Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wnętrzarska rewolucja Magdy J.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Warto sprawdzić. To nic nie kosztuje. Ale najpierw zadzwoń do Rajmunda i się z nim umów, bo On jeździ na pomiary. Kuchnia w ich wykonaniu jest u mnie pod linkiem Mieszkanie bez barier. Jak się ewentualnie zdecydujesz to poproś, żeby montaż kuchni robił Ci Daniel. On jest mega staranny. :yes:

 

 

Przy okazji ujawniam zdjęcia kafli, które dzisiaj kupiłam.

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/66e0e1ac05e5b43af7ffd897bdf07786,21,19,0.jpg

 

Zbliżenie:

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/a0938ba65329acc652f0fbad4d471bbd,21,19,0.jpg

 

I przy wejściu na styku z drewnianą podłogą:

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/ce87f658a54769ed6683e4c508b4b24f,21,19,0.jpg

Edytowane przez Magda 34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że mam te kafle za sobą. Jest już małe prawdopodobieństwo, że małżonek się rozmyśli z tym remontem;):lol2:

 

Teraz muszę rozplanować elektrykę i przemyśleć jakie zastosować oświetlenie:rolleyes: W związku z tym będę chciała się Was doradzić. Mam pewną koncepcję, ale muszę szerzej opisać i pokazać o co mi chodzi. Tylko, że już nie dzisiaj, bo wysiadam. Ledwo patrzę na oczy.:sleep:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że mam te kafle za sobą. Jest już małe prawdopodobieństwo, że małżonek się rozmyśli z tym remontem;):lol2:

 

Może potrzebujesz 4 koty w tym dwójka dzikich włamywaczy :) mała dintojra w kuchni i będzie prosił o remoncik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia-witryna.jpg

 

Magda, a może byś jednak wykorzystała tę ścianę po lewej od drzwi. Ja bym tam zrobiła taką witrynkę. Nie koniecznie na całej ścianie. Fajnie by wyszła jednodrzwiowa, żeby zostało trochę ściany wokół. Jak na tej fotce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie było mnie kilka dni, a tu decyzja podjęta :o

ja bym tak szybko nie zrezygnowała z wnęki po lewej i widzę na szczęście, że nie jestem jedyna :rolleyes:

wg mnie to idealne miejsce nie na talerze, tylko na spożywkę, czyli od góry makarony, mąki, kasze, cukry, kawy itd

potem słoiki, puszki, wody, w dolnej części np. chemia do zmywarki

 

ale mnie dodatkowo męczy jeszcze brak blatu (pisłam o tym w wątku z kuchniami)

pokazałaś zdjęcia stanu obecnego - na blacie, który chcesz zlikwidować stoi mikro(będzie w zabudowei) i czajnik - znaczy po zmianach czajnik wylatuje na blat po prawej, do tego będzie tam zawsze kilka brudnych naczyń, kiedy zmywarka pracuje i wchodząc z zakupami naprawdę nie masz sie gdzie z nimi zmieścić

miejsce siedzące "przy" wysokiej zabudowie - teraz jak siedzisz oparta plecami o ścianę, z prawej strony masz miejsce, możesz oprzeć rękę, popatrzeć w prawo, po zabudowie będzie to ciasny kąt

niestety dla mnie liczy się głównei funkcjonalność i zupełnie nie potrafie wyłapać czy od strony estetycznej lepsze będą szafki górne czy inne zawiesia, pewnie zabudowa całej wnęki na wprost wejścia z punktu widzenia estetyki jest ok, wg mnie będzie wyglądać bardzo dobrze, ale funkcjonalnie moim zdaniem zakraknie Ci tego miejsca, które tam teraz masz, szukałabym raczej sposobu na ciekawą zbudowę lodóki w połączeniu z blatem i zabudowaną wnęką po lewej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Miałam zaplanować elektrykę, ale przez dwa dni w ogóle nic nie zrobiłam. Byłam za to wczoraj na festiwalu piwa w Lesnicy:-) Ciekawe z kim się minęłam, bo ludzi było mnóstwo:rolleyes:

 

 

Witam,czekam na rozwój akcji, kafle piękne

 

Cześć Basiu, zapraszam:)

 

Bardzo ładne płytki - one są gładkie czy takie lekko chropowate? Matowe, półmatowe, błyszczące?

 

Płytki są gładkie i matowe z powłoką cera clean, która podobno ułatwia utrzymanie gresu w czystości.

 

Pestko, mamik, mam jeszcze trochę czasu na zastanowienie się, ale nie wiem czy wymyślę coś innego. :confused:Wysoka zabudowa mieści wszystko, co potrzebuję, jeśli jeszcze zapełnię wnękę po lewej to zrobi się tunel przy wejściu.

 

Jeśli chodzi o siedzenie przy stole, to ja siedzę przodem do okna, czyli tyłem do tej zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka zabudowa mieści wszystko, co potrzebuję, jeśli jeszcze zapełnię wnękę po lewej to zrobi się tunel przy wejściu.

Wszystko zależe z czego wykonałabyś taką zabudowę. Jesli byłaby jednolita z wysoką zabudową obok to napewno by to przytłaczało. Jednak użycie materialu (ciemne szkło, fornir w lakiere, lustro barwione itp) przełamałoby zabudowę i moim zdaniem powiększyło wizualnie pomieszczenie. Napewno z jednym się zgodzę - centymetry zabierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależe z czego wykonałabyś taką zabudowę. Jesli byłaby jednolita z wysoką zabudową obok to napewno by to przytłaczało. Jednak użycie materialu (ciemne szkło, fornir w lakiere, lustro barwione itp) przełamałoby zabudowę i moim zdaniem powiększyło wizualnie pomieszczenie. Napewno z jednym się zgodzę - centymetry zabierze.

 

maylandziu, to co proponujesz? Zrobić zabudowę po lewej z jakiegoś kontrastowego szkła, czy forniru i wtedy zrezygnować z górnych szafek, czy lepiej bez tej zabudowy przy wejściu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdo wszystko zależy od tego, czego właściwie potrzebujesz. I tak, decyzja ostateczna będzie Wasza.

Co ja myślę? Już piszę.

W malutkiej kuchni wykorzystałabym każdy centymetr na szafki bo im ich więcej, tym mniej na wierzchu. Z lewej może zabudowa z drzwiami w czarnym szkle laminowanym lub piaskowanym z jakimś delikatnym motywem ozdobnym. To nie będzie tanie i opłacalne w zestawieniu z pozyskaną powierzchnią do przechowywania. Ale napewno ta sciana mogłaby byc także ciekawą ozdobą. Coś indywidualnego, nietypowego. Ponadto takie szkło w tym miejscu odbije sasiadujacą z nim wysoką zabudowę. Ciemna ściana nie będzie ciężka bo odije się w niej okno i światło dzienne. Chcesz całą białą kuchnie? Ok, to wszytkie meble białe. Ja pomyślałam o jasnym, matowym fornirze na wysokiej zabudowie. Starałabym się zamaskować nieco gabaryty tej zabudowy. Szafki pod płytą i nad płytą białe. Te wiszące, jeśli juz mają byc, dałabym wąskie, wysokie do samego sufitu i okap podszafkowy, prawie niewidoczny. Czyli gładko i neutralnie. Blat czarny....albo w kolorze forniru z wysokiej zabudowy albo jeszcze opcja z białym ale nie będzie wtedy tego zazwyczaj pożądanego odcięcia. Za to zabudowa po prawej stanie się lżejsza.

I jeszcze jedno. Zabudowa z lewej w szkle może być otwierana tradycyjnie jak i przesuwna ale bezprofilowa. Profile zabierają zbyt dużo miejsca.

Pisząc o maskowaniu mam na myśli poniższe inspiracje. Odpowiednie zestawienia kolorystyczne sprawiają, że niektóre meble sa mniej widoczne.

[ATTACH=CONFIG]115618[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]115619[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]115620[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]115621[/ATTACH]

I jeszcze słowo o tunelu... Przecież wejscie macie pewnie 80cm (90?)? To także minimalna szerokość przejść w ciągach kuchennych. Ile razy dziennie wnosicie siaty do tej kuchni? Raz na tydzień? Bo pewnie codzienne zakupy to produkty podstawowe mieszczące się w 1 torbie. Przecież dalej i tak będzie zwężenie między blatem a wysoką zabudową i to nawet ciaśniejsze.

To moje uwagi. Piszę je bo chciałaś poznać moje zdanie. Ale jak zaznaczyłam na początku, sami wiecie co dla Was najlepsze. Gdyby to była moja kuchnia to wywaliłabym szafe na korytarzu i dała wysoką zabudowe z lewej storny bo to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie ;) :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Mayland, genialne te inspiracje :D Czy mogę skopiować sobie te fotki do moich zasobów inspiracyjnych, albo powiedz skąd są ?

Magda, ciało doradcze mówi, że skorzystałoby z pomysłów Mayland pełną garścią :)

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...