Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bartosz przy wyższych temperaturach


Recommended Posts

Witam Drogich Kolegów

Od przeszło roku jestem posiadaczką rekuperatora Bartosz vena4 bez GWC:).

Od kilku cieplejszych dni rozpoczął lekko niepokoić mnie fakt, że przy temperaturach zew. powyżej 18 st C, temperatura nawiewu przekracza według wskazań czujników temperaturę zewnętrzną. Jest to dość niekomfortowe. Ponadto podczas przeglądania funkcji panelu sterującego STW-1 zaniepokoiła mnie jeden z komunikatów otóż: wyjście b nieaktywne.

Prosiłabym serdecznie o pomoc w wyjaśnieniu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest identycznie. Ten komunikat o ktorym wspominasz dotyczy GWC, ktorego nie masz. W drugim wierszu masz info dot by-passa.

Przyznam sie szczerze, ze sam jeszcze nie rozpracowalem zasady dzialania automatyki bypassu.

 

Chyba tutaj chodzi o porownywanie temp pomieszczenia do temp zewn, odchylka wieksza od zadanej histerezy powoduje odzysk ciepla lub chlodu z pomieszczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , temperatura nawiewu w Bartoszu jest zależna od temperatury wewnątrz i na zewnątrz domku przy zamkniętym by-passie.

Gdy w domku jest cieplej niż na zewnątrz to przy zamkniętym by-passie temperatura będzie wyższa niż temperatura zewnętrzna.

w lecie najlepiej ustawić jest wentylacja + chłodzenie i temperaturę którą się chce uzyskać a automatyka zrobi swoje.

Proszę pamiętać że w trybie tylko wentylacja by-pass jest zawsze zamknięty.

Stw-1 jest już sterownikiem wycofanym przez firme Bartosz a wyjście B służy między innymi do sterowania nagrzewnicą wodną, elektryczną lub agregatem chłodniczym w zależności co było przewidziane i zaprogramowane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...