Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kto ma rekuperator który już działa!!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

15,8 faktycznie nie za ciekawy nawiew jak masz w domu 22

ja mialem taki nawiew 15,7 jak w domu bylo 19 stopni a na dworze okolo - 14.

dziwna sprawa przy mniejszym mrozie nie udalo mi sie osiagnac takiej sprawnosci.... no i wydajnosc 100% bylo conajmniejj 36h ustawioana, zauwazylem ze to ma znaczenie poprostu dogrzaly sie wszystkie kanaly.....

tylko ze taki nawiew to jak mam wydajnosc na maxa przy mniejszym wydatku reku temp spada i to nawet o 1-2 stopni. przy 30% mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jeszcze sprawdzić ile wychodzi z domu do reku. Może tam nie być 22 st ...

 

Dokładnie!

U mnie w mrozy nawiewało +10-11 i się wkurzyłem, potem zmierzyłem co leci do wymiennika i okazało się że 1 stopień więcej :evil:

Ale to lepsze niż żeby Reku miał taką h... sprawność.

Wolę mieć straty na strychu :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle,ze przy kazdyej maszynie te kanaly trzeba izolowac grubo.Widze,ze moj krzyzowiec Mistral nie odstaje od sredniej krajowej....Jedno jest pewne,te osiagi na papierze, a zwlaszcza krzyzakow,sa ok. 74% i niech mi zaden instalator nie p-li ,ze potrafia duzo wiecej.Moj instalator tego nie ukrywal,ale zna maszyne i calosc instalacji.Jak padnie mi ta maszyna,kupioe sobie cos innego,wowczas na pewno czas zweryfikuje wiele maszyn,postep pojdzie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że brak u mnie jest kondensatu z reku? Dotychczas miałem go ok. 3L dziennie - a teraz od 3 dni NIC...

 

Podciągnę pytanie

i dodam że u mnie kondensatu jak dotąd nie zauważyłem nigdy - a reku chodzi od sierpnia. Wilgotność w domu na poziomie 45-50%

Ktoś odpowie ?

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wszystko zależy gdzie mierzycie - u mnie np. w domu +22, a do centrali wpada +21, z centrali wylatuje 18,3 a do górnych pokoi wlatuje +17, natomiast do dolnych +15.

 

Centrala Nikol 320 + GWC rurowy, kubatura wentylowana 600 m3, wydajność 75%, na dworze -18,8.

 

Ja tez mam za sucho w domu (24-32%), więc zamówiłem nawilżacz ultradźwiękowy i zmniejszyłem "ciąg" z 75 do 45%.

 

Latem miałem też spore straty chłodu w kanałach, więc zaizolowałem termoflexy na strychu 15 cm wełny i ... nic to nie zmieniło :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareq

Wilgotność w normie.

Wszystko w porządku.

Kondensatu nie ma bo nie przekraczasz punktu rosy na wymienniku.

Znajdź tabelę punktu rosy ( ze dwa razy tu gdzieś wklejałem) i złap się za termometr.

Zobaczysz czemu nie przekraczasz.

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubatura wentylowana 600 m3, wydajność 75%, na dworze -18,8.Ja tez mam za sucho w domu (24-32%), więc zamówiłem nawilżacz ultradźwiękowy i zmniejszyłem "ciąg" z 75 do 45%.

 

No nie dziwne że masz sucho, przy takim mrozie max 25 % bym ustawił.

Nie udusisz się :wink:

Tylko zastanawiam się czy tak można? Niby powinno się wentylować przeliczając to na osoby.

Jak to właściwie jest ? Pilnować norm czy minimalnej wystarczającej wymiany powietrza oraz wilgotności w domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilgotność. Chociaż ...

u mnie reku jest sterowany poziomem wilgotności.

Jeden z anemostatów wywiewnych jest umieszczony bezpośrednio nad kominkiem. Kiedy palę to reku zmniejsza obroty bo wilgotność spada - niestety nie współgra to z wilgotnością w łazience.

Co zrobić, aby zapewnić wyższe obroty wentylatorów? Reku miał wspomagać rozprowadzanie powietrza z kominka.

 

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak.

Ale też Twój układ nie jest standardowy.

Może warto przenieś czujkę w kanał łazienkowy lub odnogę w której nie przepływa struga powierza z salonu (z nad kominka).

Tak jak masz będzie czujka zawsze uśredniała wartości, co jak zauważasz dla łazienki nie jest korzystne. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...