Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

drewniane słupy daszku nad wejściem


remo_78

Recommended Posts

Witam!

Chciałbym poruszyć dwa nurtujące mnie problemy odnośnie słupów podtrzymujących daszek nad wejściem. Jeden ze słupów jest dość mocno skręcony, wykonawca chcąc pewnie uciekać z kosztów zakupił tańsze nie do końca wyschnięte drewno i z postępem budowy słup ten skręcał się coraz bardziej. Mimo to machnąłem na to wtedy ręką może i niepotrzebnie bo teraz zaczyna mi to przeszkadzać. Jak mogę wykończyć słupy wejściowe żeby zgubić tą krzywiznę-czym obłożyć. Sprawa druga słup zalany jest w fundamencie i zaizolowany od betonu folią. Jednak podczas deszczu w fudze obok słupów zbiera się woda. Boję się że z czasem drewno zacznie gnić. Czy mogę się jakoś od tego uchronić, czy wystarczy wyciągnąć fugę do góry tak by nie pozostawała tam woda czy macie może inne rozwiązania?

IMGP2773_zmodyfikowany.JPG

IMGP2774_zmodyfikowany.JPG

IMGP2773_zmodyfikowany.JPG

IMGP2774_zmodyfikowany.JPG

IMGP2775_zmodyfikowany.JPG

Edytowane przez remo_78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie sprawy- drewno na słupek niekoniecznie mogło byc gorszej jakości, a raczej pozyskane z pnia ale z jego bocznej czesci, a nie z rdzenia. A to załatwia kwestie skręcania sie tzw kantowki,szczegolnie w tym przypadku ( narażona na wahania temperatur i wilgotności)

Mocowanie slupów tarasowych odbywac sie powinno na tzw talerzach regulacyjnych , pozwalających na wyniesienie slupka ponad beton a jednoczesne na niwelacje zarówno niedokładności w montażu jak i ewentualnego kurczenia sie drewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...