Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wnętrzarska rewolucja Magdy J.


Recommended Posts

Wizualizacje piękne, wysmakowane.

Fakt, forum zamiera jakoś od jesieni. Najpierw myślałam, że to dlatego że po wakacjach więcej obowiązków mamy, ale to chyba nie ta przyczyna. Szkoda bardzo, bo już się zadomowiłam na forum, a przed sobą mam jeszcze strasznie dużo planowania, wyborów, a z pomocą forumek jednak dużo łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Magda,

przepiękny projekt, Migotka będzie miała świetną łazienkę. Cieszę sie,że odświeżasz wątek, nie myśl sobie,że nikt nie zagląda, bo np. ja wpadam tu regularnie, ostatnio nawet od nowoczesnego apartamentu do końca przeczytałam drugi raz:)

 

faktycznie forum ostatnio trochę zamiera, na wielu wątkach cisza, ale mam nadzieję,że to się zmieni, ja sama znajduję tu wiele pomocy i inspiracji:)

pozdrawiam Was wszystkie i czekam na zdjęcia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety wczoraj na forum budowlanym odniosłam porażkę. Okazało się, że w górnej, większej łazience nie da się zamontować odpływu liniowego. Ekipa od instalacji wewnętrznych bardzo niefortunnie rozmieściła rury kanalizacji. W miejscu, gdzie w brodziku przy odpływie liniowym jest spadek, a więc najcieńsza warstwa wylewki i hydroizolacji znajdują się właśnie te rury... W praktyce oznacza to możliwość pęknięcia wylewki i utratę szczelności hydroizolacji. Ponieważ jest to łazienka na poddaszu byłby to raczej kiepski scenariusz:bash: musi być więc brodzik.

Wczoraj musieliśmy zrobić szybki rekonesans w temacie. Udało się znaleźć niski, trzycentymetrowy brodzik. Dziś wykonawca stwierdzi, czy w naszych realiach uda się go zlicować z gresem na podłodze. Czas oczekiwania na brodzik około 3 tygodni:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migotko, a co możliwością nadlania po całości wylewki w łazience. Może dałoby się to zrobić najgrubiej tam gdzie prysznic, a do zera przy drzwiach łazienki. To nie wg sztuki, ale ja w takich sytuacjach rozważam zawsze nawet najbardziej dziwne pomysły.

 

Pomyślałam też o brodziku-kafelkowym. Kiedyś znalazłam taki chyba nawet był polskiej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migotko, ja również musiałam się pożegnać z wizją odpływu liniowego, ponieważ okazało się,że nie da się wbić w wylewkę,żeby zrobić odpowiedni spadek. Skończyło się 3cm brodzikiem, niestety dodatkowo na maleńkim podwyższeniu:( czy jestem zadowolona? nie do końca, ale sama możesz ocenić jak to wyszło. Pozdrawiam i czekamy na dalsze relacje:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłam brodzik Huppe. Wysokość 3 cm. Wykonawca pomierzył - wg niego spokojnie da się na równo z resztą płytek. Będzie taki, tylko kwadratowy, w naszym przypadku 100x100 korek odpływu biały.

image.jpg

 

Gdzieś tam na początku myślałyśmy z Magdą o brodziku. Powstała na tę okoliczność nawet wizualizacja. Może nie będzie tak źle...

image.jpg

Edytowane przez p@nna migotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migotko będzie śliczna łązienka

na pocieszenie brodzika dodam ,że łatwiej się go utrzymuje w higienie.Ja w jednej łązience mam brodzik ,w drugiej nie. Nie cierpię wyjmować włosów z odpływu liniowego i choć są to moje włosy na samą myśl robi mi się niedobrze.

A co to za kafelki te czarne ,mają lekki ,wybijany wzór ?są śliczne.

 

Zastanawiam się jak to jest z blatem drewnianym w łazience.Ja mam w gościnnej i mam problem,ale może to wina oleju, teraz będę chciała w końcu zrobić szafkę do mojej łązienki i myślałam dlatego o granicie,chociaż drewno cieszy bardzo oko.No i poza tym trudno znaleźć wykonawcę szafki :(

Edytowane przez Barbara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, ja też do Ciebie zaglądam regularnie, choć rzadko. I zawsze czekam czy czegoś nowego nie pokażesz, bo Twoje projekty są zawsze na wysokim poziomie. Ta łazienka nie jest wyjątkiem:D

zgadzam sie :yes: ja zagladam wszedzie:D pytam o wszystko. i troszke z zazdroscia spogladam na te starsze watki, gdzie pelno porad i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jestem już :D

Męczę się z tym netem okropnie. Już wiem, że nie przedłużę umowy z Netią:no: i chyba zdecydujemy się na LTE z Plusa. Ale póki co do końca lutego muszę znosić tego muła z Netii :mad:

 

Bardzo się cieszę, że projekty łazienek się Wam podobają. Chociaż zaczynają wychodzić różne nieprzewidziane okoliczności to jednak mam nadzieje, że uda się migotce zrealizować je zgodnie z projektem. ;)

 

Super ł azienka :) Magda, projektujesz na odległość?

 

Pewnie, że tak :yes:

 

Migotko będzie śliczna łązienka

 

A co to za kafelki te czarne ,mają lekki ,wybijany wzór ?są śliczne.

 

Basiu, te kafelki to Mutina Dechirer Nero. Udało mi się migotkę na nie namówić i wiem, że jest bardzo zadowolona. :D

 

EDIT:

 

Co do forum to przyznam się, że miałam momenty, że chciałam zlikwidować ten dziennik:( Tylko jakoś mi szkoda było i tych moich wpisów, no i sentymentalna chyba jestem:D Kiedyś było jakoś inaczej, tworzyły się grupy wsparcia, Inwestorzy pokazywali zdjęcia, były porady, nawet spotkania forumowe. Sama byłam na jednej parapetówie :yes: A teraz nie wiem co się dzieje?

Ale taka już kolej rzeczy, że budowa się kończy, zaczyna się inne, pobudowlane życie. Tak już jest i koniec. Fajnie, że niektóre dziewczyny zawierają przyjaźnie i kontynuują je poza forum. :yes:

Edytowane przez Magda 34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję,że mimo wszystko forum odżyje i jeszcze będzie tak jak dawniej:) bardzo na to liczę, bo jest tu wiele bardzo fajnych, szczerych i pomocnych osób:)

 

co do kafli Mutina Dechirer Nero - świetne!! czemu ja ich nigdzie na żywo podczas moich poszukiwań nie znalazłam... :) szykują się świetne łazienki. A te szare kafle to jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, te Mutiny to jak dobrze kojarzę to chyba na Świeradowskiej mają.:rolleyes: a te szare to migotka sama wybierała. Nie mam teraz tej kolekcji pod ręką, ale może migotka mnie uprzedzi i jutro napisze.:D Pamiętam tylko firmę Viva Ceramica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie :) a kinkiet w małej łazience? to jakiś konkretny model ? widzę go w swojej sypialni;)

 

Kinkiet Jielde Signal http://indivi.sklep.pl/dictionary/10,marka/word_id/90,jielde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę się jeszcze pochwalić postępami :( Kładzenie gresu w dużej łazience zacznie się dopiero od poniedziałku. Było sporo prac przygotowawczych, zamieszanie z odpływem, zamawianiem brodzika itp. Ale zabudowy k-g już zmieniły dotychczasową przestrzeń. I jest dobrze, fajna jest ta długaśna półka nad niskim (niewiele ponad metr) geberitem.

 

Co do płytek, to my kupiliśmy wszystkie do górnej łazienki w II gatunku. Mamy w związku z tym sporo "zabawy". Klnę czasami na czym świat stoi. Czy żałuję? Raczej nie (poczekajmy jednak na efekt końcowy) Cena gresu mutiny po mega promocji wynosi 400 zł za metr. My zapłaciliśmy połowę (i dla nas było to dużo). Szare płytki zamiast 200 kosztowały 99 zł za metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się załadować zdjęcia , które dostałam od migotki .:)

 

Stan obecny w górnej łazience

 

http://m.ocdn.eu/_m/afc2690e55514f0d22f70b41cf6e4deb,21,19,0.jpg

 

http://m.ocdn.eu/_m/440d07af2601d7cde18d572afa989645,21,19,0.jpg

 

http://m.ocdn.eu/_m/5e211bb01ad67c750378cd729113f764,21,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...