Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koszt wentylacji mechanicznej


Recommended Posts

muszę chyba zrobić kominek wenty.bo inaczej mi chyba nie odbiorą instalacji gazowej

jak ZROBISZ kominek i będziesz mieszał wentylację mechaniczną i grawitacyjną

to na pewno nie odbiorą instalacji!!!!

przepis mówi tak:

w kuchni z oknem zewnętrznym, wyposażonej w kuchenkę gazową lub węglową - 70 m3/h

i dalej

w kuchni bez okna zewnętrznego, wyposażonej w kuchnię gazową, obowiązkowo z mechaniczną wentylacją wywiewną - 70 m3/h

 

krótko mówiąc: przy odbiorze instalacji gazowej musisz pokazać, że strumień wentylacyjny w kuchni jest zgodny z przepisami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 313
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

miki w małej łazience rzeczywiscie pomyliłam kolory :) to małe pomieszczenie obok kuchni będzie taką moją kanciapą na biurową pracę .

naniosę poprawki i wrzucę na nowo.

michal_ludwin zdaje sobie sprawę że nie można mieszać wentylacji ,blondynkom nie jestem ,wiadomo że będę miała okap nad kuchenką i to z przepustnicą chodziło mi czy oprócz tego muszę miec jeszcze jakiś inny widoczny dla pana z gazowni ciąg kominowy jesli okap wystarczy to ok.

jak ZROBISZ kominek i będziesz mieszał wentylację mechaniczną i grawitacyjną

to na pewno nie odbiorą instalacji!!!!

odbiór mogę miec wczesniej zanim założe rekuperator,może być taka przecież opcja

rzut_parteru z anemost..jpg

Edytowane przez MKośc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki i o to chodzi ,nie chce nastawiać w domu kominków wentylacyjnych a potem robić wenty.mech.dlatego wykluczam je z łazienek i pokoi ale domu nie buduje na 2 lata i dlatego zastanawiam się czy nie zrobić kominka wentyl.w kuchni i koło kominka w salonie teraz mogę ich po prostu nie wybijać,wiadomo w kotłowni mieć go muszę tym bardziej że od pom.gosp.do pierwszego anemostatu będą dzielić mnie dwoje drzwi w tym te od garażu na pewno będą szczelne i nic nie zamiesza w prawidłowej wymianie powietrza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrysowałam taki sobie schemat połączeń i nie wiem czy dobrze to zrobiłam ,no i teraz jakie fi i gdzie przepustnice jesli miały by być ,każda wasza sugestia będzie dla mnie cenna :cool:[ATTACH=CONFIG]121452[/ATTACH]

 

Ja mam taka propozycje dla Ciebie jak na fotce (przerobionej).

Prowadzenie kanalow jest tutaj mniej istotne bo i tak robi sie to tak zeby kanaly nie byly niepotrzebnie zbyt dlugie i jak nam miejsce pozwoli na to.

Przepustnice na kanalach przed kazdym anemostatem, chyba ze dasz rade srednicami kanalow "wyregulowac" zadana przepustowosc.

 

Nie jestem wykonawca ani handlowcem wiec moge sie mylic, tak tylko z "zycia" wzialem i troszke na podstawie swojej instalacji.

 

Pzdr

rzut_parteru-propozycja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwopijca dzięki za poswięcony czas teraz widzę jaki ja chaos wprowadziłam tymi rurami, na Twoim schemacie ma to ręce i nogi :)

wytłumacz mi jesli dam wszędzie przed anemost.przepustnice to już nie będę musiała gonić z krzesłem po domu i kręcic anemostatami? bo jesli tak to gra warta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe...

Nie wiedzialem co to za pomieszczenie a wygladalo na spizarnie :)(to przy kuchni)

Anemostatami trzeba "doregulowac" ale nie jest to jakos specjalnie szkodliwe jesli cos zmienisz pozniej bo glowna regulacja odbywa sie na przepustnicach jesli one beda -sa rozwiazania na skrzynkach rozpreznych ale nie mam takowych wiec...

 

Pamietaj, nie jestem fachowcem" i to jest "luzna" propozycja.

 

Pzdr.

rzut_parteru-anemost_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli bym dała te skrzynki rozprężające to gdzie one mają być? mógłbyś mi na tym schemacie zaznaczyć gdzie mają te skrzynki być i te całe przepustnice :)

zliczę sobie wtedy koszty inwestycji ,muszę do tego jeszcze męża przekonać bo on starej daty i uważa że nie ma nic lepszego jak uchylić okno :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun dla całego Forum. Od roku po nocach , ścigany przez żonę zgłębiam odchłań budowlanki. Od września zaczynam budowę wymażonego domu. Będzie niestety sporawy ( 720 m po podłogach pow.całk) planuję PC z odwiertów. Chcę ją też zatrudnić do chłodzenia z klimakonwektorów latem. I temat tego wątku. Planowałem WM z reku i GWC żwirowym w fundamentach garażu ( wolne ponad 110 m ) Czy ktoś mnie może oświecić czy jeśli będę nawilżał to złoże to poprawię komfort wilgoci zimą??

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja napiszę coś o kosztach, bo najważniejsze elementy już mam:

Centrala brookvent aircycle 1.1 - 3000 zł

cały system na rurach giętkich super tuboflex 75mb rury fi 75mm koszt - 1400 zł ( kupiłem w tamtym roku na chwilę obecną za taką ilość rury zapłaciłbym 1000zl)

anemostaty 12 sztuk 120 zł

4 skrzynki rozprężne koszt 600 zł

do tego dojdą 2 rury do czerpni/wyrzutni, tego jeszcze nie mam,

robocizna po mojej stronie, całość sam rozprowadziłem, poskładałem, jeszcze około m-c i odpalę.

myślę że całość zamknie się w kwocie 5500 zł.

 

ps.

Uprzedzając pytanie o cenę reku, sprzęt ma parę m-cy, stał na wystawie, ma normalną gwarancję i jest w pełni sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce robić reklamy, bo jest tu już osoba na forum, która handluje tymi centralami, po wstępnych oględzinach na plus mogę powiedzieć:

szczelna konstrukcja,

prostota wymiany filtrów, są to porostu ramki na które zakładamy włókninę cięta z metra.

oszczędne wentylatory, przy pracy na 1/3 mocy, miernik pokazał 15W

wymiennik plastikowy, niby gorsze niż alu, to wyjdzie w praktyce z opisu wynika że sprawność ok.

 

Mam wersję standard, ona nie posiada sterownika, regulowanie odbywa się na zasadzie przełącznika, można ustawić 2 prędkości w pełnym zakresie,

niższa prędkość tak zwana standardowa, na której reku chodzi cały czas, ustawiana dowolnie,

do tego opcja turbo po przełączeniu reku wchodzi na wyższe obroty (również dowolnie ustawiane w całym zakresie prędkości)

 

reku będzie stał na nieogrzewanym ocieplonym stryszku, rozmrażanie przez podciśnienie, to jedyna rzecz jakiej się obawiam, po zimie zdam relacje.

brak bypassa ale przy tak małej centrali uważam że to nieporozumienie, do tego jest wątek na forum że bypass to pic na wodę

gwc też nie planuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...