Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Widzę , że za bardzo to nikt nic nie wie o tycm profilu a co z Prime HS też z Dobroplastu. 7 komór 9cm , klasa A , 3 szyby i cena też konkurencyjna.

Jakiekolwiek doswiadczenia z tymi oknami.Tylko nie piszcie,że Dobroplast zły bo zły. Chciałbym znać opinie ludzi którzy mieli z tymi profilami do czynienia.

 

W moim zestawie okien wyceny które mnie interesowały to:

najniższa Aluplast 4000, 2 szyby -11000

Encore, ocieplony profil, 3 szyby 12000

Prime Hs 7 klasa A, siedem komór, 3 szyby 14000

Oknoplus na Brugmann ad,Thermo, klasa A, 5 komór, ocieplony ,3 szyby, 17000

 

Nie wiem czy opłaca się dopłacić do Aluplasta 6 tyś do oknoplusa czy wybrać coś pośrodku coś teoretycznie podobnego do Niego w niższej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od wielkości okien jakie masz w projekcie jak są duże konstrukcje to aluplasta sobie odpuść a kieruj się w stronę OknoPlusa.

 

Przed długim wekkendem miałem serwis drzwi z ruchomym słupkiem na aluplascie 1800x2200 Pierwszy raz POLEGŁEM nie szło zaszklić szyby w skrzydle żeby dołem skrzydło się nie wyginało.

Producent zrobił za ciasne skrzydła do ram w dodatku źle fabrycznie zaszklił i dupa zbita.

Pozdrawiam Szklarza debila z Promar-u Knurów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od wielkości okien jakie masz w projekcie jak są duże konstrukcje to aluplasta sobie odpuść a kieruj się w stronę OknoPlusa.

 

Przed długim wekkendem miałem serwis drzwi z ruchomym słupkiem na aluplascie 1800x2200 Pierwszy raz POLEGŁEM nie szło zaszklić szyby w skrzydle żeby dołem skrzydło się nie wyginało.

Producent zrobił za ciasne skrzydła do ram w dodatku źle fabrycznie zaszklił i dupa zbita.

Pozdrawiam Szklarza debila z Promar-u Knurów

 

 

Mam jedno trzyskrzydlowe 270 na 225, tez sie go obawiam najbardziej.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od wielkości okien jakie masz w projekcie jak są duże konstrukcje to aluplasta sobie odpuść a kieruj się w stronę OknoPlusa.

 

Przed długim wekkendem miałem serwis drzwi z ruchomym słupkiem na aluplascie 1800x2200 Pierwszy raz POLEGŁEM nie szło zaszklić szyby w skrzydle żeby dołem skrzydło się nie wyginało.

Producent zrobił za ciasne skrzydła do ram w dodatku źle fabrycznie zaszklił i dupa zbita.

Pozdrawiam Szklarza debila z Promar-u Knurów

 

 

 

A może to nie wina systemu Aluplasta, tylko producenta? Jesteś już chwilę w branży i raczej nie przystoi pisać takich rzeczy jak laik. Powinieneś wiedzieć, że za taką sytuację odpowiada dany producet okna a nie profilu.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do aluplasta nic nie mam po prostu ewidentny brak poprzeczki i cały ciężar szyby spoczywa na dolnym kawałku ramy

 

Ideal 4000 jest stosunkowo lichym profilem żeby przenosić taki ciężar.

 

slaku cały nacisk szkła jest rozłożony na dwa narożniki dolny przy zawiasie i przeciwległy górny boczny kawałek skrzydła ,czyli po przekątnej ,Fachman z Promaru dał podkładki 25cm od rogów skrzydła i się rama wygięła .

Ja zaszkliłem praktycznie podkładając na samych rogach ramy i też siada dół haczy o zaczep.

Więc kolego slaku jakieś propozycje? Bo tak jak jest teraz zaszklone zostać nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężka chcę,chce w krzydle pod szybą dokręcić kątownik 15cm x 15cm wtedy pakiet będzie stał na nim i rozłoży ciężar nie tylko na dół ale i na bok.

 

 

duza konstrukcja +słaby profil + ściana południowa + kolor orzech = katastrofa

 

Słuchaj - może daj sobie spokój z taką prowizorką - zgłoś reklamację do producenta na wymianę całego skrzydła na skrzydło z poprzeczką !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmocnienie jest prawidłowe ,mierzyłem 2mm po wykonaniu odwiertu.

 

Zastosowałem te kątowniki 15x15x40x4 i jest idealnie i nie wygląda to na prowizorkę ,klient super zadowolony ja jeszcze bardziej :)

 

Zastosowanie poprzeczki odpadało po 3 latach za dużo jazdy by było z firmą która by się wypięła i odesłała do producenta profila .

 

Gdyby to okno miało 4 cm mniej na szerokości nie było by problemu ponieważ zastosowano by krótsze okucie , bez dodatkowego zaczepu na środku.

Bez tego zaczepu skrzydło mogło by siąść nawet 4mm i nic by nie tarło

Edytowane przez sikorb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 1 month później...
  • 8 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...