Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kto ma rekuperator który już działa!!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Arek L

 

Może masz juz wycene na wentylacje mechaniczną z rekuperatorem renovent ????? (zrzera mnie ciekawość)

 

pozdrawiam

 

Słabo wypadli, jak na razie, wstępna oferta na niecałe 20kpln. To mniej więcej tyle co w rekuperatory.pl za system z lepszym sterowaniem, niż tylko trójstopniowe pokrętło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jedno - jak w takiej małej puszce Renovent niby te 95% odzyskuje? Coś mi tu smierdzi. Bartosz to kobyła i w ich sprawność jestem w stanie uwierzyć...

 

Bartosz jest brzydki - to mój ulubiony argument [by Jezier zresztą] :lol:

 

Jeśli stać Cie na Renoventa to bierz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartosz jest brzydki, nieporęczny, przypomina ruską machinę oblężniczą. Moja Dziewczyna jak zobaczyła Bartosza to się w nim zakochała i juz nie mam wyboru :D :D

rzecywiscie rozmiar pozwala sądzić że ta sprawność nie jest tylko na papierze. Ale to tylko moje subiektywne odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie za mały. Podejrzliwie podchodzę do tekstu "krzyżowy, przeciwprądowy". Albo, albo chyba, nie?

 

Pewnie jest drogi. Ile kosztuje?

 

mały kosztuje 6tyś a ten większy którym ja się zainteresowałem 7 tyś. Z bypassem . Co do "krzyżowy, przeciwprądowy" sam nie wiem, może dwie technologie połączone????

Wiem od użytkownika że działa super i tyle tylko, ale szukam więcej na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jak sprawdzałem (może ceny poszły w górę), to Bartosz dla mnie kosztowałby 5600 netto. Czyli na gotowo pewnie z 7000. Ale to jest kobyła na 600m3/h.

 

Vena 3 (350m3/h) - 4800 netto. Bartosze są opłacalne szczególnie w wersjach "dużych" - cena niewiele wzrasta wraz ze zwiększaniem wydajności.

 

Technikalia - jak już jest zbudowany jako przeciwprądowy, to po co tam wkładać krzyżowość, która jest mniej wydajna? Ja sądze, że to marketingowy bełkot kryjący zwykły wymiennik krzyżowy. Tylko skąd te 90%???

 

Na pewno nie jest to zły sprzęt i jak go kupisz pewnie będziesz zadowolony. Choć pewnie z Dospela też są ludzie zadowoleni.

 

Kluczem jest tu automatyka. Firmowa - droga. Lepiej spróbować zrobić samemu. Ja spróbuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jak sprawdzałem (może ceny poszły w górę), to Bartosz dla mnie kosztowałby 5600 netto. Czyli na gotowo pewnie z 7000. Ale to jest kobyła na 600m3/h.

Mam pytanie o jakim wymienniku Bartosza piszesz? Bo na ich stronie widzę 2 rodzaje:

VENA3 - 350 m3/h

VENA4 - 500 (550) m3/h

 

A Ty piszesz o 600 m3/h - jest to jakiś model, którego nie ma na ich www?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat piszę o CNWB 400/200 ST.

Dzięki za info. Napisz jeszcze jeśli możesz, co masz w cenie 5600 netto? Czy sam wymiennik, czy z wentylatorami i by-passem, czy może jeszcze z jakimś sterowaniem?

Może będziesz robił GWC - jeśli tak to czy sterownik od Bartosza potrafi dodatkowo automatycznie obsłużyć przepustnicę przełączającą pomiędzy GWC a zwykłą czerpnią?

Ach - i jeszcze jedno - czy znalazłeś gdzieś informację, jakie jest faktycznie zużycie prądu (przy jakiem wydatku powietrza) na poszczególnych biegach?

 

Sorki za tyle pytań, ale chyba zaczynam mocniej myśleć właśnie o Bartoszu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam akurat na tym komputerze tego cennika, który mi przesłali z Bartosza. W cenie na pewno jest wymiennik, bypass, filtry, wentylatory (sa to Venture industries albo Soler & Palau - chyba to to samo, albo jakas licencja), stelaż do montażu.

 

Sterowanie Bartosza jest wszystkomogące (przelączanie GWC-czerpnia też robi), co zreszta mnie początkowo do tego rozwiązania przyciągnęło. Jest jednak bardzo drogie (coś ponad 1000 netto), co uznaję za lekkie przegięcie. Jak kupię nawet wypasiony sterownik PLC to mi wyjdzie taniej a będę mógł więcej z tym zrobić, Nie mówiąc o prostszych rozwiązaniach, które kosztują grosze, a też będą zapewne działać.

 

A GWC planuje oczywiście zrobić, ale wciąż się biję z myslami, czy żwirowy czy rurowy.

 

Niestety nie znalazłem konkretnych informacji o zużyciu prądu dla tych wentyli. Rozważam jednak zamówienie Bartosza z wentylami EBM-Papst, więc na razie się tak bardzo nad tym nie pochylałem. Maks biorą 170W, więc sporo i to jest własciwie jedyna słabość tej centrali. Dają jednak potężny spręż, więc coś za coś. Jak chcesz to mogę rzucić Ci to co mi przesłał Bartosz (cala karta katalogowa tej centrali i cennik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...