Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kto ma rekuperator który już działa!!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przeca Piczman mówił ,że przesuszanie to głupota.A jak będę miał podłogówkę to gdzie se mokry ręcznik powiesze

A możesz mi napisać gdzie piczman pisał, że przesuszanie to głupota, bo jakoś tego nie mogę znaleźć...

A co do ręcznika to przecież masz na to sposób, wcześniej o tym pisałeś

Sunspenser ponieważ nie mam w tym temacie doświadczeń więc zapytam, jest filt,r który przepuści wodę, a nie przepuści zapachu i tego co woda z sobą niesie?

Nie jestem przeciw wymiennikom entyliptycznym, ale mam poważne obawy co do ich działania, a dokładnie skutków ubocznych ich działania, wiec na pewno bym sobie ich nie założył. Oczywiście z przyjemnościaąprzeczytam opinie osób, które takie wymienniki mają u siebie

Edytowane przez Vocatio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spotkałem się jeszcze ze śmierdzącym wymiennikiem, nawet celulozowym... :(

A dlaczego wymiennik miałby śmierdzieć, jest przecież cały czas wietrzony ;-) .... moje wątpliwości budzi fakt przenikania wilgoci z wywiewu do nawiewu, bo jeśli przechodzi wilgoć to zapewne i to co ze sobą niesie, a więc i zapachy, Generalnie można by przyjąć, że wszystkie cząstki mniejsze od cząstki wody spokojnie mogą przenikać z wywiewu do nawiewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca kolego jest tak z zapachami, powietrze wyrzucane nie migruje specjalnie przez przegrodę do czystego bo po obu stronach jest podobne ciśnienie a woda która się tam pojawia to nic innego jak destylat a więc czysta :) aby jakikolwiek zapach mógł się z nią przedostać, jego cząsteczki musiałyby się z nią zmieszać i dzieje się tak ale ilości są śladowe bo na ten proces jest za mało czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeca Piczman mówił ,że przesuszanie to głupota.A jak będę miał podłogówkę to gdzie se mokry ręcznik powiesze

 

Rozwiń swoją wypowiedź bo nie zatrybiłem o co chodzi ?

Chetnie podyskutuję bo mam i podłogówke i mokre ręczniki po kąpieli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę się zgodzić, że tylko instalatorzy tutaj polecają. Jakbyś przeczytał dokładnie cały wątek, to doszedłbyś do wniosku, że te 90% to właśnie użytkownicy WM którzy mają ją u siebie....wśród nich są też i tacy którzy nie polecają ...

 

Ja jestem użytkownikiem i polecam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,gadajcie dalej to co pisze w każdej ulotce reklamowej,ale czasem śmiesznie to brzmi, to raz i nie każdy jest obowiązany wierzyć w to na słowo,to dwa.Nie wmawiaj mi piczman rzeczy których nie powiedziałem ,nie przejaskrawiaj ,że ja kogoś namawiam do budowy dziurawych ,paliwożernych domów bo to bzdura.Namawiam do rozsądku i uruchomienia myślenia zanim zapłacimy 25tys za WM z reku albo 80 tys za pompę ciepła i jeszcze ktoś będzie wciskał nam bzdury o oszczędnościach ,dziurach w ścianie,grzybach ,lejących się ścianach, XXI wieku itp,itd.

 

Tomku - to ja napiszę Ci jak ja to widzę i jak widzi to wiele osób - nie będących instalatorami

co do WM od początku byłem przekonany na + , dom ma być odizolowany i mieć jak najmniej dziur przez które będzie wylatywać mi powietrze i $

 

namawiasz do rozsądku zanim wyda się 25 tyś na WM -w projekcie miałem 3 kominy - takie lepsze/ systemowe to koszt od 20 do 25 tyś , jak twierdzą inni nawet za 2- 2,5 tyś można już dobry komin postawić wiec wg nich ok 7-8 tyś muszę wydać na kominy , do tego materiały , robocizna , obróbka dachu etc tak czy inaczej znacznie więcej niż WM i nie puszczam $ w komin z ogrzanym powietrzem

 

GWC miałem nie robić - powód myślenie takie jak u Ciebie - wciskają nam sprzedawcy ulotki i rozwiązania za duża kasę ... a jednak robię ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przeczytałem cały wątek....zajęło mi to trochę,

przekonanie do WM mam, sporo istotnych uwag tu znalazłem, ale jako że nie jestem fizykiem, inż etc pozwalam sobie zapytać o sugestie dotyczące wyboru centrali:

Dom parterowy, 140mkw p. użytkowej, (4sypialnie, salon, kuchnia, 2 łazienki - jedna jeszcze nie działa-służy jako hmmm "zbiórka" różnych rzeczy)

stropu brak - sufit z KG nad nim wełna 15cm na niej już położone kanały fi150 - mieszkam od 2 lat)

Jakie centrale moglibyście polecić? (firmy) - mam niestety ograniczenie $ - muszę zmieścić się w 4tys

Inż nie jestem ale lewych rąk nie mam i poradzę sobie z podłączeniem (tylko ta regulacja jeszcze trochę mnie zastanawia ale to po wyborze reku)

Zastanawiam się nad:

http://www.tywent.pl/pl/zwc.b,produkt,6,5,1.html

lub ...

2 luny....podzielić instalację na 2 urządzenia...już ktoś pisał o tym(2 reku- innej firmy), była zdaje się opinia niezbyt pochlebna ale chodziło o koszty (wyższe)

Tak jak wspomniałem od 2 lat mieszkam w kanałach zgromadziło się trochę wody po 1 zimie którą usunąłem (kanały na wełnie póki co są otwarte i leżą sobie)

Nie wiem jeszcze jaki to będzie miało wpływ na jej działanie w początkowe dni (myślę po podłączeniu używać na maxa instalacji by jak najszybciej pozbyć się wilgoci z kanałów)

 

Czy może jeszcze poczekać, uzbierać $ i kupić coś już sprawdzonego (Bartosz) GWC to także temat przyszłości....

Kłopoty z wilgocią były na początku (zamieszkaliśmy 1mc po malowaniu) teraz jest ok, (nikt nie choruje, nie ma wilgoci szalonej - owszem rano na dole okien jet trochę kropel, głównie teraz, ale otwarcie/rozszczelnienie okna sprawę załatwia, siatki w oknach oddzielają od komarów)

ok bo rozpisałem się że hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata mieszkasz bez wentylacji ?

 

Jakie te kanały masz? Spiro czy tremoflexy ?

Jak coś się wykropliło to znaczy że musisz docieplić te kanały jakie by nie były.

 

Za ok. 4 tys kupisz centralę JanGaz , za tą kasę bardzo dobre podzespoły i parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata mieszkasz bez wentylacji ?

No okna uchylam regularnie

 

Jakie te kanały masz? Spiro czy tremoflexy ?

termoflex

 

Jak coś się wykropliło to znaczy że musisz docieplić te kanały jakie by nie były.

A to już wiem, taką pościel im zrobię :))

 

Za ok. 4 tys kupisz centralę JanGaz , za tą kasę bardzo dobre podzespoły i parametry.

No niestety ale nie, ceny znacznie wyższe :(( http://jan-gaz.com.pl/Cennik_i_oznaczenia_central

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci piszę że kupisz to kupisz.

Wydajność 350 m3, prąd zmienny, wymiennik heatex przeciwprądowy i wentylatory EBM, baypass ręczny .

Ostatnio jak brałem to płaciłem 4 tyś z małym haczykiem .

Trzeba się trochę z nimi targować albo ze mną gadać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piczman, to są ceny netto popatrz uważniej, na centalę z wymiennikiem alu trzeba czekać minimum miesiąc teraz chyba że masz coś w zapasie po starych cenach, nowe mają nowy sterownik e2/e3, e1 też będzie nowy ale jeszcze nie ma obudowy

 

igrek, jeśli masz w planie gwc to bartosza nie kupuj bo kasa za duża a jego zalet nie wykorzystasz, bez gwc bartosz jest cool :)

Edytowane przez kangaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te same podzespoły co Tywent, więc po co przepłacać ?

 

Faktycznie JanGaz-y są trochę lepiej wykonane [bypass, sterownik], ale są na tych samych wentylach i wymiennikach ...

Tywent ma w opcji kasetę letnią,

w ogóle zastanawia mnie jeszcze model ZWC-4N, olbrzymie jak na dom możliwości wymiany - co w praktyce

mogłoby przełożyć się na pracę sprzętu na niskim biegu...ale nie widzę w instrukcji nic o regulacji obrotów... :(

gubię się w tym trochę

I jeszcze jedno, nie mam jeszcze czerpni a planuję zrobić ją tak:

na czerwono - rura zaizolowana a dalej bez izolacji,

co o tym sądzicie?

SKAN_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie za bardzo, chociaż w lini prostej od centrali będzie bliżej..., a czerpnia wyjdzie na ścianie wschodniej, gdzie mam duuuże pole :( A to pokręcenie kanału ma na celu podniesienie temp powietrza - przechodzi przez cieplejsze pomieszczenia, w lini prostej pójdzie wyłącznie strychem i nie podgrzeje się, co więcej musiałbym extra izolować bo w lecie będzie kłopot

Pytanie jest czy te zakręty nie stworzą dużych (za duzych) oporów i jak one ew wpłyną na pracę instalacji....

Edytowane przez Igrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...