Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wnętrzarska rewolucja Magdy J.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ech, to bierę, w końcu to tylko inspiracje ku pamięci :)

 

Warto pamiętać o tym ciekawym zjawisku MIMIKRY szczególnie dobrym do wykorzystania w małych kuchniach :D

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea, świetne te jego projekty. A schody BOSKIE. Ja może nie tyle lubię schody, co ciągle jeszcze mogę coś zmienić w decyzji o ostatecznym wyglądzie moich i dlatego się w te różne schody wciągnęłam

Zapisałam sobię tę stronę :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayland, śliczne inspiracje i słuszne uwagi. Bardzo dziękuję. Inspiracje przedstawiają dość duże i otwarte kuchnie, więc ten fornir wygląda rewelacyjnie. U mnie raczej go nie widzę, ale zgadzam się z opcją ze szkłem. To na pewno da rozświetlający i powiększający efekt. Z tej zabudowy po lewej jednak zrezygnuję. Tam będzie w przejściu tylko 77 cm szerokości, a poza tym nie potrzebuję aż tylu szafek. Do tego dochodzi też kwestia finansowa. Nie robię tej kuchni na kredyt. Mam określony budżet i nie mogę go przekroczyć. Już mój mąż będzie tego pilnował.;)

 

Przyszło mi kiedyś do głowy, żeby „ocieplić” trochę tę kuchnię i zrobić zabudowę w jasnym fornirze, ale z tego zrezygnowałam. W przedpokoju mam już inne odcienie drewna i nie chciałam wprowadzać do kuchni kolejnego. Nie chcę przedobrzyć, dlatego zgadzam się z Tobą i tak też rozrysowałam te meble jak pisałaś: wiszące szafki pionowe z okapem podszafkowym, jednolita, biała zabudowa, zrobię biały blat. Myślałam, żeby w miejscu tej wnęki po lewej stronie od wejścia nakleić tapetę np. Fornasettiego (twarze albo las).

 

http://azzurro.pl/images/produkty/male_bd5lg9_fornasetti_tapety_twarze.jpg

 

 

http://www.krainabarw.pl/data/gfx/pictures/medium/7/7/3677_1.jpg

 

 

Albo pomalować na jakiś ciemny kolor, a tapetę dać za szkłem pomiędzy szafkami. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twarze są już trudne do zdobycia i chyba w małej kuchni bym ich nie dała,las dla mnie przerażający.

Widzę,że już jesteś zdecydowana na brak zabudowy po lewej,w takim razie, kiedy zaczynasz remont?

AAA i doczytałam,że tapetę właśnie chciałaś dać po lewej stronie ,ja bym zabudowała lewą stronę obklejając fronty szafek jakąś fototapetą

Edytowane przez Barbara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram się przy tej tapecie, chociaż te twarze niezmiernie mi się od dawna podobały.;) Co do remontu, to tak pełną parą w lipcu. W czerwcu raczej nie, bo mój mąż jest zawodowo zaangażowany przy Euro, więc już nie będę jego męczyć. Do tego czasu jednak chcę ustalić ustawienie tych mebli, bo muszę rozplanować elektrykę, mogę też niektóre rzeczy kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdo wszystko zależy od tego, czego właściwie potrzebujesz. I tak, decyzja ostateczna będzie Wasza.

Co ja myślę? Już piszę.

W malutkiej kuchni wykorzystałabym każdy centymetr na szafki bo im ich więcej, tym mniej na wierzchu.

Gdyby to była moja kuchnia to wywaliłabym szafe na korytarzu i dała wysoką zabudowe z lewej storny bo to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie ;) :D:D:D

zgadzam się w 100%, może tylko szukałabym możliwie prostych frontów na tą nieszczęsną lewą stronę, właśnie z uwagi na koszty, a rozwiązanie z głebową zabudową po lewej, jeśli zrezygnowałabyś jeszcze z szafek wiszących mogłoby się okazać rozwiązaniem wcale nie tak drogim

temat zamknięty :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny o jakiej szafie w korytarzu piszecie? Tej wysokiej zabudowie na wprost wejścia?:rolleyes:

Jeśli tak, to ona musi tam być, bo tam będzie lodówka i ta nieszczęsna mikrofala

Edytowane przez Magda 34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny o jakiej szafie w korytarzu piszecie? Tej wysokiej zabudowie na wprost wejścia?:rolleyes:

Jeśli tak, to ona musi tam być, bo tam będzie lodówka i ta nieszczęsna mikrofala

nie, na rzucie i zdjęciach widać, że nie można przesunąć wejścia do kuchni w prawo, bo w przedpokoju jest szafa, gdyby jej nie było, to wnęka po lewej mogłaby miec wymagane 60 cm i tam mogłaby być cała głęboka zabudowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pestko. Przeglądnę. Ale mój mąż właśnie powiedział, że podoba mu się pomysł z naklejeniem szkła na ścianę po lewej od wejścia. :jawdrop: Oczywiście wszystko będzie zależało od tego ile to będzie kosztować.;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, na rzucie i zdjęciach widać, że nie można przesunąć wejścia do kuchni w prawo, bo w przedpokoju jest szafa, gdyby jej nie było, to wnęka po lewej mogłaby miec wymagane 60 cm i tam mogłaby być cała głęboka zabudowa

 

Aaa, o tę szafę chodzi:-) Tej szafki nie mogę usunać, bo tam jest licznik gazowy, poza tym umieściłam tam odkurzacz, narzędzia męża, żelazko itp. szpargały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pestko. Przeglądnę. Ale mój mąż właśnie powiedział, że podoba mu się pomysł z naklejeniem szkła na ścianę po lewej od wejścia. :jawdrop: Oczywiście wszystko będzie zależało od tego ile to będzie kosztować.;)

 

Aza szkłem super tapeta. Będzie absolutny odjazd.

Jak byś chciała coś według własnego pomysłu, chętnie „wyprodukuję” dla Ciebie taki plik do druku i pomogę znaleźć drukarnię za rozsądne pieniądze. W końcu znam się na tym i jak wiesz chętnie pomogę, bezczelnie licząc, że kiedyś przyda mi się Twoja pomoc :)

 

Aha, są inne sposoby zabezpieczania takiej tapety. Nie koniecznie szkło. Przynajmniej do czasu znalezienia funduszy na tę szybę :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem wzór za szkłem nie będzie juz tak wszechstronny jak szkło w jednolitym kolorze czy lustro. Nie chodzi o sam połysk ale o odbicie światła i całej kuchni, o powiększenie wizualne jej wnętrza. Wzór za szkłem nie odbije, tego efektu nie będzie. Natomiast będzie efekt zdobniczy samego wzoru i zabezpieczenie przed zniszczeniem. To ostatnie można uzyskać dając np. tapetę laminowaną. Przy wyborze tapety z wzorem nie widzę sensu wydawać pieniędzy na szkło.

 

Magdo a sprawdzałaś ile może kosztować takie przeniesienie licznika gazowego np. do jednej z wiszących szafek na ścianie w kuchni? Mój brat przenosił i koszt nie stanowił istotnego obciążenia w remoncie kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aza szkłem super tapeta. Będzie absolutny odjazd.

Jak byś chciała coś według własnego pomysłu, chętnie „wyprodukuję” dla Ciebie taki plik do druku i pomogę znaleźć drukarnię za rozsądne pieniądze. W końcu znam się na tym i jak wiesz chętnie pomogę, bezczelnie licząc, że kiedyś przyda mi się Twoja pomoc :)

 

Aha, są inne sposoby zabezpieczania takiej tapety. Nie koniecznie szkło. Przynajmniej do czasu znalezienia funduszy na tę szybę :) :)

 

A Ty cwaniurko ;) No dobrze, wykorzystamy się nawzajem:D Masz rację szkło może być pewnie zamontowane w późniejszym terminie. Chociaż mąż miał na myśli jakieś jednoklorowe szkło

 

odkurzacz i inne takie można przemeldować, niestety zostaje ten licznik ...

 

Niestety, oprócz licznika tam jest cała rurownia gazowa. Jedna czy dwie idą do sąsiada na górze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi, Hi Madziu :)

Ależ musisz się tłumaczyć. Dziewczyny są niezłomne :D.

Ja tymczasem czekam na lipcowe efekty pracy :).

Z tych tapet (z linka) uwielbiam te z kategorii "Dawne czasy". Często je przeglądam i z pewnością jakaś znajdzie u mnie swój "kącik" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...