Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kto ma rekuperator który już działa!!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Maluszku, nie będę oryginalna i też poproszę o zdjęcia.

 

[email protected]

 

Drodzy użytkownicy rekuperatorów. Przepraszam za pytanie, być może naiwne, ale dopiero zaczęłam interesować się tematem. Czy jeżeli będę miała w domu rekuperator to mogę zrezygnować z budowy kominów wentylacyjnych ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi ( wyprowadzenie mnie z błedu) :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasanna, kafelka - wysłałam :D

 

bws22 - podaj mi proszę swojego maila. Cieszę się, że tynki wyszły dobrze :D U mnie nie montowali włączników :D

 

Kafelka - ze wszystkich kominów wentylacyjnych chyba nie można zrezygnować :( Musisz zostawić komin do kominka i do pieca. Można zrezygnować z komina wentylacyjnego w kuchni zastępując go np. dachówką kominkową tzn. z takim grzybkiem - tak jest u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy Mistrala 250 juz 1,5roku, koszt to okolo 7tys za calosc z ruarmi i montazemSlyszalny na najwyzszych obrotach na poddaszu.

Wymiana filtrow co 3mies pokazuje ze sporo kurzu zbiera, ale w nowym domu jest tego sporo.

Nie ma grzalki tylko antyzamrozeniowy obieg powietrza i po tej zimie jest OK. Okazuje sie ze wystarczy tak maly rek. do domku 150m2 bo jest po prostu wydajny a w lecie kolejna zaleta: nie wpuszczamy oknami owadow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Doszło, konstrukcja ciekawa, z zewnatrz, jeszcze bardziej interesuje mnie wnętrze...... Sam może bym takową wykonał, na razie mam ostre połaczenie, działa, ale jeśli można lepiej to czemu nie zrobić :wink:

Niezły galimatias w tym pomieszczeniu masz. Podoba mi się to podwieszenie, ja zrobiłem wszystko na poddaszu, ale nie jest tak cicho jak bym sobie życzył, mam reku 300 Mistrala, wentylator KOM 600 z Dospela (chyba ten sam co Ty), najgłośniejszy jest kominkowy. No cóż zamiast bulgotania wody w kaloryferach szum powietrza.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...