Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kto ma rekuperator który już działa!!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

M@M, aga_kraków i bodekku - zdjęcia wysłane :D Gdyby ktoś jeszcze chciał to dajcie znać - wyślę. A może ktoś może je umieścić na forum?

 

Parametrów skrzyni jeszcze nie znam ale postaram się wypytać pana, który u nas to instalował i dam znać.

 

Wentylator jest firmy Dospel - Kom 600. Jego parametry (spisane z naklejki z parametrami):

- wydatek powietrza: Q=510 m3/h

- obroty silnika: 965/min

- 230V 50Hz 76 W 0,34A

Ten wentylator do DGP wogóle się nie nadaje, on się cały czas psuje !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witacjie!

 

Mam rekuperator Mistral 650 T razem ze zwirowym wymiennikiem ciepła.

 

Rekuperator jest troche przewymiarowany bo zalezy mi na dużej wymianie w lecie w celu (schładzania budynku GWC).

 

Wyniki w zimie:

 

Wyziebiony budynek (nie ogrzewany) , na

 

dworze - 16 st.

 

w budynku około 0 stopni

 

Właczyłem rekuperator przez GWC ...... powietrze nawiewane do pomieszczeń 5-6 st powyżej zera.

jest to najprawdopodobniej wynik samego gruntowego bo przeciez w domu było za zimno zeby rekuperacja działała.

 

Działa prez cała zimę..... bez grzałki ale za to z nagrzewnica wodną w kanale wentylacji nawiewnej, działa ona jak grzejnik....w czasie kiedy jest włacza sie piec podgrzewana woda ogrzewa powietrze w kanale. Z uwagi na mała bezwładność zadana temperatura osiągana jest po kilkunastu minutach..gdy grzejniki dopiero zaczynaja byc ciepłe.

 

Napisze w lecie jak GWC i rekuperator łagodzą upały.....bardzo na to licze ..chyba bardziej niż na ogrzewanie zimą.

 

Dom z silikatów, 300 m.kw, ocieplony wełną 20 cm i 30 cm na poddaszu.

 

Zapotrzebowanie ciepła 9 KW

 

Acha: wszystkie projekty wentylacji, GWC, ogrzewania podłogowego i grzejnikowego oraz podział domu na 4 niezlaezne strefy grzewcze sterowane niezależne przez 4 regulatory tygodniowe wymysliłem sam ale projekty i obliczenia zleciłem firmie projektowej.... za 2000 zł

 

Koszt wentylacji 16 000 zł

Koszt GWC - 2000 zł

 

Pozdrawaim w rzie pytań prosze o maile: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz40, dzięki za informacje. Jestem na etapie wykonywania GWC niestety nie żwirowy tylko rurowy, ze wzgl. na wysokie wody (rurowy wychodzi mi drożej niestety) i przymierzam się do wentylacji z reku Mistral 650T, ale jak myślę o kosztach, to coraz więcej mam wątpliwości. Wtedy takie wypowiedzi jak Twoja pocieszają mnie, że może jednak to dobra inwestycja. Czekam na info. nt. chłodzenia, bo też na tym mi najbardziej zależy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluszek dzięki za radę przeczytałem posty :)

mam wielką prośbę (idąc za przykładem innych) prześlij jeżli możesz fotki, interesują mnie również producent reku i o ile nie będzie to wielkim zamieszaniem kto Wam to dobrał i zaprojektował

 

Z góry Dzięki

 

 

POZDRAWIAM RÓWNIEŻ WSZYSTKICH ANTYREKU!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...