Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kotły ATAG - słyszał ktoś?


Radiowiec

Recommended Posts

Te przykłady są coraz lepsze :)

 

 

 

Ha,ha ty nic nie obnazasz, nawet prostej symulacji nie potrafisz wyliczyc. Wciaz tylko przykłady zadowolonych użytkowników ATAGOW z TWOJEJ praktyki.

Gdzie oni są ?

Takie duze forum i nikt sie nie pochwalił tymi oszczednosciami...

 

I co w tym dziwnego dodam, ze Ta starsza kobieta to siostra mamy Pana Mariusza, czyli instalatora. To że nikt dla Ciebie nie zrobił dobrego uczynku, podobnie jat i może Ty dla innych, to nie mieści się Tobie w głowie, że można coś zrobić bezinteresownie.

 

Problem w tym ,że jak chcemy coś zanegować, to wybieramy cyferki (bo tak najłatwiej udać mądrego) najbardziej nam odpowiednie i tak nimi manipulujemy, aby wyszło tak jak chcemy. Bez przekazywania całej prawdy, co kolega Greengaz uczynił poniżej do czego się zaraz odniosę.

Pa słodziutki i próbuj dalej podważać moja osobę.

Co do forum tu są sami niezadowoleni, wiec próżno szukać zadowolonych posiadaczy ATAGA. Skoro dla nich eksploatacja ATAG nie przysparza problemów natury finansowej.

Wystarczy Ci taka odpowiedź, oczywiście, że nie! Ale to wyłącznie twój problem, a nie użytkowników ATAGA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 226
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

serwisant, mam dla Ciebie propozycje.

 

Na mojej ulicy 70% domów ogrzewanych jest weglem, mimo iż mamy gaz w ulicy.

Strasznie psują te piece powietrze - zresztą niektore trzeba bedzie wkrótce wymienić.

I teraz: Ty przyjeżdżasz do mnie, ja organizuje spotkanie z 8 potencjalnymi klientami.

Jak przekonasz 6 z nich, że masz super-hiper-kociołek gazowy, ktory sprawi, że bedą za ogrzewanie płacić mniej, niz przy grzaniu węglem, to ma czas roboty tych 6 kotłowni mieszkasz u mnie za free.

 

 

 

Nie chcesz w stanie policzyc tego dla mnie na moim przykładzie, ale jestem pewien, że moim sąsiadom to wyliczysz.

 

Ty zarobisz, ja pozbęde sie kilku śmierdzacych kominów.

Wchodzisz w to ?

 

Chętnie skorzystam podaj adres zamieszkania to przyjadę. Po co wyliczenia zamontuję jednemu za free a potem poleci nie raz już tak robiłem.Zrobię to tylko dla dowodu. Bo nie dla kasy. Obecnie mam kasy pełno a pracuję dla zabawy. Chociażby wczoraj (sobota) i zamiast siedzieć w domu do południa jade sobie naprawić Vaillanta VK4.

Dobrze jest robić to co się lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim cokolwiek jeszcze napiszesz proponuję cofnij się do szkoły podstawowej i weź do ręki kalkulator.

 

4,6 tony ekogroszku a 27 GJ/tonę to 121,5 GJ

1 600m3 gazu ziemnego a 0,033 GJ/m3 to 49,6 GJ.

 

Proszę podaj jakie są sprawności ATAG i kotła na paliwo stałe aby obie wartości opałowe były równoważne lub .... co się stało z różnicą 72 GJ.

Jeśli masz inne dane to pochwal się proszę

 

Greengaz nie ośmieszaj się tym liczeniem i ty wróć do podstawówki skoro tak liczysz.Już pisałem ci ja powinieneś liczyć a ty swoje.Jak nie masz pojęcia to to zostaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, lecimy.

 

Moze najpierw Targi Instalacje, których nagradz z 2012 tak się puszycie,

A co było w roku 2010 na przykład ?

 

Laureaci Złotych Medali MTP to: gazowy kocioł kondensacyjny ECOCONDENS firmy Termet,

 

A co było w roku 2012 na Instalacjach:

Nagrode przyznano dla:

Kocioł kondensacyjny ECOCONDENS CRYSTAL

TERMET S.A., Świebodzice

Pawilon 5, stoisko 28

 

 

Termet, czy ATAG, co za różnica, każdy z nich ma nagrodę i to z tych samych Targów ;) :)

 

Dalej jest jeszcze lepiej:

 

Kocioł Logamax plus GB162 (15, 25, 35, 45 kW) został nagrodzony w 2006r. przez holenderski Instytut Odlewnictwa – nagroda za wyjątkową oszczednośc i wydajność

 

Nagroda z Holandii ? Z "kolebki kondensacji " :)

To wtedy Atag nie był jeszcze tak dobry ?

 

Skoro jesteśmu już przy Buderusie:

 

Tytuł ten nadany został po analizie wyników badania opinii przeprowadzonego przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku. Ranking Budowlana Marka Roku to jedno z największych i najważniejszych tego typu badań prowadzonych w Polsce. Zdobycie wyróżnienia w rankingu to wielki sukces. Dzięki temu podkreślone zostaje uznanie dla danej marki, a także jej pozycja na rynku.

 

Nagroda jest tym cenniejsza, iż nadawana jest na podstawie ogólnopolskich badań, przeprowadzanych wśród odbiorców produktów budowlanych. Dlatego też można mieć pewność, że wybór dokonywany był przez reprezentatywną grupę respondentów oraz że wyniki tego badania mają jak najbardziej obiektywny charakter.

 

Nagroda dla Viessmana:

 

Na początku grudnia br. podczas Gali Top Builder 2011 firma Viessmann otrzymała nagrodę za swój produkt - kocioł kondensacyjny Vitodens 300-W.

 

Do tego jeszcze nagrody Złotego Instalatora dla Viessmana i Dedietricha 2 latach 2010, 2011... Naprawdę, nie ma co sie podniecać nagrodami...

 

No i polecieli i znowu pudło.

Co chciałeś tym porównaniem udowodnić, że NASA POLSKA FIRMA (szacun dla polskiej gospodarki) TERMET wykorzystuje ten sam wymiennik, co Vaillant, De Dietrich, Immergas, Ariston, Saunier Duval, itp. zalicza się do europejskiej czołówki. No to się tobie udało. tak termet stosuje te same komponenty jako składak bez własnej technologii, tak jak i składak Vaillant, De Dietrich, czy Immergas.

Przy TERMECIE została doceniona Polska firma, bo polskie targi. Szacun dla TERMETA, że nie kłamią i podają dla tego wymiennika 107% a inni pracujący na tym samym wymienniku (wymienieni powyżej) podają już 109% sprawności i to jest kpina.

 

No to lećmy dalej

GB162 fajny kocioł tylko szkoda, ze nia za 3800 tylko za ok 10000 i co ty tu porównujesz. gdybyś wiedział, to to nie jest Buderus tylko Nefit Holenderski, hm i znowu się wygłupiłeś. Nefit w Holandii jest jedna z trzech konkurentów dla ATAG. Tylko daj sobie trud i porównaj budowy i zobaczysz, kto na kim się wzoruje. A palnik stosowany w neficie (ceramiczny z palnikem skierowanym w dół) to patent ATAG (mogę się pomylić bo nie pamiętam dokładnie ze szkolenia) z roku 84 lub 86. Więc pytam co wtedy robił Buderus. Nawet nie wiedział, że za zachodnia granica są takie doskonale technologie. A jak się zorientował to kupił Nefita, bo na swoja technologie było, już za późno. Co do konstrukcji dostali nagrodę , ze skomplikowany odlew rur w których prowadzi się wodę w sposób turbulentny. Ale z tymi polimerami niby cudownymi to już przesadzili kotły i tak się zapychają.

Jak widzisz Buderus tez ma dobre kotły za 10000 produkowane w Holandii jak GB 162. Co prawda na początku były niedoskonałości jak przedmuchy z komory spalania i kotły paliły się na scianach, czy wydmuchiwane szkiełko rewizyjne, oraz nieszczęśliwe mocowania palnika, ale się z tym uporali i na chwile obecna jest to dosyć ciekawa konstrukcja może nie doskonała, ale jak patrzy się na całe badziewie na rynku to GB 162 jest bardzo dobrym kotłem. Ale Buderus tez ma i cienkie produkty, które sa kondensatami przes 1 rok a potem średnio to wygląda spaliny powyżej setki to co to za kondensat. GB0022, czy GB152 ale czego się spodziewać w kotle za tzw 3800. produkowanym w Turcji.

 

OK lecimy dalej

Badanie przez polski inststut śmiech na sali TOTAL. Czyli ja tez jestem odbiorcą produktów budowlanych. Bo do mnie też dzwonili, Pani się ładnie przedstawiła i poprosiła o kilka minut na przeprowadzenie badania, uprzedziła co gdzie i jak czyli BOSCH. No i się zaczęło, ale jak na większość pytań odpowiadałem, Immergas, Unical, Ihtio , ABW, i kilku innych holendrow, których PAni nie miała na swojej karteczce, grzecznie przeprosiła przerwała badanie bo nie było jej na rekę i podziękowała za poświęcony czas. To mi rzetelne badanie. Gdybym odpowiadał Junkers i Buderus ewentualnie Nefit to by było ok. Ja Bosch zleca badania to nie może być inaczej.

 

"Nagroda jest tym cenniejsza, iż nadawana jest na podstawie ogólnopolskich badań, przeprowadzanych wśród odbiorców produktów budowlanych." - śmiem twierdzić że to kłamstwo.

 

Widzisz nie wiesz co by było, gdyby ATAG czy Intergas, Czy Remeha tam przystąpili.

Więc nie rozumiem tego wpisu co to miało być? Wyjaśnij bo nie złapałem chyba sedna. Nikt się nagrodami nie podnieca, tylko jak są nadawane przez konsumentów to już jest cos, a jak są przez instytucje, którym się płaci to inna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim cokolwiek jeszcze napiszesz proponuję cofnij się do szkoły podstawowej i weź do ręki kalkulator.

 

4,6 tony ekogroszku a 27 GJ/tonę to 121,5 GJ

1 600m3 gazu ziemnego a 0,033 GJ/m3 to 49,6 GJ.

 

Proszę podaj jakie są sprawności ATAG i kotła na paliwo stałe aby obie wartości opałowe były równoważne lub .... co się stało z różnicą 72 GJ.

Jeśli masz inne dane to pochwal się proszę

 

Greengaz powiedz szczerze masz problem z kalkulatorem, czy z samym sobą. Dlaczego zaciemniasz fakty, chcesz aby czytelnicy twoich wpisów nic z tego postu nie wynieśli, czy cieszy ciebie wprowadzanie w ich głowach mentliku poprzez fałszywe podstawianie danych, wykonywanie nieprawdziwych obliczeń, a co najgorsza niedopowiadania całej prawdy co prowadzi do wyciągania fałszywych, kłamliwych i niewłaściwych wniosków.

 

przyjrzyjmy się Twojemu obliczeniu, dlaczego przyjąłeś dane ekogroszu bardzo wyśrubowane na 27GJ. A tag brałeś tylko to co Tobie akurat pasowało, aby podważyć moje stwierdzenie PRAWDZIWE, jako nie prawdziwe. I znowu się ośmiezyleś i życie da Tobie klapsa. Wykonaj obliczenia z najniższa kalorycznością może zaproponuję coś na poziomie 21GJ. dodatkowo trzeba uwzględnić właściwe sprawności urządzeń,

Przy ATAGu jest to prawie 100% na co i c.w.u.

A przy kotle na paliwo stałe HMMMMMMMMMM tu widzę, że masz trudność w ocenie.

Czyli co maja jakies 80-85% na papierze przy pełnym wykorzystaniu paleniska pod pełnym obciążeniem i pod pełnym przepływem wody o określonych parametrach i odpowiedniej delcie. HMMMM problem w tym , że w życiu tak nie jest. kocioł nie podaje tyle paliwa, aby w pełni wykorzystać palenisko, po przegrzaniu zasilania "wyłącza się", ależ nie pali dalej podtrzymując palenisko i wytwarza energie nikomu nie potrzebną, szkoda, ze to akie ważne aspekty pominąłeś. Dalej cykliczność pracy kotła stałopaliwowego powoduje zwiększenie strat kominowych i postojowych, hmmm to tez zapewne uszło Twojej uwadze. DO tego dochodzi prymitywna automatyka termostatyczna włącz wyłącz i brak możliwości zapanowania nad własciwa temperaturą w pomieszczeniu, Prawie zawsze jest to przegrzanie, i znowu wyrzucenie energii nikomu nie potrzebnej.

Reasumując kolega Greengaz, aby ośmieszyć moją wypowiedź nie uwzględnił w wyliczeniach właściwej sprawności urządzenia na paliwo stałe i dobrał może zawyżone dane kaloryczności energetycznej ekogroszu, czy się wygłupił wykonując obliczenia bez właściwych danych pomiarowych.

Tak więc wpis traktuje jako spalony.

Policz sprawności urządzenia na paliwo stałe i wyjdzie może nie 84% nie 74% nie 64% a w niektórych przypadkach większego przewymiarowania urządzenia do budynku pnniżej 60%.

I wtedy przystąp do obliczeń.

Powodzenia kochany, z tego co mi wiadomo forumowicze mają swoją opinie na temat takich banalnych wpisów, bo sami użytkują ekogroszi i wiedzą jak to jest naprawdę. Zapewne moja wypowiedź jest bliższa prawdy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie skorzystam podaj adres zamieszkania to przyjadę. Po co wyliczenia zamontuję jednemu za free a potem poleci nie raz już tak robiłem.Zrobię to tylko dla dowodu. Bo nie dla kasy. Obecnie mam kasy pełno a pracuję dla zabawy. Chociażby wczoraj (sobota) i zamiast siedzieć w domu do południa jade sobie naprawić Vaillanta VK4.

Dobrze jest robić to co się lubi.

 

Adress poszedł.

Wyliczenia sa potrzebne, bo zeby ktos byl przekonany, zeby przejśc na gaz dla oszczedności musi miec niezbite dowody, ze tak będzie.

To, ze Ty mu zrobisz instalację za free to zaden wabik, skoro musi wydać 10k na urządzenie.

 

Kiedy sie można Ciebie spodziewac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Nagroda jest tym cenniejsza, iż nadawana jest na podstawie ogólnopolskich badań, przeprowadzanych wśród odbiorców produktów budowlanych." - śmiem twierdzić że to kłamstwo.

 

 

Śmiem twierdzic, ze wszystkie Twoje przykłady uzytkowników to klamstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do forum tu są sami niezadowoleni, wiec próżno szukać zadowolonych posiadaczy ATAGA. Skoro dla nich eksploatacja ATAG nie przysparza problemów natury finansowej.

Wystarczy Ci taka odpowiedź, oczywiście, że nie! Ale to wyłącznie twój problem, a nie użytkowników ATAGA.

 

Niezadowoleni ?

Ja tu widze wielu zadowolonych uzytkowników rozmaitych urzadzeń - pomp ciepla, kotłów stalopalnych, solarów, kotłów kondensacyjnych, którzy chwala się niskim zużyciem energii.

Jest taki watek, w ktorym uzytkownicy komdensatow dziela sie swoimi danymi, odnosnie spalonych m3 gazu. Niektorzy maja wieksze, niektorzy mniejsze, jakos nie widac, zeby jakas marka byla bardziej oszczędna od innych.

Gdzie sa uzytkownicy Atag ? Czyzby nie było się czym chwalić ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adress poszedł.

Wyliczenia sa potrzebne, bo zeby ktos byl przekonany, zeby przejśc na gaz dla oszczedności musi miec niezbite dowody, ze tak będzie.

To, ze Ty mu zrobisz instalację za free to zaden wabik, skoro musi wydać 10k na urządzenie.

 

Kiedy sie można Ciebie spodziewac ?

 

Po co wyliczenia klient doświadczy, poczuje w portfelu i sam zobaczysz. Za kocioł zapłaci za rok jak będą efekty jak nie to zabieram zabawki i biore do domu i niech wraca do kotła na ekogroszek, lub szuka innego kondensata jeśli znajdzie podobnego. a kto mówi, że ma wydac za kocioł 10k. Doczytaj co napisałem.

Za adres dzięki podaj tel, aby umówić spotkanie.

Jest daleko, ale traktuje Ciebie poważnie i zaplanuję podróż w Twoja stronę. Wspomagam czasami serwisowo firmę w Chorzowie i Skawinie więc coś wymyślimy.

Tylko jeden z Twoich sąsiadów i nikt więcej na ATAGU ok. A potem niech inni zamontują, coś innego i się porównują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzic, ze wszystkie Twoje przykłady uzytkowników to klamstwo.

 

Moje przykłady to prawda. A Pani nie skończyła badania, to co tu mowic o rzetelnej grupie reprezentacyjnej. Nie pasowały jej moje odpowiedzi i wogle nie brano ich pod uwagę. Podejrzewa, że więcej było takich wypowiedzi, ale nie były słuszcze dla grupy Bosch więc przerwano badania.

Dlatego śmiem twierdzić że to kłamstwo.

Podaj tel uzgodnimy szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezadowoleni ?

Ja tu widze wielu zadowolonych uzytkowników rozmaitych urzadzeń - pomp ciepla, kotłów stalopalnych, solarów, kotłów kondensacyjnych, którzy chwala się niskim zużyciem energii.

Jest taki watek, w ktorym uzytkownicy komdensatow dziela sie swoimi danymi, odnosnie spalonych m3 gazu. Niektorzy maja wieksze, niektorzy mniejsze, jakos nie widac, zeby jakas marka byla bardziej oszczędna od innych.

Gdzie sa uzytkownicy Atag ? Czyzby nie było się czym chwalić ?

 

Potwierdzam to co napisał janbach sami zadowoleni więc po co mają pisać. Dobrze to wymyślił ATAG, że nie ma przypadkowych montaży przez tzw piekarzy, a każdy instalator odpowiada za kocioł i swoją instalację. Dlatego muszę się porozumieć z serwisantem z Twojego regionu, abym nie miał problemów, z użytkownikiem kotła ATAG, który zamontuje na Twojej ulicy. Jak będzie chciał chociażby przestawić czas na sterowniku.

Mam nadzieje, że wyjaśniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjrzyjmy się Twojemu obliczeniu, dlaczego przyjąłeś dane ekogroszu bardzo wyśrubowane na 27GJ. A tag brałeś tylko to co Tobie akurat pasowało, aby podważyć moje stwierdzenie PRAWDZIWE, jako nie prawdziwe. I znowu się ośmiezyleś i życie da Tobie klapsa. Wykonaj obliczenia z najniższa kalorycznością może zaproponuję coś na poziomie 21GJ. dodatkowo trzeba uwzględnić właściwe sprawności urządzeń,

Przy ATAGu jest to prawie 100% na co i c.w.u.

A przy kotle na paliwo stałe HMMMMMMMMMM tu widzę, że masz trudność w ocenie.

No to zaczynamy się zbliżać w naszych wyliczeniach.

Kocioł na ekogroszek sprawność - 60 %.

Ekogroszek - 19GJ/tonę.

Problem jeszcze w kosztach gdyż miał węglowy można kupić poniżej - 500 zł/tonę.

Oczywiście powyższe dotyczy tylko porównań z kotłem ATAG. Jeśli takie wyliczenia przeprowadzimy dla kotła kondensacyjnego innej marki to ekogroszek w kosztach ogrzewania bije na głowę gaz ziemny.

Koniecznie musisz zacząć się udzielać na forach ogrzewających paliwami stałymi. Tam są setki tysiący potencjalnych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wyliczenia klient doświadczy, poczuje w portfelu i sam zobaczysz. Za kocioł zapłaci za rok jak będą efekty jak nie to zabieram zabawki i biore do domu i niech wraca do kotła na ekogroszek, lub szuka innego kondensata jeśli znajdzie podobnego. a kto mówi, że ma wydac za kocioł 10k. Doczytaj co napisałem.

Za adres dzięki podaj tel, aby umówić spotkanie.

Jest daleko, ale traktuje Ciebie poważnie i zaplanuję podróż w Twoja stronę. Wspomagam czasami serwisowo firmę w Chorzowie i Skawinie więc coś wymyślimy.

Tylko jeden z Twoich sąsiadów i nikt więcej na ATAGU ok. A potem niech inni zamontują, coś innego i się porównują.

 

Myślałem, ze zalety ATAG sa na tyle oczywiste, że da się zyskac cos wiecej, niż likwidacja jedego komina.

Ale ok, ten jeden będzie cenny choćby dla porównan. Może wówczas i ja zmienie kocioł :lol:

Pytanie tylko, co bedzie, jak ta szalona teoria o obnizeniu rachunków po przejściu na gaz nie sprawdzi sie i sasiad zapłaci np 5000 zl za gaz, zamiast dotychczasowych np 4000zl ?

Numer wysylam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greengaz powiedz szczerze masz problem z kalkulatorem, czy z samym sobą. Dlaczego zaciemniasz fakty, chcesz aby czytelnicy twoich wpisów nic z tego postu nie wynieśli, czy cieszy ciebie wprowadzanie w ich głowach mentliku poprzez fałszywe podstawianie danych, wykonywanie nieprawdziwych obliczeń, a co najgorsza niedopowiadania całej prawdy co prowadzi do wyciągania fałszywych, kłamliwych i niewłaściwych wniosków.

 

przyjrzyjmy się Twojemu obliczeniu, dlaczego przyjąłeś dane ekogroszu bardzo wyśrubowane na 27GJ. A tag brałeś tylko to co Tobie akurat pasowało, aby podważyć moje stwierdzenie PRAWDZIWE, jako nie prawdziwe. I znowu się ośmiezyleś i życie da Tobie klapsa. Wykonaj obliczenia z najniższa kalorycznością może zaproponuję coś na poziomie 21GJ. dodatkowo trzeba uwzględnić właściwe sprawności urządzeń,

Przy ATAGu jest to prawie 100% na co i c.w.u.

A przy kotle na paliwo stałe HMMMMMMMMMM tu widzę, że masz trudność w ocenie.

Czyli co maja jakies 80-85% na papierze przy pełnym wykorzystaniu paleniska pod pełnym obciążeniem i pod pełnym przepływem wody o określonych parametrach i odpowiedniej delcie. HMMMM problem w tym , że w życiu tak nie jest. kocioł nie podaje tyle paliwa, aby w pełni wykorzystać palenisko, po przegrzaniu zasilania "wyłącza się", ależ nie pali dalej podtrzymując palenisko i wytwarza energie nikomu nie potrzebną, szkoda, ze to akie ważne aspekty pominąłeś. Dalej cykliczność pracy kotła stałopaliwowego powoduje zwiększenie strat kominowych i postojowych, hmmm to tez zapewne uszło Twojej uwadze. DO tego dochodzi prymitywna automatyka termostatyczna włącz wyłącz i brak możliwości zapanowania nad własciwa temperaturą w pomieszczeniu, Prawie zawsze jest to przegrzanie, i znowu wyrzucenie energii nikomu nie potrzebnej.

Reasumując kolega Greengaz, aby ośmieszyć moją wypowiedź nie uwzględnił w wyliczeniach właściwej sprawności urządzenia na paliwo stałe i dobrał może zawyżone dane kaloryczności energetycznej ekogroszu, czy się wygłupił wykonując obliczenia bez właściwych danych pomiarowych.

Tak więc wpis traktuje jako spalony.

Policz sprawności urządzenia na paliwo stałe i wyjdzie może nie 84% nie 74% nie 64% a w niektórych przypadkach większego przewymiarowania urządzenia do budynku pnniżej 60%.

I wtedy przystąp do obliczeń.

Powodzenia kochany, z tego co mi wiadomo forumowicze mają swoją opinie na temat takich banalnych wpisów, bo sami użytkują ekogroszi i wiedzą jak to jest naprawdę. Zapewne moja wypowiedź jest bliższa prawdy. Pozdrawiam.

 

Na rynku są dostępne ekogroszki od 21 do 27GJ. Z tym, że te 21 są sporo tańsze od 27. Więc proszę nie brać ceny tego lepszego i liczyć sprawność dla najgorszego bo tak wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie skorzystam podaj adres zamieszkania to przyjadę. Po co wyliczenia zamontuję jednemu za free a potem poleci nie raz już tak robiłem.Zrobię to tylko dla dowodu. Bo nie dla kasy. Obecnie mam kasy pełno a pracuję dla zabawy. Chociażby wczoraj (sobota) i zamiast siedzieć w domu do południa jade sobie naprawić Vaillanta VK4.

Dobrze jest robić to co się lubi.

 

To może usiądź przed telewizorem i obejrzyj Modę na sukces a nie troluj forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASOLT

Jak widać są i inne produkty spalające gaz podobnie jak ATAG i jakoś to nie robi na was wrażenia. Zarówno nie zrobiło to wrażenia na użytkowniku montixe, bo ma podobne wyniki i dobrze to świadczy o tym, ze nie wciskam bajek. Celowo podałem średni wynik na kiepskim starym domu, bo gdybym podał dobry wynik, to postukalibyście się po głowach podobnie jak w przypadku janbacha i może podobnie wysyłali byście mnie do podstawówki. HA HA .

A to tylko zwykła rozmowa o kotłach.

 

chciałem tylko zauważyć, że za cenę którą proponuje ATAG za sam kocioł, ja wyposażyłem całą kotłownię czyli kocioł, kompletny rozdzielacz dwu strefowy- wysoka/ niska temp,. dwa dedykowane sterowniki pokojowe ( po jednym na każdą strefę) i sonda zewnętrzna, 2 naczynia wzbiorcze i zasobnik C.W.U. 200L z zestawem przyłączeniowym.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem tylko zauważyć, że za cenę którą proponuje ATAG za sam kocioł, ja wyposażyłem całą kotłownię czyli kocioł, kompletny rozdzielacz dwu strefowy- wysoka/ niska temp,. dwa dedykowane sterowniki pokojowe ( po jednym na każdą strefę) i sonda zewnętrzna, 2 naczynia wzbiorcze i zasobnik C.W.U. 200L z zestawem przyłączeniowym.

 

pozdrawiam

 

Tak, ale świadomość nie posiadasz super hiper ATAGA, a kocioł który masz mniejszą o 5 % od niego sprawnosc, nie powinna Tobie dac spokojnie zasnąc. Tak samo jak straty rocznie w wysokosci ok 150-160 zł w porównaniu do ATAGA a wynikające ze zmniejszonej sprawnosci. Tak w ogole fakt wykonania całej kotłowni jest mało istotny w porównaniu z faktem braku w niej ATAGA. Tylko ów kocioł moze Cie uszczesliwic, posiadacze innych kotłow to głupcy którzy sa zadowleni z nie wiadomo czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...