Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kret BOOM - czy ktoś używał??


Recommended Posts

Mam ogromny problem z kretem na w ogrodzie:(

Próbowałem wszystkiego co jest dostępne na rynku z wyjątkiem właśnie Kret BOOM , jest b. mało opini na temat tego urządzenia moze ktos moze sie podzielic opinia?

 

Probowałem:

Karbidu

Swiec dymnych

Brzęczków solarnych

Płynów śmierdzących Bross

 

 

Nie próbowałem:

Kret Boom

Spalin samochodowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj,

nie znam tego wynalazku, ale znam inny sprawdzony: pułapka na kreta. Sam ostatnio złapałem 2 kraty w ten sposób. Pierwszego złapałem po kilku godzinach od założenia, drugi złapał się po kilku dniach.

Takie pułapki są w sklepach ogrodniczych, to takie szczęki na silnej sprężynie i zawleczka, którą kret potrąca, cena około 30zł, kup 2 szt. Zakładasz ja koniecznie w rękawiczkach, żeby nie zostawić zapachu. Umieszczasz ją w miejscu, w którym przechodził kret (rozkopujesz kopiec, lub odsłaniasz korytarz) i lekko przykrywasz od góry, żeby światło nie dochodziło. Jak zauważysz rozwarty uchwyt, to znaczy, że masz kreta.

 

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

nie znam tego wynalazku, ale znam inny sprawdzony: pułapka na kreta. Sam ostatnio złapałem 2 kraty w ten sposób. Pierwszego złapałem po kilku godzinach od założenia, drugi złapał się po kilku dniach.

Takie pułapki są w sklepach ogrodniczych, to takie szczęki na silnej sprężynie i zawleczka, którą kret potrąca, cena około 30zł, kup 2 szt. Zakładasz ja koniecznie w rękawiczkach, żeby nie zostawić zapachu. Umieszczasz ją w miejscu, w którym przechodził kret (rozkopujesz kopiec, lub odsłaniasz korytarz) i lekko przykrywasz od góry, żeby światło nie dochodziło. Jak zauważysz rozwarty uchwyt, to znaczy, że masz kreta.

 

Polecam

 

Takie cos?

 

http://www.marax.pl/allegro/up/d85f43e6cbf5bd30c24dad499fdedc3c.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pułapki są dobre , jak ktoś ma czas i nerwy je stosować. Ja walczyłem kilka lat i co uzyskałem ? Cały trawnik zniszczony przez pozostałości rozgrzebanych kopców czy to dla założenia pułapki ,czy po to ,aby nie raziły w oczy.Musiałem polożyć siatkę i oczywiscie najpierw zniszczyć trawnik.Do tego celu doskonale sprawdza się siatka z włokna szklanego stosowana do ociepleń elewacji pod tynk. Jest 3x tańsza od tej niby specjalnej . Ostatnio coś sadziłem i wykopałem dołek usuwając z tego miejsca siatkę która leży pod ziemią 3 lata. Była w stanie doskonałym -wyglądała tak jakbym zakopał ja wczoraj. Próba wytrzymałości także wypadła doskonale więc śmiało mozna ją polecić. Poza tym najważniejsze : W miejsce złapanego na pułapkę kreta po tygodniu ,dwóch pojawia się następny . Jeśli ktoś liczy że złapie kreta i będzie miał spokój to się grubo myli . Zdarzało się że w sezonie łapałem 6-10 kretów ,a one ciągle były. Jedynym skutecznym sposobem jest niestety siatka na krety polozona na całej powierzchni trawnika 5-7cm pod ziemią. Jednak to się wiąże z totalną rujnacją istniejącego trawnika. Jeśli ktoś nie chce tego robić to dobrym sposobem na zmniejszenie prawie do zera ich populacji na naszej działce jest kot. Ale musi być to zwykły dachowiec -łowny nie jakiś pupilek któremu nie chce się biegać po działce. Mój kot potrafi godzinami stać przy kretowisku których zresztą juz prawie nie ma (tylko w okolicach warzywnika gdzie nie mam siatki) i czekać na ruch w okolicy . Rozgrzebuje także otwory wentylacyjne które kret robi w różnych miejscach i zostawia swój zapach który odstrasza krety. Poza tym kot biega po działce najczęściej wokół ogrodzenia co kret słyszy bo ma doskonały słuch-takie bieganie też go odstrasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest to samo. Krecik boom boom - tak gada mój mąż. Kupił w zeszłym roku i był to jedyny sposób na kreta.

 

Po każdej zimie miałam zryty cały trawnik (40 kretowisk - normalka). świece, sierść, woda, itp. próbowałam wszystkiego, łącznie z łapaniem i wyprowadzką ;). Mimo mojej niechęci mąż zanabył booma, okazało się, że po przyjściu z pola kret wchodził w stare korytarze i co noc w innym kącie ogrodu kopiec, lub kilka. Walka z wiatrakami. Boom załatwił sprawę, przez cały sezon upolował kilka. W tym roku na jesieni wypadł ostatni kret. Na razie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pułapki są dobre , jak ktoś ma czas i nerwy je stosować. Ja walczyłem kilka lat i co uzyskałem ? Cały trawnik zniszczony przez pozostałości rozgrzebanych kopców czy to dla założenia pułapki ,czy po to ,aby nie raziły w oczy.Musiałem polożyć siatkę i oczywiscie najpierw zniszczyć trawnik.Do tego celu doskonale sprawdza się siatka z włokna szklanego stosowana do ociepleń elewacji pod tynk. Jest 3x tańsza od tej niby specjalnej . Ostatnio coś sadziłem i wykopałem dołek usuwając z tego miejsca siatkę która leży pod ziemią 3 lata. Była w stanie doskonałym -wyglądała tak jakbym zakopał ja wczoraj. Próba wytrzymałości także wypadła doskonale więc śmiało mozna ją polecić. Poza tym najważniejsze : W miejsce złapanego na pułapkę kreta po tygodniu ,dwóch pojawia się następny . Jeśli ktoś liczy że złapie kreta i będzie miał spokój to się grubo myli . Zdarzało się że w sezonie łapałem 6-10 kretów ,a one ciągle były. Jedynym skutecznym sposobem jest niestety siatka na krety polozona na całej powierzchni trawnika 5-7cm pod ziemią. Jednak to się wiąże z totalną rujnacją istniejącego trawnika. Jeśli ktoś nie chce tego robić to dobrym sposobem na zmniejszenie prawie do zera ich populacji na naszej działce jest kot. Ale musi być to zwykły dachowiec -łowny nie jakiś pupilek któremu nie chce się biegać po działce. Mój kot potrafi godzinami stać przy kretowisku których zresztą juz prawie nie ma (tylko w okolicach warzywnika gdzie nie mam siatki) i czekać na ruch w okolicy . Rozgrzebuje także otwory wentylacyjne które kret robi w różnych miejscach i zostawia swój zapach który odstrasza krety. Poza tym kot biega po działce najczęściej wokół ogrodzenia co kret słyszy bo ma doskonały słuch-takie bieganie też go odstrasza.

 

Wiem ze siatka to 100% sposob bo mam ja na nowym trawniku - ale to jest powierzchnia 2 ary - koszt 300 zl

Pozostaje mi 17 arów nie wydam 2000 zl na siatkę i nie bede na nowo zakladał trawnika:)

Dlatego spróbuje tego boom booma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Tak więc zakupiłem Kret BOOM i obiecałem sobie iż napisze na internecie zarówno jak się uda jak i w przypadku porażki .

W dniu dzisiejszym założyłem pierwszy ładunek , po 7 godzinach sprawdziłem dioda nie świeci - wg instrukcji wybuchl ładunek

 

Wyciągam urządzenie z tunelu i.... jest kret tak więc 1:0 dla mnie

Jutro kolejne miejsce bede informowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zakupiłem Kret BOOM i obiecałem sobie iż napisze na internecie zarówno jak się uda jak i w przypadku porażki .

W dniu dzisiejszym założyłem pierwszy ładunek , po 7 godzinach sprawdziłem dioda nie świeci - wg instrukcji wybuchl ładunek

 

Wyciągam urządzenie z tunelu i.... jest kret tak więc 1:0 dla mnie

Jutro kolejne miejsce bede informowal

Ok,czekamy na info ,powodzenia w polowaniu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,czekamy na info ,powodzenia w polowaniu,

 

Dzisiaj kret sie nie zlapal , byly 3 kopce wsadzilem w jeden z nich , niestety kret wraca do tych 2 pozostałych... wraca bo kazdy z kopców otwieram ze dochodzi powietrze , kret po pewnym czasie przyszedl ponownie zakopac niestety nie ta dziurkę którą ja "obstawilem" :)

zobaczymy moze w nocy postanowi sie pojawic a wówczas BOOOOOOOOOOOOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej w nocy nie chodzi,wczesnym rankiem,i wieczorami,przewaznie 3 razy w dniu odwiedza swoje kopce

 

dzisiaj mu odpusciłem bo równałem ziemie w okolicach kret booma i bałem sie ze pobudze i wybuchnie:)

wyciagnalem wyrownalem ziemie ( bez trawy ) w wazywniaku i okolicach i zobaczymy gdzie sie kopiec pojawi tam ustawie maszynke do zabijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Pora na aktualizację,

tak wiec po zakupie pierwszy strzal i kret dead ,

kolejne 3 nastawienia urzadzenia skutkowaly 3 krotnym wystrzalem naboju jednak trupa kreta nie ma , jak buszował tak buszuje...

zastanawiam sie co zle robie :( zostaje ostatni naboj z kompletu 5 naboi dodanych do urzadzenia

jutro kolejna próba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...