Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kotły ATAG - słyszał ktoś?


Radiowiec

Recommended Posts

Co wy na to?

 

ZŁOTE MEDALE targów INSTALACJE 2012

 

mtpmedal_small.JPGZłoty Medal MTP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która jest przyznawana po wnikliwej ocenie ekspertów innowacyjnym produktom najwyższej jakości, odpowiadającym szeregu kryterium, wytworzonym w oparciu o najwyższej klasy technologie.

 

Sąd Konkursowy pod przewodnictwem prof. dr hab. Edwarda Szczechowiaka, dyrektora Instytutu Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej uhonorował 13 produktów zgłoszonych do konkursu o Złoty Medal na targach INSTALACJE oraz 1 produkt zgłoszony na targach KOMINKI. Wszystkie przyznane Złote Medale MTP są nagrodami równoważnymi.

 

Kocioł kondensacyjny ATAG A244 EC

ATAG Verwarming Nederland B.V., Holandia

Zgłaszający: EKO-TECH INVEST, Unisław

Pawilon 5, stoisko 16

ATAG A244 Eco Combi to jedyny kocioł na rynku z ekonomizerem, zwiększającym wydatek ciepłej wody użytkowej przy mniejszym zużyciu gazu. Sprawność kotła A244EC wg normy EN 677 wynosi aż 109,6%! Nowym rozwiązaniem jest wykonany ze stali szlachetnej trzeci wymiennik ciepła do wstępnego podgrzania ciepłej wody użytkowej, odbierający ciepło ze strumienia spalin i dostarczający do c.w.u. pozostałą energię, traconą w zwykłych kotłach przez komin, oszczędzając tym samym pobór energii pierwotnej. Rozwiązanie to pozwala uzyskać bardzo niskie temperatury spalin, nawet do 26°C. Jako jedyny na rynku kompaktowych kotłów ATAG A244 Eco Combi osiąga stała wydajność c.w.u. do 14,3 l/min (45°C), przy jednoczesnej mocy znamionowej kotła 24 kW. Sercem kotła A244EC jest gładkorurowy wymiennik główny OSS – własne, ekskluzywne rozwiązanie firmy ATAG. Ten trwały, wysokowydajny wymiennik ze stali szlachetnej o wiele skuteczniej przekazuje ciepło niż zwykłe, aluminiowe wymienniki lamelowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 226
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No i co ? ;) W tym roku, na tych targach ATAG, w innym roku na innych targach inna marka za swoją innowację...

 

Moze jakies konkretne wyliczenia, ile to daje ?

Skończ marketing, przejdź do konkretów.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co ? ;) W tym roku, na tych targach ATAG, w innym roku na innych targach inna marka za swoją innowację...

 

Moze jakies konkretne wyliczenia, ile to daje ?

Skończ marketing, przejdź do konkretów.

 

fotohobby widać , że obojętnie co napisał by janbach odesłał byś go do podstawówki i wymagał konkretów. masz kilka konkretów podanych na tym forum , chociażby przez użytkownika, o którego prosiliście i dziwiliście się, że nikt nie użytkuje. A jak się pojawił to wyśmialiście go. Zastanówcie się o co wam chodzi. wiadomo, że chcielibyście usłyszeć, że ATAG psuje się jak inne, sa problemy jak z innymi i spala tyle samo gazu jak inne, a na dodatek jest droższy. Problem w tym ze jest z tym kotłem zupełnie inaczej. Nie psuje się tak często jak inne, nie ma z nim problemów eksploatacyjnych, i na dodatek spala mniej gazu. No i przysparza wam problemów, ale to jest wasz problem a nie użytkowników ATAGA. Najlepsze jest to , ze użytkownicy ATAGA wybrali by ponownie ten kocioł (zapytałem się w ostatnim tygodniu na przeglądach, czy są zadowoleni i wybrali by ponownie ATAGA). Doszedłem także do wniosku, że na takich forach użytkowników ATAGA nie spotkamy za dużo, bo nie mają problemów. Więc po co mają pisać o problemach, które ich nie dotyczą, wprost przeciwnie jest z użytkownikami innych konkurencyjnych produktów, jak widać jest ich tutaj sporo.

 

Dlatego prosimy użytkownika, który zadeklarował się do przedstawiania danych o raportowanie, a by utrzeć nosa niedowiarkom.

 

A ty fotohobby poczytaj wpisy w tym temacie jeszcze raz i zobaczysz kilka przykładów niczym nie odbiegających od innych wpisów na innych tematach, których tak się nie krytykuje.

A może Twoja bezzasadna krytyka bierze się z tego, że sprzedajesz konkurencyjne kotły i takie dobre dane są Tobie nie na rękę i kotły którymi handlujesz nie osiągają takich wyników?

Proponuje podaj co to dla ciebie konkrety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza wymiana poglądów coraz bardziej zaczyna mi przypominać dyskusję z TB /szkoda, że już zbanowany/.

Każda prośba o dowody zalet kotła ATAG kończy się unikiem.

Spór sprzedawcy ATAG - inni /1950, Asolt, fotohobby, yaiba83, ja/. Nie prosimy o nic innego tylko dowody rewelacyjnych i trudnych do wytłumaczenia zalet kotła.

janbach

Przedstawiłeś ostatnio szczątkowe dane. Spróbujmy policzyć.

Klient przed zamontowaniem kotła gazowego zużywał 1,5 tony ekogroszku/m-c.

Przyjmuję ostrożnie - 4 miesiące zimowe po 1,5 tony = 6 ton + 3 tony na pozostałe 8 miesięcy.

Razem 9 ton ekogroszku.

Z tej ilości można uzyskać.

Wartość opałowa

9 ton x 28 GJ = 252 GJ x 0,8 /sprawność kotła/= 201 GJ

 

1 800 m3 gazu ziemnego x 0,035 GJ = 63 GJ. Niech Ci będzie - ciągła sprawność kotła wynosi 109%. Wówczas Twój klient uzyskał 68 GJ.

Wytłumacz proszę co się stało z różnicą = 133 GJ.

Ułatwię - do wyboru.

- 133 GJ "poszły" w komin na podtrzymanie ciągłości spalania w kotle na ekogroszek,

- kocioł ATAG osiąga sprawność 400 % uzyskując z m3 gazu ziemnego nie 35 MJ, tylko 210 MJ,

- dostawcy gazu ziemnego podają nieprawdziwe dane dot. wartości opałowej gazu ziemnego /Putin?/,

- dostawcy węgla fałszują kaloryczność /ZZ w celu obrony miejsc pracy?/,

- klient mnie oszukał podając ilości zużywanego węgla,

- odczytując licznik gazowy nie miałem okularów,

- nie potrafię tego wytłumaczyć, ale tak jest,

- klient korzysta z kotła ATAG, wyprodukowanego w Holandii, w fabryce z tradycjami, który do kocioł 5-krotnie uzyskał tytuł "Best, the best and best",

- zmowa innych producentów kotłów gazowych.

 

To jeszcze zostały koszty roczne.

9 ton węgla a 900 zł = 8 100 zł

1 800 m3 gazu a 2,2 zł = 3 960 zł

 

Koniecznie należy udostępnić link do tego tematu na forach dot. ogrzewania ekogroszkiem.

 

Greengaz Ty to dopiero jesteś HATER.

Po pierwsze delikatna sugestia o zbanowanie nie wygodnych dla Ciebie i Twoich teorii osób jest co najmniej śmieszna. Moderator ma swoja wyrobiona niekiedy opinię na takie wpisy jakie tutaj uprawiasz.

Po drugie dostałeś kilka dowodów w wcześniejszych wpisach (doczytaj co to jest ten ekonomizer i jaka jest budowa wymiennika, oraz algorytm pracy podany w skrócie przez janbacha) tylko problem jest w tym że Ty ich nie rozumiesz, ba nawet nie chcesz ich zrozumieć bo nienawiść do produktu Tobie na to nie pozwala. Nadal jestem ciekaw kto Ci płaci. PS. Nie mam nic do Greengaz.

Po trzecie jaki spór, ktoś zapytał o kocioł ATAG, ktoś inny odpowiedział zgodnie z tym co wiedział lub doświadczył. Czy ty wiesz o wszystkich procesach jakie zachodzą w Twojej wątrobie układzie nerwowym i limfatycznym, czy tarczycy. Nie ale wiesz jak to mniej więcej działa i swoim dzieciom możesz odpowiedzieć jak zapytają. (o ile masz dzieci, a nie jesteś studentem pracującym na zlecenia konkurencji dla ATAGA). Tak samo odpowiedział Janbach, czytli tak jak to czuł, jak to doświadczył i jak potrafił opisał najlepiej. ALe oczywiście chcieliście "biednego instalatora zapędzić w kozi róg" całe szczęście sa i ludzie, którzy widza co się tu wyprawia. Wszystko co jest lepsze od konkurencji zniszczyć. A chodziło tylko o rzetelne informacje, kto widział , kto słyszał, kto doświadczył. Natomiast odzywaja się osoby, które nie widziały , nie słyszały, a przede wszystkim nie doświadczyły.

może w HATEROWANIU, tez są jakieś granice przyzwoitości co?

Po czwarte, twoje obliczenia sa grubo naciągane, Twoja ostrożność nie niesamowita przesada. Przecież wszyscy wiedzą wszem i wobec, że jak ktoś ma najgorszy miesiąc to zawsze jest to jeden a nie cztery i raz to jest luty, w innym roku może to być styczeń a w innym Grudzień. W swoim serwisowym , życiu nie spotkałem klienta, który od listopada do lutego pali tak samo. To dopiero "ostrożna" przesada. A wszystko po to , aby ośmieszyć janbacha. Niestety myślący ludzie wyciągnęli sami wnioski i również niestety sam się tym "ostrożnym" wyliczeniem ośmieszyłeś.

Dopowiem, niejednokrotnie spotkałem się z opinią klientów, gdzie użytkowali EKOgroszek i przeszli na kotły kondensacyjne, to na gazie ziemnym prawie wszystkie wypadają lepiej. ale na LPG to tylko klienci ATAGA mówią, że jest taniej od ekogroszku przyjmując cenę np. gaspolu. Więc chyba coś w tym jest.

Oczywiście, gdyby kupili swoje butle i kupowali gaz od niezależnych dostawców to każdy kondens by był lepszy od ekogroszku, oczywiście przy założeniu ok 900-1000/tona ekogroszku.

Co do wartości opałowej tez się z nią nie zgodzę. sa różne dla różnych rodzajów węgla niby tego samego. więc to co podałeś nie jest KONKRETNE.

Postaraj się obronić Twoje wyliczenia bo nie sa KONKRETNE tylko typowo marketingowe.

Więc Twoja prośba o wytłumaczenie gdzie są te brakujące 133GJ jest:

- nie poważna;

- nawiedzona krytycznym okiem konkurencji ATAGA;

- złośliwa i pozbawiana konkretów;

- wyliczona zupełnie nie poprawnie, bez rzetelnych danych, o kaloryczności i ilości spalonego węgla;

- wyliczeniem kogoś kto nie liznął praktyki;

- próba zabłyśnięcia przed publicznością;

- populistycznym bełkotem;

- zatwardziałym przykładem HATERA;

- nie dotycząca kotłów ATAG, ale w rzeczy samej widowiskowa.

- itd., itd.

Co do kosztów rocznych

- śmiech wśród widowni, najpierw złe dane, potem nieprawidłowy przykład obliczeń, potem zawyżenie kosztów, aby wyszło bezsensowne porównanie. To wszystko aby ogłupić ludzi, którzy czytają te wpisy. Otóż nie tylko po to, również aby pokazać, ze wpisy janbacha są mało poważne. To raczej Ty tym wpisem przedstawiłeś się jako osoba mało poważna i nie konkretna żonglująca faktami tak jak nasi politycy, czyli dla osiągnięcia swoich korzyści.

 

janbach chciałeś dobrze i trzymaj fason i nie wdawaj się w bezsensowne dyskusje prowadzące do nikąd, niech Greengaz się wygłupia, mądrzy ludzie osądzą. Jak klient chce wiedzieć coś o ATAGU to pisz o atagu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwisant, ufam, że wciąz dokonujesz obliczeń dotyczacych oszczędności,jakie uzyskam wybierając kociol ATAG.

I ze wkrótce poznam wynik.

 

Wczytaj się dobrze w wpisy, to Greengaz ma pierwszy udowodnić swoimi obliczeniami prawdę swoich twierdzeń, dlaczego miałbym pierwszy wykonać obliczenia i dać mu gotowe rozwiązanie, masz mnie za idiotę, oj nie ładnie. Prowokacji ucz się od lepszych.

Dobrze, że mi ufasz, bo ja Ciebie nie oszukam. Nie mam nic do stracenia więc mogę być bezstronny, w przeciwieństwie chyba do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotohobby widać , że obojętnie co napisał by janbach odesłał byś go do podstawówki i wymagał konkretów. masz kilka konkretów podanych na tym forum , chociażby przez użytkownika, o którego prosiliście i dziwiliście się, że nikt nie użytkuje. A jak się pojawił to wyśmialiście go.

 

 

Możesz mi przytoczyc kto, kogo wyśmiał ?

Pzeciez tu pojawił się jeden użytkownik, z jednym postem, zarejestrowany na forum w paźzierniku.

Napisał, ze ma nowy kocioł i tyle.

Szału nie wzbudził, jak zresztą kazdy jednopostowiec.

 

Generalnie, to ten kocioł promują tylko sprzedawcy i instalatorzy i to jeszcze przytaczając absurdalne przykłady inwestorów, którzy po przejściu z ekogroszku na gaz zaczęli oszczędzać na rachunkach. To ma byc jeden z tych "konkretow" ?

Nie zauwazasz, że ta promocja kotłów ociera się muz o smiesznosc ?

Przeciez Ty nawet nie potraficz wyliczyc potencjalnych oszczednosci dzięki np ekonomizerowi...

 

Mnie marka ATAG wisi i powiewa. Podobnie, jak np podobne cenowo Broetje, czy Wolf, tylko, że o ile tamte nie promuja sie w tak absurdalny sposób, to Atag tak i to trzeba wyprostować, bo jeszcze ktos wam uwierzy.

Potrafisz policzyć oszczednosci na moim przykładzie, czy poddajesz tą runde ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja ok, zywotnośc ok, ale mnie jako audytora i projektanta czesto pytają inwestorzy o opłacalnośc takiego czy innego rozwiazania.

Jezeli ja im powiem ze kotły ATAG zuzywają ją mało bo dom taki czy inny zuzył tyle a tyle lub jest duzo kąpieli albo jest utrzymywana wysoka temperatura to im i mi to niewiele mówi. Jeszcze zeby ten dom miał dokladne obliczenia ozc to cos niecos mozny by ocenic. Kol. fotohobby zapytał o opłacalnośc i zapytam ja . Ile otrzymamy kWh z m3 gazu z kotła ATAG, Junkers, Vessman, wartosci konkretne które posłuzą mi do dalszych obliczen opłacalnosci. Nie interesują mnie temp. spalin choc mają wpływ na sprawnosc. Tylko faktyczne osiągi tych kotłów pomierzone w takich samych warunkach (niekoniecznie identycznych z domowymi) pozwolą obietkywnie ocenic i obliczyc opłacalnosc montazu poszczegolnych kotłow. Bez tego to bładzenie we mgle.

A to czy to zuzycie jest małe czy duze to mozna ocenic na podstawie obliczen ozc i temp w danym okresie obliczeniowym.

 

Asolt jak to Ty taki poważny audytor projektan nie potrafi podstawić do wzoru danych. Możesz przecież coś założyć i podać te założenia skrajne oraz średnie. W czym problem. twoje stwierdzenie, ze nie dają np. temp czy duza kąpiel, przecież wiesz jaka jest śrdnia na osobe zużytej wody projektancie, przecież wiesz jaka jest delta przy 20 i 23 stopniach w pomieszczeniu, z czym ty masz problem. pozostałe dane są w kartach katalogowych jakie załączył Hydraulik. Problem w tym , że nie potrafisz podstawić do wzoru średnich lub nie chcesz tego wykonać opowiadając, ze nie masz danych. Jeśli nawet wykonasz te obliczenia to będę wątpił w ich rzetelność, może nie z tego , że jesteś przeciwniekiem kotłów ATAG, ale z tego , że chyba nie byłeś na lekcji o sprawnościach urządzeń. Skoro porównujesz kotły kondensacyjne i nie widzisz miedzy nimi różnicy, to jest źle. Jeśli tylko rozpatrujemy jaki jest uzysk energetyczny i sprowadzamy to do jednego mianownika czyli kWh, to jest to niepoważne podejście do ogólnego tematu, czyli kotła ATAG. Acz kolwiek odpowiedź jest prosta, wynik będzie korzystniejszy dla ATAGA, bo ma znacznie większa sprawność niż produkty niemieckie. tylko Ty jako projektan masz problem bo porównujesz cyferki (sprawność 109%) nie wiedząc jak wyglądają normy, a to poważne przekłamanie faktów, które nie powinno się zdarzyć tak poważnemu projektantowi. A le od czego ma się kumpli. Pomogę Tobie info ze szkolenia (może warto się przejechać na szkolenie do ATAGA), niemieckie normy to DIN4702 p8 (poczytaj poniżej i się doucz, nie popełnisz więcej takiego głupstawa jak porównanie 1%),

http://www.ikz.de/ikz-praxis-archiv/p0506/050607.php

i

http://www.heizungsbetrieb.de/en/def-stat.html

 

natomiast holenderskie to EN677, gdzie pomiary odbywają się przy parametrach 50/30 i 80/60 w obciążeniu minimum, 30% i max mocy.

Zgodzisz się chyba ze mną, że bardziej rygorystyczna jest norma EN677. Widziałem dokumenty, gdzie niemieckie kotły które miały niby 108,4 czyli na broszurach już jest napisane sprawność DO 109% spadały wg EN677 na 106-107%, a to już nie jest 1%.

 

Dodatkowo podałeś dwa niemieckie produkty, które zupełnie są sobie nie równe. Viessmann ma komorę stalową, a Junkers ma alu-krzem. Chyba jest tobie znzny proces starzenia komór alu-krzem, i zdajesz sobie sprawę, że po czyszczeniu chemicznym jest spadek sprawności nawet o ok 2-4%. to znaczy, ze szczęśliwy posiadacz kotła z wymiennikiem alu-krzemowym będzie co roku dokładał ok 0,5% plus kolejne 2-4% jak podda się serwisowi więcej za zużyty gaz. Wiec co to za porównanie. Na starcioe te kotły przegrywają. Jedynie Vitodens 300 pracujący na deltaT może się równać z ATAGIEM ale i tak uważam, że ze względu na swój nieszczęśliwy układ awaryjnej sondy w Viessmanie czyli prolambda jest gorszy. Takie dyrdymały się lepiej sprzedają na papierze, ale widzę jak klienci Viessmanów oczekują super oszczędności, również w eksploatacji tych produktów, a jest klapa, bo się często te systemy psują i mamy błąd F4. HAHA.Wiec chyba to porównanie Tobie nie wyszło najlepiej bo kotły na dzieńdobry spalają kilka procent gazu więcej od ATAGA. Prawda?

 

Odpowiedz. która norma jest bardziej rygorystyczna, i w której jest gorzej osiągnąć dobra średnią. Ja uważam , że jest to EN677. A według Ciebie ASOLT?

Postaraj się odzyskać twarz rzetelnego i powiedz prawdę czy się ze mną zgadzasz czy nie. Ludzie chcą znać prawdę !!!!!!!!!! A nie kupieckie utarczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi przytoczyc kto, kogo wyśmiał ?

Pzeciez tu pojawił się jeden użytkownik, z jednym postem, zarejestrowany na forum w paźzierniku.

Napisał, ze ma nowy kocioł i tyle.

Szału nie wzbudził, jak zresztą kazdy jednopostowiec.

 

Generalnie, to ten kocioł promują tylko sprzedawcy i instalatorzy i to jeszcze przytaczając absurdalne przykłady inwestorów, którzy po przejściu z ekogroszku na gaz zaczęli oszczędzać na rachunkach. To ma byc jeden z tych "konkretow" ?

Nie zauwazasz, że ta promocja kotłów ociera się muz o smiesznosc ?

Przeciez Ty nawet nie potraficz wyliczyc potencjalnych oszczednosci dzięki np ekonomizerowi...

 

Mnie marka ATAG wisi i powiewa. Podobnie, jak np podobne cenowo Broetje, czy Wolf, tylko, że o ile tamte nie promuja sie w tak absurdalny sposób, to Atag tak i to trzeba wyprostować, bo jeszcze ktos wam uwierzy.

Potrafisz policzyć oszczednosci na moim przykładzie, czy poddajesz tą runde ?

 

I widzisz znowu podważasz wpis użytkownika. no pewnie jeden post bo może był dotychczas czytelnikiem i jak ma się czym pochwalić to od razu prmocja. Poczekajmy może go nie wystraszyliście i będzie drugi post.

A ten szał to może dopiero wzbudzi co? Jak opublikuje to co obiecał. HA HA.

 

Kto tu kogo promuje klient zapytał i instalator odpowiedział jak wiedział. A Ty zapewne z konkurencji Brotje lub Wolfa co? I po raz wtóry taki wpis jest Tobie nie na rękę. Co do ludzi nikt nikomu nie musi wierzyć. Z mojej obserwacji, moich dwóch zaprzyjaźnionych instalatorów wynika, że w ogóle się nie reklamują, a prace mają z polecenia. Przykład w zeszłym roku Mariusz montował kocioł u klienta na osiedlu domków ja go uruchamiałem. W zeszłym tygodniu uruchamiałem kocioł u klienta na tej samej ulicy po tym jak zapoznał się z rachunkami sąsiada.(wcześniej zużywali podobne ilości gazu na atmosferykach a teraz ten na ATAGu ok 50% mniej, i co też mnie nazwiesz szaleńcem, nie chciałem takich rzeczy podawać bo to co niektórym nie mieści się w głowie. Ale tu nie chodzi o sprawność, tylko o to jak kocioł to ciepło produkuje i jak je przekazuje i jak nim dysponuje.) Dodam , na tej ulicy pracują i inne kondensaty bo to osiedle develperskie. Teraz najlepsze (co niektórzy powiedzą hasło reklamowe, ale to fakt) ATAG występuje już w trzecim budynku, ale poprzednie dwa mają najlepsze wyniki na całym osiedlu. HA HA i to jest fakt. Jak widać ATAG nie potrzebuje reklamy, o którą Ty go tak oskarżasz. Po prostu te kotły robią swoje.

Zauważyłem, że ktokolwiek powie cos dobrego o którym kolwiek produkcie nie z Twojej bajki to ty od razu negujesz. typowy HATER z Ciebie. BRAWO ile Ci płacą. Szkoda, ze jak cos jest dobre to Ty twierdzisz, że to jest absurd, pracujesz na bublach i takie wyniki to dla Ciebie abstrakcja a dla mnie norma. Tu się różnimy, bo ja lubię jakość, a Ty zapewne łatwo sprzedajna taniość.

Zobacz jakimi Ty argumentami się posługujesz:

- drwina

- ośmieszanie-

- szukanie dziury w całym

- gadanie, aby gadać,

Jak pada prawdziwe sformułowanie, ze po przejściu z ekogroszku na gaz z ATAGIEM jest oszczędniej to Ty to wyśmiewasz. Może użytkujesz taki ekogroszek i masz problem sam ze sobą. Po prostu nie dopuszczasz do siebie myśli, ze cały czas przepłacałeś.

Jestem ciekaw jak chcesz prostować prawdę, na kłamstwo, życzę powodzenia.

Gwarantuje Tobie, że wystarczyło by aby Panowie z ATAGA poprosili swoich instalatorów, aby ci poprosili swoich użytkowników o wpisy na tym forum i wtedy powalczył byś, ale chyba łatwiej z wiatrakami. HA HA. Po prostu nie wygłupiaj się

Co do Twojego przykładu już się odniosłem czekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daremne oczekiwanie, ani kol serwisant ani tym bardziej kol janbach takich obliczen nie wykonają, do tego trzeba miec miec wyniki rzeczywistych pomiarów sprawnosci poszczegolnych kotłow, a tymczasem oni takich danych (skądinąd bardzo ciekawych i interesujących) nie posiadaja.

 

Asolt jeśli ja wykonam obliczenia zakwestionujecie. mam propozycję, kolega Hydraulik przedstawił kartę katalogową ATAG, a tu masz karte kotłów ATAG A

http://atag.com.pl/pliki/broszura_a.pdf

porównaj model A244C i model A244EC gdzie róznica dla przygotowania c.w.u to 2,5kW.

Zrób dwa obliczenia

1. ATAG do ATAGA jw.

2. ATAG A244EC do jakiegoś junkersa. zauważ, że junkers ma gorsza sprawność i to nie o 1% i dodaj efekt starzenia wymiennika (załóż cos wreszcie do swoich obliczeń.) wyjdzie zapewne 4-5kW więcej potrzebnej mocy w przypadku Junkersa.

Weź na stół typową czteroosobową rodzinę zużcie ciepłej wody 60l/osoba/dzień i policz ile GJ potrzeba do ogrzania takiej ilości wody, jakie będzie zużycie gazu na ten cel dla jednych i drugich kotłów z uwzględnieniem tylko ich sprawności, oraz założonego procesu starzenia wymiennika Junkersa.

Przynajmniej to obliczenie nie wyjdzie ode mnie i nikt mnie nie posadzi o stronniczą reklamę-promocję kotłów ATAG. Wiemy wszyscy zainteresowani jaki będzie wynik. pytanie czy podołasz i czy zechcesz, to krótkie obliczenie przedstawić, podając prawdziwy wniosek i czy aby nie jesteś stronniczy. A to mam nadzieje się szybko okaże. Pozdrawiam i życzę miłej zabawy przy obliczeniach.

 

Ps. chciałeś przykładów to jeden z nich co potrafią kotły ATAG. Ostatnio zarejestrowałem na takim kotle temperaturę spalin na poziomie 14,2st przy podgrzewnie wody na 46st w kranie, znasz jakąś konkurencje co tak potrafi?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wy twierdzicie ze ATAG najlepszy, tylko brak obiektywnych pomiarów, ja nie opieram teorii na moich obliczeniach, ja chce obliczenia oprzec na pomiarach których niestety brak. Brak pomiarów to brak obliczen, jezeli dostanę do reki pomiary to się wypowiem, wy ich nie posiadacie co nie przeszkadza wam twierdzic ze tylko ATAG jest najbardziej opłacalnym zakupem.

 

Asolt nie odwracaj kota ogonem post jest o ATAGU więc piszemy o ATAGU jak by był inny producent to byśmy się wypowiadali o innym producencie. Może się mylę. czy jak ktoś zakłada post o ATAGU to mamy pisać jakie to Beretta produkuje wspaniałe kotły, halo tu ziemia. To dobiero przepychanka i rzeczowy argument. Nikt nie mówi, że ATAG to najbardziej opłacalny zakup, są tez inni producenci w wielu różnych sferach. Na pewno , ATAG nie jest receptą na bol głowy, ale na pewno jest recepta na oszczędność kasy w portfelu. Powtarzam to jest Twoje odczucie, a nawet jeśli tak by było, to ty nie masz prawa temu zaprzeczyć , bo nie posiadasz dowodów, że tak nie jest. Przecież nie masz pomiarów prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotohobby widać , że obojętnie co napisał by janbach odesłał byś go do podstawówki i wymagał konkretów. masz kilka konkretów podanych na tym forum , chociażby przez użytkownika, o którego prosiliście i dziwiliście się, że nikt nie użytkuje. ..........Najlepsze jest to , ze użytkownicy ATAGA wybrali by ponownie ten kocioł (zapytałem się w ostatnim tygodniu na przeglądach, czy są zadowoleni i wybrali by ponownie ATAGA).

hydraulik napisał

Ja ich nie montuję tylko czasem serwisuję .Czasem bo wymagany czas między czyszczeniami to 5 lat.

Biorąc pod uwagę częstotliwość przeglądów trzeba ich mieć setki zainstalowanych 5 lat temu, aby obecnie mieć chociaż jednego klienta na serwis dziennie. Naprawdę było kogo pytać w ostatnim tygodniu, czy napisałeś, aby coś napisać.?

 

Podaj proszę ile w końcu klient zużył ekogroszku, bo wychodzi na to, że 1,5 tony na rok, a nie na miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na mnie nie robi wrażenia takie żużycie. Mam kondensata IMMERGAS 24kW, grzane 270m2 podłogi- wszędzie podłogówka, na gruncie 10styro, ściany 15 styro, 25 wełny na poddaszu,okna 3 szyby, CWU 200L na 4osoby (42-47m3 gazu/mc na potrzeby CWU) OD 10.10 2012 do 10.10.2013 zużyłem 1928m3 gazu, utrzymuję stałą dobową temp 22*C w całym domu.

 

ASOLT

Jak widać są i inne produkty spalające gaz podobnie jak ATAG i jakoś to nie robi na was wrażenia. Zarówno nie zrobiło to wrażenia na użytkowniku montixe, bo ma podobne wyniki i dobrze to świadczy o tym, ze nie wciskam bajek. Celowo podałem średni wynik na kiepskim starym domu, bo gdybym podał dobry wynik, to postukalibyście się po głowach podobnie jak w przypadku janbacha i może podobnie wysyłali byście mnie do podstawówki. HA HA .

A to tylko zwykła rozmowa o kotłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisant napisał

Dopowiem, niejednokrotnie spotkałem się z opinią klientów, gdzie użytkowali EKOgroszek i przeszli na kotły kondensacyjne, to na gazie ziemnym prawie wszystkie wypadają lepiej. ale na LPG to tylko klienci ATAGA mówią, że jest taniej od ekogroszku przyjmując cenę np. gaspolu. Więc chyba coś w tym jest.

Przeczytaj uważnie i staraj się to zrobić ze zrozumieniem.

Mógłbyś powyższe przedstawić na liczbach?

Wyliczenie ekogroszek vs. gaz ziemny jest stosunkowo proste i jako doświadczonemu sprzedawcy nie powinno Ci to sprawić trudności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzisz znowu podważasz wpis użytkownika. no pewnie jeden post bo może był dotychczas czytelnikiem i jak ma się czym pochwalić to od razu prmocja. Poczekajmy może go nie wystraszyliście i będzie drugi post.

A ten szał to może dopiero wzbudzi co? Jak opublikuje to co obiecał. HA HA.

 

Kto tu kogo promuje klient zapytał i instalator odpowiedział jak wiedział. A Ty zapewne z konkurencji Brotje lub Wolfa co? I po raz wtóry taki wpis jest Tobie nie na rękę. Co do ludzi nikt nikomu nie musi wierzyć. Z mojej obserwacji, moich dwóch zaprzyjaźnionych instalatorów wynika, że w ogóle się nie reklamują, a prace mają z polecenia. Przykład w zeszłym roku Mariusz montował kocioł u klienta na osiedlu domków ja go uruchamiałem. W zeszłym tygodniu uruchamiałem kocioł u klienta na tej samej ulicy po tym jak zapoznał się z rachunkami sąsiada.(wcześniej zużywali podobne ilości gazu na atmosferykach a teraz ten na ATAGu ok 50% mniej, i co też mnie nazwiesz szaleńcem, nie chciałem takich rzeczy podawać bo to co niektórym nie mieści się w głowie. Ale tu nie chodzi o sprawność, tylko o to jak kocioł to ciepło produkuje i jak je przekazuje i jak nim dysponuje.) Dodam , na tej ulicy pracują i inne kondensaty bo to osiedle develperskie. Teraz najlepsze (co niektórzy powiedzą hasło reklamowe, ale to fakt) ATAG występuje już w trzecim budynku, ale poprzednie dwa mają najlepsze wyniki na całym osiedlu. HA HA i to jest fakt. Jak widać ATAG nie potrzebuje reklamy, o którą Ty go tak oskarżasz. Po prostu te kotły robią swoje.

Zauważyłem, że ktokolwiek powie cos dobrego o którym kolwiek produkcie nie z Twojej bajki to ty od razu negujesz. typowy HATER z Ciebie. BRAWO ile Ci płacą. Szkoda, ze jak cos jest dobre to Ty twierdzisz, że to jest absurd, pracujesz na bublach i takie wyniki to dla Ciebie abstrakcja a dla mnie norma. Tu się różnimy, bo ja lubię jakość, a Ty zapewne łatwo sprzedajna taniość.

Zobacz jakimi Ty argumentami się posługujesz:

- drwina

- ośmieszanie-

- szukanie dziury w całym

- gadanie, aby gadać,

Jak pada prawdziwe sformułowanie, ze po przejściu z ekogroszku na gaz z ATAGIEM jest oszczędniej to Ty to wyśmiewasz. Może użytkujesz taki ekogroszek i masz problem sam ze sobą. Po prostu nie dopuszczasz do siebie myśli, ze cały czas przepłacałeś.

Jestem ciekaw jak chcesz prostować prawdę, na kłamstwo, życzę powodzenia.

Gwarantuje Tobie, że wystarczyło by aby Panowie z ATAGA poprosili swoich instalatorów, aby ci poprosili swoich użytkowników o wpisy na tym forum i wtedy powalczył byś, ale chyba łatwiej z wiatrakami. HA HA. Po prostu nie wygłupiaj się

Co do Twojego przykładu już się odniosłem czekamy.

 

 

serwisant, jedyne, co cie sie tu udaje, to słowotok, w tym jestes dobry.

Jak zwykle, kiedy ktoś w racjonalny sposób podwaza marketingowe bzdury, to od razu zostaje posądzony o pracę dla konkurencji.

Może sobie zerknij w moje posty, zanim mnie o to posadzisz. Jeśli chodi o kondensaty, to raczej teraz bede kupował, by odliczyc za niego VAT.

W głowie ci sie nie miesci, ze kogoś spoza branzy śmieszy i irytuje Wasza szytymi grubymi nićmi reklama ?

 

Wasze "przyklady", ktore rownie dobrze mogą być zaledwie wirtualne.

O porównaniu do ekogroszku juz pisałem. Chyba pozostaje mi namowic wszystkich moich sąsiadów na przejscie w swoich domach z lat '70 z wegla na gaz.

Ilez oni tracą teraz - i sa tego calkowicie nieswiadomi.

Bo to przeciez "prawdziwe sformułowanie", ze gaz jest tańszy. Przeczytalem w interniecie, tak im powiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Na pewno , ATAG nie jest receptą na bol głowy, ale na pewno jest recepta na oszczędność kasy w portfelu. Powtarzam to jest Twoje odczucie, a nawet jeśli tak by było, to ty nie masz prawa temu zaprzeczyć , bo nie posiadasz dowodów, że tak nie jest. Przecież nie masz pomiarów prawda?

 

Ponieważ moje ostatnie zadanie obliczeniowe dla Ciebie najwyraźniej Cie przerosło, mam inne, nieco łatwiejsze.

Uwaga:

 

Kiedy moj portfel poczuje oszczędnośc, jesli zdecyduję się zakupić Ataga za 9000zl, a nie tani kondensat za 3800zł.

Przy uzyciu 9500 kWh przy proporcjach co i cwu, jak juz na poprzednich stronach podałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asolt jak to Ty taki poważny audytor projektan nie potrafi podstawić do wzoru danych. Możesz przecież coś założyć i podać te założenia skrajne oraz średnie. W czym problem. twoje stwierdzenie, ze nie dają np. temp czy duza kąpiel, przecież wiesz jaka jest śrdnia na osobe zużytej wody projektancie, przecież wiesz jaka jest delta przy 20 i 23 stopniach w pomieszczeniu, z czym ty masz problem. pozostałe dane są w kartach katalogowych jakie załączył Hydraulik. Problem w tym , że nie potrafisz podstawić do wzoru średnich lub nie chcesz tego wykonać opowiadając, ze nie masz danych. Jeśli nawet wykonasz te obliczenia to będę wątpił w ich rzetelność, może nie z tego , że jesteś przeciwniekiem kotłów ATAG, ale z tego , że chyba nie byłeś na lekcji o sprawnościach urządzeń. Skoro porównujesz kotły kondensacyjne i nie widzisz miedzy nimi różnicy, to jest źle. Jeśli tylko rozpatrujemy jaki jest uzysk energetyczny i sprowadzamy to do jednego mianownika czyli kWh, to jest to niepoważne podejście do ogólnego tematu, czyli kotła ATAG. Acz kolwiek odpowiedź jest prosta, wynik będzie korzystniejszy dla ATAGA, bo ma znacznie większa sprawność niż produkty niemieckie. tylko Ty jako projektan masz problem bo porównujesz cyferki (sprawność 109%) nie wiedząc jak wyglądają normy, a to poważne przekłamanie faktów, które nie powinno się zdarzyć tak poważnemu projektantowi. A le od czego ma się kumpli. Pomogę Tobie info ze szkolenia (może warto się przejechać na szkolenie do ATAGA), niemieckie normy to DIN4702 p8 (poczytaj poniżej i się doucz, nie popełnisz więcej takiego głupstawa jak porównanie 1%),

http://www.ikz.de/ikz-praxis-archiv/p0506/050607.php

i

http://www.heizungsbetrieb.de/en/def-stat.html

 

natomiast holenderskie to EN677, gdzie pomiary odbywają się przy parametrach 50/30 i 80/60 w obciążeniu minimum, 30% i max mocy.

Zgodzisz się chyba ze mną, że bardziej rygorystyczna jest norma EN677. Widziałem dokumenty, gdzie niemieckie kotły które miały niby 108,4 czyli na broszurach już jest napisane sprawność DO 109% spadały wg EN677 na 106-107%, a to już nie jest 1%.

 

Dodatkowo podałeś dwa niemieckie produkty, które zupełnie są sobie nie równe. Viessmann ma komorę stalową, a Junkers ma alu-krzem. Chyba jest tobie znzny proces starzenia komór alu-krzem, i zdajesz sobie sprawę, że po czyszczeniu chemicznym jest spadek sprawności nawet o ok 2-4%. to znaczy, ze szczęśliwy posiadacz kotła z wymiennikiem alu-krzemowym będzie co roku dokładał ok 0,5% plus kolejne 2-4% jak podda się serwisowi więcej za zużyty gaz. Wiec co to za porównanie. Na starcioe te kotły przegrywają. Jedynie Vitodens 300 pracujący na deltaT może się równać z ATAGIEM ale i tak uważam, że ze względu na swój nieszczęśliwy układ awaryjnej sondy w Viessmanie czyli prolambda jest gorszy. Takie dyrdymały się lepiej sprzedają na papierze, ale widzę jak klienci Viessmanów oczekują super oszczędności, również w eksploatacji tych produktów, a jest klapa, bo się często te systemy psują i mamy błąd F4. HAHA.Wiec chyba to porównanie Tobie nie wyszło najlepiej bo kotły na dzieńdobry spalają kilka procent gazu więcej od ATAGA. Prawda?

 

Odpowiedz. która norma jest bardziej rygorystyczna, i w której jest gorzej osiągnąć dobra średnią. Ja uważam , że jest to EN677. A według Ciebie ASOLT?

Postaraj się odzyskać twarz rzetelnego i powiedz prawdę czy się ze mną zgadzasz czy nie. Ludzie chcą znać prawdę !!!!!!!!!! A nie kupieckie utarczki.

 

Skoro ludzie chcą znac prawdę to dlaczego ich tej prawdy pozbawiasz?

A skoro ma byc rzetelnie niech będzie. Weźmy na przykład dom zuzywający razem z cwu 15000 kWh, jak na domy energooszczędne jest to dużo ale bedzie przykład bardziej zrozumiały. Załózmy ze sprawnośc innych kotłow jest o 5% mniejsza (nie mam dokładnych pomiarów, jezeli masz to proszę o udostepnienie).

No to teraz liczymy, 5% z 15000 kWh=750 kWh jest to odpowiednik ok 72 m3 gazu licząc najwyzszą mozliwą sprawność kotła ATAG równą sprawnosci teoretycznej.

Wartosc spalania 38,1 MJ/m3 czyli bez uwzgledniania udziału pary wodnej lub inaczej z odzyskiem całego ciepła w wyniku kondensacji, w praktyce niemozliwe ale niech będzie. Liczymy dalej 72 m2 mnozymy przez srednią cene ok 2,5 zł za m3 uwzględniając opłaty stałe (cena zawyzona ale niech będzie) . Daje nam to róznice w zuzyciu gazu rocznie przez kocioł ATAG i inny gorszy (bo atag najlepszy) ok 180 zł. Liczmy dalej, zakładamy calkowitą bezwawaryjność tego kotła w ciągu 10 lat, nie wiem jak okreslic statystyczne koszty napraw i przeglądów innych typów kotłow. Moze ktos z serwisantów sie na ten temat wypowie. Przyjmijmy koszt kotła ATAG na 9000 zł (jezeli jest inaczej prosze o sprostowanie, a koszt innych kotłow na 4000 zł. W ciagu 10 lat róznica na zuzyciu to ok 1800 zł (wartosc dla 5% róznicy w sprawnosci, zakładam ze ceny nie wzrosną dla uproszczenia). Zostaje nam na wyrównanie kosztów 3200 zł czyli ok 80% kosztów nowego. Nowego kotła który moze miec sprawnosc lepsza niz jego poprzednik czyli róznica w zuzyciu sie zmniejszy. Wszystko to przy załozeniu ze kotły ATAG w ciagu 10 lat nie wymagają serwisu i sie nie psują, czy tak jest w rzeczywistosci nie wiem, ale sądze ze kol serwisant sie wypowie.

Jest jeszcze inny aspekt ogrzewania gazem, nie zakładam ze owe domy ogrzewane gazem i nie tylko nie bądą termomodernizowane bo swietle nowej dyrektywy unijnej obowiązujacej od 2020 roku jak wzrostu cen nosników energii, sądze ze działania termomodernizacyjne bedą i wtedy róznica wynikajaca ze sprawnosci a przeliczona na koszt zmniejszy sie jeszcze co spowoduje ze nie będzie uzasadnienia ekonomicznego stsosowania drogich kotłow kondensacyjnych (ATAGA równiez ) do domów o niskim zapotrzebowaniau na ciepło. Mało tego nie będzie tego uzasadnienia dla ogrzewania gazem, juz teraz mam w tym niewielki udział przekonujac niektórych inwestorów do całkowitej rezygnacji z gazu.

Zas o moją rzetelność sie nie martw potwierdza ja wielu uzytkowników tego forum i potwierdzać będzie zarówno dla ozc jak i projektów podłogówki bo te liczę najczesciej. Kupieckie utarczki??? jakie utarczki, nie sprzedaje zadnych kotłow gazowych nie jestem dla ciebie zadną konkurencją, nasze dziedziny sie mało zazębiaja ale jezeli mam moim klientom jako audytor mowic ze najlepszym wyborem jest zakup drogiego kotła kondensacyjnego zamiast zakupu kotła tanszego i przeznaczenia reszty na polepszenie izolacji termicznej (okien, wm itp) to byłoby to zła a nawet bardzo zła dorada bez uzsadnienia ekonomicznego. A dla twojej wiadomosci takie pytania sie czesto pojawiają.

W miarę poprawy parametrów izolacyjnych budynków wymuszonych przez dyrektywę i wzrost cen nosników energii oraz wzrost swiadomosci inwestorów rynek kotłow gazowych dla nowych budynków głownie jednorodzinnych bedzie sie kurczył na korzysc energii elektrycznej w róznych zrodłach grzewczych. Nie zatrzymasz tego procesu, widzę to po moich audytach i projektach, rynek kotłow gazowych będzie w przyszłosci dotyczył domów starszych dla których termomodernizacja nie dała efektu dla ogrzewania prądem i dla tych którzy będą musieli zrezygnowac z ogrzewania weglem z powodów administracyjnych ( nie oszukujmy sie takie zakazy bedą)

To ze niektórzy będą instalować ATAGI nie wątpie, ale ze to będzie uzasadnione ekonomiczne juz tak bo któz bogatemu zabroni. Docelowa opcja w przyszłoci to ogrzewanie pradem czy to ci sie podoba czy tez nie. Gaz i owszem zostanie ale do spalania w elektrowniach i głownie w przemysle chemicznym, oraz do ogrzewania bloków, budynków uzytkowych tam gdzie nie ma lokalne sieci cipłowniczej które takze korzysta czesto z gazu.

A czy mi to porównanie nie wyszło niech ocenią inni i wcale nie jest to takie smieszne aj tobie sie to wydaje, dla przypomnienia 5% róznicy sprawnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ moje ostatnie zadanie obliczeniowe dla Ciebie najwyraźniej Cie przerosło, mam inne, nieco łatwiejsze.

Uwaga:

 

Kiedy moj portfel poczuje oszczędnośc, jesli zdecyduję się zakupić Ataga za 9000zl, a nie tani kondensat za 3800zł.

Przy uzyciu 9500 kWh przy proporcjach co i cwu, jak juz na poprzednich stronach podałem.

 

Postarałem sie policzyc bo kol serwisant ma awersje do rachunków, wnioski pozostawiam dla wszystkich oprócz sprzedawców ATAGA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisant napisał

 

Przeczytaj uważnie i staraj się to zrobić ze zrozumieniem.

Mógłbyś powyższe przedstawić na liczbach?

Wyliczenie ekogroszek vs. gaz ziemny jest stosunkowo proste i jako doświadczonemu sprzedawcy nie powinno Ci to sprawić trudności.

 

Doswiadczeni sprzedawcy nie są doswiadczonymi audytorami i ta trudnosc sie pojawi niestety

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASOLT

Jak widać są i inne produkty spalające gaz podobnie jak ATAG i jakoś to nie robi na was wrażenia. Zarówno nie zrobiło to wrażenia na użytkowniku montixe, bo ma podobne wyniki i dobrze to świadczy o tym, ze nie wciskam bajek. Celowo podałem średni wynik na kiepskim starym domu, bo gdybym podał dobry wynik, to postukalibyście się po głowach podobnie jak w przypadku janbacha i może podobnie wysyłali byście mnie do podstawówki. HA HA .

A to tylko zwykła rozmowa o kotłach.

 

Dla twojej wiadomosci potrafie dokladnie wyliczyc zapotrzebowanie na ciepło kazdego budynku i zamienic je na odpowiadające mu zuzycie gazu, prądu, wegla itd. Ja nie rozpoczynam od stukania sie gowę a od dokładnych obliczen ozc o ktorych ty nie masz pojecia a ktore to obliczenia zweryfikuja kazdą bajke opowiadaną przez sprzedawce i instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asolt

Sprawność kotła ATAG w porównaniu do innych została już określona.

ATAG A244EC do jakiegoś junkersa. zauważ, że junkers ma gorsza sprawność i to nie o 1% i dodaj efekt starzenia wymiennika (załóż cos wreszcie do swoich obliczeń.) wyjdzie zapewne 4-5kW więcej potrzebnej mocy w przypadku Junkersa.

Podkreślenie moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...