Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziurawy komin i dym wlatuje do komina wentylacyjnego.


Recommended Posts

Skończyłem remont koło listopada.

Mieszkam w starym budownictwie.

Ogrzewanie - piece na węgiel.

 

Okazało się,że z komina wentylacyjnego wydobywa się ...dym z pieca czyli dym z otworu kominowego pieca.Wlatuje do pomieszczeń :/

Minęło kilka miesięcy i sąsiedzi sprowadzili prywatnie jakąś firmę ,która stwierdziła, że komin z pieca jest dziurawy i dym przedostaje się do komina wentylacyjnego. :o

 

Teraz zastanawiam się jak oni to zrobią i zatkają tą dziurę ?

Jestem po remoncie i nie wyobrażam sobie żeby ktoś miał do mnie czy sąsiada wejść z młotkiem i kuć ściany bo jak inaczej dostanie się do środka ?

Budynek 3 piętrowy.

 

Jest na to jakaś czarodziejska metoda ?

Technika poszła do przodu to może nie będzie to takie straszne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Jeśli przekrój kanału spalinowego jest większy od dopuszczanego przepisami, to można zastosować t.zw. szlamowanie kominów. Jest to niestety dość spory koszt (cena umowna ;)).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem remont koło listopada.

Mieszkam w starym budownictwie.

Ogrzewanie - piece na węgiel.

 

Okazało się,że z komina wentylacyjnego wydobywa się ...dym z pieca czyli dym z otworu kominowego pieca.Wlatuje do pomieszczeń :/

Minęło kilka miesięcy i sąsiedzi sprowadzili prywatnie jakąś firmę ,która stwierdziła, że komin z pieca jest dziurawy i dym przedostaje się do komina wentylacyjnego. :o

 

Teraz zastanawiam się jak oni to zrobią i zatkają tą dziurę ?

Jestem po remoncie i nie wyobrażam sobie żeby ktoś miał do mnie czy sąsiada wejść z młotkiem i kuć ściany bo jak inaczej dostanie się do środka ?

Budynek 3 piętrowy.

 

Jest na to jakaś czarodziejska metoda ?

Technika poszła do przodu to może nie będzie to takie straszne ?

 

Jak są małe ubytki rzędu kilku centymetrów można to bardzo dokładnie zlokalizować np. kamerą inspekcyjną i punktowo wyszlamować i uszczelnić. Jak jest większa dziura to niestety należy to zamurować ręczne, więc bez wykucia dziurki w lokalu się nie obędzie. W załączeniu wyszlamowany moimi ręcyma nieszczelny kiedyś kominek.

szlamowanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Witam.

 

Mój komin jest dziś po czyszczeniu. Dom z 1949r. Komin ok.16metrów. Niestety wymaga szlamowania - po czyszczeniu zauważyliśmy sadzę w kilku dziwnych miejscach.

Komin z czerwonej cegły, zaprawa jakaś wapienno cośtam. Generalnie miejscami można palce międze cegły wkładać - sypie się.

 

Dostałem ofertę za szlamowanie, 2tys zł robocizna + ok 10-12 worków po 25kg materiału do szlamowania z firmy Scheidl. Worek chyba 90zł/szt.

 

Czy to dobra oferta? Co o tym myślicie? Komin ma ok.19x19cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wkładem kominowym (elastyczny aluminiowy) uszczelnić kanał wentylacyjny. Bez ingerencji w komin, wymaga rozkucia kratki wentylacyjnej i dostępu do wylotu komina.

Hasło do poszukiwań "alufol".

 

Przy nieszczelnościach alufol się spali. Nie lubi temperatury powyżej 150oC.

 

KotSylwester, masz duży przekrój kanału, towaru pójdzie... czym palisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromne podziękowania dla Mariusza - nick kominiarz. Przyjechał, wpuścił kamerę w komin i uniknąłem "wtopy" z Panem od szlamowania. Oczywiście z Panem od szlamowania umówiony byłem jasno:

1.filmujemy

2.szlamujemy

3.filmujemy

4.ja płacę.

 

Co prawda" Pan od Szlamowania" się zgodziła ale czekaliśmy aż kamera wróci z serwisu. W mędzy czasie zamówił za moją zgodą masę do szlamowania (dobrze że nie doszła). Pan Mariusz przyjechał, zrobił inspekcję profesjonalną kamerą (niestety bez nagrywania) i zobaczyliśmy dziwne ubytki w kominie - na moim piętrze i niżej a także ostro wystającą cegłe. Te dwie sprawy szlamowanie WYKLUCZAJĄ. W dodatku przekazał mi informację że ostatnia część kominów - dobudowana ma znacznie mniejszy przekrój niż pozostały odcinek... Pan od Szlamowania było obrażony - w sumie ciekawe o co?

 

Wczoraj postanowiliśmy na moim piętrze zdemontować płytę gipsową i usunąć tynk aby dokonać inspekcji... TO co zobaczyliśmy to nie wina starości domu a przeróbek dokonywanych przez super fachowcó w ostatnich 12 latach...

 

Dziura a właściciwe otwór na dole był zaślepiony tylko tynkiem, trzymał się tylko dlatego że była płyta gipsowa. Ktoś kiedyś tą "rewizję" zamurował ale chyba bez czyszczenia sadzy i... dwóch cegieł nie było a pół trzecież po prostu wyjąłem.

 

Na górze fachowiec od kominków zamurowywał dawne miejsce podłączenia kominka - efekt widoczny....

Wczoraj kawałek komina zdemontowaliśmy i wymurowaliśmy od nowa, dziurę zamurowaliśmy :)

 

60 letni dom nadal zaskakuje :)

 

http://imageshack.us/a/img171/2521/dziurawkominie1.jpg

 

http://imageshack.us/a/img208/3307/dziurawkominie3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...