Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koszt wentylacji mechanicznej


Recommended Posts

i słusznie, sama konstrukcja okna i sposób montażu przeczy energooszczędności

 

Nie popadajmy w paranoje. Istnieje jeszcze coś takiego jak komfort (np.jasna łazienka) i smak estetyczny. Owszem, płacimy później za to do końca życia, ale jeżeli podejdziemy do tego rozsądnie, nie są to duże kwoty.

O projektantach to napiszę tylko tyle, że w tak niewielkim domu jak mój, zaplanowali aż 8 okien dachowych! Ktoś im za to płaci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 313
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bo o projektowaniu domu to trzeba myśleć kompleksowo, nie będzie wtedy problemów.

 

Jak się wybiera projekt o danej konstrukcji dachu, to trzeba być świadomym, z czym to się wiąże -- a wiąże się to np. z koniecznością montowania właśnie okien dachowych, które są źródłem masy problemów, rozwiązując tylko jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak się wybiera projekt o danej konstrukcji dachu, to trzeba być świadomym, z czym to się wiąże -- a wiąże się to np. z koniecznością montowania właśnie okien dachowych, które są źródłem masy problemów, rozwiązując tylko jeden.

 

Czasami nie ma wyboru;)

W dodatku takie domy są dla mnie ładniejsze niż z płaskimi. Gdzieś trzeba znaleźć kompromis, który będzie nas zadowalał.

 

Ale tak jak pisałem, zapobiegać, a dopiero potem leczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami nie ma wyboru;)

W dodatku takie domy są dla mnie ładniejsze niż z płaskimi. Gdzieś trzeba znaleźć kompromis, który będzie nas zadowalał.

 

Ale tak jak pisałem, zapobiegać, a dopiero potem leczyć.

 

Ładniejsze może i są, ale jak stawiać na energooszczędność, to wole je usunąć jeśli jest taka możliwość :) Tylko muszę to sprawdzić...

Edytowane przez Arek_Iwonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od likwidacji okien dachowych, ma to same zalety i tylko jedną wadę (zmniejsza się liczba okien).

 

Jak lubisz zyc w ciemnosciach ..... 1m2 szyby oswietla od 8-12m2 podlogi , okno polaciowe przepuszcza tez duzo wiecej swiatla niz tradycyjne okno w szczytowce ....

 

Nie no bez jaj:D Czasami się nie da:)

Ale fakt, ze swojego projektu wywaliłem połowę (4szt.) a dzisiaj wywalił bym jeszcze jedno.

 

Ja mam 8 szt. w projekcie i dodalam jeszcze jedno do pralni .... wystarczy dobrac okna o dobrym wspolczynniku izolacyjnosci cieplnej + dobre kolnierze .... ( ja jeszcze dorzucilam rolety do swoich )

 

i słusznie, sama konstrukcja okna i sposób montażu przeczy energooszczędności

 

Nawet najlepszy material potrafi zniszczyc najgorszy wykonawca dlatego sposob montazu jest niemniej wazny niz same okna .... nie rozumiem co masz na mysli piszac " sama konstrukcja okna ... " Przede wszystkim okna te ze wzgledu na miejsce w jakie sa wbudowane czyli dach.... musza byc bardzo szczelne ( woda ) , wytrzymale na obciazenia ( snieg ) ...

 

Sorry chlopaki , ale nie zgadzam sie z Wami ..... wolno mi :popcorn:.

 

 

 

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek skontaktuj sie z Firma Polski Komfort http://www.polskikomfort.pl/index.php/instalacje-dla-domu jesli nie dokonales jeszcze wyboru jakie urzadzenia planujesz zainstalowac w swoim domu .... moze pomoga w podjeciu decyzji ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma nieograniczoną kasę na budowę to można dorzucić nie tylko jedno ale z pięć okienek ;)

 

Najpierw trzeba ja zarobic ..... jak sie komus chce robic :p , a zapomnialam ze Ty Arturo72 z tych ktorzy nie lubia tych co maja pieniadze ;).

 

Jak to przeczytacie, to zastanówcie się, zanim pójdziecie tą drogą...

 

Tak myslalam , ze tylko tyle masz do powiedzenia .... konkrety prosze ..... a nie cytacik ze zdania wyrwanego z kontekstu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napiszę łopatologicznie, bo nie mam co robić z tak pięknie rozpoczętym wieczorem.

 

1. Okna dachowe to utrudnienie przy wykonywaniu więźby dachowej (koszty materiału, koszty robocizny).

2. To utrudnienie przy montażu pokrycia dachowego (koszty robocizny, obróbki blacharskie, ryzyko przeciekania).

3. To potworne ilości niechcianego ciepła latem (koszty klimatyzacji, potworny "komfort", ewentualnie półśrodek -- rolety).

4. Zimą z kolei to niebagatelne mostki cieplne (strata ciepła, kondensacja pary wodnej, grzyb).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napiszę łopatologicznie, bo nie mam co robić z tak pięknie rozpoczętym wieczorem.

 

1. Okna dachowe to utrudnienie przy wykonywaniu więźby dachowej (koszty materiału, koszty robocizny).

2. To utrudnienie przy montażu pokrycia dachowego (koszty robocizny, obróbki blacharskie, ryzyko przeciekania).

3. To potworne ilości niechcianego ciepła latem (koszty klimatyzacji, potworny "komfort", ewentualnie półśrodek -- rolety).

4. Zimą z kolei to niebagatelne mostki cieplne (strata ciepła, kondensacja pary wodnej, grzyb).

 

1. przecież bez problemu mieści sie pomiędzy krokwiami ...

2. zwykłe okna też trzeba zamontować, obrobić a jak dobrze zamontujesz to nie ma szans na przecieki

3. zewnętrzna markiza załatwia wszystko ...

4. tylko na ogół okno dachowe ma dwukrotnie mniejszą powierzchnie od zwykłego a co do kondensacji i grzyba to od tego jest sprawna wentylacja;)

 

mam u siebie pięć okien dachowych możesz wpaść popatrzeć i pokazać mi gdzie przecieka, skrapla sie, jest grzyb, ciągnie zimno, i jak smaży słoneczko...

ja tego nie widzę...:p

 

mogę za to pokazać tobie jak smaży słoneczko zwykłymi oknami od wschodu i zachodu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna kwestia - okna dachowe są 'klimatyczne', oczywiście rzecz gustu, ale ja lubię leżeć w łóżku/wannie gapiąc się w niebo, albo słuchając deszczu.

Jasiek - ja też kupiłem markizy na okna dachowe, ale latem jest i tak gorąco, z tym, że domek w górach, marna izolacja w ogóle, więc może faktycznie zmniejszyła się temperatura np. z 40 do 35 ;)

A może jakieś trefne kupiłem - 90% zaciemnienia (jeszcze były chyba 99, ale pisali, że tak samo skuteczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek - ja też kupiłem markizy na okna dachowe, ale latem jest i tak gorąco, z tym, że domek w górach, marna izolacja w ogóle, więc może faktycznie zmniejszyła się temperatura np. z 40 do 35 ;)

A może jakieś trefne kupiłem - 90% zaciemnienia (jeszcze były chyba 99, ale pisali, że tak samo skuteczne).

 

mam u siebie takie...

okna Roto Alpine PCV z oryginalnymi roletami

http://img196.imageshack.us/img196/755/sdc10869r.jpg

jak na razie sypialnia nie przekroczyła 23*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy?

Velux, na haczyki.

http://www.veluxshop.pl/produkty/markizy

 

Swoją drogą zastanawiam się, czy w nowym domu kupić takie markizy plus wewnętrzną roletę plisowaną (ok 600zł), czy iść w zewnętrzną (>1200zł). Nie wiem, czemu to wszystko takie drogie. Markiza to zwykła siateczka na rolce ze sprężynką, a roleta zewnętrzna kosztuje tyle co 2 w oknach balkonowych (2 razy większych)...

Edytowane przez owp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...