Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kotły ATAG - słyszał ktoś?


Radiowiec

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 226
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fakt w nową markę strach inwestować, tym bardziej, że nie ma sieci dystrybucji....

 

Firma swój pierwszy kocioł kondensacyjny wypuściła w 1982 roku.To ci nowa marka!

 

Włosi produkują bebech dla innych firm.Instalatorom proponuje zdjąć obudowę tego czy tamtego kotła i porównać.

Edytowane przez janbach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj silniki samochodowe mniej palą i mają więcej kM więc gdzie Twoja fizyka?

 

Bo kiedyś miały kiepska sprawność, a teraz nieco tylko lepszą.

A kondensacja jest juz wykorzystana na maksa.

Wszyscy producenci podają sprawność, różniącą się juz nie procentami, a promilami praktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jestem dobry m czy paprokiem ,może powinienem cofnąć się do podstawówki,ale wiem ,żę bebechy w tych kotłach są te same,a decyzję co do kotła podejmij sam.Wiesz co ja od serca polecam!!!

 

Po prostu proszę Cię o pomoc.

Przymierzam się do Vitodens 200 wyposażonego w palnik MatriX i nie mogę znaleźć odpowiednika w Aristonie.

Pomożesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Greengaz czym twoja negatywna opinia o produkcie którego nie znasz jest lepszą od opinii ludzi którzy go widzieli lub montowali.

Akurat poznałem te kotły w rejonie gdzie stosowany jest LPG i ludzie byli zadowoleni .

I to było dla mnie zadziwiające .Bo w wielu przypadkach z innymi kotłami narzekali na wysokie opłaty za gaz.

Ja ich nie montuję tylko czasem serwisuję .Czasem bo wymagany czas między czyszczeniami to 5 lat.Inne co 1 rok .to 1200 zł oszczędności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Greengaz czym twoja negatywna opinia o produkcie którego nie znasz jest lepszą od opinii ludzi którzy go widzieli lub montowali.

Akurat poznałem te kotły w rejonie gdzie stosowany jest LPG i ludzie byli zadowoleni .

I to było dla mnie zadziwiające .Bo w wielu przypadkach z innymi kotłami narzekali na wysokie opłaty za gaz.

Ja ich nie montuję tylko czasem serwisuję .Czasem bo wymagany czas między czyszczeniami to 5 lat.Inne co 1 rok .to 1200 zł oszczędności

Nigdzie nie wyraziłem się negatywnie o samych kotłach ATAG.

Patrz wpis #17

Nie, żebym miał coś przeciwko kotłom ATAG, ale

Wolałbym, coś więcej niż: - zamontowałem kilka sztuk i klient był zadowolony. Taki wpis kompletnie nic nie znaczy.

Sprzedającego najbardziej dyskwalifikuje brak wiedzy i nachalna reklama.

Patrz:

Każdy klient melduje niskie zużycie gazu ,ale to już rewelka.

Sam odczytywałem licznik po roku!!!

stwierdziłem ,że mrozi rodzinę!

Płacił za przegląd z radością

Jakieś pytania tel. 503 978 340

Zadziwiająco małe zużycie gazu.czasem trudno to wytłumaczyć racjonalnie.

Zamiast Viessmana można kupić Aristona i jest to samo.

Takie wpisy świadczą o autorze, a nie o kotłach ATAG o których zresztą nic nie wiadomo, poza opiniami sprzedających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.

Ja ich nie montuję tylko czasem serwisuję .Czasem bo wymagany czas między czyszczeniami to 5 lat.

Z instrukcji obsługi kotła ATAG

12.3 Częstotliwość przeglądów / inspekcji

ATAG Technika Grzewcza zaleca coroczną inspekcję kotła a pełen przegląd urządzenia

co dwa lata lub po przekroczeniu liczby godzin pracy podanych w warunkach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to napisałem - nie jestem przeciwnikiem kotłów ATAG, zresztą żadnych kotłów. Nie jestem ich sprzedawcą.

Sprzeciwiam się natomiast pisaniu nieprawdy, półprawdy, czy głupawej reklamie.

Proszę o dowody o ile kocioł przez Was reklamowany ma wyższą sprawność od innych producentów. 80%, 8%, 0,8%, 0,008%?

Banialuki, sprowadzające się do stwierdzenia, że użytkownik kotła ATAG, dzięki jego wysokiej sprawności właściwie to.... może sprzedawać gaz PGNiG - nie wymagają komentarza.

 

Koło wynaleziono 8 000 lat temu i co z tego?

Poza tym sam sobie odpowiedziałeś

Firma swój pierwszy kocioł kondensacyjny wypuściła w 1982 roku.To ci nowa marka!

2013 - 1982 = 31

Pisanie, że Viessmann i Ariston to to samo dyskwalifikuje piszącego jako sprzedawcę kotłów.

c.b.d.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...