Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kotły ATAG - słyszał ktoś?


Radiowiec

Recommended Posts

Tak, ale świadomość nie posiadasz super hiper ATAGA, a kocioł który masz mniejszą o 5 % od niego sprawnosc, nie powinna Tobie dac spokojnie zasnąc. Tak samo jak straty rocznie w wysokosci ok 150-160 zł w porównaniu do ATAGA a wynikające ze zmniejszonej sprawnosci

 

aaaa, więc to o to chodzi ..... a ja myślałem, że to przez tą zmianę czasu na zimowy :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 226
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do dziwnych wniosków zszedł ten temat. Niestety tak się kończy jak serwisant bierze się za nachalną reklamę i nagle okazuje się, że nie ma innych użytkowników, którzy by mogli te tezy potwierdzić a artykuł o zużyciu gazu ma się naprawdę bardzo dobrze. Niestety brakuje w nim użytkowników ATAGA bo są tak zadowoleni, że aż ich nie ma. Niestety tak jak ktoś już napisał, różnice pomiędzy kotłami dosyć mocno się zacierają a cena dwa razy większa konkurencyjnego modelu przy znikomych oszczędnościach nie zwali na kolana rynku. Stąd tylko póki co zachwyt 2 użytkowników w tym wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
  • 1 year później...
No oczywiście ATAG nigdy się nie psuje i jest wieczny. Intuicyjna obsługa, sam wszystko ustawia nic nie trzeba robić. Normalnie cud techniki nad wszystkimi innymi markami, których miliony na świecie a o Atagu jakoś takoś cicho...

 

Nie znam kotłów, ale mieszkam w NL i mam zmywarkę tej firmy rozmiar XXL (nawet wcześniej nie wiedziałam, że takie są) i w porównaniu do innych znanych u nas firm jest naprawdę rewelacyjna. Jeśli kotły są też takie to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Witam

Po dluższym czasie.

moge teraz sie pochwalić zużyciem gazu przez kocioł ATAG A244EC.Po 21 miesiącach użytkowania zużyłem 1591 m3 gazu przy temp w domu 21,5 dzień ,20,5 noc (6-23 dzień 23-6 noc).Ogrzewanie i CWU.12 miesięcy 6 osób,9 miesięcy 2 osobyCiepło miło i taniooooo!!!

 

Ten wynik zależy od kotła, czy zapotrzebowania domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po dluższym czasie.

moge teraz sie pochwalić zużyciem gazu przez kocioł ATAG A244EC.Po 21 miesiącach użytkowania zużyłem 1591 m3 gazu przy temp w domu 21,5 dzień ,20,5 noc (6-23 dzień 23-6 noc).Ogrzewanie i CWU.12 miesięcy 6 osób,9 miesięcy 2 osobyCiepło miło i taniooooo!!!

 

Ja też mam ten kociołek ponad 5 lat zero problemu ale pali jak każdy inny kondensacyjny.

Zawsze czysty wymiennik .

 

Ale widziałem 10 letnie kociołki . Doszło do perforacji w dolnej płycie komory spalania ( Alukrzem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Używam kotła ATAG A244 EC od 21 miesięcy zużyłem 1590 m3 gazu za ten okres( w Grudniu rozliczenie)Za cały rok 2016 zapłaciłem 2503,69 zł.Opis domu wcześniej.Temperatura w chacie 21,5 w dzień, w nocy 20,5 CWU 4 -osoby i żyję na luzie nic nie robię przy ogrzewaniu(popioły itp...)Nic nic aż głupio!!!

I tanio!!!

Nie wiem czy mam kocioł!!! Cicho i przyjemnie!!!

Edytowane przez janbach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Od października 2016 użytkuje ATAG'a q25s.

 

Od 1 października 2015 do 1 października 2016 zużyłem na co i cwu 1700m3 gazu gz50.

Dom 200m2 i dodatkowo garaż 50m2. Standardowo ocieplony, może nawet poniżej standardu przy posadzce.

W domu temperatura od 21,5 do 23 stopni. Mam sterowanie dwóch obiegów grzewczych (dwie pompy). Dodatkowo podłogówki pilnuje sterownik w domu, a grzejniki tylko głowice termostatyczne. Kominkiem paliłem gór 5 razy, bardziej dla klimatu.

 

Na ogrzanie wody idzie miesięcznie (np lipiec) 22 m3 gazu. 4 osobowa rodzina. Woda podgrzewana w zasobniku 150 litrów, jakiś polski producent.

 

Jest tak jak powinno być.

PS. kocioł zamontował kolega w szeregowcu (~130m2). Za styczeń zapłacił około 350 zł fakturę., w domu tylko kaloryfery - 21 stopni.

Edytowane przez tqlis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Od października 2016 użytkuje ATAG'a q25s.

 

Od 1 października 2015 do 1 października 2016 zużyłem na co i cwu 1700m3 gazu gz50.

Dom 200m2 i dodatkowo garaż 50m2. Standardowo ocieplony, może nawet poniżej standardu przy posadzce.

W domu temperatura od 21,5 do 23 stopni. Mam sterowanie dwóch obiegów grzewczych (dwie pompy). Dodatkowo podłogówki pilnuje sterownik w domu, a grzejniki tylko głowice termostatyczne. Kominkiem paliłem gór 5 razy, bardziej dla klimatu.

 

Na ogrzanie wody idzie miesięcznie (np lipiec) 22 m3 gazu. 4 osobowa rodzina. Woda podgrzewana w zasobniku 150 litrów, jakiś polski producent.

 

Jest tak jak powinno być.

PS. kocioł zamontował kolega w szeregowcu (~130m2). Za styczeń zapłacił około 350 zł fakturę., w domu tylko kaloryfery - 21 stopni.

 

Zużyłbyś znacznie mniej na CWU gdybyś miał A244EC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...