Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koszt wentylacji mechanicznej


Recommended Posts

na wymaganiach możemy trochę zejść :) nie musi być tego wyłączania przy rozpalaniu kominka. Ale pozostałe to raczej standard dla nowszych central ze średniej półki, nieprawdaż ?

 

Jakie w ogóle kanały / którędy poprowadzone byście zaproponowali ? Czy te moje rozmieszczenia kanałów w ogóle mają sens ?

 

Centrala chyba lepiej jakby była w kotłowni - zawsze to cieplej niż na strychu - no i dalej od sypialni... Ale może się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 313
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hej, pytanko do praktyków i teoretyków :) dot. rozprowadzenia kanałów naw-wyw oraz umiejscowienia anemostatów.

 

Domek ma 135 m pow. uzytkowej, ok 200m po podłogach.

Ogrzewanie: kominek z płaszczem wodnym + piec gazowy kondensacyjny.

Rodzina docelowo 2+3, na razie 2+1 (ale plany są agresywne :D)

Garaż - nieogrzewany - ale tu mam cały czas dylemat bo musiałbym wstawić w miarę szczelne drzwi (x2)

 

Poniżej moja wesoła twórczość (rozmieszczenie anemostatów).

[ATTACH=CONFIG]135254[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]135255[/ATTACH]

 

Kwestia poprowadzenia kanałów mnie trochę przerosła - najpierw wydawało się, że większość poprowadzę w zabudowie k-g przy ściance kolankowej a resztę w garażu już dołem. Całkiem ładnie to wyglądałoby gdyby nie lukarna na poddaszu - no i teraz zastanawiam się czy nie pociągnąć kanałów też stryszkiem - bo z obsłużeniem poddasza też mam problem....

 

Druga sprawa to kwestia bilansu - na dole mam dużo wywiewów, a na górze odwrotnie ze względu na sypialnie...

Czy bilans musi się zgadzać na każdym piętrze czy wystarczy, że w całym domu wychodzi na zero ?

 

a tu link do projektu: domplan.com.pl/Kendra/Kendra.html

 

z góry dzięki za wskazówki.

 

A żeby nie było zupełnie off-topic - to ciekawy jestem czy da się to cudo zmontować za mniej niż 15k

Zakładając montaż przez firmę i poniższe wymagania co do centrali:

- wyłączenie wentylatora wywiewnego - do rozpalania kominka

- automatyczny bypass

- wymiennik przeciwprądowy,

- wentylatory na prąd stały

co prawda znam sie niewiele (choc u nas juz wentylacja rozprowadzona) ale - nawiewniki w skosach (a tak je odczytuje z Twoich rysunków) wyglądają słabo,

Wyciągi w łazience (zwlasza na górze - nad kibelkiem).

Nie prosciej do kominka doprowadzic kanal ze swiezym powietrzem i go odseparowac od reszty - zamiast kombinowac z dodatkowym sterowaniem centrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostałem ofertę kompletnej instalacji z rekuperatorem AERIS 350 VV LUXE z firmy rekuperatory.pl Cena 18 tyś plus vat 8 % Co sądzicie o ofercie i o firmie Aha budynek 150m2 parterowy bez poddasza

 

tu masz ten reku z montażem http://allegro.pl/rekuperator-aeris-350-vv-rekuperacja-dolny-slask-i2694261099.html

Rozłożenie kanałów w parterówce jest dziecinnie proste. Ale ok, nikt nie musi się na wszystkim znać. Zadzwoń do kolesia od reku i spytaj się, czy jak go kupisz, to czy za 1000zł ci te kanały rozłoży. Koszt samych kanałów to 2-3 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Witam, jestem na etapie adaptacji projektu http://www.e-domy.pl/o,50,E_121_Dom_parterowy_z_przestrzennym_salonem_na_waska_dzialke.html?Lustro=1

 

100% podlogowka, piec na pellet - wykonanie jak w projekcie cegla 25cm styro 18cm, podloga styro 20cm, dach 30cm welna

 

Jestem zdecydowany na WM z reku bez gwc. Co na etapie adaptacji mozna zlikwidowac w tym projekcie, a nie jest potrzebne do WM

Jaki jest szacunkowy koszt WM z reku dla tego domu? Prosze rowniez o polecenie firmy z woj mazowieckiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 5 months później...
No fakt ale koledzy którzy sprzedają GWC zawodowo nie cieszą się z takiego podejścia...

Jakiś czas temu na targach w Katowicach spotkałem się z Panem który jest właścicielem firmy na G...

Rozmowa Nasz dotyczyła wykonania GWC i największy niesmak z rozmowy jaki pozostał wywołały słowa Pana:

" nieważne czy to działa czy nie ważne że na tym niezłą kasę robię "

 

Miki, a oświeć nas z jakiego miasta byłą ta firma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...