Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koza i dwie kurki czyli dom farmera ;)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 252
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

25.10.2011

 

Po dzisiejszych konsultacjach z architektem decyzja zapadla - Prosty 1 z poszerzonym garazem.

Teraz czas na papierologie. Juz jestem przerazona ta iloscia pozwolen, ustalen, wnioskow, mapek i innych papiereczkow.

 

Na razie probuje sie przedrzec przez rozne podsumowania. A od jutra dzialamy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

04.11.2011

 

Dzialka jesiennie:

 

http://img84.imageshack.us/img84/4791/dsc0837m.jpg

 

http://img208.imageshack.us/img208/6967/dsc0838x.jpg

 

A przy okazji, projekt dotarl do nas wczoraj. I zaraz po przeczytaniu drugiej strony pojawil mi sie znam zapytania nad glowa bo napisane jest projekt domu.....z dwustanowiskowym garazem, mimo ze wyraznie widac, ze garaz jest jednostanowiskowy. Czyzby pracownia od razu wiedziala, ze chce powiekszyc garaz

 

Poza tym sa postepy w dziedzinie - warunki techniczne przylaczy - gaz juz mamy, woda, kanalizacja i prad podania zlozone. To sobie teraz czekamy.

Zostala kwestia ustalenia lokalizacji zjazdu z drogi.

 

Przerazilam sie tez nieco tego, co zobaczylam w projekcie zagospodarowania dzialki u bratowej. Otoz w zszywce znalazl sie rowniez projekt ogrodzenia... Myslalam, ze na wymyslenie jak rzeczone ogrodzenie ma wygladac mam mnostwo czasu. A tu chyba pomylka (sic!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

08.11.2011

 

Dzis spotkalismy sie z panem z firmy Metaliko, zeby porozmawiac o schodach. Ciekawe spotkanie, schody drogie ale bardzo ladne robia. Bedziemy sie zastanawiac. Strasznie duzo tych rzeczy do zastanawiania sie jest

 

Druga sprawa, nawet wazniejsza to wybor ekipy budujacej. Chcielibysmy miec jedna ekipe "od wszystkiego", ale na razie wciaz jestesmy na etapie na ktorym nie jestesmy w stanie stwierdzic, czy podana wycena to duzo czy malo. Echhh. Strasznie duzo sie trzeba nauczyc przy takiej budwie. Moja glowa zaczyna przypominac dynie i zaraz peknie.

 

Dobranoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11.11.2011

 

Bylismy dzis na dzialce wykopac wielka dziure, celem zbadania naszego gruntu

Ciekawe jak miara jednego metra potrafi byc wzgledna. Dziura byla niesamowicie gleboka

 

Poza tym w oczekiwaniu na wszelkie pozwolenia i warunki przylaczeniowe przegladamy oferty ekip budowlanych a ja syce oczy dokonaniami innych. Np dzis przeczytalam/obejrzalam cala galerie Reni1980 - super. Oko zbielalo mi z zazdrosci.....moze to dlatego ta dziura w ziemi wydawala mi sie taka gleboka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14.02.2012

 

Wydaje sie ze to juz juz, a ciagle znajduje sie jeszcze cos co trzeba zalatwic.

 

 

Ostatnio pojawila sie potrzeba uzyskania potwierdzenia, ze na dzialce nie ma drenazu !

Bylismy wiec w urzedzie i teraz czekamy (w najgorszym przypadku naawet miesiac) na wydanie odpowiedniego dokumentu.

 

Genealnie bryndza, a najgorsze ze przez te ciagle oczekiwania to caly impet wytracam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22.02.2012

 

No nareszcie ! Dzis odebralismy upragniony papierek. Domek znowu wydaje sie bardziej realny. Dzis nie bede pisac o swoich obawach. Dzis tylko sie ciesze i swietuje

 

W zwiazku z tymi dobrymi nowinami pewnie wroce do pisania na forum. Przynajmniej na jakis czas Potem pewnie kolejne trudnosci mnie pochlona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25.02.2012

 

Wykonawca wybrany. Poczatek w maju.

Dzis bylismy odwiedzic znowu nasza wloscia. Przy powstajacych przy naszej ulicy 3 innych domach prace wra. Nie wiadomo kiedy pojawiaja sie dachy i okna ! Achhh, pozazdroscic.

 

Ja oczywiscie wolny czas dziele miedzy realne myslenie o kosztach, pracach budowlanych itp a mniej realne ogladanie roznych fajnych wnetrz.

 

Ale to ta mniej realna czesc motywuje do dzialania.

 

Ostatnio 'oplakuje', ze moj dom nie bedzie stal na wzgorzu nad oceanem, jak jeden z podziwianych przeze mnie budynkow

 

Heh, pomarzyc dobra rzecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

04.03.2012

 

Sporo sie ostatnio dzialo....

 

1. Stres

Jest, ciagle ze nie zdarzymy, ze bedzie cos nie tak, ze o czyms istotnym zapomnimy !!! Aaaaa

2. Woda

Wczoraj rozpoczelismy akcje "przylacze wodne". Projekt zrobi nam pan, ktory jest prawie naszym sasiadem. Nawet bedzie znizka "sasiedzka".

3. Dziennik budowy

Trzeba kupic

4. Kierownik

Jeden przesluchany. Teraz kolejny w kolejce.

5. Ekipa

Jest, potwierdzona, jak pogoda pozwoli to start po dlugim weekendzie majowym.

Oby pozwolila.... Oby nie padalo....oby, oby....

6. Rekuperator

Ogladamy, badamy, liczymy. Pierwsza oferta i miny nam (a glownie malzonkowi) nieco zrzedly. Nic, to dopiero poczatek...

7. Kanalizacja

Na razie brak, wczoraj byla narada z sasiadami co by tu zrobic, zeby jednak rura od kanalizacji pojawila sie w naszej drodze juz w tym roku. Planowany jest 'najazd na burmistrza' - audiencja u jasnie panujacego we czwartek. Inne opcje - realizacja za prywatne fundusze i male dofinansowanie z gminy - ale to droga sprawa.

8. Prad

Okazalo sie, ze juz stoi skrzynka w granicy, ktora jest skrzynka nasza i sasiada. Czyli, ze moze nie bedzie takiego wielkiego problemu i dlugiego oczekiwania. Ufff.

 

 

Dzis w planach jest stworzenie pamietnika wydatkow. Zeby nic nie umknelo i bylo ku pamieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

09.03.2012

 

Prawomocne pozwolenie na budowe odebrane, dziennik jest.

 

Zarezerwowalam termin na projekt ogrodu u forumowej ogrodniczki. Sadzic rosliny moge, podlewac moge, kosic moge ale wymyslac jakie roslinki i gdzie posadzic to juz przerasta moje mozliwosci

Czas oczekiwania w kolejce po projekt pierdyliard miesiecy czyli rezerwacja jest na zime 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31.03.2012

 

 

 

W zwiazku z klopotami bankowo/kredytowymi zupelnie zapomnialam ze pewnego cieplego weekendu marcowego wystartowalismy z pracami na dzialce

Po zakonczeniu akcji dzialka wyglada bardziej jak dzialka a nie jak ugor bo wybuchu bomby

 

Inwestor szaleje z kosa w naszych chaszczach

http://img854.imageshack.us/img854/92/dsc1473b.jpg

Inwestorka w akcji

http://img52.imageshack.us/img52/9666/dsc1479k.jpg

 

Plonie ognisko....

http://img192.imageshack.us/img192/4631/dsc1484.jpg

 

Niestety po wszystkim bylismy tak zmeczeni, ze zapomnielismy o uwiecznieniu dziela. Jak poprawi sie pogoda to sie poprawie i udokumentuje efekty naszych dokonan.

 

A na koniec najlepszy pocieszyciel inwestorki ...... no poza mezem oczywiscie

http://img171.imageshack.us/img171/2839/dsc00472uk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

02.04.2012

 

Wykorzystujac dzien wolny ( a mialam sobie dzis leniuchowac) wyciagnelam zestaw najswiezszych ksiag wieczystych, ublagalam pania w dziale finansow w pracy o zestawik nowych zaswiadczen o zarobkach i biegne skladac to wszytko po raz kolejny.

Po weekendzie pod znakiem paniki dzis jest dzien pod haslem 'mobilizujacego wqrwu'. Jak bedzie trzeba odgryze komus glowe !

 

Wczoraj dla relaksu ogladalam sobie ogrodki. Takie rozne slicznosci bez trawnikow. Okazuje sie, ze nawet na mojej dzialce (ktora jest dosc mokra) mozna posadzic rozne piekne rosliny.

 

Niestety zaglebiajac sie w szczegoly.....zaczelam szperac w poszukiwaniu informacji o cenach ziemi, ktorej przydaloby sie troche dodatkowo na dzialce. I umarlam....aaaa....w sensie zobaczylam ceny !

Chyba dzis 'dla relaksu' pojde biegac. Przynajmniej zadnych cen nie zobacze I bedzie mi sie znacznie lepiej spalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...