo sam się wygłupiasz. Ja mam w obsłudze albo niecałą 100 albo lekko powyżej modele SHR, Q i A również z prywatnego importu stare VR z lat 80 2 szt. Więc nie pisz że tak sobie piszę. Podaj mi konkurencyjnego kondensata, który funkcjonuje od 88r HAHAHA.

Dodatkowo nie znasz się na przepisach, prawo polskie mówi o przeprowadzeniu kontroli zabezpieczeń i na takie zabiegi kontrolne umawiam się z klientami po kilkadziesiąt złoty, a nie na przeglądy po 300-400 zł. Przegląd wykonuje średnio co 4-5 lat. Tak na szkoleniu powiedzieli i tak robię i znowu robi się to rzadziej ale rzetelnie z wymiana uszczelek HA HA.

 

Rada jak strzelasz to nie strzelaj na oślep i zadaj sobie trud czytania wpisów, jak chcesz brać udział w dyskusji. Rób tak jak ja nie mam zbyt dużo czasu ale staram się odnieść do wszystkich wypisywanych bzdur na tym poście, chodzi o rzetelność i nie posadzaj kogoś miara samego siebie :"czy napisałeś, aby coś napisać.?".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 226
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rozumiem, ze mam się odnieść do tego

 

 

Cokolwiek nie napiszę /policzę/ odpowiedź będzie jedna.

NIEPRAWDA. Z moich doświadczeń wynika, że kocioł ATAG zużył na podgrzewanie o 30, 40, 50 .... 90, 100% /do wyboru/ mniej gazu co przekładając na złotówki dało ..... /wstaw dowolna liczbę/ złotych.

To nie ten poziom dyskusji.

Raz podałeś przykład porównania z ekogroszkem. Pudło.

Podobnie można podejść do podanego przez Ciebie jako przykład, domu 140 m2 ogaconego 8 cm styropianu, temp. wewnątrz 21 st i zużyciu na CO i CWU - 800 m3 gazu. Może się okazać, po pobieżnej analizie, że ten dom jest niskoenergetyczny, jeśli nie nie pasywny. Byłby to pierwszy dom niskoenergetyczny na świecie z 8 cm styropianu na kamiennej ścianie.

Asolt zapewne, mając tylko takie dane, może się wyżyć nad wynikiem. Pytanie - tylko po co?

 

Greengaz znowu wymijająca odpowiedź to Ty manipulujesz tekstami jak Tobie wygodnie, a ludzie chcą przeczytać dlaczego ATGA nie no udowodnij na podstawie swoich obliczeń, że nie. Fakt jest taki, ze wynik wyjdzie na TAK i obojętnie kto to wykona, o ile wykona to rzetelnie. Natomiast Ty nie chcesz bo /do wyboru/

- nie jesteś zainteresowany, raczej nie bo byś nie wypowiadał się w tym poście;

- jesteś z konkurencji ATAG i taki rewelacyjny wynik podważył by sprzedaż Twoich kotłów;

- nie masz zielonego pojęcia jak to zrobić i podpierasz się asoltem;

- nie chcesz tego zrobić bo nie, wiec dyskwalifikuje Ciebie takie zachowanie jako wiarygodnego oponenta i opiniotwórcy;

resztę proszę sobie dopowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Green gaz pięknie umiesz liczyć zużycie węgla eko,tylko zapomniałeś uwzględnić straty kominowej ,straty przez niedopalanie.

Gdy to uwzględnisz to z tych 28MJ/kg zobaczysz ile ci zostanie.

Codo kotłów gazowych to Cię rozumiem.Z LPG współpracuję z Gaspolem.

Gaspol wstawia mi zbiornik za 1 zł,a Pan Marcin mówi co do kotła to nie będzi mi się wpier....ał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyliczył ,że na kotle drogim zysk jest większy niż na 3 tanich.

To bez sensu .Klient ma ograniczoną ilość pieniędzy .Skoro więcej wyda na kocioł to mniej zostanie dla montera.

Ponadto nie istnieje problem polegający na zbyt dużej ilości pracy.Jest czas na montowania większej ilości tanich kotłów które zdecydowanie łatwiej sprzedać.

Kotły o znanych markach sprzedają się same.Nie trzeba nic uzasadniać ,bo reklamy zrobiły swoje.Ponadto jak taki kocioł się zepsuje ,to nikt nie będzie wypominał ,że sprzedałem jakiś kocioł.

Ale oczywiście ,szukamy złodzieja i oszusta.

 

Zgadzam się z Toba Hydraulik. Na wiosnę mój kolega instalator montował kocioł ATAG u jednej starszej Pani i to w cenach naprawdę dampingowych. Można powiedzieć zrobił to prawie charytatywnie. Zysk myślę na 0% lub może 2-3% na całości instalacji kotłowni, bo tylko kotłownia była modernizowana. Kobieta nie miała kasy na kocioł ATAG więc jej rozłożył na dwie raty (czyli nawet dołożył na początku), stwierdził, że po tym całym badziewiu, który ona naprawia od kilku lat należy jej się odpoczynek finansowy i musi mieć cos dobrego, ale też stwierdził, że jakby tak robił to poszedł by z torbami. Dobra dusza z niego i czasami pomaga, dobrze że są tacy instalatorzy. Ja tez za uruchomienie grosza nie wziąłem, Bóg zapewne mi to wynagrodzi prędzej czy później.

Jak widać nie zawsze na drogim produkcie się zarabia, bo po prostu klienci nie mają kasy. jeśli by sprzedał taniochę to by mu zostało sporo, a klient by miał problem dalej, tak robi większość instalatorów i nikt im nic za złe nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli - nie wiesz, jak to sie dzieje, ale wierzysz, że to sie dzieje.

To mi przypomina jakąś sektę ;) nieźle wam mózgi sprali :)

 

To dopiero argument w kategorii "konkretny" chyba jest numerem jeden HA HA.

Można dokładnie Twoją wypowiedź odnieść do Ciebie samego.

 

Czyli nie wiesz co się dzieje, ale wierzysz, że tak się nie może dziać.

To mi przypomina jakąś sektę niedowiarków;) nieźle Tobie mózg wyprali:)

 

Powyższy wpis świadczy, o tym , że brak konkretnej argumentacji przeciw i jak to asolt ujął zaczęła się przepychanka.

Całe szczęście, że prawda zawsze wyjdzie na wierzch, a takie bezsensowne wpisy można zaliczyć do spalonych.

 

Chciałem tylko przedstawić szanownym czytelnikom, jakiej argumentacji używają typowi zaciekli przeciwnicy. Fajne bo jest niezła zabawa.Zawsze mnie takie fora bawiły i nie podejrzewałem, że będę w czym takim uczestniczył:)

Ale pozostanę wierny prawdzie, zobaczymy co dalej wyjdzie.

Pozdrawiam szacownych czytelników i w tym Ciebie fotohobby również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co ? ;) W tym roku, na tych targach ATAG, w innym roku na innych targach inna marka za swoją innowację...

 

Moze jakies konkretne wyliczenia, ile to daje ?

Skończ marketing, przejdź do konkretów.

 

A co powiesz jak w tym roku i w przyszłym będzie ATAG. W całej Europie wygrywa każde porównania i zdobywa kolejne nagrody, a od pięciu lat jest niepokonany w Holandii kolebce kondensacji, to chyba o czymś świadczy. Mam wiele kotłów w serwisie i te prawdziwe holenderskie mimio występowania pod innymi niekiedy niemieckimi markami sprawują się najlepiej, pod względem ekonomii i kosztów eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisant napisał

 

Przeczytaj uważnie i staraj się to zrobić ze zrozumieniem.

Mógłbyś powyższe przedstawić na liczbach?

Wyliczenie ekogroszek vs. gaz ziemny jest stosunkowo proste i jako doświadczonemu sprzedawcy nie powinno Ci to sprawić trudności.

 

Jeśli klient przez 6 lat eksploatuje Funke 25kW i w ostatnich dwóch latach zużywa miedzy 4,5 - 4,8 tony

a obecnie zużywa na tym samym budynku między 1600-1700m3 to chyba jest lepiej.

Dodatkowo w okresie letnim musisz dodać koszt prądu na podgrzew ciepłej wody, bo w zimę ma z kotła, no i dodatkowo dolicz koszt robocizny z wnoszeniem węgla, czyszczeniem kotła i paliwo do samochodu, bo ktoś po ten ekogroszek musi pojechać.

Nie trzeba tutaj jakiś szczególnych wyliczeń, abyś Ty "znawca tematu" mógł je podważać. masz przykład budynku mojego znajomego , któremu osiem lat temu sam proponowałem ekogroszek, ale to była zupełnie inna bajka (350 /tona) i inne koszt, a gaz miał być przyszłościowy. Obecnie ma gaz i jest szczęśliwym posiadaczem kotła gazowego kondensacyjnego.

 

Reasumując ten sam budynek te same przyzwyczajenia, budynek wysezonowany-wygrzany, a po przejściu na gaz niższe koszty i co tu też będziesz się doszukiwał spisku. A to tylko proste konkretne kosztowo porównanie. Niech użytkownicy sami podstawia sobie koszty gazu w swoich regionach i koszty ekogroszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwisant, jedyne, co cie sie tu udaje, to słowotok, w tym jestes dobry.

Jak zwykle, kiedy ktoś w racjonalny sposób podwaza marketingowe bzdury, to od razu zostaje posądzony o pracę dla konkurencji.

Może sobie zerknij w moje posty, zanim mnie o to posadzisz. Jeśli chodi o kondensaty, to raczej teraz bede kupował, by odliczyc za niego VAT.

W głowie ci sie nie miesci, ze kogoś spoza branzy śmieszy i irytuje Wasza szytymi grubymi nićmi reklama ?

 

Wasze "przyklady", ktore rownie dobrze mogą być zaledwie wirtualne.

O porównaniu do ekogroszku juz pisałem. Chyba pozostaje mi namowic wszystkich moich sąsiadów na przejscie w swoich domach z lat '70 z wegla na gaz.

Ilez oni tracą teraz - i sa tego calkowicie nieswiadomi.

Bo to przeciez "prawdziwe sformułowanie", ze gaz jest tańszy. Przeczytalem w interniecie, tak im powiem :)

 

To nie jest słowotok, tylko mam może coś więcej do powiedzenia niż krótkie "bzdury marketingowe". Nie posądzam tylko pytam, a to różnica. Widziałeś znak zapytania na końcu pytania? Kupisz kondensat jaki uważasz za najlepszy wg Ciebie i nic nam do tego. Raczej w glowie mieści mi się wszystko i racjonalna krytyka i rzetelne wyniki porównań, lub prawdziwe określenie instalatora, który nie koniecznie skończył studia wyższe na kierunku branżowym związanym z ogrzewnictwem. To raczej Tobie się to nie mieści w głowie, bo z uporem maniaka się powtarzasz raklama, marketing, promocja itd. Powiedz co w tym konkretnym wpisie jest reklamowego. Ja tylko obnażam wasze kontr argumenty i tyle.

Co do wirtualnych przykładów w wirtualnym świecie jakie chcesz aby były, to raczej janbach ma utrudnioną pozycje (bo na samym początku stal na przegranej) bo Ty zawsze napiszesz nieprawda, bełkot reklamowy itp. i myślisz ze jesteś wygrany. Dlatego włączyłem się w ta ciekawa dyskusje, bo tacy jak Ty starają się przekłamać prawdę, którą janbach chciał przedstawić najlepiej jak potrafił.

w gruncie rzeczy jak się przyjrzeć to właśnie Twoje określenia są typowo wirtualne, bo niczym nie poparte. Masz badania, że ATAG spala więcej od ekogroszu. Proszę przedstaw dowody tylko konkretnie. Może odwrócimy dyskusje i teraz was przeciwników poprosimy o dowody. Proszę udowodnić ze tak nie jest ja janbach napisał.

co do budynków z lat 70 to nie spalają 4 tony tylko 6-8 ton i więcej i tam oszczędności mogły by być jeszcze większe. oczywiście proporcjonalnie. Chodzi mi o sumę jaka zostanie w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. chciałeś przykładów to jeden z nich co potrafią kotły ATAG. Ostatnio zarejestrowałem na takim kotle temperaturę spalin na poziomie 14,2st przy podgrzewnie wody na 46st w kranie, znasz jakąś konkurencje co tak potrafi?.

skan z analizy spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Toba Hydraulik. Na wiosnę mój kolega instalator montował kocioł ATAG u jednej starszej Pani i to w cenach naprawdę dampingowych. Można powiedzieć zrobił to prawie charytatywnie. Zysk myślę na 0% lub może 2-3% na całości instalacji kotłowni, bo tylko kotłownia była modernizowana. Kobieta nie miała kasy na kocioł ATAG więc jej rozłożył na dwie raty (czyli nawet dołożył na początku), stwierdził, że po tym całym badziewiu, który ona naprawia od kilku lat należy jej się odpoczynek finansowy i musi mieć cos dobrego, ale też stwierdził, że jakby tak robił to poszedł by z torbami. Dobra dusza z niego i czasami pomaga, dobrze że są tacy instalatorzy. Ja tez za uruchomienie grosza nie wziąłem, Bóg zapewne mi to wynagrodzi prędzej czy później.

Jak widać nie zawsze na drogim produkcie się zarabia, bo po prostu klienci nie mają kasy. jeśli by sprzedał taniochę to by mu zostało sporo, a klient by miał problem dalej, tak robi większość instalatorów i nikt im nic za złe nie ma.

 

 

Te przykłady są coraz lepsze :)

 

Ja tylko obnażam wasze kontr argumenty i tyle.

.

 

Ha,ha ty nic nie obnazasz, nawet prostej symulacji nie potrafisz wyliczyc. Wciaz tylko przykłady zadowolonych użytkowników ATAGOW z TWOJEJ praktyki.

Gdzie oni są ?

Takie duze forum i nikt sie nie pochwalił tymi oszczednosciami...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

w gruncie rzeczy jak się przyjrzeć to właśnie Twoje określenia są typowo wirtualne, bo niczym nie poparte. Masz badania, że ATAG spala więcej od ekogroszu. Proszę przedstaw dowody tylko konkretnie. Może odwrócimy dyskusje i teraz was przeciwników poprosimy o dowody. Proszę udowodnić ze tak nie jest ja janbach napisał.

co do budynków z lat 70 to nie spalają 4 tony tylko 6-8 ton i więcej i tam oszczędności mogły by być jeszcze większe. oczywiście proporcjonalnie. Chodzi mi o sumę jaka zostanie w kieszeni.

 

serwisant, mam dla Ciebie propozycje.

 

Na mojej ulicy 70% domów ogrzewanych jest weglem, mimo iż mamy gaz w ulicy.

Strasznie psują te piece powietrze - zresztą niektore trzeba bedzie wkrótce wymienić.

I teraz: Ty przyjeżdżasz do mnie, ja organizuje spotkanie z 8 potencjalnymi klientami.

Jak przekonasz 6 z nich, że masz super-hiper-kociołek gazowy, ktory sprawi, że bedą za ogrzewanie płacić mniej, niz przy grzaniu węglem, to ma czas roboty tych 6 kotłowni mieszkasz u mnie za free.

 

Nie chcesz w stanie policzyc tego dla mnie na moim przykładzie, ale jestem pewien, że moim sąsiadom to wyliczysz.

 

Ty zarobisz, ja pozbęde sie kilku śmierdzacych kominów.

Wchodzisz w to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz jak w tym roku i w przyszłym będzie ATAG. W całej Europie wygrywa każde porównania i zdobywa kolejne nagrody, a od pięciu lat jest niepokonany w Holandii kolebce kondensacji, to chyba o czymś świadczy. Mam wiele kotłów w serwisie i te prawdziwe holenderskie mimio występowania pod innymi niekiedy niemieckimi markami sprawują się najlepiej, pod względem ekonomii i kosztów eksploatacji.

 

No dobra, lecimy.

 

Moze najpierw Targi Instalacje, których nagradz z 2012 tak się puszycie,

A co było w roku 2010 na przykład ?

 

Laureaci Złotych Medali MTP to: gazowy kocioł kondensacyjny ECOCONDENS firmy Termet,

 

A co było w roku 2012 na Instalacjach:

Nagrode przyznano dla:

Kocioł kondensacyjny ECOCONDENS CRYSTAL

TERMET S.A., Świebodzice

Pawilon 5, stoisko 28

 

 

Termet, czy ATAG, co za różnica, każdy z nich ma nagrodę i to z tych samych Targów ;) :)

 

Dalej jest jeszcze lepiej:

 

Kocioł Logamax plus GB162 (15, 25, 35, 45 kW) został nagrodzony w 2006r. przez holenderski Instytut Odlewnictwa – nagroda za wyjątkową oszczednośc i wydajność

 

Nagroda z Holandii ? Z "kolebki kondensacji " :)

To wtedy Atag nie był jeszcze tak dobry ?

 

Skoro jesteśmu już przy Buderusie:

 

Tytuł ten nadany został po analizie wyników badania opinii przeprowadzonego przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku. Ranking Budowlana Marka Roku to jedno z największych i najważniejszych tego typu badań prowadzonych w Polsce. Zdobycie wyróżnienia w rankingu to wielki sukces. Dzięki temu podkreślone zostaje uznanie dla danej marki, a także jej pozycja na rynku.

 

Nagroda jest tym cenniejsza, iż nadawana jest na podstawie ogólnopolskich badań, przeprowadzanych wśród odbiorców produktów budowlanych. Dlatego też można mieć pewność, że wybór dokonywany był przez reprezentatywną grupę respondentów oraz że wyniki tego badania mają jak najbardziej obiektywny charakter.

 

Nagroda dla Viessmana:

 

Na początku grudnia br. podczas Gali Top Builder 2011 firma Viessmann otrzymała nagrodę za swój produkt - kocioł kondensacyjny Vitodens 300-W.

 

Do tego jeszcze nagrody Złotego Instalatora dla Viessmana i Dedietricha 2 latach 2010, 2011... Naprawdę, nie ma co sie podniecać nagrodami...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klient przez 6 lat eksploatuje Funke 25kW i w ostatnich dwóch latach zużywa miedzy 4,5 - 4,8 tony

a obecnie zużywa na tym samym budynku między 1600-1700m3 to chyba jest lepiej.

Zanim cokolwiek jeszcze napiszesz proponuję cofnij się do szkoły podstawowej i weź do ręki kalkulator.

 

4,6 tony ekogroszku a 27 GJ/tonę to 121,5 GJ

1 600m3 gazu ziemnego a 0,033 GJ/m3 to 49,6 GJ.

 

Proszę podaj jakie są sprawności ATAG i kotła na paliwo stałe aby obie wartości opałowe były równoważne lub .... co się stało z różnicą 72 GJ.

Jeśli masz inne dane to pochwal się proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ekogroszku dobre 30% odchodzi na sprawdność pieca. Ale fakt faktem co tu się pisze o ATAGU do jeszcze trochę to palenie gazem wyjdzie o połowę taniej niż węglem.... bo użytkownicy tak mówią, ale zbadać i potwierdzić wynikami się nie daje...

 

Ciekawe czy doczekamy się skanu z analizy spalin. Myślę, że całkiem wiele sensownego by wniosła do wątku, a na pewno więcej niż ach i och...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wiecie,

żeby zdobyć medal, trzeba grubo zapłacić, by być w markach które mają być wyróżnione,

jak napisałem, Serwisant, skoro co chwilę serwisujesz te kotły, które nie wymagają serwisu,

to bądź łaskaw dać skany wydruków z analizy spalin,

zobaczymy co wydrukuje bezduszna maszyna,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie,

dawaliście link do broszury z ATAGA, tam maksymalne zużycie gazu dla kotła o mocy 20 kW wynosi 1,91 m3/h,

tutaj masz link http://www.viessmann.com/web/poland/PDF-90.nsf/06F3136BE0F518E6C1257B49007AF596/$FILE/DT%20Vitodens%20333-F%20WS3C,%20WR3C%20%2808,2007%29.pdf?OpenElement gdzie dla kotła 19 kW zużycie wynisi 1,89 m3/h,

a produkcja cwu (wydajność stała) wynosi 16 l/min dla parametrów 10-45 C,

jak ma się do tego ATAG, skoro z ekonomizerem produkuje 11,6 l/min wody o temperaturze 38 C, czyli o 4,4 l/min mniej,

jak to się ma, do waszych OCHÓW i ACHÓW, skoro to są oficjalne dane producenta,

dodam tylko że, ATAG ma 20 kW a Viessmann 19 kW,

 

nie kop już mnie już tak gwałtownie, chociażby ze względu na wiek:mad:

 

nie wiem czy potrafisz czytać ze zrozumieniem,

 

(niestety, to taka obecna przypadłość, wynikająca ze sposobu nauczania):(,

 

ale jeżeli bardzo się wysilisz, to może zrozumiesz, że nikt tutaj nie pisze, że te kotły są złe,

kotły są dobre, chociażby z tego względu, że to są kondesaty,

natomiast kwestionuje się cały czas, wasz poziom znajomości fizyki,

 

to jest przykry fakt,

ale fakt i nie da się tego ukryć,

 

 

szkoda,

 

może zastanów się nad tym i oszczędź sobie wstydu,

zamilcz lepiej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skan z analizy spalin

 

Z tego kotła nie zrobiłem, ponieważ wpisuje się dane w książce gwarancyjnej, ale w przyszłym tygodniu będę na podobnym, wiec zrobię specjalnie dla Ciebie filmik z owej kotłowni. podaj do siebie priv to prześlę filmik i kilka zdjęć. może się przekonasz.

Póki co skorzystaj z youtube i wpisz A244EC tam też masz dowód na spaliny 19,6st przy podgrzewie wody do 45. U mnie wypadło nieco lepiej, bo przypuszczam, że była zimniejsza woda na wejściu do budynku, a były w nocy przymrozki i dlatego taki super wynik. Fizyki nie da się oszukać.

 

 

Jak by co masz link powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisant mam do Ciebie pytanie

Gdybym zainstalował do komory powietrza generator HHO napewno poprawiło by to jakość spalanie gazu i pracę kotła ale co wtedy z tlenem w spalinach,który zmienił by się w wodę a jakość mieszanki by się wzbogaciła.co wtedy ,Czy by gwizdał?

 

Nie wiem nie sprawdzałem, nie doświadczyłem, ale skoro tlen jest potrzebny do spalania i podobno to funkcjonuje w autach, gdzie tlen tam też jest potrzebny, to może tu także by zafunkcjonowało. Ale nie wiem. Obecnie producenci kotłów badają różne rozwiązania, słyszałem o jakimś ogniwie w Vaillancie, poczekamy zobaczymy co z tego wyjdzie. Przy HHO uważaj bo jest podobno strasznie wybuchowe, a jak chcesz go zamontować przed komorą spalania, to uważaj na cofniecie płomienia przy odpaleniu. Na ten temat nie będę się wypowiadał, bo nie mam doświadczeń ani stosownej wiedzy, a wiedza internetowa to nie wiedza.

Sory janbach, że Ci nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...