Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem okolice Dębicy


Recommended Posts

Witam!!!

 

Jestem zainteresowany zrobieniem wentylacji mechanicznej z rekuperatorem, jednak wcześniej chciałbym zobaczyć jak to działa w rzeczywistości. Bo to co mówią producenci to wszystko super ale jak jest w rzeczywistości. Jeżeli ktoś z okolic Dębicy posiada taką że wentylacje i jest skłonny podzielić się swoimi doświadczeniami byłbym wdzięczny.

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Tomasz K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
Witam!!!

 

Jestem zainteresowany zrobieniem wentylacji mechanicznej z rekuperatorem, jednak wcześniej chciałbym zobaczyć jak to działa w rzeczywistości. Bo to co mówią producenci to wszystko super ale jak jest w rzeczywistości. Jeżeli ktoś z okolic Dębicy posiada taką że wentylacje i jest skłonny podzielić się swoimi doświadczeniami byłbym wdzięczny.

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Tomasz K.

 

Generalnie jak ktoś ma godzinkę wolnego i 10 szarych komórek to potrafi dokonać obliczeń na jednej kartce papieru z których jasno wynika że wentylacja mechaniczna przynosi straty w stosunku do grawitacyjnej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jak ma 10 szarych komórek - to właśnie tak mu wyjdzie...

Smutne, nie?

 

Adam M.

No w sumie to ty nie jesteś w stanie mi udowodnić sensu ekonomicznego wentylacji mechanicznej bo przypuszczam że jesteś zbyt zauroczony w tym modnym gadżecie, ale wysil się, może mnie przekonasz może nie ale nigdy przenigdy mnie nie obrażaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam chęci ani Cię obrażać ani udowadniać Ci czegokolwiek!

Czyżbym źle odczytał Twoje intencje?

No, bo jak co budujesz, to powinieneś znać bodaj podstawy fizyki działania tego, co budujesz - a te są oczywiste i przedyskutowane po tysiąckrotnie.

Wnioski też są powszechnie znane...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam chęci ani Cię obrażać ani udowadniać Ci czegokolwiek!

Czyżbym źle odczytał Twoje intencje?

No, bo jak co budujesz, to powinieneś znać bodaj podstawy fizyki działania tego, co budujesz - a te są oczywiste i przedyskutowane po tysiąckrotnie.

Wnioski też są powszechnie znane...

 

Adam M.

 

Zadam ci proste pytanie. Temperatura w budynku wynosi 24stC a na zewnątrz jest -20stC. Sprawność wentylacji to np.90% , pytanie jest następujące- jaką temp będzie miało powietrze wtłaczane do pomieszczeń? Jak odpowiesz prawidłowo to się odczepię i uznam że jakąś tam więdze jednak posioadasz

Edytowane przez mariuszkotula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam chęci ani Cię obrażać ani udowadniać Ci czegokolwiek!

Czyżbym źle odczytał Twoje intencje?

No, bo jak co budujesz, to powinieneś znać bodaj podstawy fizyki działania tego, co budujesz - a te są oczywiste i przedyskutowane po tysiąckrotnie.

Wnioski też są powszechnie znane...

 

Adam M.

 

Jeśli nie masz zamiaru mnie obrażać to po co to zrobiłeś? Co jak co ale podstaw fizycznych działania wentylacji mechanicznej to chyba raczej ty nie znasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam ci proste pytanie. Temperatura w budynku wynosi 24stC a na zewnątrz jest -20stC. Sprawność wentylacji to np.90% , pytanie jest następujące- jaką temp będzie miało powietrze wtłaczane do pomieszczeń? Jak odpowiesz prawidłowo to się odczepię i uznam że jakąś tam więdze jednak posioadasz

 

Czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie mówimy tym samym językiem!

Dla mnie wentylacja sprawna w 90% to wentylacja do naprawy/remontu!

Powietrze wtłaczane do pomieszczeń będzie miało bardzo różną temperaturę - zależnie od pomieszczenia i od tego jak zbudowano system wentylacji.

Zwykle kilkanaście stC.

 

Zacznij wyrażać się językiem ścisłym, jednoznacznie precyzującym myśli - w tej dziedzinie, to może okaże się, że mamy podobny pogląd na problem.

Językiem potocznym dobrze problemu nie opiszesz...

 

Narobiłeś skrótów myślowych i postawiłeś problem podobnie jak tu:

Dom 120m2 po podłogach..

Właściciel ma łaciatego kota...

Powiedz - ile kredytu zaciągnął!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dla Ciebie sprawność went 90% to went do naprawy remontu_ proszę określ jaką powinna rzeczywiście posiadać!

Co do powietrza wtłaczanego do pomieszczeń to załóż że nie ma strat w rurach i odpowiedz na pytanie jak będzie miało temp powietrze wtłaczane do pomieszczeń!

Chyba nie mówimy tym samym językiem!

Dla mnie wentylacja sprawna w 90% to wentylacja do naprawy/remontu!

Powietrze wtłaczane do pomieszczeń będzie miało bardzo różną temperaturę - zależnie od pomieszczenia i od tego jak zbudowano system wentylacji.

Zwykle kilkanaście stC.

 

Zacznij wyrażać się językiem ścisłym, jednoznacznie precyzującym myśli - w tej dziedzinie, to może okaże się, że mamy podobny pogląd na problem.

Językiem potocznym dobrze problemu nie opiszesz...

Ok. dla Ciebie sprawność went 90% to went do naprawy remontu_ proszę określ jaką powinna rzeczywiście posiadać!

Co do powietrza wtłaczanego do pomieszczeń to załóż że nie ma strat w rurach i odpowiedz na pytanie jak będzie miało temp powietrze wtłaczane do pomieszczeń!

 

Narobiłeś skrótów myślowych i postawiłeś problem podobnie jak tu:

Dom 120m2 po podłogach..

Właściciel ma łaciatego kota...

Powiedz - ile kredytu zaciągnął!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiasz świat na głowie a ja nie wiem - po co?

To już nie rozważamy domu realnie budowanego?

 

Podałeś : bez strat /zysków ciepła "po drodze" a zewnętrzna -20stC

To ile ma być?

Tyle, ze nigdy tak się nie dzieje...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dla Ciebie sprawność went 90% to went do naprawy remontu_ proszę określ jaką powinna rzeczywiście posiadać!

Co do powietrza wtłaczanego do pomieszczeń to załóż że nie ma strat w rurach i odpowiedz na pytanie jak będzie miało temp powietrze wtłaczane do pomieszczeń!

 

Załóż również że masz jakąś liczbę pomieszczeń o tej samej kubaturze i tej samej długości przewodów zasilających i odbiraerających

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiasz świat na głowie a ja nie wiem - po co?

To już nie rozważamy domu realnie budowanego?

 

Podałeś : bez strat /zysków ciepła "po drodze" a zewnętrzna -20stC

To ile ma być?

Tyle, ze nigdy tak się nie dzieje...

 

Adam M.

Zadałem proste pytanie-Temp zew. -20stC a w budynku 24st C,sprawność went 90% , izolacja rur - idealna(100%), więc długość rur ni e ma znaczenia. Nie wkórwiaj mnie odpowiedz na pytanie albo przyznaj że nie masz pojęcia o czym piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznij od samego początku?

Choćby tu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?114044-O-wentylacji-co-i-po-co-wzd%C5%82u%C5%BC-i-w-poprzek!

 

Potem postaw SENSOWNE pytanie, jak będziesz miał wątpliwości...

Pomerdała Ci się wentylacja z rekuperacją...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra stawiam sensowne pytanie: w okresie od grudnia do lutego zakładam że w ciągu 90 dni 45 dni temp otoczenia jest stała i wynosi - 5stC , 30 dni temp wynosi -10st C, 15 dni temp wynosi - 20stC . Dom jest całkowicie wietrzony went mechaniczną 3 razy w ciągu doby(każdy metr sześcienny pow. jest usunięty a zarazem wtłoczony do pomieszczenia) .Zadam więc sensowne pytanie: mam dom o pow 150 m2 czyli 435m3 (wys stropu 2,9M) , ile mnie będzie kosztował gaz lub węgiel który będzie potrzebny na dogrzanie w ciągu doby powietrza wtłaczanego do pomieszczenia

Może zacznij od samego początku?

Choćby tu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?114044-O-wentylacji-co-i-po-co-wzd%C5%82u%C5%BC-i-w-poprzek!

 

Potem postaw SENSOWNE pytanie, jak będziesz miał wątpliwości...

Pomerdała Ci się wentylacja z rekuperacją...

Dobra stawiam sensowne pytanie: w okresie od grudnia do lutego zakładam że w ciągu 90 dni 45 dni temp otoczenia jest stała i wynosi - 5stC , 30 dni temp wynosi -10st C, 15 dni temp wynosi - 20stC . Dom jest całkowicie wietrzony went mechaniczną 3 razy w ciągu doby(każdy metr sześcienny pow. jest usunięty a zarazem wtłoczony do pomieszczenia) .Zadam więc sensowne pytanie: mam dom o pow 150 m2 czyli 435m3 (wys stropu 2,9M) , ile mnie będzie kosztował gaz lub węgiel który będzie potrzebny na dogrzanie w ciągu doby powietrza wtłaczanego do pomieszczenia

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że mamy problemy z podatawami matematyki 5 lkasy podstawówki a miało być tak miło

Może zacznij od samego początku?

Choćby tu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?114044-O-wentylacji-co-i-po-co-wzd%C5%82u%C5%BC-i-w-poprzek!

 

Potem postaw SENSOWNE pytanie, jak będziesz miał wątpliwości...

Pomerdała Ci się wentylacja z rekuperacją...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że mamy problemy z podatawami matematyki 5 lkasy podstawówki a miało być tak miło

 

Słuchaj nie jestem tępym baranem po zawodówce , jednak że potrafię twoją chwilową słabość zrozumieć. Wyzywam cię na do walki na przechwałki, stoję i oczekuję kiedy ty wyskoczysz na pałki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...